Autor Wątek: Miseczka czy poidełko?  (Przeczytany 86957 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

esto

  • Gość
Miseczka czy poidełko?
« dnia: Maj 25, 2010, 23:04:38 pm »
Pytanie dość błahe, choć.. lepiej zapytać. Co lepiej zakupić? Miseczkę na wodę czy poidełko?
Słyszałam o tym, że poidełka są często bublowate, dlatego przymierzam się do kupna miseczki.
Jeżeli już to z czego powinna być wykonana? Z metalu czy szkła?

Z góry dziękuję i pozdrawiam  ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2010, 23:07:57 pm »
picie z miski jest bardziej naturalne dla krolika ale woda szybciej sie brudzi. z kolei poidelko czesto ma taki blad ze przestaje leciec z niego woda i sie krolik denerwuje

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/woda.html

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2010, 20:36:41 pm »
Ja wybrałam taką jakby porcelanową bananka . Było też na jedzenie , ale po tygodniu , Caprii zaczęła rzucać miseczką jabłuszkiem do kompletu miseczki bananka i niestety miseczka poszła do kosza po tygodniu xd.

esto

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2010, 20:39:55 pm »
Ja wybrałam taką jakby porcelanową bananka . Było też na jedzenie , ale po tygodniu , Caprii zaczęła rzucać miseczką jabłuszkiem do kompletu miseczki bananka i niestety miseczka poszła do kosza po tygodniu xd.

a nie była czasem za lekka?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2010, 10:02:41 am »
Ja wybrałam taką jakby porcelanową bananka . Było też na jedzenie , ale po tygodniu , Caprii zaczęła rzucać miseczką jabłuszkiem do kompletu miseczki bananka i niestety miseczka poszła do kosza po tygodniu xd.


a nie była czasem za lekka?

Niestety był o, a banana już nie podniesie o.o

Tsunami

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2010, 11:03:21 am »
Hmmm... Ja miałam jedno i drugie. W miseczce faktycznie zaraz było pełno siana, czasem bobek się zdarzył... Ale przez poidełko mało brakło,żebym zeszła zawał. Otóż, w nocy słyszałam, jak coś dziwnie hałasuje o miskę. Królik je granulat? nie... Gryzie miseczkę (porcelanową)? nie, to nie to... Wstałam,zaświeciłam światło i zgon. Na moich oczach Gabi wypluła kulkę z poidełka! Okazało się,że wyciągnęła tą końcówkę, w której są kulki.... No dobra, wzięłam tą kulkę, poskładałam spowrotem, na co mój chłopak stwierdził,że kulki przecież były 2..... Na szczęście i drugą znalazłam. Ale ciśnienie miałam takie,że prawie całą noc nie spałam. Mało brakło a by połknęła małą, ciężką, metalową kuleczkę. CO wtedy? Nie chcę nawet myśleć.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2010, 19:42:29 pm »
Ja postawilam Jozi miseczke z woda. Wydawalo mi sie zawsze, ze malo pije a do miseczki ma 'latwiejszy' dostep. Teraz widze czesto jak po skubaniu sianka idzie napic sie wody.
Jozia ma miske poza klatka, bo w klatce to robila z nia rozne rzeczy. Jedynie jak ja zamykam (teraz praktycznie w ogole) to miska laduje w rogu klatki.

esto

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2010, 21:27:38 pm »
Tsunami - ja dostałabym zawału na miejscu :) Dobrze, że króliczkowi się nic nie stało.
No to teraz wiem, żeby lepiej miseczkę kupić.

Tolinka

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2010, 21:38:03 pm »
Ja na twoim miejscu kupiła bym miseczke porcelanowa.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2010, 21:42:51 pm »
No to teraz wiem, żeby lepiej miseczkę kupić.
Ja na twoim miejscu kupiła bym miseczke porcelanowa.
Dokladnie tak, stabilna porcelanowa!

esto

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2010, 22:21:31 pm »
No to teraz wiem, żeby lepiej miseczkę kupić.
Ja na twoim miejscu kupiła bym miseczke porcelanowa.
Dokladnie tak, stabilna porcelanowa!

Już sobie taką upatrzyłam. Porcelanową :)

Tolinka

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2010, 22:24:17 pm »
I bardzo dorze.Pozdrawiam

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:43:46 pm »
Dla mnie zawsze poidelka beda lepsze. W miseczce zawsze byla brudna woda, albo sie pakowaly z lapami do niej i wylewaly wiec poidelko lepsze.



Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2010, 21:22:19 pm »
moj Krępuch zdecydowanie woli poidełko. łatwo sie czysci, wolniej brudzi, poza tym w tym poidelku co mam nie ma opcji zeby kulki wypadły bo jest zwezony otwor.. woda bardzo ladnie leci - nigdy nie ma problemu :) jak Krepy kiedys miał miske to ciagle do niej właził, rozlewał, takze my wybralismy poidło :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Nikki

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:30:27 am »
Polecam poidełko. Lila rzuca miską z granulatem, i już nawet nie myślę żeby jej dać miskę z wodą o.O Gdybym tak zrobiła to u niej w klatce byłaby powódź :D
Ja poidło czyszczę raz na 2-3 dni, jest czyściutkie. 2 razy na tydzień wyparzam wrzątkiem i Lilianka aż z przyjemnością pije :D

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:45:01 am »
też bym chciała poidełko, ale Kosiu nie uznaje czegoś takiego, pije tylko z miseczki. Kupiłam już drugie, bo myślałam, że to jakieś felerne jest, ale jak nie pił tak nie pije. Za to najbardziej lubi z psiej miski :D

Nikki

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2010, 09:55:28 am »
Uważaj żeby tylko nie zjadł psiej karmy :D

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2010, 10:09:44 am »
Nikki, tak wiem :lol mój poprzedni królas uwielbiał i musiałam chować, ale dla Kosia jest obojętna, więc nie mam teraz tego problemu :D

Nikki

  • Gość
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2010, 11:58:15 am »
To dobrze :D A jak już zje spodziewaj się krópsa (królik i pies) Będziesz miała szczekającego uszatka ;D

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Miseczka czy poidełko?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2010, 14:00:40 pm »
Fisia ma i poidelko i misieczke. Poidelko kupilam od razu i na poczatku miala tylko je, a na wybiegu misieczke z woda. Ale odkad ma zagrode to ma i to i to. Plus miseczki, ze krolik szybciej ugasi pragnienie, a minus, ze mala wklada tam lapki, znalazlam pare razy bobka. Za to minusem poidelka moze byc halas jak kogos denerwuje w nocy ta kuleczka ( a znam wielu takich :) )
FISIA i DYZIA GALERIA