Autor Wątek: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?  (Przeczytany 31948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 16, 2010, 16:21:00 pm »
Kiwi rozumiem, że strona może mieć błędy związane z jej tworzeniem (błędy techniczne) ale błędy ortograficzne i gramatyczne są niedopuszczalne na każdym etapie !!!
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:08:03 pm »
Rozumiem, że moje pisanie w tym temacie będzie mało skuteczne, skoro KIWI nie udziela się już na forum.
Tak czy siak, mam nadzieje, że prędzej czy później tego posta przeczyta.
Jeśli chodzi o  "działalność SWOK" to jest to dla mnie bez znaczenia, dopóki, nie szkodzi królikom. Nie jestem ani za ani przeciw. Tworząc jakąkolwiek stronę www trzeba mieć na nią pomysł i świadomość odpowiedzialności jaką się na siebie bierze, udzielając porad, które " mogą" zaszkodzić żywej istocie.
Podkradniecie pomysłu " Wincentowego pamietnika" jest okazaniem braku szacunku dla mojej osoby.Wszyscy wiemy, że SWOK korzysta z wiedzy zawartej na stronach SPK i miniaturkabeztajemnic.com jednak są pewne granice!!!
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 10, 2010, 11:55:31 am »
A dlaczego jesteście przeciwni SWOK?
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 10, 2010, 13:54:40 pm »
Aneczka, nie jesteśmy przeciwni SWOK, nikt tak nie napisał :) Monika tylko wytłumaczyła co nie jest tak, apre osób nawet Wam pomogło zrozumieć błędy na stronie i poprawić je, a ja sie pytalam czy to jest legalne itd. i koniec :) Tak jak monika napisała- dopóki to nie szkodzi królikom to jest ok :) i w pełni sie z tym zgadzam :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 10, 2010, 14:03:52 pm »
OOO a ja dojrzałam coś ciekawego http://swok.like.pl/seabird/swoko_nas-czlonkowie-malgorzata_iglas-p100.html

Nie wiedziałam że w SPK jest Małgorzata Iglas, która jest inspektorem ds. adopcji, prowadzi dział adopcji SPK i "uzupełnia króliczki do adopcji"...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:56:45 pm »
OOO a ja dojrzałam coś ciekawego http://swok.like.pl/seabird/swoko_nas-czlonkowie-malgorzata_iglas-p100.html

Nie wiedziałam że w SPK jest Małgorzata Iglas, która jest inspektorem ds. adopcji, prowadzi dział adopcji SPK i "uzupełnia króliczki do adopcji"...

Rozmawiałam o tym z Panią Alą i chodzi o Adopcje SPK na forum SWOK, i o ich własne adopcje. Przecież oni sami ustawiają kto kim jest i u nich inspektor ds. adopcji nie musi być członkiem SWOK.
A SWOK jest stowarzyszeniem zwykłym ....
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2010, 23:32:41 pm »
A SWOK jest stowarzyszeniem zwykłym ....
Zwykłym? A gdzie zostało zarejestrowane i jaki posiada numer ewidencyjny?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2010, 12:40:16 pm »
Acha czyli rozumiem, że ta osoba jest inspektorem ds. adopcji w SWOK, prowadzi dział adopcji w SWOK i uaktualnia stronę adopcyjną SWOK, tak?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 16, 2010, 21:04:26 pm »
Acha czyli rozumiem, że ta osoba jest inspektorem ds. adopcji w SWOK, prowadzi dział adopcji w SWOK i uaktualnia stronę adopcyjną SWOK, tak?

Tak dokładnie:)


Wiecie że SWOK ma własną gazetę :)
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 17, 2010, 01:23:50 am »
Aneczka, zacytuje cos co podałas co forum SWOK:

"Hejka!
A moja pani się dziś zdenerwowała , bo podobno jakaś Pani jej zarzuca że ona od kogoś kradnie pomyły , a raczej ja bo piszę i podobno kradnę jej pomysł na jakiś ''Wincentowy pamiętniczek''.Jak moja Pani się denerwuje to ja też.
O proszę co napisała do mojej pani i do mojego ulubionego stowarzyszenia
Cytuj
Rozumiem, że moje pisanie w tym temacie będzie mało skuteczne, skoro KIWI nie udziela się już na forum.
Tak czy siak, mam nadzieje, że prędzej czy później tego posta przeczyta.
Jeśli chodzi o  "działalność SWOK" to jest to dla mnie bez znaczenia, dopóki, nie szkodzi królikom. Nie jestem ani za ani przeciw. Tworząc jakąkolwiek stronę www trzeba mieć na nią pomysł i świadomość odpowiedzialności jaką się na siebie bierze, udzielając porad, które " mogą" zaszkodzić żywej istocie.
Podkradniecie pomysłu " Wincentowego pamietnika" jest okazaniem braku szacunku dla mojej osoby.Wszyscy wiemy, że SWOK korzysta z wiedzy zawartej na stronach SPK i miniaturkabeztajemnic.com jednak są pewne granice!!!

Oddam głos dla mojej Pańci ..

Absurd po prostu absurd . Brak szacunku hehe . Okej niech ma zastrzeżenia ale do cho....ry ma mój adres e-mail w swojej skszynce a nawet na forum SPK jest mój e-mail , to nie bo trzeba przecież się pochwalić że ja byłam pierwsza. A ja od niej nie ściągałam pomysł pochodzi z SPŚM z czytelni http://www.swinkimorskie.eu/czytelnia.php i oni jako normalni lidzie nie zarzucają mi niczego. Bo ona myśli że pierwsza wpadła na ten pomysł , a jednak nie jeśli mnie poprosi mogę jej nawet podać linki do forum zresztą nie jedno takie forum jest gdzie są dokładnie takie same opowieści...
Nie no ZGAS...
I niech Pani teraz  nie piszę że ja panią obrażam na forum bo pani zrobiła to samo pisząc o mnie że jestem złodziejem , że kradnę i znowu ktoś oczernia mnie i oczywiście kto ... ktoś z SPK .
Mam juz pomału dosyć tego SPK , i mogę dostać nawet bana za łamanie regulaminu ale ja już mam tego dość  Płacz
I poprosiła bym by ludzie na przyszłość mieli szacunek i nim kogo zaskarża to pomyślą.
Tak leci pani powie na policji że łamie prawa autorskie  , ja bardzo chętnie wydrukuje wszystkie takie inne historie razem z datą dodania.
I JESZCZE RAZ POWTARZAM , ODWALCIE SIĘ WSZYSCY Z SPK ODE MNIE !!!!!
KONIEC JA JUŻ NIE ZAGLĄDAM NA ŻADNĄ MINIATURKĘ-PIERDÓŁKĘ I NA ŻADNE SPK !!!
OD TERAZ MOIM FAWORYTEM OD ZAWSZE BĘDZIE SWOK............
DOWIEDZENIA ....  "

Ja osobiście czuję sie zniesmaczona tym co napisałas. Nie chcę o tym dyskutować, nalezy to do Twojej decyzji, ale proszę Cię- jeśli masz jakieś uwagi do kogokolwiek z Nas tutaj na forum SPK, to proszę powiedz otwarcie, a nie mydl nam oczu pisząc tu co innego, a tam co innego...

Poza tym chętnie dowiem się, odpowiedzi na pytanie tajniaka o numer ewidencyjny i gdzie zostało zarejestrowane. Fajnie, że działacie jak działacie, ale obrażanie Nas tam i przychodzenie tutaj i mydlenie oczu nie jest miłe.

cytat pochodzi stąd: http://www.swok.darmowefora.pl/index.php?topic=29.0

Tym bardziej urażaja mnie pozniejsze komentarze na temat miniaturki- nie mam nic do zarzucenia tej stronie, ale to co robicie w tym temacie i krytykujecie pomysłodawców tej strony jest nie na miejscu.

kasiagio

  • Gość
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 17, 2010, 07:55:10 am »
 :nie_powiem   no i bez komentarza .............

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 17, 2010, 18:17:23 pm »
Taa, bez komentarza.
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 17, 2010, 18:29:02 pm »
Nie chcę kontynuować sprzeczek i wzajemnego krytykowania, ale co Ci się Aneczka nie podoba w miniaturce, jeśli można wiedzieć? Bo jak piszesz "MINIATURKĘ-PIERDÓŁKĘ" to coś chyba znaczy.
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 17, 2010, 19:55:36 pm »
:/ Taaa najlepiej poskarżyć się swoim zamiast bronić się tutaj i może kogoś przekonać do SWOK - póki co to chyba tylko zniechęciliście potencjalnych nowych członków, a na pewno SPK jako organizacja nie będzie chciała z Wami współpracować w przyszłości... Co do gazetki - kolejne pole do łamania prawa: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8170.msg137595#msg137595

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 18, 2010, 10:56:47 am »
Zosiaa, ja tez nie chce się sprzeczać, ale jak widze takie coś to mnie krew zalewa. Tutaj jest miła, a tam na forum niestety nie wyraża sie dobrze o nas i to bezpodstawnie.

Nie chce juz na tamtym forum cokolwiek zobaczyc na swój temat, więc Aneczka powstrzymaj się z jakimkolwiek podawaniem mojego nicku, czy imienia i rozmawiania na moja osobę typu "Pani Ela..." i cos tam cos tam. 

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:25:04 pm »
Nie wchodziłam tu , nie wiedziałam że tu takie jazdy były , no cóż ... Ja piszę to co uważam nie jestem dla was wcale miła na siłę piszę z wami normalnie bo nie widze powodów do kłótni
Po za tym dlaczego ja mam wyjaśniać coś na osobności jeśli wy tego sami nie robicie  :hmmm
Do miniaturki już dawno się zraziłam ale chyba nie będziecie mnie na siłę wciągać na tą stronę ;/

Przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni ale mnie takie coś  denerwuje bo zamiast pisać do mnie ludzie piszą i obgadują za plecami. Co się w ogóle tu ostatnio dzieje pełno kłótni to nie jest już takie forum na jakim się zarejestrowałam...

Pozdrawiam  
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 15, 2010, 20:57:27 pm »
Wydaje mi się, ze jesli wasze stowarzyszenie nie jest zarejestrowane ani w KRS ani zaewidencjonowane w starostwie powiatowym, to lepiej nazwac sie tymczasowo "Inicjatywą Wiedzy o Królikach" albo "Klubem Wiedzy o Królikach", a nazwą "Stowarzyszenie" operowac dopiero po dopelnieniu formalnosci, bo inaczej nie jest to legalne. Wiem, ze macie dużo zapału do działania i bardzo mi się to podoba, jednak musicie zwrócić uwagę na formalności, powinniście znaleźć sobie jakiegoś prawnika albo studenta prawa, który Wam w tym wszystkim pomoże.

Należę do Stowarzyszenia Empatia - w okresie przed rejestracją nazywaliśmy się "Inicjatywa Empatia", stowarzyszeniem mozna byc dopiero po rejestracji lub w krotkim okresie między zebraniem założycielskim a rejestracją w KRS. Na zebraniu założycielskim musi byc 15 pełnoletnich osób.

Poczytajcie wnikliwie http://poradnik.ngo.pl/

Nie radzę porywac sie na stowarzyszenie rejestrowe, jesli nei macie księgowej i prawnika, nie ma szans, zebyscie sobie poradzili z formalnosciami i pozniejszym prowadzeniem stowarzyszenia. Zbyt wiele znam stowarzyszen od wewnatrz i wiem, jak wszystko wyglada w praktyce, jesli brakuje ksiegowej albo prawnika.

Na poczatek najlatwiej zrobic stowarzyszenie zwykłe, czyli zaewidencjonowane w starostwie powiatowym. Minus jest taki, ze nie mozecie przyjmowac darowizn na konto, więc cięzko sie rozwijac, nie jestescie osobą prawną, plus jest taki, ze mozecie operowac nazwą "stowarzyszenie" i jest mniej formalnosci.

A stowarzyszenie rejestrowe to naprawdę trudna sprawa, żmudna,  masakryczna ilość papierków, ale mozna miec wtedy konto w banku, przyjmowac darowizny i dotacje.

Druga rzecz to prawa autorskie - ważne jest, zebyscie rozwijali zawartosc swojej strony, ale musicie naprawdę znalezc prawnika, ktory powie Wam dokladnie, co mozna miec, a czego nie na takich stronach. Nie mozna kopiowac slowo w słowo materialow z innych stron, bo zawsze sie bedziecie liczyc z klopotami. Trzeba samemu pracowac na swoją markę - miec swoich autorów tekstów.

Trzecia rzecz - musicie miec polonistę, ktory bedzie Wam robil korektę jezykową strony. Błędy ortograficzne, stylistyczne i literówki podwazają wiarygodnosc organizacji, dzialaja tez na szkodę zwierząt, bo osoby z zewnatrz nie traktują takich stron czy informacji powaznie.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:41:34 pm »
Ais, jakie fachowe porady. :)
(jest gdzieś może historia powstania SPK na stronie ^^ ?)


Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 16, 2010, 00:30:27 am »
PPX - musiałam się wdrożyć przez te wszystkie lata :)

Historia SPK jest tutaj: http://www.kroliki.net/pl/organizacja

Tez zaczynalismy od stowarzyszenia zwykłego, potem je zamknelismy i zalozylismy stowarzyszenie rejestrowe. Na poczatku przerazala nas ilośc papierków, zwlaszcza jak Kasia Łatacz ustępując z funkcji prezesa przekazala mi ich kilka wielkich segregatorow - przedtem jako wiceprezes nie zdawalam sobie sprawy z ich ilości.

Formalnosci jest od samego poczatku duzo - bez przerwy KRajowy Rejestr Sądowy (papierki z walnego plus formularze sądowe), organizowanie walnych zebrań (masa papierków), urząd skarbowy (2 razy w roku trzeba do niego papiery wysyłac oraz wypelniac formularze, jesli sie cos zmienia w SPK, zaświadczenie o NIP), księgowość (bilans, rachunek wyników i informacja dodatkowa), banki i papierki, ktore trzeba im dostarczac, urząd statystyczny (papierki i zaswiadczenie o REGON). To wszystko jest absolutnym minimum, zeby stowarzyszenie działało, a i tak to minimum wiele organizacji przerasta, paralizując ich dzialania na tyle, ze nawet sie potem nie potrafią rozwiązać, bo z tym tez jest duzo formalnosci.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:05:26 pm »
Stowarzyszenie zwykłe i tak musi prowadzić pełną księgowość (przeczytałem to na ngo.pl niedawno, ponieważ z powodu pewnej sytuacji w szkole rozważałem założenie takowego), a do Stow. rejestrowego nie potrzeba pełnoletnich osób - z tego co pamiętam wymogiem jest jednie, że przynajmniej połowa Zarządu i Komisji Rewizyjnej musi być pełnoletnia.