Autor Wątek: Królik niszczyciel  (Przeczytany 158530 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:59:27 am »
Ja za karę mogłabym ja wsiąść na ręce i kara byłaby dobra tylko najpierw musiałabym ją złapać :P

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:03:39 am »
Ja za karę mogłabym ja wsiąść na ręce i kara byłaby dobra tylko najpierw musiałabym ją złapać :P

Tego królik będzie się bał (tak samo jak pacnięcia w tyłek) ale to nie o to chodzi żeby on się bał, tylko o to żeby zwrócić jego uwagę na nasze krzyczenie - ot cała sztuczka  :] a związki przyczynowo skutkowe króliki opanowują bardzo szybko ;)

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:23:51 am »
Został mi jeszcze tylko tydzień L-4 żeby ja opanować a jak nie bedę sie bała wracać do domu z myślą jaką demolke tam zastanę...

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:49:48 am »
Może sterta starych ciuchów ?? jak będzie mieć zajęcie to będzie mniej gryźć te ważniejsze rzeczy.

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:57:16 am »
A może jest jakiś smak ktorego króliki nie lubią? Ocet i pieprz nie działa. Co jeszcze mogę spróbować

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:04:05 am »
A może jest jakiś smak ktorego króliki nie lubią? Ocet i pieprz nie działa. Co jeszcze mogę spróbować

Chyba nie ma takiego jedynego , Mańka na pomarańcze/mandarynki reaguje jakby jej ktoś w nos kwasku cytrynowego nasypał ;) ale to przypadek... bo normalnie króliki jadają cytrusy :P, chociaż dzikie zajęczaki kwaśnego raczej  nie jadają , bo kwaśne = zepsute (skiśnięte). Królicze smaki to gorzki i słodki  :mhihi

Ocet wbrew pozorom szybko wietrzeje, może dlatego tak kiepsko zadziałał  :hmmm

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 11:13:09 am wysłana przez Sensej »

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:20:00 am »
Tam gdzie mogłam okleilam taśma. Niewiem tylko co z tą kanapa. Spróbuje łapać ja na gorącymi uczynku.Gorzej z tym że ona psoci najwięcej w nocy. Ewentualnie na noc na kanapę podrzuce gałązki może się w koncu nimi zainteresuje? A może odwrotnie posmarowac gałązki czymś dobrym żeby się nimi zainteresowała?  Ale czym

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:23:22 am »
A ona ma jakiegoś króliczego towarzysza? Wysterylkowana jest?

PS

Sensej, kolejna porada w stylu pacania kogoś w cokolwiek (albo dywagowanie na ten temat) zostanie nagrodzona banem.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:23:42 am »
Tylko z taśmą to jej samej nie zostawiaj- bo może ją zacząć też jeść- z królikami nigdy nie wiadomo.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:57:35 am »
Tak Inka jest wysterylizowana i mamy jeszcze samczyka który nie jest wykastrowany ale w żaden sposób to nie przeszkadza.Ani nigdzie nie siusia ani nie molestuje Inki.
On niema najmniejszych zapędów niszczycielskich za to ona nadrabia

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 29, 2014, 12:00:52 pm »
:( Nie wiedziałam, że Inka to taki huncwot i ancymon. Nie mam niestety żadnego doświadczenia z króliczym niszczycielem, więc nic konstruktywnego Ci nie doradzę. Może byś ją na noc do zagrody zamykała??

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 29, 2014, 12:07:47 pm »
Jeśli nic nie zdzialam to chyba bedę musiała ale wolałabym nie .W dzień nie ma takich zapędów a w nocy inny królik

Offline tala1992

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 02, 2014, 21:32:42 pm »
Witam wszystkich. Jestem właścicielką królika miniaturki, najprawdopodobniej samicy. Królica strasznie sika mi na łóżko i w różnych innych miejscach w domu. Dodatkowo jest strasznym niszczycielem, gryzie ciuchy, torby kable wszystko co znajdzie. Czy po sterylizacji przejdą jej takie zachowania?? czy tylko niektóre?? zapewne sikanie to zaznaczanie terytorium, jesli się nie myle to powinno przejść jeśli już hormony nie będą wpływały na królika, ale czy minie chęć niszczenia?? Jak królik biega zawsze ma do zabawy jakś kartonik i jakies papierki żeby się jej nie nudziło, ale to nic nie daje... Co mam robić?? Jak to zachowanie się nie zmieni królik będzie musial opuścić mieszkanie, moja mama nie chce jej dłużej trzyać, już był taki okres że królik się uspokoił i teraz znowu sie zaczyna.

Proszę was o jakieś rady, muszę coś z ty królikiem zrobić w trybie pilnym, nie chce jej oddawać :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 02, 2014, 21:40:10 pm »
Po sterylce zachowanie może się zmienić, ale nie musi. Królica raczej złagodnieje i wyspokojnieje, ALE królik to królik! Królik, który nie niszczy i nie podsikuje, gdzie nie należy, to królik martwy albo pluszowy.
Jak królik ma być takim warunkowym lokatorem (mile widzianym dopóki niczego nie zniszczy i nie obsika), to może lepiej od razu go oddać.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline tala1992

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 02, 2014, 21:48:14 pm »
wiadomo że jak mu sie zdarzy zesikac czy zgubić bobki tak gdzie nie powinien to nikt go nie wywali, ale ona to robi nagminnie, bo potrafi wyjść z klatki i iść w kąt i siurać. Miałam wcześniej króliki i żaden z nich tak się nie zachowywał. załatwiały się w kuwecie i nie było problemu.
Z niszczeniem jest podobnie, przegryza wszystko co znajdzie pod nosem, nie potrafię go tego od uczyć, co mogę mu jeszcze dać do gryzienia, rolki od papieru ma, gałązki ma, siano ma ??

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 02, 2014, 21:51:52 pm »
Postaw jej kuwetę tam, gdzie siura. Daj jej karton - zrób z niego domek, wytnij "okna" i wyjścia z dwóch stron - powinno ją to zająć. Królica wygląda na niewybieganą, pobudzoną i znudzoną do tego. W jakim ona (?) w ogóle jest wieku?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline tala1992

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 02, 2014, 21:55:53 pm »
królica jest na "wolności" całe popołudnie do wieczora i siedzi z tyłkiem pod stołem, ona ma jakieś 1.5 roku

Offline Domi38

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2473
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: M-ö
  • Moje króliki: Nemo
  • Za TM: Stampe 2013.08.15
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 02, 2014, 21:56:29 pm »
Nie wpuszczaj jej na lozko a jesli bedzie wskakiwac to poloz plandeke foliowa zawsze mozesz zetrzec.
Moj samiec przed kastracja lal gdzie popadnie po kastracji zrobil sie kuwetkwy.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 02, 2014, 21:59:36 pm »
No tak .. uszaki w dzien spia.. maja inny rytm dnia .. moze wieksza przestzen jej zoorganizuj

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królik niszczyciel POMOCY PILNE
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 03, 2014, 00:34:12 am »
Nasza się trochę uspokoiła, jak zrobiłam jej zabawki dostosowane do jej charakteru - niektóre są typami obgryzaczy, kopaczy, odkrywców itp. Crowley uwielbia kopać w kartonie z kawałkami gazet, a Rybka skakać przez przeszkody. Kiedyś miałam królika niszczyciela i powiem tylko tyle - im więcej do gryzienia zróżnicowanych przedmiotów ma, tym lepiej. Ale lepiej nauczyć się jak najszybciej chować cenne przedmioty na półkę. Ja do dzisiaj czuję się niepewnie, kładąc książkę na niskim łóżku :P A to nie znaczy, że tak będzie zawsze, na pewno z czasem się trochę uspokoi. Crowley przez dwa miesiące osikała WSZYSTKO, a teraz przestała - po prostu chyba uznała, że oznaczyła wystarczająco teren... (a jeszcze przed sterylizacją jest)