Autor Wątek: Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?  (Przeczytany 31951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« dnia: Maj 07, 2010, 19:05:21 pm »
Czy wie ktos może cos na temat Stowarzyszenia Wiedzy o Królikach?
Tutaj jest to stowarzyszenie: http://swok.like.pl/seabird/stowarzyszenie_wiedzy_o_krolikach-p1.html

Czy oni wogóle są zarejestrowani? I czy ta działalnośc jest legalna? Słyszał ktos o nich coś?

Mają także profil na zapytaj.pl: http://zapytaj.com.pl/Profile/user_458411.html

Do swojej strony wykorzystują zdjęcia i materiały- nie wiem czy za zgodą posiadacza tych zdjęć. Ogólnie trudno cokolwiek powiedziec na ten temat.
Użytkownicy naszego forum- sprawdzcie te strony, czy nie zaweirają czasem waszych zdjęć.

kasiagio

  • Gość
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2010, 19:10:47 pm »
mysza,  jeżeli się nie mylę to założyły je dwie dziewczyny które bywały na tym forum .

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2010, 19:13:03 pm »
Z tego co zauważyłam to Gosia/Closter też jest tam tak jak i tu. Może ona cos wie więcej na ten temat?

Zastanawia mnie to czy to jest legalne. Kiedyś cos mi napisali, że staraja sie o numer KRS, czy coś...

kasiagio

  • Gość
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2010, 19:15:00 pm »
Cytat: "mysza"
Zastanawia mnie to czy to jest legalne. Kiedyś cos mi napisali, że staraja sie o numer KRS, czy coś...
nie mam pojęcia  czy to legalne ,  ale dopóki nie wykorzystują wiedzy takich forum jak to czy miniaturki bez ich zgody to chyba nic złego nie robią ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2010, 19:16:45 pm »
Cytat: "kasiagio"
nie mam pojęcia czy to legalne , ale dopóki nie wykorzystują wiedzy takich forum jak to czy miniaturki bez ich zgody to chyba nic złego nie robią ;)


Buszuję własnie po tym forum i sprawdzam co i jak. Popatrzcie też, bo mogą być wasze zdjęcia  :bejzbol

kasiagio

  • Gość
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2010, 19:21:37 pm »
Ja tam widze tylko jedno dużo SPAMU  :wow

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2010, 19:56:43 pm »
Jest to pewnie stowarzyszenie zwykłe, które może żyć tylko ze składek członkowskich. :) Znam to Stowarzyszenie i o ile pamiętam założyły go osoby, które były na tym forum, ale się zraziły.
Cytuj
Stowarzyszenie stara się o wpisanie do KRS ale urzędnicy nie robią nam nadziei
O.O Ja nie mogę (gorzej się nie wyrażę :diabelek) jak można tak pisać tylko z tego powodu, że się nie potrafi zebrać 15 osób do zarejestrowania Stowarzyszenia? Już to jak dla mnie wyraża powagę tych osób, które to Stow. tworzą.

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 7:58 pm ]
Cytat: "http://swok.like.pl/seabird/stowarzyszenie_wiedzy_o_krolikach-nasze_interwencje_i_akcje-p29.html"
Tu będą opisywane nasze interwencje w pobliżu miejsca zamieszkania i akcje np. w szkołach.
No i na prawie się nie znają, bo stowarzyszenie zwykłe nie może prowadzić interwencji w świetle Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2010, 19:59:58 pm »
Cytat: "tajniak"
Jest to pewnie stowarzyszenie zwykłe, które może żyć tylko ze składek członkowskich. :) Znam to Stowarzyszenie i o ile pamiętam założyły go osoby, które były na tym forum, ale się zraziły.
Cytat:   
Stowarzyszenie stara się o wpisanie do KRS ale urzędnicy nie robią nam nadziei   
O.O Ja nie mogę (gorzej się nie wyrażę :diabelek ) jak można tak pisać tylko z tego powodu, że się nie potrafi zebrać 15 osób do zarejestrowania Stowarzyszenia? Już to jak dla mnie wyraża powagę tych osób, które to Stow. tworzą.


No tak. Faktycznie.
Ale chyba figurując pod nazwą Stowarzyszenie trzeba mieć wpis do KRS-u?
To chyba ardziej jako Klub jest... Tylko nazwe ma mylącą :/

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2010, 20:03:07 pm »
Cytuj
Ta akcja ma na celu wytłumaczenie sprzedawcom, dziecom oraz ich rodzicom że królik to nie zabawka a tym bardziej młody królik

zasługuje na ciepły i kochający domek lecz te króliki nie mogą mieć mniej niż 8-9 tygodni inaczej jest to łamanie prawa.
Kolejna nieznajomość prawa.

Ponadto: http://swok.like.pl/seabird/stowarzyszenie_wiedzy_o_krolikach-od_nich_wszytstko_sie_zaczelo_czyli_czarnych_i_kiki-p28.html jakby trochę chcieli zerżnąć od nas historie powstania SPK: http://rumburak.kroliki.net/rumburak.html

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 8:04 pm ]
mysza, najłatwiej będzie jak poczytasz http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie#Stowarzyszenia_zwyk.C5.82e Można też zajrzeć do ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, ale wg mnie nie musisz się tak katować. ;)

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 8:06 pm ]
Cytuj
O.O Ja nie mogę (gorzej się nie wyrażę :diabelek ) jak można tak pisać tylko z tego powodu, że się nie potrafi zebrać 15 osób do zarejestrowania Stowarzyszenia? Już to jak dla mnie wyraża powagę tych osób, które to Stow. tworzą.
Zauważyłem przed chwilą, że mają dokładnie 15 osób, więc prawdopodobnie Statut im uwalili albo popełnili błędy formalne we wniosku o rejestrację.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2010, 20:09:14 pm »
Cytat: "tajniak"
mysza, najłatwiej będzie jak poczytasz http://pl.wikipedia.org/w...nia_zwyk.C5.82e Można też zajrzeć do ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, ale wg mnie nie musisz się tak katować. ;)


Nie jest to dla mnie katorga :] :D całe życie było u mnie w domu prawo budowlane z racji wykształcenia rodziców, poza tym kształciłam się w tym kierunku, więc to prawie jak chleb powszedni ;) z reszta przeczytałam już i faktycznie może SWOK funkcjonowac jako stowarzyszenie zwykłe.

Mimo wszystko takie śmieszne jest...

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2010, 20:42:47 pm »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2010, 21:12:04 pm »
kasiek, dzięki za linka :) to chyba wszystko tłumaczy :)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2010, 00:10:27 am »
Dla mnie wydaje się trochę to SWOK nie poważne - oprócz strony internetowej nie robią oni kompletnie nic. Czy dla stworzenia strony trzeba było aż zakładać Stowarzyszenie? Szczerze wątpię.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2010, 00:11:35 am »
tajniak, to tylko nazwa... poza tym że w nazwie ma stowarzyszenie ze stowarzyszeniem nie ma raczej nic wspólnego...

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2010, 00:20:40 am »
Cóż ono stowarzysza osoby więc jest stowarzyszeniem, ale zwykłym opisanym w rozdziale 6 UPS.
Cytuj
Rozdział 6
Stowarzyszenia zwykłe
Art. 40.

1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nie posiadające
osobowości prawnej.
2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe,
uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel,
teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.
3. O utworzeniu stowarzyszenia zwykłego jego założyciele informują na piśmie
właściwy, ze względu na przyszłą siedzibę stowarzyszenia, organ nadzorujący,
podając dane, o których mowa w ust. 2.
Art. 41.
1. Sąd rejestrowy, na wniosek organu nadzorującego lub prokuratora, może zakazać
założenia stowarzyszenia zwykłego, jeżeli nie spełnia ono warunków określonych
w art. 16. Art. 14 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
2. Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia uzyskania informacji o założeniu stowarzyszenia
zwykłego nie zakazano jego działalności, może ono rozpocząć działalność.
Art. 42.
1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,
2) łączyć się w związki stowarzyszeń,
3) zrzeszać osób prawnych,
4) prowadzić działalności gospodarczej,
5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także
korzystać z ofiarności publicznej.
2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich.
Art. 43.
W sprawach nie uregulowanych odmiennie w tym rozdziale do stowarzyszenia zwykłego
stosuje się odpowiednio przepisy ustawy, z tym że:
1) nie stosuje się przepisów art. 9-13, art. 14 ust. 1, art. 17, art. 20, art. 22-24,
art. 27, art. 30 i art. 31 pkt 2,
2) ilekroć w ustawie jest mowa o statucie, należy przez to rozumieć regulamin
stowarzyszenia zwykłego.
Choć ciekawe czy w ogóle są nawet stowarzyszeniem zwykłym? :P Bo może się tylko tak nazwali a tak naprawdę nic nie jest sformalizowane.

Ja im się w ogóle dziwię, że chcą do KRSu się wpisać - jak to zrobią to po prostu na tą działalność sobie nałożą duże formalności jak składanie sprawozdań finansowych do Urzędu Skarbowego, KRSu, zwoływanie co roku Walnego Zebrania Członków itd. itd. Nie wiem po co im to.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2010, 00:23:21 am »
tajniak, mi się zdaje, że oni poprostu chcą zrobić na złość SPK, a nie widzą w co się pakują. Dziewczyny się za bardzo nie znają na prawie i wszystko to jest ciut podejrzane. Pewnie niedługo i tak to wszystko się rozpadnie, więc nie ma co się głowić ;)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2010, 00:25:59 am »
no dobrze... stowarzyszenie brzmi dumnie ale w tym wypadku niewiele z tego wynika...

Cytat: "tajniak"
O utworzeniu stowarzyszenia zwykłego jego założyciele informują na piśmie
właściwy, ze względu na przyszłą siedzibę stowarzyszenia, organ nadzorujący,
podając dane, o których mowa w ust. 2.


nie podejrzewam że coś takiego zostało zrobione... wiec dla mnie to nadal tylko nazwa i ze stowarzyszeniem zwykłym tez nie ma nic wspólnego...

ja z moimi dwoma koleżankami też mogę coś założyć i nazwać to stowarzyszeniem tylko czy to o to chodzi...

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2010, 00:46:12 am »
kasiek, cóż jestem z "kontrstowarzyszenia", więc mi nie wypada zakładać, że nie zarejestrowali tego. :)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2010, 20:23:27 pm »
tu jest profil dziewczyny, która to założyła http://forum.kroliki.net/profile.php?mode=viewprofile&u=6966 udzielała się na tym forum swego czasu

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Stowarzyszenie Wiedzy o Królikach?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2010, 09:23:12 am »
Tak jestem tam zarejestrowana, właściwie ot tak się tam zalogowałam. Ale to martwa sprawa, żadnych dyskusji, może ze trzy osoby tam zaglądają. Ja już tam nie wchodzę, nawet hasła zapomniałam  :P Tym bardziej nie jestem żadnym członkiem tego "stowarzyszenia"