Autor Wątek: Królik niszczyciel  (Przeczytany 158541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #280 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:37:40 am »
Na Mańkę perswazja słowna nie koniecznie działa, kilka razy dostała parola w łeb , nie żebym był zwolennikiem bicia (bo np. kiedy dostała w tyłek to w cale nie działa, królik nie wie o co chodzi) jak ją palcem w łeb pstryknę to widać że wie o co chodzi ;) jeszcze bezczelnie w oczy popatrzy  ]:-> (pomysł zaczerpnięty od kocich mam, tak strofują swoje dzieci - o dziwo na królika też działa) ale na dłuższą metę w grę wchodzi i tak tylko zastawienie tego miejsca - bo to uparte bestie są  :]

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #281 dnia: Wrzesień 16, 2014, 14:07:33 pm »
Ja nie mam takiej możliwości bo mimo ze jest z nami trzy tygodnie to nie podchodzi do żadnego domownika taki dzikus z niej

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:59:44 pm »
Ja nie mam takiej możliwości bo mimo ze jest z nami trzy tygodnie to nie podchodzi do żadnego domownika taki dzikus z niej

Eeetam, Mańka nawet z ręki jeść nie chciała (a powiem bo pewnie nie wiesz, dostałem ją 3 letnią...) tylko była całkiem aspołeczna.... do czasu aż się rozbestwiła , i sporo czasu jej to zajęło , później było już fajnie , później operacja i prawie dwa tygodnie męczarni wzajemnej i znowu mnie znienawidziła .... cóż... znowu rządzi ;) , teraz mogę się drzeć ... a ona będzie prosić o rodzynka - tak się strasznie boi :P , no chyba że ktoś kichnie albo kaszlnie to chowaj się kto może  :icon_lol :icon_lol

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 16, 2014, 17:08:45 pm »
Proszę o powrót do tematu wątku.

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 29, 2014, 07:57:11 am »
Chwila spokoju i znów mamy problem.Inka gryzie wszystko i to na potęgę!  Dzisiaj rano wstaje a w kanapie dziura jak od piłki tenisowej! I nikt jej nawet nie słyszał.Nic na nią nie działa ani ocet ani pieprz po prostu nic! Nie chcę uzywac żadnej chemi zeby się nie podtrula.Nie chcę tez zamykać jej w klatce ale boję się ze nie bedę miała wyjścia.  Już wszystkie fotele i pufy mają zezarte rogi a teraz jeszcze ta dziura...

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 29, 2014, 07:58:05 am »
Czy z równą ochotą pożera gałązki i kijki?
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:18:16 am »
W życiu! Ma gruszkę jabłonkę i wierzbe.Ani ich nie ruszyła. To samo z kartonami.Dobre ale na chwilę. Ja wychodze z pokoju a Inka już futruje fotel...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:22:49 am »
Możesz do miejsca gdzie gryzie przykleić kawałek taśmy samoprzylepnej - dwustronnej (tylko takiej nie za mocno klejącej). Podejdzie- lekko jej się wąski przylepia i jest szansa, że już nie będzie miała ochoty na gryzienie. Przynajmniej moja Hopiś nie miała - omijała to miejsce szerokim łukiem - za to z lubością gryzła następne. No ale można spróbować :)
Oczywiście wąsy nie przyklejają się mocno, nie wyrywają się i królik nie umiera na atak serca ;)
Edit: można też odgrodzić meble zagrodą- jak tak robiłam z kanapą :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 08:29:31 am wysłana przez Solvieg »
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:28:47 am »
Rogi tak ale co z resztą miejsc? Bo tą kanapę pogryzła normalnie u ggóry na siedzeniu. I oprócz tej dużej dziury jest jeszcze sporo innych a przecież kanapy nie zakleje...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:30:16 am »
No właśnie w tym problem- zedytowałam poprzedni post i napisałam jak ja chroniłam kanapę :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:58:43 am »
To jest bardzo klopotliwe a zwlaszcza ze ja jestem niska :) skończy sie tym zw Inka przeskoczy a ja bedę miała problem z przejsciem :D

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:06:40 am »
można jeszcze jakieś grubaśne koce kłaść i niech koce gryzie :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Agusia1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Moje króliki: Jagoda i Kinek <3
  • Za TM: 03.05.2015 najdroższy Misiaczek <3 20.08 Ineczka moja Myszka <3 3.07.16 Ogryzuś kochany okruszek <3
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:20:36 am »
Ogólnie to jestem przerazona bo moj pokój przeszedl istna demolke: łóżko, kanapa , fotele, pościel, obrusy, serwetki , meble, stół a nawet i tu uwaga firanka! ! ! O kablach nie wspomnę. .. acha jeszcze dywan. Więc robiąc zagrody musialabym kazdy mebel zagrodzic...a i jeszcze zrobić daszki bo Inki wysokość nie rusza

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:27:38 am »
Może jednak trzeba na nią wrzasnąć i dać jej "parola" w łepek ;), Mańka już kilka razy w życiu dostała i dobrze wiedziała za co a to patrzenie w oczy z miną "whats up   :mhihi:icon_mrgreen bezcenne :P (taaa wiem, do TOZu tylko zgłosić za znęcanie :P).

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:34:57 am »
Może jednak trzeba na nią wrzasnąć i dać jej "parola" w łepek ;), Mańka już kilka razy w życiu dostała i dobrze wiedziała za co a to patrzenie w oczy z miną "whats up   :mhihi:icon_mrgreen bezcenne :P (taaa wiem, do TOZu tylko zgłosić za znęcanie :P).


bez takich porad Sensej.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:39:19 am »
My też mamy to samo z Mefką. ma takie okresy - jakoś 2 razy w roku 0 na wiosnę i jesień, ze szaleje. Gwałci Freda, wszystko niszczy, co rusz to przechodzi sama siebie.
Oba sa po zabiegach. patyczki cały czas dostępne, kartony, rolki itp też. Nową kanapę załatwiła w miesiąc. Niestety na noc zamykane sa w klatce, a w dzień przeganiana co rusz. Jest perfidna, bo wie, że źle robi-czasem wystarczy tylko obrócic się w Jej stronę i już ucieka.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:43:15 am »
Może jednak trzeba na nią wrzasnąć i dać jej "parola" w łepek ;), Mańka już kilka razy w życiu dostała i dobrze wiedziała za co a to patrzenie w oczy z miną "whats up   :mhihi:icon_mrgreen bezcenne :P (taaa wiem, do TOZu tylko zgłosić za znęcanie :P).


bez takich porad Sensej.

Przestań już przestań, wiesz jak kocia mama strofuje swoje dzieci ?? właśnie pacnięciem w łeb ;) , sprawdzone ... że na królika też działa i zaznaczam : bicie w dupę NIE DZIAŁA.

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:46:01 am »
Ogólnie to jestem przerazona bo moj pokój przeszedl istna demolke: łóżko, kanapa , fotele, pościel, obrusy, serwetki , meble, stół a nawet i tu uwaga firanka! ! ! O kablach nie wspomnę. .. acha jeszcze dywan. Więc robiąc zagrody musialabym kazdy mebel zagrodzic...a i jeszcze zrobić daszki bo Inki wysokość nie rusza
Jakbym czytała o mojej Izoldzie :) Pocieszę Cię, że miałam to samo i nawet smarowanie mebli czosnkiem się odbywało - pomagało ale trzeba było robić to cały czas. ;) Dziewczyna pogryzła wszystko co tylko możliwe, przystosowała wersalkę do swoich upodobań, skróciła firanki, w drzwiach i futrynie wyrzeźbiła wzorki, a nas zmusiła do pomalowania ciemnych mebli na biały kolor, po wcześniejszym zaprawieniu dziur w tychże meblach. O pościeli i drobniejszych rzeczach nie wspomnę.
Nieśmiało powiem, żeby nie zapeszyć, że od jakiegoś czasu coraz mniej niszczy. Zdarza się że czasem nerwowo podgryzie drzwi jeszcze, ale to tylko dlatego, że nie może dosięgnąć Niuńka który często przesiaduje pod nimi. Uspokoiła się i myślę, że tak już zostanie. Chociaż pociąg do pościeli ma jeszcze... Mało tego - leje na pościel i dlatego sprawiłam Stefanom piękną 120 cm klateczkę, żeby w kryzysowych sytuacjach ( jak ktoś nocuje u mnie ) można było je zamknąć i nie drżeć co one zrobią gościowi w nocy ;)
Myślę, że po fazie niszczycielskiej inwazji, która nie wiem jak długo potrwa, Inka też się uspokoi. ;)

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:47:11 am »
Może jednak trzeba na nią wrzasnąć i dać jej "parola" w łepek ;), Mańka już kilka razy w życiu dostała i dobrze wiedziała za co a to patrzenie w oczy z miną "whats up   :mhihi:icon_mrgreen bezcenne :P (taaa wiem, do TOZu tylko zgłosić za znęcanie :P).


bez takich porad Sensej.

Przestań już przestań, wiesz jak kocia mama strofuje swoje dzieci ?? właśnie pacnięciem w łeb ;) , sprawdzone ... że na królika też działa i zaznaczam : bicie w dupę NIE DZIAŁA.

Ty jesteś człowiekiem, królik jest kilkunastokrotnie od ciebie mniejszy i o wiele słabszy. Proszę na forum o nie nakłanianie nikogo do "pacnięć w łeb" królika.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: "Zjadanie" łóżka
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:50:36 am »
Może jednak trzeba na nią wrzasnąć i dać jej "parola" w łepek ;), Mańka już kilka razy w życiu dostała i dobrze wiedziała za co a to patrzenie w oczy z miną "whats up   :mhihi:icon_mrgreen bezcenne :P (taaa wiem, do TOZu tylko zgłosić za znęcanie :P).


bez takich porad Sensej.

Przestań już przestań, wiesz jak kocia mama strofuje swoje dzieci ?? właśnie pacnięciem w łeb ;) , sprawdzone ... że na królika też działa i zaznaczam : bicie w dupę NIE DZIAŁA.

Ty jesteś człowiekiem, królik jest kilkunastokrotnie od ciebie mniejszy i o wiele słabszy. Proszę na forum o nie nakłanianie nikogo do "pacnięć w łeb" królika.

No jak ktoś pracuje w kopalni to niech nie paca królika, ja zaznaczyłem że Mańka nawet NIE UCIEKNIE po tym, tylko bezczelnie patrzy w oczy... - jest różnica między je...nąć a pacnąć ;)