Autor Wątek: Miseczka czy poidełko?  (Przeczytany 86961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: poidełko
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 17, 2012, 16:50:26 pm »
aha :/ bo ja właśnie gdzieś czytałam że to jest o tyle wygodne że po prostu raz naciśnie i leci a nie jak w kulkowym że kropla za kroplą

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: poidełko
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 17, 2012, 16:56:09 pm »
ja mam ten sam problem nie dość, że kapie to jeszcze dodatkowo tak hałasuje, że w nocy szału dostaje...
ostatnio znalazłam takie poidło może ktoś miał i coś o nim powie czy warto kupić ???
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/pojniki_miski_gryzonie/pojniki_dla_gryzoni/94954
Miałam coś w ten deseń dla szczurów. W szyjce była rureczka zanurzona w tej wodzie, wiec jak upiły to się dolewała. Fajne było, bo łatwe i wygodne, ale był problem z przymocowaniem. Moje szczury lubiły wszystkim rzucać i przekrzywiały pojemnik. Ale ogólnie fajna rzecz.


Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: poidełko
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 17, 2012, 16:57:51 pm »
no to sprawdze co moja z nim będzie robić :)

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 19, 2012, 09:56:24 am »
A ja odświeżę temat ponieważ u mnie w klatce są wgłębienia w rogach które zbierają wodę z powodzi przydatne mieści się tam sto ml. (raz wylało mi się całe poidło tam i pomyślałam że wstawię do tego otworu miskę z wodą to królik może nawet jeśli wyleje to nie będie powodzi co wy na to?

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 19, 2012, 21:44:35 pm »
To zależy gdzie Twój królik ma kuwetę. Króliki zwykle lubią sikać w rogu. Ja dałam swojemu miskę z jedzeniem do rogu i okazało się, że ciągle było one zasikane. Myślałam, że królisiowi jedzenie nie smakuje, a tu chodziło o to, że on poprostu wybrał sobie ten róg jako kuwetkę, a ja się dziwiłam dlaczego nie sika tam, gdzie JA mu zorganizowałam kuwetkę.

U mnie wygląda to tak, że królik jest 24 h/dobę na wolności i do klatki wchodzi się tylko załatwić. Miseczkę z wodą i jedzeniem położyłam obok klatki i jeszcze ani razu mi sie nie zdarzyło żeby króliś wylał wodę. Poza tym poza klatką miska z wodą nie jest narażona na to, że potraktuje ją jak kuwetę albo wyleje wodę. A używam prostokątnej, plastikowej miseczki.

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:26:25 am »
No tak ale mój królik będzie mógł biegać tylko wtedy gdy jestem w domu (ok 9 godzin) no i miski muszą być w klatce

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:33:12 am »
Możesz wstawić tam miskę, tylko czy się zmieści? 100ml to mało dla królika (chyba że waży 1kg). Zasadniczo na 1kg masy ciała królik powinien wypijać 100ml wody - musi więc mieć do niej dostęp. No i czy stojąc poniżej poziomu reszty klatki nie będzie bardziej narażona na zabrudzenia :/

Są takie miski o trójkątnym brzegu - do wstawienia w róg, są ceramiczne, kamionkowe, a nawet przykręcane do kratek. Wybierzcie najlepszą dla siebie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:47:37 am »
No tak ale mój królik będzie mógł biegać tylko wtedy gdy jestem w domu (ok 9 godzin) no i miski muszą być w klatce
Ja przez prawie rok zamykałam królika w klatce i tam miał jedzenie i wodę. Niestety wypadki z wylaniem wody zdarzały się (choć raczej rzadko). Na szczęście rozlana woda królika nie zabije :)

Co prawda jest to wątek o wodzie, ale na marginesie dodam, że zachęcam do wychowania królika w taki sposób, żeby nauczył się żyć poza klatką. To jest możliwe, bo ja nie mam w mieszkaniu żadnych drzwi (oprócz łazienkowych), a mimo to króliś porusza się tylko po tym terenie który mu wyznaczyłam. Dzięki temu ma on tyle ruchu ile potrzebuje (zwłaszcza w nocy!) i brak stresu związanego z uwięzieniem w klatce. No i problem związany w wielkością misek czy wylewaniem wody także całkowicie zniknął.

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 21, 2012, 10:23:33 am »
Ta ja bym chciała tak wychowaćkrólika ale jest kwestia rodziców :\

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 21, 2012, 10:27:55 am »
http://www.zooplus.pl/shop/koty/automatyczne_poidelka_karmniki/automatyczne_karmniki/kufra/31269   chyba kupię :) przydatne kiedy królas musi zostać sam na weekend, tylko zastanawia mnie czy tego nie przewróci bo to plastik, ale myślę że jak naleję wodę do pełna to będzie dla niego za ciężkie?
a ja mam pytanie czy ktos moze ma te automatyczne poidlo i podzieli sie opinia czy faktycznie sprawdza sie? bo chcialabym kupic to maluchom :)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 21, 2012, 13:55:02 pm »
My mamy poidełko kulkowe 100ml. zazwyczaj Semir je wypija w ciągu 1-2 dni. Zależy ile warzywek dostanie i czy jest ciepło, bo jak był upał to ciągle dolewaliśmy:)
Przy poidełku nie ma problemu, że się coś wyleje, a i królik bardzo szybko się nauczył z niego pić, chociaż na początku miał małą zagwostkę co to i do czego to, hehe:)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 21, 2012, 14:47:24 pm »
nie u mnie kulkowe niestety sie nie sprawdzily dlatego juz dawno oddalam 2 ktore zakupilam. a w zwiazku z tym ze moja mango pochlania 2 wielkie miski wody gdzie nalewam o 22 a o 6 na dnie jak by sladu po wodzie nie bylo.
Dlatego chcialam sie dowiedziec czy ktos ma poidelko automatyczne by mogl mi powiedziec czy faktycznie sie sprawdza :)

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 21, 2012, 20:08:47 pm »
ja mam to poidło http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/pojniki_miski_gryzonie/pojniki_dla_gryzoni/94954 no i się w nim mieści trochę więcej, niż 1,5 litra. świetna sprawa jeżeli się zostawia uszaka na cały dzień, wody mu na pewno wystarczy.
"miska" jest na tyle mała, że królik do niej nie wejdzie, ale spokojnie zmieści się pyszczek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 21, 2012, 20:31:34 pm »
Dlatego chcialam sie dowiedziec czy ktos ma poidelko automatyczne by mogl mi powiedziec czy faktycznie sie sprawdza

W opiniach ktoś pisze, że żywsze koty to rozkładają, więc przy królikach może też być problem, że po prostu wywrócą.
Ale może są takie w wersji cięższej lub bardziej płaskiej? Takie jak dla kur.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 27, 2012, 22:57:48 pm »
kupiłam swojemu królikowi poidełko, ale miałam wrażenie, że on się wręcz męczy przy nim, czasem 5 min spędzał przy poidle, a wody w stosunku do czasu ubywało niewiele. dałam mu więc miseczkę i od razu jest lepiej- tj królik pije więcej i zaspokajanie pragnienia nie zajmuje mu nie wiadomo ile czasu. dałam mu najcięższą miskę jaką miałam w domu, mimo iż nie jest ona wybitnie stabilna, to póki co nie wylewa wody.
może przy miniaturce poidło by się lepiej sprawdziło, ale dużemu królikowi ciężko jest zaspokoić pragnienie "po kropelce". ja na razie zostaję przy misce.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 28, 2012, 09:56:15 am »
Myślę, że większość poidełek jest niezbyt wygodna dla uszatka. Te kulki są męczące bo ile to musi się uszak języczkiem naruszać żeby się napić.
Ja też mam miseczkę ceramiczną z zoologicznego. I jeśli uszak nadepnie na miskę to żadna nie będzie stabilna ;)
Ale za to zdecydowanie jest wygodniejsza. Szybciej uszak się napije, mniej zmęczy. I miseczka nie ma wpływu na ząbki.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 28, 2012, 10:06:50 am »
Witam na forum :)
A mój Bazyl pije tylko z poidełka, kilka razy robiłam podchody z miską, niestety za każdym razem wylewał/rozchlapywał wodę, wywracał miskę (nawet ceramiczną), on się musi sporo napracować żeby się napić, ale inaczej nie chce  :urazony:

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 28, 2012, 10:20:24 am »
Witamy również :)

U mnie Groszku też co jakiś czas rozlewa wodę, przed wszystkim wieczorem jak tak sie cieszy na kolacyjkę :P Zawsze są swoją kosmatą łapką wlezie w miskę :P Ale musze to przeboleć, bo miseczka jest dla niego lepsza :)

Offline PiotrekiLusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 27, 2013, 11:49:47 am »
Ja mam porcelanową miseczkę http://animalia.pl/produkt,22569,664,trixie-komplet-3-misek-ceramicznych-dla-gryzoni-75-140-330-ml.html Duża na jedzenie, średnia na wodę, a mała na smakołyki :DDD

EDIT.
Komplet zawiera 3 miski:
1x mała 75 ml/ø 7 cm
1x średnia 140 ml/ø 9 cm
1x duża 330 ml/ø 11cm
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta - George Bernard Shaw



Offline Anuszka957

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 27, 2013, 20:06:16 pm »
moja Tosia na miskę z wodą zareagowała obojętnie, tylko jako dekorację.. wiec pije tylko z poidełka...