Autor Wątek: Zycie krolikow w kraju i zagranica  (Przeczytany 4109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« dnia: Maj 19, 2010, 12:54:29 pm »
Ciekawa jestem jakimi przepisami sa objete kroliki domowe w Waszych krajach? albo w Polsce?

Od niedawna w Szwecji jest przepis ze krolik musi miec polke do siedzenia ew. domek  :co_jest

Zaraz znajde dokladne przepisy to podam co jeszcze musi miec :)

A Wy dopiszcie o polsce i innych krajach!

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2010, 08:50:40 am »
U nas chyba wszystkie wladze mają to w 4 literach :(
SylwiaG

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2010, 08:53:33 am »
Cytat: "sylwiaG"
U nas chyba wszystkie wladze mają to w 4 literach :(

a tu z kolei przesada.. w niektorych wypadkach.. nie mozesz w domu psa zamknac w klatce, tam gdzie zostaje musi miec swiatlo zapalone i okno dostepne, co 6h powinien wyjsc a zostawiac go max na 4 godziny mozesz bo inaczej to bedzie smutny :/ ciagle cos z nim musisz robic.. nie moze byc po prostu psem i odpoczac.. tylko na 2h spacer, wracasz to cwiczenia posluszenstwa, potem znow na 3h spacer  :oh:  :oh:  :oh:

to tyle o psach... co do krolikow to wiekszosc klatek jest o 2 cm za waska albo za niska (50 cm i 50 cm ma byc) i juz co?  :oh: wielka mi tragedia bo mam klatke nielegalna  :oh:

Offline hyghsq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2010, 15:04:01 pm »
to że w Szwecji jest wojujący socjalizm to wiedziałem, ale żeby takie absurdy produkować.. hahahaha:D, co za debilizm.. :)
Atsi bylo, jak si było, prece jakri było i, jeste nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

kasia88

  • Gość
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2010, 18:02:31 pm »
W Anglli adopcja jest mega skomplikowana jak dla mnie... juz chyba ze 2 miesiace staramy sie o krolisie no ale w koncu 29go bedziemy je zapoznawac :)
najpierw musial przyjsc ktos kto sprawdzi nasze mieszkanie , warunki w jakich bedzie mieszkala krolisia i w jakiej kondycji jest nasz obecny uszak.
teraz bedziemy musieli pojechac z naszym zajacem do pani ktora podjela sie zapoznawania maluchow. i jak wszystko bedzie ok bedziemy mogli zabrac ja do nas do domku :)))

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2010, 18:35:14 pm »
Czyli tez duzo papierkowej roboty i sprawdzania domu... z jednej strony dobrze z drugiej troche bez sensu.. tu takie rzeczy sa jak psa chcesz wziasc... ale to na inny temat moze :D

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2010, 19:48:00 pm »
Koleżanka mieszkająca w Szkocji miała problem z kupnem królika. Pani w zoologicznym pytała ją między innymi o to w jakiej klatce królik będzie mieszkał. Koleżanka natomiast powiedziała  że chce królika trzymać bez klatki, co nie spodobało się ekspedientce i powiedziała że klatka musi być. Zaprowadziła koleżankę do działu z klatkami i kazała wskazać którą kupi dla przyszłego pupila więc ona pokazała jakąś taką na 90cm po czym dowiedziała się że to za mała klatka, pokazała jej babka jaką ma kupić i powiedziała że dopiero gdy będzie ją miała może zgłosić się po królika.
Kumpela poprosiła więc znajomego żeby poszedł tam i kupił królika mówiąc że ma wszystko co trzeba łącznie z tą klatką co pani pokazała. Tak zrobił i sprzedano mu zwierzę ale musiał podpisać papier że zgadza się aby ktoś od nich za jakiś czas sprawdził jak się ma pupil.
Było to gdzieś mniej więcej w październiku lub listopadzie zeszłego roku i do tej pory nikogo nie było. Królik niestety po kilku dniach zdechł.

Chciałabym żeby w Polsce ludzie byli tak sprawdzani zanim sprzeda im się zwierzę w zoologicznym.

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2010, 19:53:18 pm »
Z jednej strony moze to fajnie brzmi, ze az tak sprawdzaja. Ale mam pewne watpliwosci co do stylu, ze np musisz kupic taka klatke, a zagrodka beee. Pachnie mi to juz za duza ingerencja.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2010, 22:22:23 pm »
Cytat: "Silvana"
Z jednej strony moze to fajnie brzmi, ze az tak sprawdzaja. Ale mam pewne watpliwosci co do stylu, ze np musisz kupic taka klatke, a zagrodka beee. Pachnie mi to juz za duza ingerencja.


owszem ale mi chodzi akurat najbardziej o samo sprawdzenie...może wtedy chociażby nieodpowiedzialne dzieciaki nie kupowałyby zwierząt
w Polsce niestety jeśli przychodzi dziecko do sklepu zoo i prosi np. o królika to mu go sprzedadzą bez mrugnięcia okiem a potem okazuje się że rodzice nie wyrazili zgody i zwierze wyrzucają albo zabijają

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2010, 22:26:02 pm »
tutaj jest w zoologach przepis ze do 16 czy 18 lat mozesz kupic jakl masz kartke od rodzicow ze sie zgadzaja

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2010, 23:51:24 pm »
tusiatko_1987,  ja mowię o władzach w Polsce, myslsisz , że ktoś się tym interesuje ? jak zakatują psa to wtedy może ewentualnie ..
SylwiaG

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2010, 07:15:03 am »
Cytat: "sylwiaG"
tusiatko_1987,  ja mowię o władzach w Polsce, myslsisz , że ktoś się tym interesuje ? jak zakatują psa to wtedy może ewentualnie ..

No mozna byloby wymagac ze wiecej sie inteesuja ale przez przesady jak tu  :oh:

kasia88

  • Gość
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2010, 10:08:38 am »
Jesli chodzi o Anglie to ja jestem jak najbardziej za... co prawda staram sie o adopcje juz 2 miesiace ale wszystko jest zorganizowane i posprawdzane na tip top... w zoologicznym tez sprawdzaja najpierw czy masz gdzie trzymac zwierzatko ale jak powiedzialam ze chce mala klatke bo krolik bedzie latal wolno to powiedzieli ze ok. nie mieli nic przeciwko wolnozyjacemu kroliczkowi
u nas tak jak ktos wczesniej pisal dostaniesz tyle zwierzakow ile chcesz bez wzgledu na to ile masz lat jakie masz warunki itp co jest nie do przyjecia jak dla mnie (mam na mysli tu chomiczki kroliczki i inne taki male zyjatka przede wszystkim)

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Zycie krolikow w kraju i zagranica
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2010, 15:05:37 pm »
Bo w Polsce liczy sie przede wszystkim zysk, a nie dobro zwierzecia. Moze sie nie pytaja o miejsce w mieszkaniu bo sami maja takie male klatki w sklepach, ze az wstyd czasami.
Mimo to uwazam, ze tak naprawde trudno jest wyczuc sprzedawcy czy mila pani jest na pewno taka mila i dobra na jaka wyglada. Ale mysle, ze na pewno sa gdzies w Polsce sklepy w ktorych sie troszcza komu sprzedaja zwierzeta.
FISIA i DYZIA GALERIA