Autor Wątek: Klatka dla uszaka  (Przeczytany 181974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mel

  • Gość
Odp: Klatka- prośba o poradę.
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 16, 2011, 10:37:46 am »
Drzwiczki na górze?! Ja tam nic nie zauważyłam :D.
Ale i tak od góry się chyba ciężko zmiotką sprząta.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Klatka- prośba o poradę.
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 16, 2011, 10:48:31 am »
Ja mam drzwiczki takie

I mi się łatwo sprząta. Myślałam, że też masz bo 100 ze zdjęć te drzwiczki na górze ma .
Ps. Nie zwróć uwagi przypadkiem na dziurawy kocyk, bo to dzieło Tomci złośnika :D



Mel

  • Gość
Odp: Klatka- prośba o poradę.
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 16, 2011, 12:28:32 pm »
Też znalazłam te drzwiczki, gapa ze mnie :D.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Klatka- prośba o poradę.
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 16, 2011, 12:34:58 pm »
te duże górne drzwiczki naprawdę są ok, przyznam, że brakuje mi tego w klatce ferplastu, której trzeba otworzyć cały przód, żeby cokolwiek zmanewrowac w środku. U mnie kończy się to natychmiastowym wystrzeleniem królika w przestrzeń pokoju ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:10:42 pm »
Odnośnie kojca dla królika. Mój maluch co prawda ma dopiero 3 miesiące, ale już zaczynam Myśleć o kojcu czy zagrodzie (jak zwał tak zwał) dla niego na przyszłość. Niestety mam BARDZO mało miejsca w domu. Na długość do dyspozycji mam ok 150cm ale na szerokość tylko 50 cm. Czy taka szerokość nie będzie zbyt mała?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:35:43 pm »
Mój maluch co prawda ma dopiero 3 miesiące, ale już zaczynam Myśleć o kojcu czy zagrodzie (jak zwał tak zwał) dla niego na przyszłość. Niestety mam BARDZO mało miejsca w domu. Na długość do dyspozycji mam ok 150cm ale na szerokość tylko 50 cm. Czy taka szerokość nie będzie zbyt mała?
To najlepiej królik bezklatkowy się sprawdzi :) Nie będzie klatki zagracającej przestrzeń. Na początku możesz mieć zagródkę, bo maluch tak do 8-12 miesiąca lubi intensywnie szkodnikować - to można zagrodę rozstawić, żeby sobie nie zrobił krzywdy albo nie zniszczył czegoś cennego. Ale fajnym wyjściem jest np. zagroda rozstawiana tylko, jak Cię nie ma w domu, a jak jesteś, to króliś luzem. Potrzebne mu: kuwetka, miski na jedzenie i wodę oraz jakieś legowisko - to akurat zwykle wybiera sam, np. fotel, krzesło czy łóżko :D Kastracja lub sterylka i nie powinno być kłopotów ze znaczeniem terenu.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:42:50 pm »
To tak jak teraz. Ma klatkę w której ma legowisko,miske z jedzeniem,poidełko i kuwete. Klatka jest większość dnia otwarta, tylko jak nikogo nie ma w domu to go zamykam. Poza klatka ma jeszcze domek, dodatkową kuwete i tunelik do bieganie. Także wychodzi kiedy chce.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 13, 2012, 20:38:29 pm »
To tak jak teraz. Ma klatkę w której ma legowisko,miske z jedzeniem,poidełko i kuwete. Klatka jest większość dnia otwarta, tylko jak nikogo nie ma w domu to go zamykam. Poza klatka ma jeszcze domek, dodatkową kuwete i tunelik do bieganie. Także wychodzi kiedy chce.

No to jak musi być zamykany - nie wiem, jak długo Was nie ma, ale czasem królikowi nudno w zamknięciu - to może wystarczy jednak tylko wtedy rozkładać zagródkę na pokój, tak, żeby obejmowała jego klatkę i resztę gadżetów. A jak wracasz, to zagroda np za szafę. Wiadomo, klatka to zawsze mniejsza przestrzeń. A taką zagrodą, to można zabezpieczyć pokój, meble czy ściany, zależy co go pociąga :D
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 14, 2012, 14:40:21 pm »
Eni ty masz króliczki chowane bezklatkowo? A na noc je zamykasz w kojcu czy buszuja?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 14, 2012, 15:23:27 pm »
Eni ty masz króliczki chowane bezklatkowo? A na noc je zamykasz w kojcu czy buszuja?
Raczej nie są bezklatkowe, mają kojec 2m/1,2m

Ale jak miałam mały pokoik i tylko jedną Miśkę, to ona mieszkała sobie luzem. Ale teraz te młodsze gagatki trochę szkodują zagrażając swojemu zdrowiu (rozszarpują wykładzinę, narzutę na łóżku czy zjadają fotel), więc żeby się nie potruły, to jak mnie nie ma, to też bywają zamknięte. Jeden lata luzem - trochę po mnie depcze, jak śpię :/

Edycja:
Jak idę do pracy, to po przebudzeniu je wypuszczam. Potem zamykam. A jak wrócę, to się goszczą w całym pokoju, zwykle same się ładują do zagrody na spanie - po prostu uważają ją za swój dom i jak chce się im spać, to się przenoszą tam (albo jak mam pozapalane za mocne światła, to się dekują za fotelem :P).
Moja młoda samiczka, ruda na awatarze, jest przed sterylką i wprowadza trochę zamieszania swoim zapaszkiem, więc stara ją goni, dlatego musiałam je oddzielić. Bizu sobie grzecznie śpi na wersalce, choć rano zastałam ją na półce z kwiatami (ma tam podusię, bo wyraźnie się jej tam podoba - to taki wysokogórski królik :D), ale parę razy przychodzi do mnie na łóżko sprawdzać, czy śpię i robi to tak, że wskakuje na stopy i przez całą długość łóżka drepce po mnie aż pod twarz :) To mnie budzi - a poza tym, to nie mam problemów z jej bezklatkowością.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 15:30:48 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 14, 2012, 15:49:16 pm »
Fajnie. No juz sobie wyobrazam mine mojego meza jakby królik tak po nim przeszedl od stop do glow :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Klatka dla uszaka
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:51:01 pm »
Mam małe pytanie.
Czy ktokolwiek z użytkowników robił własnoręcznie klatkę?
Podkreślam- klatkę drewnianą nie zagrodę.
Jeżeli tak- to czy mógłby pokazać jej zdjęcia oraz podzielić się wskazówkami jak ją wykonał?
Zabieramy się z moim ojcem do zrobienia klatki- dużej klatki, chcemy zrobić 140-150 cm długości i piętrową +na 80 cm szeroką- i zaczynamy mieć problemy natury technicznej :(
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:53:06 pm »
Eni ma w domu super klatkę i zagrodę dla królików, które zrobił jej dziadek - napisz do niej :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:14:23 pm »
Nie mam klatki, mam zagrodę. Ale klatki dla królików też widziałam, jak się buduje. A te klatki drewniane na zooplus widziałaś?http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/klatka_dwupietrowa taką chcecie robić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 17:22:01 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:22:52 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10269.100

proszę zobacz ten wątek jakie cudo nasza forumowa kolezanka zrobiła w wersji wakacyjnej i domowej :)   jak w kazdym razie jestem pod mega wrażeniem

kateryna

  • Gość
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:51:31 pm »
Żeby zrobić taką klatkę (np. taką jak jest w zdjęciu wyżej) to najlepiej pojechać do Obi/Castoramy lub innego sklepu budowlanego, wybrać płytę i poprosić o przycięcie w odpowiednich wymiarach :) Koszt płyty OSB/MDF(ok 2mx1,2m- nie pamiętam dokładnych wymiarów) to ok 60zł (ja tyle płaciłam u siebie w mieście jakieś 4 miesiące temu), przycięcie płyty jest za darmo. Ale jeśli chodzi o estetykę to lepiej wybierać płyty meblowe- są jednak droższe. Klatkę najlepiej skleić specjalnym silikonem, ale jeśli nie chcecie się bawić w klejenie to wystarczy parę wkrętów i dodatkowa listwa np. podłogowa żeby wszystko umocnić. Drzwiczki najlepiej też zrobić z płyty tylko w środku wyciąć większy otwór i przymocować drobną siatkę (zakładając oczywiście, że drzwiczki będą na zawiasy). Nie orientuje się jednak czy w budowlanych wykonują coś więcej niż tylko przycięcie płyt na wymiar.

Tylko wszystko musi być odpowiednio zmierzone bo płyty mają różne grubości- 12mm lub 14mm z tego co pamiętam.

Ja akurat robiłam terrarium dla żółwia ale wykonanie raczej to samo. Dodatkowo terrarium zostało pomalowane bejcą- ale nie musi, to po prostu bejca miała uchronić przed wilgocią.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 14, 2012, 22:49:09 pm »
Owszem, chciała bym klatkę- ale bardziej taką na wzór tej z zooplusa: http://www.zooplus.de/shop/nager_kleintiere/kaefige_freigehege/zwergkaninchen/kaninchenkaefig_doppelstoeckig/209747

Myśleliśmy, żeby jako wzmocnienie użyć metalowego regału np. z castoramy, który rozbieramy i obudowujemy jakoś deskami :hmmm Bo to wszystko będzie musiało przecież Zająca utrzymać, Dorę i Axela :P
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 14, 2012, 23:31:47 pm »
Myśleliśmy, żeby jako wzmocnienie użyć metalowego regału np. z castoramy, który rozbieramy i obudowujemy jakoś deskami hmmm Bo to wszystko będzie musiało przecież Zająca utrzymać, Dorę i Axela jezyk1

Iskra, drewniane deski czy taka płyta spokojnie utrzymają nawet hodowlańce. Nie potrzeba metalu.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 15, 2012, 01:02:18 am »
sklejka nie da rady, ale płyta osb, czy meblowa jak najbardziej. ja mam domek z osb i mogłabym tam wsadzić jeszcze z 10 króli bez obawy :)
Zrobienie takiej jak dałaś link to nic wielce trudnego, tylko zamiast drutów polecałabym siatkę z małymi oczkami, jest mało widoczna i można dobrać średnicę tak aby oczka były za małe na próby podjadania.

Domowej roboty domki są najlepsze :) może wykonanie nie będzie sklepowe, ale mają w sobie to coś :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Klatka własnoręcznie zrobiona
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 19, 2012, 02:10:42 am »
oooo tego właśnie szukałem ... pomysłów dla Michaliny
druga sprawa, mimo ze jest to wątek o domkach / klatkach to ... chciałbym podpytać o możliwość odgrodzenia pokoi .... czyli bez zamykania drzwi (lepsza wentylacja mieszkania) i zrobienie haczyków we framudze do stawiania przegród / zagród wysokości 1m
jak prosto i solidnie proponujecie żeby zrobić takie zagrody ? drewniana framuga z siatka ? czym i jak przyczepić siatkę do ramy
wiadomo iż chodzi o bezpieczeństwo uszaka i żeby sie nie pokaleczył  :>
"wake (call) me when u need me" HALO 4