Autor Wątek: Miseczka czy poidełko?  (Przeczytany 86991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amanii

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 13, 2010, 10:07:55 am »
Ja mam złoty środek - miskę zawieszoną kilka centymetrów nad podłogą. W roli miski kuweta dla chomików.
Wygląda to tak: http://e-sklep.kakadu.pl/media/products/20247/images/thumbnail/large_020247.jpg
Wisi na wysokości "buzi" królika, tak więc nie narobi tam bobków ani nie nasika, a pije mu się wygodnie. Wody mieści jakieś cwierć szklanki, więc 2 razy dziennie przy karmieniu daję świeżą.
Z poidełka króliki piły strasznie długo i hałasowały w nocy. Miska o wiele wygodniejsza dla nich, kilka łyków wystarczy do zaspokojenia pragnienia, no i nie ma tego strasznego dźwięku :)

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 13, 2010, 13:03:17 pm »
Tadzio pije z ceramicznej miseczki, wcześniej miał taką zwykłą z kuchni ale się przewracała. Na początku było i poidło i miska ale z poidła kapało robiło się małe bagienko  :icon_confused no i Tadzince nie było wygodnie ;) A tak jest sucho, wygodnie i można wszystko łatwiej wyczyścić a do tego wiaomno żę królik nie zostanie na przykłąd z 5 godzin bez dostępu do wody bo kulka w poidle się zatnie.
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 14, 2010, 17:24:06 pm »
A ja mam taki pomysł na to żeby woda w miseczce się nie zabrudziła - trzymam ją poza klatką.

Kiedy miska była w klatce, to się zdarzało, że przez przypadek jakaś kupka do niej wpadła, albo sianko. A raz Tuptuś bawił się entuzjastycznie i przez przypadek rozlał całą wodę.
Odkąd postawiłam miseczkę z wodą obok klatki, problem całkowicie się rozwiązał :)
Tylko jest jedno zastrzeżenie - to jest opcja tylko dla królików, które są wolne przez 24 h/dobę.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 14, 2010, 23:49:34 pm »
ja jakis czas temu zamienilam Krepemu poidełko na miseczke.
Krepy troszke wylewa jak ma kaprys, czasami uchy zamoczy ale generalnie przestawilismy sie na miske.
Poidełko mial 1.5 roku, ale teraz zdaje mi sie ze Krepy jakby "wiecej" pił... choc to moze tylko wrazenie :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 14, 2010, 23:51:14 pm »
amanii, niezly pomysł z tym podwieszeniem kilka cm nad ziemia, dobry dobry ! :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

aniaijuz

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 22, 2010, 21:01:52 pm »
też mi się wydaje że miseczka jest lepszym pomysłem - oczywiście o ile jest stabilna :)
łatwo się czyści :)

Struś

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 23, 2010, 13:52:11 pm »
mysza chciałam właśnie takie poidło dla mojego Trusia bo skubany kulkowe ignoruje i pije tylko z miseczki (porcelanowej)..Ale zdarza mu sie do niej siknąć no i napaskudzić sianem:/

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 23, 2010, 13:59:21 pm »
U mnie jest i poidełko i miska. Poidełko w klatce(które rzadziej używa w ciągu dnia, najbardziej przydatne nocą), a miska w ciągu dnia stoi obok klatki. Jak wczoraj wieczorem nie mogłam znaleźć poidła wstawiłam jej miskę. Już nigdy tego nie zrobię... Nie dość, że wylane to rano po obudzeniu zaczęło się szarpanie klatki, patrzę, a ona przednimi łapami w misce siedzi... W ogóle, zauważyłam, że po wypuszczeniu czasami od razu biegnie do miski. Chyba mało pasuje jej to poidło...


Struś

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 23, 2010, 14:20:34 pm »
No właśnie Truś miał to samo-poidło było w klatce, poza klatka miseczka...i jak otwierałam klatke to biegł od razu do miski żeby się napić..Poidło w ogóle się nie przyjęło..czasem trąci kulke języczkiem, ale nudzi się szybko i jest koniec..

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 23, 2010, 17:06:18 pm »
W sumie się nie dziwię, że króliki wolą pić z miseczki.
My też chyba wolimy jeść zupę z talerza i pić ze szklanki niż codziennie używać do picia tylko butelki.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 24, 2010, 19:15:01 pm »
ja widze maly minus miski - psy chodza do krolika i wypijaja :D

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 24, 2010, 20:59:43 pm »
ja widze maly minus miski - psy chodza do krolika i wypijaja icon_zeby

Tusiatko, ale mnie rozbawiłaś :lol:

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 25, 2010, 02:16:46 am »
Tusiatko, ale mnie rozbawiłaś :lol:
Ale to prawda, nalewam wody i psom i krolikowi wypija swoja i ida do niego pic  :crazy: a on potem sie patrzy gdzie jest jego woda  ;|

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
poidło
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 05, 2011, 18:34:59 pm »
Właśnie kompletuję akcesoria do klatki królisia i zastanawiałam się nad poidłem. Już wiem, że mam do wyboru poidło albo ciężką miskę, żeby się nie przewracała. Ciekawi mnie jednak kwestia poidełka. Czy kicek może korzystać z takiego poidła : http://republika.pl/blog_cc_3661096/6322009/tr/pu.i.wp.pl.jpg ? Czy tylko z tego polecanego na króliczych stronach : http://www.poidla.pl/poidla/kroliki/2019.jpg

nuka

  • Gość
Odp: poidło
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 05, 2011, 18:45:54 pm »
Pierwsze poidło jest ok. Jego wady:
1. kulka czasami się zacina, pomimo wody w zbiorniku zwierzak sie nie napije.
Rada: po napełnieniu poidła woda poruszyć palcem kulkę kilka razy, sprawdzić, że woda ma sie jak wydostawać.
2. z tego typu poidła może kapać woda do klatki, zagrody (zależy jak królik mieszka). Polegiwanie zwierzaka w mokrym nie jest wskazane.
Rada: poidło wisi tuz obok paśnika nad uszata kuweta, ewentualnie pod poidłem jest warstwa chłonąca wilgoć w postaci ręczników papierowych itp.Choć to rozwiązanie na dłuższą metę nie sprawdza się u królików lubiących leżeć na mokrym.

Wygodniej pije sie smykom z miseczek, nie muszą zadzierać pyszczka do góry i pić w niewygodnej, nienaturalnej pozycji, męcząć sie solidnie przy poruszaniu kulki.
Stabilna miseczka - to polecam.



Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: poidło
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 05, 2011, 19:41:40 pm »
z takiego poidła często kapie nie wiadomo dlaczego lub nie leje się w ogóle nie wiadomo dlaczego :P heh. Sama mam takie i zastanawiam się nad miseczką jednak... Jeśli się zdecydujesz na poidełko to przy wyborze poruszaj kuleczkami w sklepie i kup to najmniej hałasujące koniecznie ;) Ja miałam okropne, a kupiłam inne z Ferplastu i jest znacznie mniej uciążliwe w nocy

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: poidło
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 05, 2011, 19:58:18 pm »
Generalnie jak miałam mniejsze poidełko, którego 'rurka' miała dość małą średnicę królik bardzo się irytował, że woda za wolno leci więc je gryzł i uderzał łapkami. Teraz kupiłam takie o pojemności 1,1l żeby ta 'rurka' była grubsza, królik się nie denerwuje, ale za to z poidełka cieknie i do tego jest bardzo głośne. Polecałabym więc miseczkę.
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: poidło
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:02:55 pm »
Ja mam takie duża 1,1 l poidło kulkowe. Przecieka (  :/ ) a Sota bardzo hałasuje pijąc z niego- jakby ktoś kamienie łupał. Axel pije cichutko- opiera kulkę nieco nad pyszczkiem, woda leci ciągiem,a on pije  :icon_eek
Miseczka w klatce nie zdała u nas egzaminu- mimo, że ciężka, to i tak była przewalana :/ Jak uszy są poza klatką, to czasami piją z kociej- o dziwo, tej nie próbują przewracać  :icon_eek
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: poidło
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:15:38 pm »
Axel pije cichutko- opiera kulkę nieco nad pyszczkiem, woda leci ciągiem,a on pije  icon_eek
haha to się wycwanił ^^

A co sądzicie o tym drugim poidełku?

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: poidło
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 05, 2011, 20:56:11 pm »
Ja polecam to drugie  :D moja Misia takie ma  :jezyczek: troszkę hałasuje,jak jej nie leci woda to szarpie go  :wiking:
Przeważnie wsadza do rurki kawałek pysia,woda wtedy leci a ona pije  ;) miseczka w jej przypadku by się nie sprawdziła,bo byłaby cały czas przekopywana  :/