Autor Wątek: Klatka dla uszaka  (Przeczytany 181930 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Magdi

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 07, 2006, 13:56:18 pm »
Radziu masz talent , może masz jakiś pomysł na zrobienie taniej i prostej zagródki dla królika na działkę ? Jeśli tak prosze o propozycje , i jeśli macie to zdjęcia .

Hania

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2006, 20:17:52 pm »
Cytat: "Magdi"
Zastanawiam sie nad kupnem kuwety z separatorem moczu co wy na to ?

 :hmmm  jezeli chodzi ci o taka kuwete z dziurkami zeby mocz przelatywal pod spod to chyba nie jest to zbyt dobre rozwiazanie. krolik moze niechetnie do niej wchodzic i porobic sobie odciski na lapkach.
jezeli chodzi o tania zagrodke to mozna ja zrobic po prostu z siatki, albo kupic na allegro(widzialam z 6cioma sciankami 60cm na 60cm za 89zl, wydaje mi sie dosc niedroga).
kiedys widzialam tez taka jakby dwu pietrowa , na dole byla zagrodka z siatki gdzie kroliczek mogl sobie szmac trawke a nad nia drewniana "skrzynia" i tam byla kuweta, miska i poidlo . poziomy byly polaczone szeroka drewniana listewka. no coz nie wiem czy dobrze to wytlumaczylam :P  bo wygladalo dosc skomplikowanie.

Anula_1960

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2006, 20:54:07 pm »
Mój królas ma kuwetę z separatorem i jestem bardzo zdowolona, królik też, nic się mu nie odgniata, nie muszę nic tam wkładać, żadnego żwirku , papieru i zawsze jest sucho i estetycznie,łatwo to się sprząta, jest to taka kuweta dzienna, poza klatką, ta w klatce jest normalna i wysypana żwirkiem kocim , takimi sprasowanymi drewienkami.

Hania

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 15, 2006, 11:55:44 am »
aaa no to fajnie, ze mu sie nic nie odgniata :P  moze cos mi sie pomieszalo :D

chudy_1993

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2006, 08:15:02 am »
Mój król ma kuwety narożną (trójkątną) ale postanowiłem ją zmienić bo te narożne bardziej nadają się dla małych królików. Ma ceramiczne miski na jedzenie i na wode. Sianko ma w paśniku. Wyściółki w klatce nie ma. Leży tam troche siana i nic więcej.

Maja

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2006, 20:26:54 pm »
ile kosztuje kuweta z separatorem?

Anula_1960

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2006, 23:24:20 pm »
nie pamietam dokladnie ile zapłaciłam za kuwetę z separatorem chyba cos ok 20 zł , kupiłam ją na allegro bo w tych zoologikach to nic nie ma (tylko mieszanki i inne mało przydatne rzeczy :bejzbol )

Maja

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2006, 18:38:10 pm »
no właśnie nie widziałam nigdzie w zoologikach. a spisuje się? jakie są plusy i minusy?

Anula_1960

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2006, 18:56:59 pm »
jak juz pisałam używam jej jako kuwety zewnetzrnej tzn takiej poza klatką, ja jestem zadowolona bo nie wkładam nic do srodka(wiórków, papieru), mocz spływa pod spód, tylko "groszki"zostają :rotfl2 , codziennie wieczorem wyrzucam zawartość do ubikacji , kuwete myję i jest czysto. Od czasu do czasu zalewam wodą z octem, wtedy się ładnie czyści i wygląda jak nowa. Jak miałam zwykła kuwetę to wkładałam papier . to wtedy król miał mokre nogi, jak żwirek to rozypywał sie po całym pokoju, a teraz spkój :jupi

Maja

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2006, 19:03:18 pm »
czyli generalnie na plus :) trzeba będzie pozbyć się resztek oszczędności, musze Miksowi zagrode kupic, więc jak szaleć to szaleć-kupie mu i kuwete :)

Bastila

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2006, 00:09:00 am »
A jeśli ma się małą klatkę, to kuweta narożna jeszcze się tam zmieści, ale taka prostokątna... połowę klatki prawie zajmie  :(

ania12

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2007, 13:24:58 pm »
Cytat: "anUSZka"
Probowalas usuwac osad z kuwety octem? Zalej duzo iloscia octu na jakie 15-30min, potem wyszoruj i juz! Jesli jest bardzo stary osad, to moze wymagac wiecej takich "sesyjek octowych".


Nie dawno wypróbowałam tą metodę i faktycznie pomaga :jupi

Renata

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2007, 15:29:02 pm »
O wiele skuteczniejszy jest Fosol.
Należy z kuwety usunąć żwirek i nie płukać wodą tylko wlać troszkę Fosolu, który zapieni się i szybko rozpuści osad bez szorowania.
Następnie bardzo dokładnie należy umyć kuwetę np. wodą z płynem do mycia naczyń. Wytrzeć do sucha i gotowe.
Czas pracy jakieś 5 minut.

ania12

  • Gość
Zagospodarowanie klatki / kuweta
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2007, 13:48:30 pm »
Ok dzięki za radę:)

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Klatka dla uszaka
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2010, 23:53:33 pm »
Witam . Jak sadzicie czy lepiej  będzie gdy zrobię zagrodę dla królika < mam do dyspozycji jakieś 1.5m długości i 0,7 metra szerokości > czy , może zwykła klatka 120cm. Chodzi o to ze adoptuje królika i nie wiem jak postąpić :/ a jeżeli chodzi o zagrodę to gdzie  ja kopic  na allegro nie widziałem zagród  o takich wymiarach :/

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 21, 2010, 00:00:45 am »
http://www.allegro.pl/item951613248_kojec_dla_psa_szescio_elementowy_85_x_90_cm.html
lub ten(o ile królik nie jest zbyt skoczny,bo dla moich wysokość 60 cm to pestka.
http://www.allegro.pl/item956578528_kojec_wybieg_dla_psa_krolika_6_elementow_61x60.html
Zagroda jest najlepszym rozwiązaniem,królik w niej ma więcej miejsca.

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 21, 2010, 00:06:29 am »
a czy taka zagrodę idzie przetworzyć w kształt prostokąta ?? :lol  ... Dziękuję :D

Uszata_panna

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2010, 00:07:29 am »
Tak da sie

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2010, 00:08:43 am »
Składa się z 6 elementów,więc raczej zostaje tylko prostokąt(no chyba,że można popracować nad sześciokątem). :diabelek

Uszata_panna

  • Gość
Zagroda czy klatka 120
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2010, 00:10:37 am »
Mas jemu właśnie o prostokąt chodzi  :rotfl2