Autor Wątek: Klatka dla uszaka  (Przeczytany 182008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radziu

  • Gość
Klatka dla uszaka
« dnia: Grudzień 06, 2005, 20:41:24 pm »
ciekaw jestem jak większość z Was umiejscowiła kuwety i paśniki
najchętniej zobaczyłbym jakieś zdjęcia :) jutro robię Niuńkowi klatkę więc też strzelę fotkę i się pochwalę :] narazie ma trochę prowizorkę
a gryzie mnie to zagadnienie bo mój Niuniek robi raczej obok kuwety :> no ale przynajmniej stara się załatwiać w klatce a nie w pokoju :)

Martulkaa

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2005, 22:57:39 pm »
moje króliczki  mają w klatce kuwete prostokątną, 2 miseczki i zawieszony
 na prętach klatki pasnik. W prawym boku stoi kuweta a po przeciwleglej
stronie miseczki m.in z woda i jedzonkiem.

Zdjęcia wkleje następnym razem :]

katej

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2005, 20:35:07 pm »
O proszę tu jest klatka moich chłopaków (pierwsze zdjęcie): http://www.porady.kroliki.net/akcesoria.html
Tylko obecnie kuweta jest większa, tzn. kocia.

Radziu

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2005, 22:38:38 pm »
u mnie wygląda to tak:



góra klatki jeszcze tylko nie zrobiona i zamykanie drzwiczek i zastanawiam się czy dać jakąś płyte pod spód klatki czy zostawić jak jest...

Marzena/...

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2005, 00:20:31 am »
Radziu- przyznaje,ze ladnie to zrobiles..Szkoda tylko,ze gabaryty klatki nie sa wieksze ale skoro go wypuszczasz...W klatce tak jakos smutno i nudno..
Porzadna miska na wode by sie przydala i kuwety brak...
A GDZIE SIANO ??

Radziu

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2005, 09:52:55 am »
gabaryty większe być nie mogły bo mam mało miejsca w pokoju a Niuniek i tak rano i wieczorem się wybiega :)
fotka była tuż po sprzątaniu i siana nie zdążyłem włożyć ale jest ono w kuwecie
w czym ta miska jest zła? z tego co widze to idealna dla niego :)
nad pożądniejszą kuwetą pomyślę później

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2005, 17:30:20 pm »
Ja dokładnie z tego zdjęcia nie umiem rozpoznać jaka to miska, ale najlepsze są ceramiczne...

A jakie wymiry ma w ogóle klatka??
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Radziu

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2005, 18:08:57 pm »
75x45cm wysokość ponad 40cm
zrobiłbym większą z miłą chęcią ale niestety ze względu na wielkość pokoju i miejsce w nim nie mogłem
ale za to Niuniek jest często wypuszczany :)

Martulkaa

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2005, 18:24:41 pm »
ale ta miseczka chyba jest ceramiczna ...  :roll:

anUSZka

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2005, 19:05:27 pm »
A ja mam przeczucie, ze u Ciebie to krolik za duzo w klatce nie bedzie siedzial, co ;)

Wstaw prostokatna kuwete (lub cokolwiek), bo kroliaski lubia cofac tylek jak najbardziej w rog i siusiac, przy okraglej zawsze bedziesz musial wycierac z podlogi ;)
Wydaje mi sie, ze moze nie potrzeba podlogi, przeciez mozesz rownie dobrze zetrzec z tej, latwiej Ci bedzie chyba sprzatac, jesli tylko podniesiesz klatke, wymieciesz, wytrzesz i po sprawie... ja w naszej zagrodce dla Lidki i Niko nie mam stalej podlogi, ze wzgledu na to ze mamy drewniana podloge musielismy ulozyc gruba folie, zeby nie zniszczyly podlogi.

Radziu

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2005, 20:16:48 pm »
miska plastikowa ale niewywalająca się

królik rzeczywiście ma dużo swobody ;]
a co do tej prostokątnej kuwety święta racja, wczoraj już powiedziałem dosyć! i zmieniłem na kwadratową bo Niuniek przy tej okrągłej załatwiał się na podłogę  :diabel:
co do tej podłogi to oczywiście tak jest bardziej praktycznie i tak zostanie :)

Offline Szarania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2005, 20:18:45 pm »
A ja mysle, ze podloga by sie przydala. Moja krolinka pare razy zesiusiala sie na taka wlasnie podloge (poza swoja klatka) i niestety zostaja bardzo brzydkie slady. Mocz jest strasznie ostry i żracy, nawet kuwetke mam niezle wyżarta w tym rogu, gdzie uszatek siusia. Radziu - jeszcze koniecznie pasnik musisz zainstalowac! A miseczke doradzilabym naprawde ciezka, bo czasem zwierzaczki rzucaja nimi gdzie popadnie. Moje uwielbialy rzucac miskami pelnymi jedzenia, wysypywac jedzonko i wybierac sobie z podlogi a to granulat, a to dosypane przysmaki, wedle gustu i upodoban :) Kupilam wiec miseczki do zawieszania na pretach klatki i przymocowalam je... zaciskarkami do kabli. Dziewczynki byly zdenerwowane, ale przywykly,  a ja mam mniej sprzatania, no i higieniczniej jest.  :brawo: A swoja droga - zanim sie czlek wszystkich trickow nauczy... Pierwszy krolinek w domu sila rzeczy ma najgorzej, wszystko sie na nim testuje...  :diabel:
Póki życia, póty królików ;)

Radziu

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2005, 20:44:28 pm »
jak będzie rzucał to najwyżej zmienie ;) a sianko podaje do kuwety :)

anUSZka

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2005, 21:41:49 pm »
Szarania - ale on ma tam zmywalna podloge, jesli codziennie w razie potrzeby przetrze podloge octem, to nie bedzie sladu po osadzie. Probowalas usuwac osad z kuwety octem? Zalej duzo iloscia octu na jakie 15-30min, potem wyszoruj i juz! Jesli jest bardzo stary osad, to moze wymagac wiecej takich "sesyjek octowych".

Offline Szarania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2005, 12:05:24 pm »
Anuszka, wyprobuje, dzieki za rade. Czegos jednak nie rozumiem - to do Radzia - sianko podajesz do kuwety???? czy ja cie dobrze rozumiem? kroliczek ma JESC z kuwety? oj, chyba ktoremus z nas cos sie pokrecilo i albo ty cos przekreciles, albo ja nie rozumiem... Przeciez jedzenie z kuwety jest potwornie niehigieniczne... Chyba, ze, tak mi na mysl przyszlo, ze jedzonko owszem bedzie w kuwecie, ale krolis nie bedzie sie do niej zalatwial. Czy o to chodzi? ze bedzie sie zalatwial wszedzie, tylko nie do kuwety, a w kuwecie bedzie sianko?  :? bo inaczej to mi sie w glowie nie miesci  :(
Póki życia, póty królików ;)

anUSZka

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2005, 16:27:38 pm »
Tak, tak, jesli kuweta jest wystarczajco duza, to krolik najczesciej zalatwia sie z jednej strony, sianko ma z drugiej i to jest najlepsza zacheta na pozostanie w kuwecie!
Wiesz, krolicze noski to tak pracuja dzielnie, ze na pewno nie jedza nic, co sie zabrodzi.

Radziu

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:08:45 pm »
z jednej strony kuwety kłade sianko i jest ok :)

Offline Szarania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:24:51 pm »
Rozumiem, zwracam honor. Pozdrowionka.
Póki życia, póty królików ;)

Tyna

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2005, 15:05:34 pm »
Jimek ma kuwete w drugim koncu pokoju, pod biurkiem. nikt mu nie przeszkadza kiedy sie zalatwia  ;-) klatke ma coprawda mniejsza niz powinien, ale za to caly dzien biega po pokoju. zamiast miski z woda ma poidelko przytwierdzone do klatki ale granulat w ceramicznej miseczce, bo inaczej nie pozwolilby mi spac w nocy rzucajac czyms plastkikowym :>

Magdi

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2006, 13:52:47 pm »
Zastanawiam sie nad kupnem kuwety z separatorem moczu co wy na to ?