Autor Wątek: Zioła dla innego zwierzaka  (Przeczytany 3310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrsKrolisia

  • Gość
Zioła dla innego zwierzaka
« dnia: Maj 29, 2010, 23:04:10 pm »
Moje pytanie jest krótkie:
Czy królik może jeść zioła z "Herbal Pets" np. dla szynszyli czy szczura ???
Nie wiem czy można kupować, bo jest mało ziół dla królików.

Np. taki:

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Zioła dla innego zwierzaka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2010, 23:05:28 pm »
Hmm ciekawe ze nazywaja ze dla koszatniczek... bo krolik moze tez nagietek - jest nagietek zuzala - tylko w ogrniaczonej ilosci i nie za czesto



Kwiat nagietka zwiększa ilość soków żołądkowych oraz żółci. Ponadto ułatwia transport żółci do dwunastnicy. Zawiera związki czynne, które znoszą stany skurczowe w przewodzie pokarmowym. Kwiat nagietka unieczynnia toksyny powstające w przypadku rozwoju nowotworu w organizmie. Spożywanie nagietka eliminuje paciorkowce oraz gronkowce z organizmu. Nagietek posiada łagodne właściwości uspokajające, obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz zwalnia tętno. Jest bogactwem kwasów organicznych oraz soli mineralnych. Nagietek ma działanie przeciwzapalne, rozkurczowe, gojące rany, przeciwbakteryjne.

a inne to trzeba sprawdzic jak to sie nazway i zobaczyc na miniaturkabeztajemnic czy moze

nuka

  • Gość
Odp: Zioła dla innego zwierzaka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2010, 06:42:56 am »
Trzeba zerkac na skład, jeśli dla szczurków jest to co może jeśc uszak to jak najbardziej możesz kupować i podawać. U mnie np nie ma płatków kwiatów dla królika - są tylko dla ptaków - skład ten sam. Etykieta, taki chwyt marketingowy :)

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Zioła dla innego zwierzaka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2010, 16:02:13 pm »
Kiedyś na forum była dyskusja o ziołach podstawowych dla koszatniczek, jedno z ziół się nie zgadzało chyba, nie pamiętam nazywało się chyba jakoś na r, Nuna twierdziła że nie można go podawać, ktoś inny ze trujących by nie dali, jeszcze ktoś że nie jest trujące, bo wskazane dla szczurów w ciąży więc może być dla królików. To było w galerii chyba Kata97, ale pewna nie jestem :) Postaram się znaleźć ;)


Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zioła dla innego zwierzaka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2010, 16:37:33 pm »
Tu jest dla królików:

http://www.herbalpets.pl/index.php/pl/produkty/produkty-dla-krolikow

i dodatki http://www.herbalpets.pl/index.php/pl/produkty/dodatki-ywieniowe-dla-krolikow-i-gryzoni

Jeśli chodzi o nagietek to mój królik nie za bardzo za nim przepada.
Z HP uwielbia karmę ziołowo warzywną, owoce pól i lasów, płatki kwiatów i pasternak. Reszty z HP jeszcze nie przetestowałam.

nuka

  • Gość
Odp: Zioła dla innego zwierzaka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2010, 17:55:42 pm »
Dlatego napisałam, żeby sprawdzić skład przed kupnem, dla jednego zwierza jakis składnik jest ok, innemu może zaszkodzić.