Autor Wątek: Miseczka czy poidełko?  (Przeczytany 87005 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Nikki

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2010, 14:03:15 pm »
Są przecież poiki bez kulki, ale to są szklane i niebezpieczne, bo czy się zbije, czy uszatka skaleczy...
Obydwie rzeczy są dobre ale polecane przez różnych ludzi. Jednym odpowiada to a innym to :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2010, 15:16:39 pm »
Ja mam bez kulki, plastokowy, bezpieczny, do częstego mycia, łatko sie nalewa, nie kapie :) :

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2010, 15:29:04 pm »
Mi tam akurat kulka nie przeszkadza, a to poidelko co masz fajnie wyglada
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:20:36 pm »
mysza na jakiej zasadzie ono działa

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:21:10 pm »
mysza pamietam ze mialam takie oidelko ale sie nie sprawdzilo - chybba u swinek takie byloale ciezko zawiesic i tez cos nie umialy

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:58:46 pm »
Miska, miska, miska,miska. Spróbujcie sie napić z poidłato zrezygnujecie bo to ciezko idzie, współczuję krolikom ktore musza pic z poidla.
Miski sa ciezkie ceramiczne takze..
SylwiaG

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2010, 23:05:04 pm »
moj Krepy mial do dyspozycji i wybrał poidelko.
ja tam z poidelka nie planuje pic ale podejzewam ze byloby mi tak samo niewygodnie z niego pic jak i z miski :lol
to zalezy juz od tego co krolik bardziej toleruje sylwio
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:43:35 pm »
U mnie nie maja problemu z picie, królik pijejak z kulkowego naciskając na ten mały dzyndzelek u dołu. W 2 dni całe 600ml wypijają :) miske maja teraz bo maja problemy z bobokami.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 18, 2010, 15:47:16 pm »
Wiele osób mialo poidlo na początku, ja także , ale królik aby sie napić stał 5 minut przy poidle i tylko kulka cykala ,cyk cyk ,cyk ... teraz podejdzie do miski chlipnie parę razy i napity.
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 18, 2010, 16:23:16 pm »
No wlasnie, krolik sie musi nameczyc zeby sie napic, dla nas tez wygodniej ugasic pragnienie pijac z kubeczka niz z kapiacego kranu. Juz nie mowiac o nienaturalnych pozach, ktore krolik musi przyjac zeby sie napic z niektorych poidelek.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2010, 21:10:43 pm »
A moja Mamiya nie lubi pić z miseczki. W ogóle do niej nie zagląda i woda stoi nietknięta albo ewentualnie wylana. Kiedy ma do wyboru poidełko i miseczkę, zawsze wybiera to pierwsze. Więc to chyba zależy też od królika, jak mu wygodniej.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 28, 2010, 00:49:49 am »
Ja też dałem i poidło i miskę a Zosia wybrała miskę

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2010, 19:49:18 pm »
bazyl mial poidełko, ale poniewaz rozmontowalam klatke - zajmowala za duzo miejsca w pokoju - i zostal tylko dół, ma teraz miseczke. pije mu sie zdecydowanie lepiej, nie przybiera co pisala Nuna dziwnych pozycji i nie wygina sie. nie siedzi tez przy poidle 20 min tylko chlap chlap z miseczki i po sprawie. poza tym mysle, ze miseczka jest zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu higieny. łatwo ja umyc.

Bella

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 01, 2010, 22:53:37 pm »
Ja poleciłabym poidełko.
Na moim blogu opisałam wady i zalety miski i poidełka. Może po przeczytaniu tej notki zdecydujesz co jest bardziej odpowiednie dla Twojego uchola. Oto jej adres: http://poradnik-kroliki.blog.onet.pl/1,CT22182,index.html
Zapraszam !

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 02, 2010, 21:42:30 pm »
Bella, fajnie, ze prowadzisz bloga ale nie wzięłaś przy wyborze miski duzo rzeczy pod uwagę/ W wadach poidła nie napisałaś najważniejszego, że królik się męczy pijąc z poidła  i że musi niezręcznie wyginać łepek. Po 2  Mając miskę wiemy ile królik wypij bo można zmerzyc ile się  w niej zmieści. Po 3 jeśli masz porządną klatkę- duzą to do miski nie naleci żwir bo miskę się stawia trochę dalej od kuwety. Po 2 jeśli masz ciężka ceramiczną michę połozoną k/ściany- nie jest łatwo tego wylać. Po kolejne duzo właścicieli mając poidło rzadko wymienia z niego wodę a tak nie powinno być. Poza tym na koncu warto dodać,aby właściciel postawił to i to, królik sam wybierze.
SylwiaG

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:01:09 pm »
miseczka jest zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu higieny. łatwo ja umyc.
Ja się cieszę, że Tuptuś był od maleńkości nauczony picia z miseczki. Myślę podobnie, że pod względem higieny miseczka jest o wiele lepsza. Można ją dokładnie umyć.
Nie miałam poidełka, to nie wiem jak się je myje, ale wydaje mi się, że jest to bardziej kłopotliwe i że większość właścicieli mając złudne uczucie, że poidełko jest czyste w środku o wiele rzadziej je myje niż to jest potrzebne. Pewnie też woda jest nalewana dopiero wtedy jak się skończy, a nie codziennie wymieniana.
W jaki sposób np. można umyć ten cienki "kranik", tę rurkę? Założę się, że w środku niej jest mnóstwo bakterii.

Do miseczki też może wpaść sianko, kupka itd., ale to widać i wystarczy wymienić wodę. Codziennie królik ma świeżą wodę.
Poza tym w czasie upałów może sobie zanurzyć pyszczek w czymś zimnym jest mu fajnie :)
Ja mam miseczkę plastikową - Tuptuś jeszcze nigdy nie rzucał mi żadną z misek, mimo, że są bardzo lekkie.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 05, 2010, 14:09:37 pm »
A wyobrażacie sobie dzikiego królika pijącego z poidełka? Króliki na wolności piją ze strumyków itd.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 07, 2010, 10:45:33 am »
Jak długo żyje tak długo moje uszaki z miski pić nie będą.
Do poidełka wszelkie farfocle, kurze się nie dostaną, królik tam nie nasika, nie wyleje wody, nie właduje się tam łapami, nie wrzuci bobków.

Cytuj
A wyobrażacie sobie dzikiego królika pijącego z poidełka? Króliki na wolności piją ze strumyków itd.
Wyobrażasz sobie dzikiego królika jedzącego z miski ? Wsuwającego siano ? Żyjącego w domu u ludzi ? Szamającego granulat ?
Naszym królikom daleko do dzikich zwierząt i nie porównujmy ich tak na upartego do nich, bo na dobrą sprawę królik miniaturowy a królik dziki to dwie inne "półki". Króliki dzikie nie są szczepione, nie mają przycinanych pazurków. Nasze miniatury są delikatniejsze (podobno, ja na swoich tego nie zauważyłam), żyją w innych warunkach "z dziada, pradziada". Część z nich nawet nie ucieka na widok drapieżnika (w sumie zaryzykuje stwierdzenie, że wszystkie ignorują sobie coś, co dzikie uznałyby za zagrożenie - nas, ludzi), nie żyje w norach, nie rozmnaża się.
Między "na wolności" a "udomowionym" królikiem są pewne diametralne różnice.
No i jeszcze jedna kwestia - ze strumyka, rzeki, kałuży (to pewnie prędzej) nie znaczy zdrowiej. Wszyskie bakterie, zarazki, świństwa i zanieczyszczenia. Fuj.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 10:50:58 am wysłana przez Hordra »

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 07, 2010, 12:28:23 pm »
u mnie są i miski i poidełka. Chłopaki na zmianę raz piją z poideł raz korzystają z misek. Królika częściej widzę przy poidle, świniak zdecydowanie woli miskę.
Co do higieny to zdecydowanie czyściej jest w misce niż poidle, które trudno wyczyścić a tą metalową rurkę to już w ogóle..Ale co kto lubi, najważniejsze żeby zwierzaki piły

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 07, 2010, 17:43:54 pm »
Królik pije i z miski i z poidła, nie zauważyłam, by któreś bardziej lubił, wody znika mniej więcej tyle samo. Pije z tego, które jest bliżej :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."