Autor Wątek: Zapraszamy do współpracy  (Przeczytany 41221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Zapraszamy do współpracy
« dnia: Maj 13, 2010, 21:07:06 pm »
Drodzy Forumowicze,

Dziękujemy za zainteresowanie i troskę, jaką wykazujecie, przekazując na nasze ręce uwagi odnośnie do działań SPK i funkcjonowania forum.

W związku z opiniami, jakie do nas napływają, chcielibyśmy serdecznie zaprosić osoby, które mają niedosyt działań z naszej strony, do czynnego zaangażowania się w prace na rzecz królików, czy to przez przystąpienie do SPK czy przez akces do GA.
 
Każdy będzie się mógł wykazać i zostać publicznie oceniony. Każdy będzie mógł z dumą pokazywać światu swoje imię i nazwisko w kontekście charytatywnej pomocy bezdomnym zwierzętom. Każdy będzie mógł odpisywać na maile, odbierać telefony, odbijać zaniedbywane króliki, poprawiać atmosferę na forum, pisać artykuły do gazet i wiele innych rzeczy - pole do popisu jest naprawdę duże. Każdy będzie mógł na własnej skórze przekonać się, co w tej pracy jest tak naprawdę ważne, a co nieistotne.
Skoro wiele osób jest niezadowolonych z tego wszystkiego, prosimy - pomóżcie nam i działajcie razem z nami.

Jeśli chodzi o forum - przypominamy, że to Wy, drodzy Użytkownicy, w dużej mierze tworzycie atmosferę na forum, zaś członkowie SPK wypowiadają się na nim stosunkowo rzadko. Nie ma forum, które nie jest jakoś nadzorowane, dlatego i forum SPK będzie podlegało moderacji. Nie jesteśmy w stanie zadowolić każdego polityką swojego działania, za co możemy jedynie przeprosić.

Ponadto nie mamy wpływu na to, co i w jaki sposób piszą inni, za to każdy z Was z osobna jest władny zapanować nad swoją kulturą wypowiadania się i tym stymulować przyjazną atmosferę na forum. To, że ktoś wspiera SPK finansowo, adoptował czy przechowuje królika, nie powoduje, że wszystko mu na forum wolno i jest nietykalny. Grożenie zaprzestaniem pomagania za to, że się dostało upomnienie czy ostrzeżenie jest nieco niepoważne, bo pamiętajcie, że nie pomagacie nam - członkom SPK, ale królikom, które potrzebują pomocy ludzi niezależnie od tego, czy ludzie ci są gdzieś zrzeszeni czy nie. A odmawianie pomocy zwierzętom chyba nie jest ani Waszym, ani naszym celem.

Nie żądajcie od SPK fantastycznej aury na forum, które jest forum ogólnodostępnym (a nie tylko dla członków SPK). Na naszym forum wewnętrznym panuje zupełnie inna atmosfera, być może dlatego, że mamy wspólny cel, do którego razem dążymy. Na forum ogólnodostępnym spotykają się różni ludzie, o różnych wartościach, mający odrębne plany i interesy. Każdy może pisać, co chce, każdy może ponarzekać, ale tej aury, na której zarówno Wam jak i nam zależy,  żądajcie przede wszystkim od siebie wzajemnie.

 Jednym z celów SPK jest edukowanie - forum jest mocnym i bezpłatnym przekaźnikiem wiedzy. Być  może łatwa dostępność do niego powoduje, że pojawiają się na nim też osoby, które lubią psuć klimat i się wykłócać. Wiele osób ma postawę roszczeniową - myśli, że wszystko im się należy. Tymczasem to nieprawda. Forum jest utrzymywane z pieniędzy SPK, które pochodzą z darowizn. Na apel o wsparcie serwera odpowiedziały dwie osoby, a wypowiada się kilkaset. Pretensje, że coś nie działa, były co chwilę, a pomocna dłoń - sporadycznie. Dlatego też to właśnie SPK będzie decydowało, czy forum pójdzie w stronę czarnej dziury usianej przekleństwami i wzajemnymi obelgami, czy będzie się starało utrzymywać poziom wysoki - który miało jeszcze do niedawna.
Jeśli ktoś zwrócenie uwagi traktuje jak ograniczanie jego wolności słowa (!), to marne szanse, że będzie czynnikiem poprawiającym nastrój na forum i SPK nie bierze zań odpowiedzialności.

Kto czuje niedosyt pracy i wysiłków z naszej strony, niech się do nas przyłączy i pomoże. Naprawdę serdecznie zapraszamy, bo pracy przy adopcyjnych królikach jest coraz więcej i każda pomocna dłoń się przyda. Każdy, kto przeprowadzi kilka procedur adopcyjnych, biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za wybór Nowego Opiekuna oraz z sukcesem zrealizuje działania przed- i podopcyjne, będzie mógł się podzielić z resztą GA swoimi doświadczeniami, opiniami, przemyśleniami - gdyż dopiero wtedy będzie w pełni wiarygodny. Chętnie skorzystamy z pomysłów, które w praktyce okazały się skuteczne.

Gdzieś, drodzy Przyjaciele, ostatnio zapodział się główny cel, jakim jest pomoc królikom. Zachęcamy do tego, aby ten cel sobie przypomnieć i mieć go przed oczyma.

Dziękujemy za uwagę, pomoc i pozdrawiamy,
członkowie GA SPK
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2010, 23:30:49 pm »
Dodam jeszcze, że można zgłosić się do opieki lub pomocy w przygotowywaniu konkretnych działów na stronie SPK. Pomoc przyda się również na Wikipedii - mam tutaj na myśli głównie hasło królik domowy (przed edycją Wikipedii polecam Wstęp). Można również jednorazowo przygotowywać lub pomagać w przygotowaniu stoisk SPK tak jak to robię ja: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6043 Przydadzą się również korektorzy, którzy będą sprawdzali treści na naszej stronie oraz dokumenty wymagające korekty. Można też również zachęcić jakiegoś weterynarza do  pomocy nam.

Jak widać sposobów jest bardzo wiele i nie koniecznie polegają one na przelaniu pieniędzy, daniu DT/DS królikom, pośrednictwu w adopcjach itp. Naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Na początek polecam pobuszować po naszej stronie. Ja osobiście do SPK wszedłem bez pomysłu na to jak mogę działać. Po roku już się rozkręciłem i trochę zadomowiłem. :) Zachęcam, bo warto - naprawdę.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2010, 05:01:41 am »
Ja myslalam o przelewie dla Was jakiejs sumy ktora akurat moge dac ale koszt przelewu - jesli nie ma platnosci karty - jest za drogi :(

Czy na forum dalej bedzie to laczenie postow? czasami jest denerwujace dla zwyklego nie spamujacego uzytowknika..

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2010, 16:24:25 pm »
Ja chętnie w czymś pomogłabym, ale nie jestem jeszcze pełnoletnia, aby być członkiem SPK, a chciałabym. ^^


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2010, 20:33:06 pm »
ppx, mam 17 lat i jestem członkiem wspierającym, a wstąpiłem mając nie całe 15.

/EDIT/

Członkiem wspierającym można być od 13 lat, a zwyczajnym od 16.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2010, 07:27:43 am »
ja mam pytanie czy przyda się taka osoba jak ja- bardzo zabiegana? mogłabym robić coś w domu wieczorami bo inne terminy mam zajęte, a bardzo, bardzo chciałabym pomóc....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2010, 09:06:58 am »
Fincia, zależy co byś chciała robić. Jest dużo pracy takiej, którą można wykonywać przed komputerem w wolnych chwilach, np. pomoc przy redagowaniu strony czy Wikipedii. Jednak gdybyś chciała pośredniczyć w adopcjach to chyba raczej nie, ale tutaj to GA musi się wypowiedzieć, bo one mają doświadczenie w godzeniu pracy z wolontariatem w SPK. :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2010, 11:01:14 am »
Można od 16? Byłam przekonana, że kiedyś czytałam gdzieś, że od 18. oO'


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2010, 13:01:24 pm »
ppx, można od 13 roku życia jako członek wspierający (bez czynnego i biernego prawa wyborczego), a jako zwyczajny - od 16 roku życia (z tym że jak ktoś nie chce jeździć na Walne Zebrania to w zasadzie nie potrzebuje członkostwa zwyczajnego).

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2010, 14:35:59 pm »
A członkostwo wspierające na czym polega?


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2010, 14:46:24 pm »
ppx, a tym samym co zwyczajne tylko, że nie można głosować na Walnych i być wybieranym do władz Stowarzyszenia.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2010, 22:35:38 pm »
Czesc, w zeszlym roku chcialam zostac czlonkiem SPK, jednak pomimo tego co zrobilam moja sprawa utknela w martwym punkcie. Nie mam do nikogo zalu, i pomagalam i bede pomagac jak tylko moge nawet nie bedac czlonkiem, bo kocham uszaki.
Jeszcze zanim przeczytalam posta Bosniak napisalam maila do M.Kucharskiego z oferta pomocy w  strona SPK. Mam nadzieje, ze tym razem nie pozostanie ona bez odpowiedzi.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2010, 22:57:44 pm »
Cytuj
Czesc, w zeszlym roku chcialam zostac czlonkiem SPK, jednak pomimo tego co zrobilam moja sprawa utknela w martwym punkcie.
Amy, jak chcesz to możesz mi na PW opisać sprawę, a ja postaram się porozmawiać z Zarządem.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2010, 08:06:37 am »
a ja dostane odp na moje pytanie o platnosc?
i drugie pytanie :D

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2010, 09:09:57 am »
Cytat: "tusiatko_1987"
Czy na forum dalej bedzie to laczenie postow? czasami jest denerwujace dla zwyklego nie spamujacego uzytowknika..
To chyba pytanie nie na ten temat. :) Napisz to tutaj: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8543
Cytat: "tusiatko_1987"
Ja myslalam o przelewie dla Was jakiejs sumy ktora akurat moge dac ale koszt przelewu - jesli nie ma platnosci karty - jest za drogi :(
W Żabce (sklep) są przelewy za 1,89 zł, InPost - od 0,9 zł. Możesz też skorzystać z dotpay http://www.kroliki.net (okienko "Darowizna na rzecz SPK"), które daje bardzo dużo możliwości wpłaty pieniędzy.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2010, 10:52:07 am »
Cytat: "tajniak"
W Żabce (sklep) są przelewy za 1,89 zł, InPost - od 0,9 zł. Możesz też skorzystać z dotpay http://www.kroliki.net (okienko "Darowizna na rzecz SPK"), które daje bardzo dużo możliwości wpłaty pieniędzy.

Ale Ty nie zauwzyles chyba ze ja mieszkam w Szwecji.. za przelew place ogromne sumy :( wiem bo swiatkrolika jeszcze nie ma platnosci karta i duzo musze dokladac do kazdego przelewu plus oni chyba tez cos :(

Ale juz widze to okienko i skorzystam jak tylko wyplata przyjdzie :) Nie bedzie to niewiadomo jaka suma bo jestem studentka i dostaje pozyczke ze szkoly na rachunki ale cos przekaze

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2010, 15:50:27 pm »
tusiatko_1987, rzeczywiście nie zauważyłem. :(

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2010, 15:55:42 pm »
No ale i tak odpisales to co chcialam wiedziec :D czyli ze jest opcja placenia karta :D

dziekuje!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2010, 15:57:24 pm »
tusiatko_1987, ale czy samo płacenie kartą ci czasem nie pobiera? Bo u mnie płacenie kartą na np. przelew do Polski kosztuje 20-25funtów...

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2010, 17:19:25 pm »
Cytat: "mysza"
tusiatko_1987, ale czy samo płacenie kartą ci czasem nie pobiera? Bo u mnie płacenie kartą na np. przelew do Polski kosztuje 20-25funtów...

Z tego co zauwazylam to wlasnie nie. jedynie sam przelew kosztuje.

a ile u Ciebie przelew kosztuje? tak zeby miec porownanie cenowe

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2010, 18:20:11 pm »
tusiatko_1987, z banku angielskiego na polski? niewane ile dajesz to jest 20£

Zauważyłam, że mozna wpłacać tutaj https://ssl.dotpay.pl/ i Np:

Odbiorca: Stowarzyszenie Pomocy Królikom     Kwota: 46.45 PLN  (10.00 GBP)
Opis:    Darowizna na cele statutowe SPK

UWAGA!
Obciążenie karty płatniczej może nastąpić tylko w polskiej walucie (PLN). Karta zostanie obciążona kwotą po aktualnym kursie średnim NBP
1 GBP = 4.64480 PLN
co daje łączną kwotę obciążenia karty:
10.00 GBP x 4.64480 PLN = 46.45 PLN

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2010, 19:13:23 pm »
Ale Ty jak robisz przelew normalnie przez bank to 20 funtow, tak? ale jak placisz visa przez neta to tez ci zabiera? jak podajesz nr karty i ten kod z tyl?

bo u nas to nie kosztuje, jedynie przelew na inne konto w pl 50 kr czyli ok 20 zl

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2010, 19:17:35 pm »
Cytat: "tusiatko_1987"
Ale Ty jak robisz przelew normalnie przez bank to 20 funtow, tak?


Dokładnie.

Cytat: "tusiatko_1987"
ale jak placisz visa przez neta to tez ci zabiera?

Nie płaciłam przez neta jeszcze na polskie konto. Jedynie w banku.


Wyżej podałam jak to wychodzi na stronie SPK jak np. chcesz przekazać 10funtów :)

Odbiorca: Stowarzyszenie Pomocy Królikom Kwota: 46.45 PLN (10.00 GBP)
Opis: Darowizna na cele statutowe SPK

UWAGA!
Obciążenie karty płatniczej może nastąpić tylko w polskiej walucie (PLN). Karta zostanie obciążona kwotą po aktualnym kursie średnim NBP
1 GBP = 4.64480 PLN
co daje łączną kwotę obciążenia karty:
10.00 GBP x 4.64480 PLN = 46.45 PLN

Czyli za samo obciążenie z przelewu wyjdzie mi 46zl? Chyba cos pokręciłam. Obecny kurs byl 5 zł jak patrzyłam. Widocznie teraz jest 4 :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2010, 19:47:14 pm »
no ale to troche bez sensu ze bank ci bierze za placenie karta... moj Tz sie zdziwil

Phalaenopsis

  • Gość
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2010, 23:47:24 pm »
Jeśli ktoś może pomóc, to szukamy domu tymczasowego dla królików. Może być nawet na 2 - 3 miesiące.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2010, 20:01:13 pm »
tusiatko_1987, nic nie poradzę na to :/ Tak już jest poprostu. Za przelew do Polski trzeba zapłacić, ale tylko tak mogę jakoś pomóc stowarzyszeniu.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2010, 20:24:25 pm »
Najlepiej mieć jeszcze konto w Polsce, wtedy się nic nie płaci. Ja przelewy robię z polskiego banku. ;-) Jak jestem w Polsce to trochę euro wrzucam na konto w razie W.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2010, 21:17:47 pm »
Cytat: "mysza"
tusiatko_1987, nic nie poradzę na to :/ Tak już jest poprostu. Za przelew do Polski trzeba zapłacić, ale tylko tak mogę jakoś pomóc stowarzyszeniu.

No ja tez mam nadzieje ze uda mi sie pomoc!

Cytat: "Amy"
Najlepiej mieć jeszcze konto w Polsce, wtedy się nic nie płaci. Ja przelewy robię z polskiego banku. ;-) Jak jestem w Polsce to trochę euro wrzucam na konto w razie W.

Ja nie moge zalozyc bo musze isc do konsluatu by potwierdzic tozsamosc a takie cos kosztuje tak duzo kasy ze ja dziekuje...

Offline MiA__89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2010, 16:28:35 pm »
Podobno potrzebujecie moderatorów.  Ja mogę się zgłosić .  Wieczorami znajdę trochę czasu żeby się tym zająć . I będę mogła się odnieść do sprawy , spóbowawszy jak to smakuje.

(*) Amonek 29.03.2010 (*) Kocham cię Perełko (*)
(*) Blaze`ik 09.09.2010 (*) Kocham cię Płomyczku (*)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2010, 22:43:49 pm »
Podbijam.

Tak samo mogę zająć się moderowaniem jak tylko jest taka okazja :)
Mam na to czas w ciągu całego dnia i nie jest to dla mnie problemem :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 26, 2010, 10:27:31 am »
Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na modów. Prosimy o cierpliwość.

blondyna90

  • Gość
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 05, 2010, 19:40:22 pm »
Też chciałabym pomóc jakoś ale czy muszę być członkiem SPK?Sporo siedzę przed komputerem to może się przydam ;)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 06, 2010, 23:13:03 pm »
Ja bardzo chętnie zostanę członkiem SPK :bunny:

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 06, 2010, 23:15:31 pm »
blondyna90

Nie musisz być członkiem SPK, żeby pomagać.

Dodam jeszcze, że można zgłosić się do opieki lub pomocy w przygotowywaniu konkretnych działów na stronie SPK. Pomoc przyda się również na Wikipedii - mam tutaj na myśli głównie hasło królik domowy (przed edycją Wikipedii polecam Wstęp). Można również jednorazowo przygotowywać lub pomagać w przygotowaniu stoisk SPK tak jak to robię ja: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6043 Przydadzą się również korektorzy, którzy będą sprawdzali treści na naszej stronie oraz dokumenty wymagające korekty. Można też również zachęcić jakiegoś weterynarza do  pomocy nam.

Jak widać sposobów jest bardzo wiele i nie koniecznie polegają one na przelaniu pieniędzy, daniu DT/DS królikom, pośrednictwu w adopcjach itp. Naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Na początek polecam pobuszować po naszej stronie. Ja osobiście do SPK wszedłem bez pomysłu na to jak mogę działać. Po roku już się rozkręciłem i trochę zadomowiłem. :) Zachęcam, bo warto - naprawdę.

misia01
Wszystkie informacje o członkostwie są na stronie głównej. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 06, 2010, 23:26:05 pm »
Tylko ja jeszcze nie jestem pełnoletnia mam (17lat)także za rok jak najbardziej :brawo:

blondyna90

  • Gość
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 07, 2010, 08:36:46 am »
To ja bym mogła pilnować porządku na forum bo jak już pisałam sporo czasu spędzam przed komputerem...wiem że były wybory na moda ale kandydat musiał być od pół roku na forum a ja nie jestem...:(
Może jednak przydzielicie mi jakieś zadanie?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 07, 2010, 09:48:41 am »
Nie trzeba być pełnoletnim, ten temat też był już poruszany.
Bardzo Was proszę o dokładne czytanie wątków. ;)

ppx, można od 13 roku życia jako członek wspierający (bez czynnego i biernego prawa wyborczego), a jako zwyczajny - od 16 roku życia (z tym że jak ktoś nie chce jeździć na Walne Zebrania to w zasadzie nie potrzebuje członkostwa zwyczajnego).
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 08, 2010, 00:39:26 am »
misia01 - ze statutu SPK:
§ 23. Młodzież w wieku od 16 do 18 lat może należeć do Stowarzyszenia i ma pełne prawa członkowskie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody przedstawicieli ustawowych, z tym, że w składzie Zarządu i Komisji Rewizyjnej większość muszą stanowić osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych.

No i w SPK są osoby które nie skończyły 18 a niektóre nawet 17 lat :)

Jak będziesz chciała dołączyć do SPK to poczytaj tutaj.

PS. Sorry, dopiero jak wysłałam zauważyłam, że są jeszcze 2 posty na następnej stronie :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 08, 2010, 13:39:24 pm »
ja tez myślałam o współpracy, jeśli potrzeba jest osoba do drukowania i roznoszenia/ rozwieszania ulotek i plakatów to ja jestem chętna, tym bardziej, że mogę pewne ilości drukować za darmo w pracy :icon_smile2 :bunny: :krolik
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2010, 14:16:46 pm »
Osoby do drukowania i roznoszenia materiałów są zawsze potrzebne. :) Jesteśmy na etapie tworzenia kilku nowych plakatów/ulotek, więc pomoc w ich dystrybucji na pewno się przyda. Ja mogę od czasu do czasu drukować dla Warszawy - bardzo przyda się ktoś dla Poznania. :)

Napisz mi proszę na pw swój adres meilowy, albo po prostu wyślij meila na grafika@kroliki.net, a ja dopilunuję, żeby było co drukować i rozwieszać. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

blondyna90

  • Gość
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 08, 2010, 14:28:25 pm »
Jeśli chodzi o rozwieszanie to ja mogę w Chorzowie całym a z Katowic to w centrum bo dalej to bym się zgubiła..;) drukować niestety nie mam jak ale jakby trzabyło porozwieszać to z chęcią ;)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 09, 2010, 15:15:45 pm »
ja trochę plakatów już rozwiesiłam ( nawet w zoologu mi pozwolili  :brawo:)na szczęście mogę sobie sama wydrukować ;)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 14, 2010, 16:26:54 pm »
ja mogę rozwieszać plakaty/ roznosić plakaty na terenie Wrocławia:) tylko skąd ja mam je wziąć?? (chodzi o wersję do druku)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 14, 2010, 16:38:39 pm »
magda=) proszę bardzo, po lewej wybierasz czy chcesz plakaty, broszury, ulotki czy też bannery.
http://www.kroliki.net/pl/do-pobrania

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 14, 2010, 16:44:20 pm »
dziękuję :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 14, 2010, 18:45:22 pm »
a ja chciałam dziś wydrukować ulotki i jakieś takie rozmazane wyszły nie można było dopasować formatu.....może coś źle robię??
chodzi mi o te broszurki http://www.kroliki.net/pl/do-pobrania/do-pobrania/broszury
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 14, 2010, 21:59:34 pm »
Ja jak jeszcze byłam w Polsce drukowałam zawsze tą: http://kroliki.net/do-pobrania/najnowsza_ulotka_duza.pdf i nigdy  nie miałam problemu z drukiem. Drukowalam dwustronnie, składałam i zanosilam do sklepow.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 14, 2010, 22:00:53 pm »
Jak ja kiedyś drukowałam plakaty to też mi wyszły rozmazane,dopiero Ais przesłała mi je w dużych rozmiarach,spróbuj coś ustawić w ustawieniach drukarki :jezyczek: może się uda :brawo:

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 14, 2010, 22:05:56 pm »
Wstrzymajcie się chwilę z drukiem - kończymy pracę nad nowym plakatem, postaram się też załatwić stare w lepszej rozdzielczości. :)

Edycja

Mam już część materiałów. Bardzo proszę osoby chętne do druku o wysyłanie mi meila na grafika@kroliki.net lub na pw. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 09:33:46 am wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 24, 2011, 17:32:55 pm »
W dziale "Do pobrania" mamy nowe plakaty interwencyjne, do tego cała seria plakatów "Zwierzę to nie rzecz" - zachęcam do druku i rozwieszania. :) Gdyby ktoś potrzebował innych formatów plików, to proszę o kontakt: grafika@kroliki.net
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline _Maja_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Igor
  • Pozostałe zwierzaki: papużki Rysiu i Agnes
  • Za TM: Igor
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:28:17 pm »
Witam,

A moje pytanie dotyczy deklaracji członkostwa. Ze strony zdaje się została usunięta? Gdzie ją znajdę?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Spokojnych Świąt.

Maja

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 23, 2011, 19:45:30 pm »
Należy napisać na zarzad (małpa) kroliki.net w tej sprawie. :)

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 19, 2011, 13:18:47 pm »
Zgłaszam, że wykorzystałam te nowe plakaciki "Zwierzę to nie rzecz". Wczoraj był u nas jarmark bożonarodzeniowy. I przy okazji działalności mojego stowarzyszenia rozdaliśmy także ulotki SPK :) Fajna rzecz, bo przy okazji ludzie trochę pogadali o królikach i miałam okazję "poedukować" :) Część plakatów (wydrukowanych w formie zdjęć 10x15) jest też dodawana w zakładzie fotograficznym do każdego zlecenia.
Osobiście uważam, że te plakaciki są bardzo fajnie zrobione.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 13:22:24 pm wysłana przez chlup »

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 20, 2011, 00:12:55 am »
Super! Zachęcamy innych do dystrybuowania plakatów i ulotek. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline moj_krolik_nosek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 01, 2013, 18:34:36 pm »
Mam takie pytanie:
Mam trzynaście lat i bardzo chce przyłączyć się do SPK. Jest to moim marzeniem od 6 lat, czyli kiedy dostałam króliczka- Noska. Czekałam tylko do ukończenia "trzynastki". Mieszkam w Krakowie i niemogę jeździc do Warszawy na zebrania itp. Mogłabym działać w Krakowie czyli: drukować jakieś plakaty(mam kolorową drukarkę) rozwiesić w gimnazjum itp. Mogłabym taż przeprowadzić jakąś akcję w szkole itp.
Teorytycznie dość dobrze rysuję i mogłabym coś z tym porobić. Na DT się niestety nie nadaję. Lubie pisać opowiadania, wierszyki itp.  i czy mogłabym jakoś w ten sposób działać w strowarzyszeniu???
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2013, 19:41:01 pm »
Napisz namaila krakow@kroliki.net
Uzyskasz wszystkie potrzebne informacje na temat pomagania w spk :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline moj_krolik_nosek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2013, 20:08:28 pm »
dziękuję
Już wysłałam mejla :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • **
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zapraszamy do współpracy
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2013, 20:42:13 pm »
Fajne masz pomysły ! Super że są osoby tak jak Ty chcące pomagać uszakom , brawo !

Wirtualny opiekun