Autor Wątek: Klatka dla uszaka  (Przeczytany 181917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Siwa20

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 18, 2013, 13:46:06 pm »
ja osobiscie mam klatke polaczoną z zagroda :) w moim wątku jest ostatnie zdjecie ukazujące zagrodo klatke zerknij :)

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15348.20.html

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 18, 2013, 13:46:24 pm »
No musiał mi się trafić sportowiec no ! :D

No to te z allegro odpadają..... no trudno, przyjdzie wiosna i biorę się za robienie zagrody z siatki ocynkowanej w Castoramie. Przynajmniej będzie fajnie samemu zrobić :P.

Chyba że ktoś zna jakieś zagrody o wysokości 70-80 cm na sprzedaż ? Jeśli tak bardzo proszę o link ! :)


Siwa20 a jaka jest wysokość tej zagrodo-klatki :P, bo mój Tuniek jest dobrym skoczkiem więc potrzebuje coś wysokiego :D

Też myślałem o połączeniu klatki i zagrody, fajny pomysł, twoj króliczek musi być szczęśliwy :).
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 13:51:11 pm wysłana przez Tuniesław »

Offline Siwa20

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 18, 2013, 14:00:28 pm »
moja jest malutka bo 64 cm ale staram sie nie stawiac im nic co mogłoby umozliwic im przeskok przez zagrode pozatym moje maluszki ( mam ich 2 ) biegaja calutki dzien także zagroda to tylko na noc albo jak gdzies wychodze (czyt. do sklepu ) bo gdzie indziej zabieram maluchy ze soba :P

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 18, 2013, 14:07:54 pm »
Ja zastanawiam się nad tą zagrodą jeśli chodzi o kupno: http://allegro.pl/zagroda-8cz-dla-krolika-krolikow-swinek-szczeniat-i3105292108.html
I ją ustawić aby miała kształt prostokątny o wymiarach 170x57 lub 114x114, myślicie że nie wyskoczy z takiej zagrody o wysokości 56cm oczywiście pod warunkiem że nie będę stawiał im półek czy nic takiego co by ostatecznie mogło umożliwić im "ucieczkę" ? :P

Jeśli to faktycznie się nie na da... to po prostu będę kombinować z własnoręczną zagrodą.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 18, 2013, 14:48:20 pm »
ja mam prostokątną zagrodę o wymiarach 200x100cm, złożoną z 6 kwadratowych ścianek o boku 1m. kosztowała mnie ona 170zł. za tą cenę ciężko jest o przestronną klatkę. myślę, że lepszym rozwiązaniem jest zagroda. więcej miejsca i cena niższa. poza tym nie decydowałabym się na niższą zagrodę, bo wysokie ścianki umożliwiają np. umieszczanie wewnątrz piętrowych domków. dno zagrody polecam wyłożyć linoleum o takich wymiarach, by jakieś 30cm wystawało z każdej strony. jest to bardzo wygodne rozwiązanie- nie ma problemu z zamiataniem sianka czy zmywaniem moczu, który "przypadkiem" nie trafi do kuwety. raz na jakiś czas można umyć takie podłoże, więc higienę mamy zapewnioną.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 18, 2013, 15:34:48 pm »
ja mam prostokątną zagrodę o wymiarach 200x100cm, złożoną z 6 kwadratowych ścianek o boku 1m. kosztowała mnie ona 170zł. za tą cenę ciężko jest o przestronną klatkę. myślę, że lepszym rozwiązaniem jest zagroda. więcej miejsca i cena niższa. poza tym nie decydowałabym się na niższą zagrodę, bo wysokie ścianki umożliwiają np. umieszczanie wewnątrz piętrowych domków. dno zagrody polecam wyłożyć linoleum o takich wymiarach, by jakieś 30cm wystawało z każdej strony. jest to bardzo wygodne rozwiązanie- nie ma problemu z zamiataniem sianka czy zmywaniem moczu, który "przypadkiem" nie trafi do kuwety. raz na jakiś czas można umyć takie podłoże, więc higienę mamy zapewnioną.

Gdzie taką zagrodę kupiłas lub z czego zrobiłas i gdzie kupiłas materiały :), wygląda na to że fajną zagrodę masz ! Jeśli to możliwe to z miłą chęcią popatrzyłbym na zdjęcia tej zagrody :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 18, 2013, 15:50:51 pm »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 18, 2013, 16:17:02 pm »
swoją zagrodę kupiłam na allegro. a jej zdjęcia są w tym wątku: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,1058.1320.html (pierwszy post)

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 18, 2013, 17:21:14 pm »
Jak coś to siatka w casto ma 1m wysokości. My naszym zrobiliśmy z tego 80cm jednak w miejscu gdzie stoi kartonowy domek u góry przepletliśmy sznurek aby nie wyskoczyły.

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 18, 2013, 18:44:53 pm »
http://allegro.pl/wysoki-kojec-wybieg-klatka-dla-swinki-gryzonia-i3057885995.html z tego raczej nie wyskoczy :)


Ja mam właśnie tą zagrodę, ma jedną wadę: nie da się łączyć elementów w linii prostej. Mi to akurat nie przeszkadza, bo po połączeniu 4 elementów i dwóch ścian wyszedł mi dość ciekawy wielokąt :) no i mam pewność, że zwierzaki nie wyskoczą, nawet jak im nawkładam domków i nie wiadomo czego jeszcze :) wykończenia faktycznie bardzo fajne i nie rysują paneli!

Ach, no i druga wada: drzwiczki są dość wysoko, ale i tak ich nie używam, zamiast tego otwieram po prostu całe jedno skrzydło.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 18, 2013, 19:07:07 pm »
http://allegro.pl/wysoki-kojec-wybieg-klatka-dla-swinki-gryzonia-i3057885995.html z tego raczej nie wyskoczy :)


O matko ! Magda jesteś SUPER, właśnie o to mi chodziło  !!!! :D. BARDZO BARDZO dziękuje :), i za 109zl ! Kurcze :).


Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 18, 2013, 19:10:29 pm »
http://allegro.pl/wysoki-kojec-wybieg-klatka-dla-swinki-gryzonia-i3057885995.html z tego raczej nie wyskoczy :)


Ja mam właśnie tą zagrodę, ma jedną wadę: nie da się łączyć elementów w linii prostej. Mi to akurat nie przeszkadza, bo po połączeniu 4 elementów i dwóch ścian wyszedł mi dość ciekawy wielokąt :) no i mam pewność, że zwierzaki nie wyskoczą, nawet jak im nawkładam domków i nie wiadomo czego jeszcze :) wykończenia faktycznie bardzo fajne i nie rysują paneli!

Ach, no i druga wada: drzwiczki są dość wysoko, ale i tak ich nie używam, zamiast tego otwieram po prostu całe jedno skrzydło.

i16 to raczej nie będę mógł z tego zrobić prostokątu ? :(

sonia

  • Gość
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 18, 2013, 19:13:00 pm »
wow..to jest SUPER zagrodaaaaaaaaaa!!!!

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 18, 2013, 19:16:22 pm »
wow..to jest SUPER zagrodaaaaaaaaaa!!!!

Dokładnie o tym samym pomyślałem jak ją pierwszy raz zobaczyłem, chyba się skuszę i ja kupie :D.

Z tego co widzę w opisie można ją dowolnie formować.... i odejmować i dodawać części, więc nie wiem i16 chyba inny masz kojec ? Nie wiem mam nadzieje ze z tego ładny prostokąt będę mógł zrobić i przystawić przy ścianie :D. Ale uszaki będą zadowolone ! :)

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 18, 2013, 19:23:12 pm »
trochę mała powierzchnia z tego kojca wychodzi.

sonia

  • Gość
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 18, 2013, 19:30:24 pm »
Mozna tez dokupic pare czesci i bedzie wiekszy,albo 2 kojce....

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 18, 2013, 19:42:34 pm »
Mam dokładnie ten sam, jestem z Krakowa, kupowałam z odbiorem osobistym. Wydaje mi się, że jak chwilę pooperujesz obcęgami, to dasz radę bez problemu  :icon_smile

@ barbieri: jak używasz ściany, to wychodzi całkiem przyzwoita :) 

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 18, 2013, 19:57:49 pm »
Jak się robi z tego prostokąt to wychodzi 130cm na 63... nie tak zle... ale jasne zawsze ściany można użyć :D. Wtedy będzie jeszcze lepiej :). Chyba wsadze tam 2 uszaki :). Powinno im być wygodnie

sonia

  • Gość
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 18, 2013, 20:51:21 pm »
jak dla mnie 130x63 na 2 uszaki to za malo miejsca...

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 18, 2013, 21:00:39 pm »
zamierzam zrobić 189 ;), będzie przy ścianie ustawiona żeby można było wykorzystać więcej elementów kojca i po prostu przedłużyć :). Bez obaw :D, moja narzeczona mówi że jestem szurnięty z tymi królikami :P

Więc ja cały czas kombinuje jak by tutaj im ulepszyć życie :P