Autor Wątek: Klatka dla uszaka  (Przeczytany 181946 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline natalia0101

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:10:16 pm »
70 cm wysokości ;)

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 21, 2013, 19:56:51 pm »
70 cm wysokości

Mój też przeskakuje 70... ale z 80-90 już nie... ;)

Offline natalia0101

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 22, 2013, 19:42:19 pm »
Ja bym chciała mieć taką o wymiarach 142cmx71cmx71cm czyli (4 kratki) na (2 kratki) na (2 kratki).
Dlaczego uważacie,że taka zagroda/wybieg będzie dla króliczka za słaba?  :bunny:

Offline rainbow

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ełk
  • Moje króliki: Pysia i Julian
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 30, 2013, 10:37:03 am »
Nie za słaba , za niska . 70cm łatwo przeskoczy , równie dobrze mógłby biegać luzem po pokoju.

Offline natalia0101

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 30, 2013, 16:15:44 pm »
Moje króliki tak wysoko nie skaczą, więc chyba nie mam się co obawiać :)

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 30, 2013, 16:21:29 pm »
A skąd wiesz? :P Moje jak po prostu biegają to też na tyle nie skaczą,ale jak chcą się gdzieś dostać/wydostać to mi zaczęli przeskakiwać zagródkę 76cm...i zabezpieczenia które im porobiłam....;)

Offline natalia0101

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Co myślicie o takiej klatce/zagrodzie dla króliczków? ;)
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 30, 2013, 16:27:41 pm »
No właśnie nie jestem pewna - ja tylko tak myślę :) I mam taką nadzieję,że nie przeskoczą 70 centymetrowej zagrody ;) Na chwilę obecną skaczą 40 cm na fotel a potem jeszcze 20cm na stół :D A no i na kanapę 50cm. A to w końcu nie to samo co 70 ..

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Klatka dla uszaka
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 16, 2013, 22:32:37 pm »
Witam!

Szukam rozwiązania na przyszłość dla dwóch królików. Myślimy z narzeczoną o klatce o długości 140 cm, ale szukamy tez takich dużych i sporych zagród. Niestety do tej pory nie znaleźliśmy żadnych wartych uwagi. Ewentualnie mógłbym samemu zbudować taką zagrodę, tylko z czego ? I gdzie dostać materiały ? Szukałem kratek NIC czy C&C czy Storage Cubes, które są popularne w Stanach ale chyba nie ma ich w Polsce :(. Czy ktoś coś doradzi ?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 16, 2013, 22:50:26 pm »




Siatka hodowlana, zgrzewana 1m wysokości, drewniane listewki.

A dlaczego zagródki sklepowe nie są godne uwagi? take wysokości 80 cm wzwyż to już są odpowiednie dla króliczków - a ilośc paneli można dostosować do potrzeb.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 16, 2013, 23:23:21 pm »
Ponieważ są drogie.. ale też małe... z wyboru na allegro nie widziałem żadnej godnej uwagi, wszystkie firmy Trixie i większość jest w kształcie sześciokątu a my potrzebujemy bardziej prostokąt.

Dziękujemy za Super zdjęcia i za błyskawiczną odpowiedz !

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 16, 2013, 23:36:21 pm »
Wczoraj właśnie mąż skończył budować zagrodę. Tak jak pisała Eni, w castoramie kupiliśmy siatkę 5m za niecałe 50zł i listewki. wyszła zagroda o wymiarach 70x180.

sonia

  • Gość
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 16, 2013, 23:53:28 pm »

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 17, 2013, 00:16:58 am »
Pl firmy produkujące zagródki to min wd impex i inter zoo, zerknij sobie na strony producentów, można kupić podstawę z 4 elementów a potem dokupić tyle dodatkowych ile się chce. Takie dziwne łączone klatki robi midwest, ale chyba tylko w wersji dla świnek morskich ( niskie).

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 17, 2013, 00:20:12 am »
większość jest w kształcie sześciokątu a my potrzebujemy bardziej prostokąt.
można je zazwyczaj przestawiać wedle upodobań :)
O, np tu: http://allegro.pl/zagroda-8cz-dla-krolika-krolikow-swinek-szczeniat-i3105292108.html można ustawić w jakikolwiek kształt. Cenowo na pewno wyjdzie taniej niż klatka :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 17, 2013, 00:39:45 am »
O, np tu: http://allegro.pl/zagroda-8cz-dla-krolika-krolikow-swinek-szczeniat-i3105292108.html można ustawić w jakikolwiek kształt. Cenowo na pewno wyjdzie taniej niż klatka :)


Akurat ta się nie bardzo nadaje, bo wymiary elementów są poniżej 60 cm, a to większość królików pokona z miejsca.
Jak Tuniesław chce i potrafi wykonać zagrodę, to taka własnoręcznie robiona jest na pewno fajniejsza niż kupne. Zresztą klatkę też można prosto wykonać - choćby taką, jak proponuje Sonia. Na http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni są fajne propozycje drewnianych klatek i wybiegów dla królików - można skopiować, wkomponować we wnętrze.

Ja powiem tyle - jak miałam klatkę, to królik potrafił chwytać pręty w pyszczek i tłuc z całych sił - nawet jak była otwarta. Z zagrodą tak nie robią - owszem, podgryzają, ale już nie tłuką się tak potwornie (klatka składana robi straszny hałas).
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2013, 00:44:04 am wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 17, 2013, 00:55:06 am »
O, np tu: http://allegro.pl/zagroda-8cz-dla-krolika-krolikow-swinek-szczeniat-i3105292108.html można ustawić w jakikolwiek kształt. Cenowo na pewno wyjdzie taniej niż klatka :)


Akurat ta się nie bardzo nadaje, bo wymiary elementów są poniżej 60 cm, a to większość królików pokona z miejsca.
Jak Tuniesław chce i potrafi wykonać zagrodę, to taka własnoręcznie robiona jest na pewno fajniejsza niż kupne. Zresztą klatkę też można prosto wykonać - choćby taką, jak proponuje Sonia. Na http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni są fajne propozycje drewnianych klatek i wybiegów dla królików - można skopiować, wkomponować we wnętrze.

Ja powiem tyle - jak miałam klatkę, to królik potrafił chwytać pręty w pyszczek i tłuc z całych sił - nawet jak była otwarta. Z zagrodą tak nie robią - owszem, podgryzają, ale już nie tłuką się tak potwornie (klatka składana robi straszny hałas).
No tak, nie doczytałam, przepraszam :)
Jasne, jak potrafi to lepiej zrobić, jest to dużo tańsze wyjście i można podpasować zagrodę do własnych potrzeb :)
Po prostu chciałam pokazać, że można kupić taką która będzie pasować i nie jest tak koszmarnie droga, bo klatki 140 to zazwyczaj bardzo drogie wyjście.
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 17, 2013, 22:29:12 pm »
Dziękuje wam wszystkim bardzo za pomoc :).

Chyba skusze się na ręcznie zrobioną zagrodę z siatki z Castoramy :D. Chyba że żona będzie marudzić to wtedy klatkę 140, ale tu przecież chodzi o dobro królików co nie ? :D, więc zagroda MUSI być :D.

Dzięki Bardzo jeszcze raz !

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 17, 2013, 22:34:42 pm »
W ramach inspiracji zapraszam do obejrzenia mojej zagrody - jest w tym temacie: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13454.840.html

Odradzam klatkę - kroliki dużo biegają, muszą biegać, inaczej zaczynają się problemy z gryzieniem prętów, hałasowaniem, rzucaniem miskami itp. Jak mają miejsce do biegania zwykle o świcie i wieczorem się po prostu wyganiają i są mega zadowolone :) w klatce - nawet bardzo dużej - nie ma na to szans.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 18, 2013, 12:24:36 pm »
Też takie jedno pytanko :), jaka wysokość powinna mieć ta zagroda ?? Z tych na allegro co widziałem mają 56cm wysokości, czy mój Tuniek a.k.a Tuńczyk (moja mama go tak nazywa :P haha) nie wyskoczy z niej ?

On nie ma problemu z wskoczeniem na moje łóżko.... czasem skubany nawet na krzesło potrafi sobie wskoczyć... ale sposobem :P. Wskakuje na pudełko a potem na krzesło :D, i maluch staje na tylnych łapkach jak jakiś król :D haha.

sonia

  • Gość
Odp: Klatka 140 czy zagroda ?
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 18, 2013, 13:35:36 pm »
Oho to Tunieczek jak sportowiec :wiking: koniecznie trzeba zrobic wyzsza zagrodke,bo nawet jesli by miala jakis dach z siatki to nie bardzo,bo kroliczki lubia wchodzic tez na domki(napewno domek bedzie w zagrodce)i wtedy Tunczyk musialby sie bardzo splaszczyc,zeby nie dotykac dachu ]:->
Mysle,ze tak 80cm wystarczy ;)