Autor Wątek: Klatka dla uszaka  (Przeczytany 181998 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG



Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 31, 2010, 14:42:10 pm »
Zastanawiałam się nad kojcem, ale niestety odpada z wielu powodów, więc pozostaje klatka. :P


nuka

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 31, 2010, 14:46:45 pm »
W tej sytuacji ta druga, ze względu lepsze połączenia ścianek

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 31, 2010, 14:55:36 pm »
Czyli ta z zoohandel?
Chociaż teraz się waham nad zagródką także, ma ktoś z Was może przykrytą górę czymś?
Ja to niezdecydowana jestem. xD

Zresztą zagródka jest lepsza wtedy od klatki, jak ma więcej, niż 4 elementy?


nuka

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 31, 2010, 15:00:31 pm »
Zawsze zamiast jednego elementu zagrody możesz użyć ściany, boku mebla itp. Te zagrody, do których linki podałam są wysokie

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 31, 2010, 15:04:00 pm »
Cytat: "Blacky"

Poza tym klatki królik nie zje, a karton może nie przetrwać zbyt długo. ;>


też mi argument :P  tak jak napisała Nuka - to jest dla uszatych wielka frajda, moje uwielbiają "recyklingować" kartony, nic mnie nie kosztuje zapytanie się w aptece o kilka pudełek, a dla zajęcy święto lasu, bo w miejsce zjedzonego dostają nowy i cieszą się z niego jak z kolejnej zabawki :lol  ponadto królik jest stworzeniem żyjącym w norach, a karton jest w pewnym stopniu substytutem nory (zwłaszcza kilka połączonych ze sobą i wypełnionych szmatkami, w których można kopać). moje uszaki mają za zasłoną swoją tekturową fortecę i jest ona dla nich schronieniem, sypialnią i placem zabaw - spędzaja w niej mnóstwo czasu.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 31, 2010, 15:07:07 pm »
U mnie na biurko co ma 74 cm bez problemu wskakują, zwłaszcza Lucy. ;P
Jakby zobaczyła, że jest możliwość zasmakowania króliczych kupek i granulatu, to by na pewno nie odpuściła, bałabym się, że skręci sobie przez te prawdopodobne wyczyny łapkę, czy coś. xd Niestety u mnie musiałyby być ścianki przy ścianach (kable, tapeta, plakaty), ale zawsze w przyszłości mogę dokupić zagródkę i coś wykombinować, aby połączyć ją z klatką (np. Tusia chyba tak miała). ;)


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 31, 2010, 22:14:38 pm »
Cytat: "Uszata_panna"
Nie rozumiem co maja dzieci do tego, Wystarczy przypilnować troszkę i pouczyć ze nie wolno, niczym karmić króliczka, nie wolno na nim gania podnosić go przytulać bawić się z nim.ja mam 3 letniego brata i nie widzę żeby nie byli nieodpowiednim towarzystwem maluch go głaska i leży z nim,karmi go Już sam wie gdzie co leży i kiedy trzeba dać(a trzeba wiedzieć że to taki żywiołowy i przebojowy dzieciak że nawet ja przy nim to pestka).Mimo to zawsze pyta czy może i czynności wykonuje pod okiem kogoś dorosłego albo ze mną.A króliczkowi nawet "włos z głowy nie spadł".


Niełatwo jest wychowywać cudze dzieci. Możesz nauczyć czegoś brata, z którym przebywasz na co dzień, ale nie kuzynkę, która jest wychowywana przez kogo innego i wpada trzy razy do roku. Szczególnie, że takie wychowywanie jest często źle widziane przez rodziców dziecka. Poza tym spróbuj upilnować cudzych dzieci jak masz do tego 10 dorosłych gości i np. pieczeń w piecu. :diabelek Niestety - takie życie.

Boniek ma karton na przerób w zagrodzie i z radością go pożera. Czy może raczej miał, bo niedawno musiałam posprzątać jego strzępki. I jeśli natrafię na jakiś inny nieużywany, to też mu dam. Ale w chwilach niepewności chowa się w klatce i tam przesiaduje. :) Nie ma presji, żeby mieć zapasowy karton (albo kilka ;p) na wypadek, gdyby królik zeżarł swój domek i nie miał gdzie się schować.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 31, 2010, 22:33:52 pm »
Blacky wiem, po za tym królika trzymasz w salonie? że na styczność w 100% z gośćmi?
Ja na czas komini brata gdy było mnóstwo dzieci zakłam  królika w pokoju do którego nie wchodzili goście.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 31, 2010, 22:40:11 pm »
Nie mam salonu - każdy pokój jest czyjąś sypialnią. :)
Goście zwykle są zapraszani albo do mojego pokoju albo do pokoju mamy. Ale we wszystkich drzwiach (oprócz łazienkowych) mamy powycinane dziury dla kotów, więc to bez znaczenia gdzie siedzą goście - królik i tak musi być w zagrodzie na czas wizyty.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Bella

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 02, 2010, 12:15:45 pm »
Ja uważam, że decyzja o tym czy ktoś ma mieć zagrodę, czy klatkę powinna zależeć tylko i wyłącznie od tego w jakich warunkach mieszka. Nie można do żadnej z nich na siłę przekonywać, ponieważ to i to ma swoje wady i zalety.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 02, 2010, 14:29:52 pm »

Przyszła już! Strasznie szybko. *.*

Ale już rozumiem o co chodzi w tymi wykręcanymi króliczymi łapkami chodzącymi po klatce, strasznie giętkie ma druciki (w rękach nawet się da zgiąć), tamta co ma 80 cm, jest z jakiejś polskiej firmy, ale druty ma bardzo porządne, nawet ja na niej siadałam i to ona wytrzymuje. xD'
Teraz jestem ciekaw reakcji mojej mamy jak wróci do mieszkania.  :diabelek  :rotfl2
(wmówiłam jej, że ona jest ciut większa, niż 60 cm  :>  :co_jest ).


Uszata_panna

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:56:35 pm »
ppx ale wyjmij żwirek z całej klatki zostaw tylko w kuwecie, będzie wygodniej maluszkowi.A tam w miseczce to mieszanka?Bo ja tam widzę jakieś kolorowe duperele.
Poidełko przewieś znad sianko jak będzie kapało to się zamoczy.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:40:32 pm »
W miseczce wymieszane Cuni Complete z Vitakraftem Emotion(też granulat - żal go wyrzucać, a musiałam ten kupić) +suszone jabłka.
Teraz siano porozciągał na całą klatkę, bo on tak lubi. :P
Muszę kupić jakaś większą kuwetkę, zastanawiam się nawet, czy jak się zmieści dno z tamtej klatki, to może ona posłuży za kuwetkę?


Nakiti

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 02, 2010, 22:14:04 pm »
Chce kupić zagrodę do ogródka, żeby mogły sobie króliczki posiedzieć na powietrzu. Co uważacie na temat tej zagrody:

http://allegro.pl/item969493101_kojec_wybieg_dla_psa_krolika_6_elementow_61x63.html

Wiem, że nie warto samemu robić, wyjdzie drożej. Może być taka??

nuka

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 02, 2010, 22:19:09 pm »
Jasne, może być, jest niska ale ma siatkę zabezpieczająca.

Nakiti

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 02, 2010, 22:20:19 pm »
a nie jest za mała?? Bo tego akurat tylko się obawiam...

nuka

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 02, 2010, 22:36:10 pm »
Im większa tym lepsza, jak znajdziesz większą to sie nie zastanawiaj

Nakiti

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 02, 2010, 22:41:29 pm »
bo mam dwa króliczki, no i właśnie się zastanawiam...
jest większa, ale stanowczo droższa...;/

http://allegro.pl/item969525650_kojec_wybieg_dla_psa_krolika_8_elementow_80x75.html