Autor Wątek: Miseczka czy poidełko?  (Przeczytany 87023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 27, 2013, 22:31:10 pm »
mój chce pić tylko z poidłomiski, http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/pojniki_miski_gryzonie/pojniki_dla_gryzoni/94954 . zwykłe poidełko jest be, do miski się fajnie skacze, ewentualnie ma cię cały czas mokre ucho. ja mam mniej nerwów, zwierzak szczęśliwy, dużo wody mieści w razie co, czego więcej chcieć od życia :P

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 29, 2013, 08:36:40 am »
Szprotka, wygląda fajnie, tylko jak to działa? bo dziubka jak w zwykłym poidełku nie ma, więc jaki jest mechanizm podawania wody?

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 29, 2013, 13:23:16 pm »
huh, jakby to wytłumaczyć... bo to fizyka jest. a fizyka to czarna magia ;) a tak na poważnie, jak ten baniak jest we właściwej pozycji, to wlewa do tej miseczki wodę. jak z miseczki wody ubywa, to ciecz z baniaka ją zasila do tego samego poziomu co było.

mój chłop to by pewnie jakoś to ładniej opisał, typu że zadziałała tu grawitacja, różnica ciśnień i zasada naczyń połączonych, i parę innych mądrych praw fizycznych zaszło :P

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 29, 2013, 13:46:38 pm »
A ja mam dla wszystkich moich takiem miski http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/akcesoria_do_klatek/karmniki_pojniki_ptakow/201051 300 ml i jest mega zadowolona. Niestety tak są zbudowane, że powinny być przykręcone przy jakimś podeście/domku, bo inczej króliczkom miniaturowym jest ciężko z nich pić. Brzeg miseczki jest za wysoko. Ja je po prostu przykręciłam tak, aby moje piły z nich stojąc na dachu domku. Miski tę są nie do wywrócenia. Wodę mogą tylko wylać wtedy, jak bardzo mocno szarpią kratami, do ktorych miska jest przymocowana, ale też tylko wtedy, jak woda jest nalana do niej po sam brzeg. Bardzo łatwo się tez miske (bez mocowania) odkęca i myje.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 12, 2013, 10:56:40 am »
Fajne pomysły :)

MS

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:50:34 am »
Mam w domu dwie metalowe miseczki na stojaku, mogą być z niego wyjmowane. Z tym że mają gumowe nóżki żeby się nie przesuwały, czy królik może je poobgryzać? Pytam tylko profilaktycznie, mam inne miseczki, ale te też mogłyby mu się przydać:)

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 03, 2013, 11:33:52 am »
Ja używam identycznych, ale na jedzenie. Czasem mój królik nimi rzuca, wiec na wodę się nie nadają. Pije zaś z kryształu, jak prawdziwa królewna :D. Naczynie te jest bardzo ciężkie, nie ma mowy o braniu w zęby. Nie wiem czy macie takie doświadczenia, ale króliki na wsiach obowiązkowo pija i jedzą z kafli od pieca :D. One także są ciezkie, no i pomysl stosowany od wieków nie może być głupi ;)

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 03, 2013, 12:02:56 pm »
Na początku też mieliśmy takie miseczki, ale Mefi wyjmowała je i lała nimi Freda po głowie (niech chłop wie, kto rządzi :P ) zmieniliśmy na ceramiczne i skończył się problem przemocy domowej...

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 21, 2013, 11:21:35 am »
Afra miała kiedyś poidło ale zmieniłam jej na miskę ceramiczną

Teraz od 2 dni mam nowego królika miał poidło z którego kapało. Wkurzyłam się i wstawiłam miskę ceramiczną. Normalnie pije i nie rzuca tym, bo ciężko to złapać.
Zupa z bobków czasami się zdarza to prawda,  :D no ale ja wolę wymieniać wodę w misce niż w poidle.
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline kamila34

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Pleszew
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 08, 2014, 20:59:07 pm »
Witam, nigdy się nie zajmowała hodowlą królików ale mam pytanie. Otóż moi dobrzy sąsiedzi właściwie ich dzieci mają małą hodowlę królików - 4 szt. królików miniaturek. Króliczki pojone są ze zwykłych podstawków na wodę i wiadomo nie starcza jej na długo. Szkoda mi tych królików szczególnie teraz w upały a tej rodziny nie stać na kupowanie akcesoriów dla zwierząt.
Chciałam was zapytać jakie było by dobre poidło dla królików aby wody starczało nawet na kilka dni bez potrzeby uzupełniania. czy do takich celów można zastosować np. większe poidło dla kur jak to we wskazanym linku? Czy króliki poradzą sobie z piciem z takiego poidła?

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 08, 2014, 21:14:11 pm »
wodę należy wymieniac codziennie a podczas upałów kilka razy dziennie bo inaczej robi się z wody zupa.
Poidło, które pokazałaś ma 10 litrów pojemności - to za dużo, wystarczy max 500 ml. Miska kosztuje 1/3 ceny tego poidła. Uświadom tych ludzi, że króliki muszą mieć zmienianą wodę codziennie - oni pewnie nie wypiliby szklanki wody, która tydzień stoi :/

Offline Anja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko Biała
  • Moje króliki: Skyler
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 12, 2014, 20:34:23 pm »
Skyler, tak jak i reszta mojego zwierzyńca na wodę ma miseczkę ceramiczną. Dla mnie główną zaletą jest to, że łatwo umyć/wyparzyć, wydaje mi się to również bardziej naturalne dla zwierzaka niż picie z poidełka, nie ma też ryzyka zablokowania się jak to jest przy poidełkach. Nie wnosi to jednak nic nowego, ale chciałabym się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Pewnie sporo osób już na to wpadło, ale może jednak warto o tym powiedzieć. Miseczki ceramiczne (a tylko takich używam) w sklepach zoologicznych są dość drogie (a przynajmniej moim zdaniem). Warto więc rozejrzeć się w sklepach z zastawami/sztućcami itp za miseczkami na dipy/sosy/większe na sałatki. Są one moim zdaniem bardzo ładne no i przede wszystkim są tanie. Dla przykładu pokaże "swoje". Za tą z listkiem zapłaciłam 3,5 zł, biała mała 2 zł. Ostatnio kupiłam również nowe dla mojej świnki morskiej - o wiele większe, były po 4 zł. Wg mnie prezentują się bardzo ładnie, łatwo je umyć, są stabilne, zwierzaki nimi nie rzucają no i cena zdecydowanie niższa niż tych specjalnie dla zwierząt.  ;)


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 12, 2014, 21:31:45 pm »
Ja też mam miseczki kupione w sklepie "dla ludzi" :) Są tanie i bardzo funkcjonalne- jak np: podwójna miseczka na sosy służy za bardzo wygodne poidełko dla szachownic :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline simba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: lajon
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:06:45 am »
mój nigdy nie interesował się miskami, jedynie zawartością =D
dostał zwykłą miske na zupe z tesco i ponieważ z początku bałam się (bo wszyscy straszą że miskowy armagedon itp :diabelek) wsadziłam 2 takie miski do pudełka po butach, żeby siedziały razem, sztywno, a na dno woreczek. woda nie moczy reszty klatki, a jak karton przemoknie to nowy i ogólnie porządek.

może gdzie indziej powinnam dać link? to krzyczcie najwyżej. to nie moja sprzedaż, ale znalazłam dziś taka wiszącą miseczkę za 6zl we wrocławiu
http://olx.pl/oferta/poidelko-miseczka-zawieszana-300ml-nowa-4-szt-CID103-ID6KZwW.html#f1227ad8b7