Autor Wątek: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie  (Przeczytany 45135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:55:58 pm »
kochany  stworek :heart był wczoraj bardzo dzielny  :bukiet Nuczko, brawa dla Was obojga za świetną robotę, brykajcie ile sił w łapkach :lol oby przytulaczek znalazł jak najszybciej stały domek,  który napełni psotami i białymi kłaczkami  :lol

"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:10:31 pm »
Brawo Fafik - oby tak dalej :brawo: :bunny: :bunny:
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:19:12 pm »
Mamy kolejny sukces :)
Fafcio już w nocy zaczął sam jeść rozdrobnioną zieleninkę, dziś je rozmoczony granulat, podrobione liście sałaty, koperek, nać pietruchy, kawałeczek banana, tarte jabłuszko i marchewkę i ulubione rodzynki dostał. I najważniejsze mamy stosik czarnych kuleczek  :jupi
Dzielnie znosi zastrzyki, pieknie pije lakcid, zuch maluch, przychodzi na pieszczotki - króliczy ideał  :rotfl2

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:14:31 pm »
 :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:46:43 pm »
:) No to super. Ja juz wczesniej wiedzialam, ze jest bobek :D I ze pojedzone bylo. Ale nie ze az taaaak  :icon_mrgreen  :doping:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:39:31 pm »
Gratulacje Nuka! Bardzo się cieszę, ze Wam się z łapką udało   :jupi


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

krolixon

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 03, 2010, 02:15:19 am »
Witam

Bardzo bym chciała zadoptować Faficzka, znalazłam o nim informacje na allegro, dziś wypełniłam formularz czekam na rozpatrzenie formularza i mam się kontaktować z Panią Izą w jego sprawie... Martwi mnie ta jego łapka, nigdy nie miałam takich problemów z moim poprzednim króliczkiem. Ale o ile będę miała szansę postaram się sprostać jego potrzebom... Jak długo trzeba czekać na decyzję i wizytę inspektora? Często się zdarzają odmowy?

Pozdrawiam Iwona - krolixon :bunny: (jaki fajny ten tańczący króliś)  :bunny: :bunny: nie no super jest  :bunny: :bunny: :bunny:

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 03, 2010, 08:12:01 am »
Łapka jest wyleczona i minimalny przykurcz nie stanowi dla Fafika problemu, mały biega, skacze, jest wesoły. Dziąsła też są już wygojone, Fafik je samodzielnie wszystko. Nawet granulatu nie trzeba już namaczać.
Trzeba mu rozdrobnić twarde warzywo, zamiast całego plasterka dać słupki (marchewka, buraczek), i duże liście np brokułowe, kalafiorowe, kapusty pekińskiej porwać na mniejsze kawałki. 1 liść drę na ok 6-8 kawałków i to jest wystarczające rozdrobnienie.

sonia

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 03, 2010, 16:50:56 pm »
Ja tam wolalabym zeby Fafciu zostal u Nuki na zawsze :blaga:
ona to sprawila,ze jest prawie zdrowy  :roza: :bukiet ona jest dla niego jak mama :heart
Fafik bez Nuki nie bedzie mogl zyc :( bedzie strasznie tesknil :(

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:30:38 pm »
Soniu, uwierz mi, że gdyby tylko było to możliwe Fafik zostałby z nami.
Dla dobra Fafika musi on znaleźć swój kochający domek. Jest zwierzątkiem bardzo towarzyskim i potrzebującym wiele ciepła i czułostek. Moja Nuczka i Toś nie zaprzyjaźnią sie z Fafikiem, na to nie ma szans. Przeganiają biedaczka i to jest zmasowany atak na niego. Tylko Maluch przytula się z Fafikiem ale wtedy pachnie inaczej i obrywa od Nuki i Tosia. Dzisiaj po pieszczotach fafikowych oberwało sie mi od Nuczki. Użarła mnie do krwi bo pachniałam Fafikiem, ofukała, wystawiała pazurki, była bardzo agresywna.

sonia

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:53:23 pm »
Oj szkoda,ze Nuczka zTosiem nie akceptuja Fafcia :placze
Rozumiem to jednak bo u mnie tez Wojtus z Sonia nigdy sie nie zaprzyjaznili :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 03, 2010, 22:23:44 pm »
krolixon, otrzymałam formularz - bardzo dziękuję :) i proszę o cierpliwość - odezwę się w weekend :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 04, 2010, 14:03:51 pm »
Krolixon skąd jesteś?Napisz cos o sobie na forum

krolixon

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 05, 2010, 21:14:59 pm »
Witam
Ok cierpliwie czekam ... wyzional_ducha
Ja jestem z Warszawy a w ogóle nazywam się Iwona.
Cóż ja mogę o sobie napisać no mam lekkiego świra na punkcie zwierzaczków, studiowałam zootechnikę i weterynarię, studia podyplomowe też o zwierzętach, pracuję w zwierzętarni, w sklepie zoologicznym a ponadto zajmuję się strzyżeniem piesków... W domu mam aktualnie 3 psiaczki :piesek: :piesek: :piesek:, ale bardzo grzeczne rasy owczarek szetlandzki boją się kotów :hahaha :hahaha :hahaha a poza tym już mieszkał kiedyś z nami królik - Gucio rasy baranek cały czarny którego na działce wyprowadzały na spacery... Najstarsza ma 14 lat już niestety nie słyszy, jej córeczka ma 10 lat i wnuczka ma 6. Ponadto mam w domu jeszcze 6 myszoskoczków w różnym wieku i kolorze ale też same samiczki. Fafik  :bunny: byłby pierwszym mężczyzną w naszym domu... Nigdy jeszcze nie adoptowałam w taki sposób żadnego zwierzaczka, ale za to kilka razy sama szukałam domów dla psów sąsiadów ode mnie z działki (na wsi ludzie inaczej podchodzą do zwierzat i ugadałam się żeby nie uśmiercali szczeniaczków a ja się zajmę ich "rozprowadzeniem" teraz z nimi debatuję nad sterylizacją...)
cóż mogę jeszcze napisać pozdrawiam o i czekam na wieści o Fafiku...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 05, 2010, 21:37:55 pm »
Pytam  tak obcesowo , bo jestem jedną z ,,ciotek " Faficzkowych , Nuka opowie  więcej na ten temat. Dobro tego kroliczka leży nam na sercu  , zasługuje na dobrego opiekuna , ktory ma serce dla zwierząt , a wydaje mi sie ,ze ty do takich nalezysz . Pozdrawiam

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 05, 2010, 23:01:18 pm »
Fafcio ma dużo forumowych ciotek w końcu jest naszym wyjątkowym mieszańcem. Pół angorka pół gładki włos :) Jak na prawdziwego uszatego przystojniaka przystało zachwyca swoją uroda (to widać na zdjęciech) ale także charakterkiem. Jest niezwykle łagodny i towarzyski ale także potrafi postawić na swoim. O tym dokładnie przekonały się m. in. bośniak, kasiek i Ola_19, które miały okazję tarmośić go osobiście. Potrafi przesiedzieć na kolanach kilka godzin i poddawać się czułostkom, a dłuższa przerwa w głaskaniu kończy sie trącaniem noskiem i nie ma zmiłuj - miziać trzeba nadal dopóki nie ma dosyć i nie pobiegnie czegoś przekąsić, oznaczyć albo odpocząć z łapkami wyłożonymi do tyłu lub na boczek.
Na polizanie po ręku z jego strony trzeba sobie zapracować ale jak już zacznie lizać to robi to delikatnie i bardzo dokładnie miejsce przy miejscu.
Wspólne nocki są przemiłe, Fafcio albo spi na poduszce albo układa sie za plecami, sam sobie wybiera miejsce. Niczego nie niszczy, jak już oznaczy wszystko co na ten szczególny znak zasługuje (bobki, sik) - jest spokojny
i wie ze wszystko w pokoju to jego królestwo :)
Dieta - Fafciowi trzeba rozdrabniać twarde warzywa i duże liście, pisałam o tym w którymś z poprzednich postów. Je wszystko co jeśc powinien uszak, ma tylko czasami wstręt do sianka, ale jak dostaje odpowiednią porcję zieleniny i nie jest przekarmiany granulatem sianko też wcina. Rodzynke ulubioną zjada z ręki :), no i natkę marchewki też, reszta na płaskim talerzyku bo z miseczki wykopuje na podłoge.
W przypaku dokarmiania - strzykawka do pyśka i mały je aż mlaska. Gerberek marchewkowo jabłkowy jest najlepszy.

Zdrowie - Fafcio ma usuniete siekacze ponieważ rosły bardzo krzywo, konieczne było ich podcinanie co 2 tyg, ale w jednym z ząbkow zrobił sie krwiak, każde podcięcie to było jak grzebanie w otwartej ranie, dlatego decyzja o trwałym usunięciu siekaczy, pozostał przykurcz niewielki w lewej łapce, zdaniem Doktora może pozostać tak na stałe ale może się także zdarzyć, że Fafik w czasie codziennych ćwiczeń własnych (bieganie, podskoki, wąchanie co jest wysoko, słupki itp) sam rozciągnie łapkę do końca. Fizykoterapia zakończona, leki odstawione. Przykurcz nie przeszkadza Fafciowi w normalnym króliczym życiu w podskokach :)
Uszatek jest wykastrowany, ze względu na kłopoty z ząbkami i łapką nie był szczepiony. Ma własną książeczkę zdrowia.

Podawanie leków - w całości z ręki prosto do pyszczka, te wymagające rozpuszczenia przed podaniem (lakcid) - ze srzykawki i bez najmniejszego problemu maluszek je przyjmuje, zastrzyki - cierpliwie czeka na ukłucie.

Fafik już nie jest wystraszonym zwierzątkiem, ufa ludziom, nie boi się ich, wręcz sam się do człowieka garnie, jest członkiem ludzkiego stada, albo czlowiek jest członkiem jego stadka. Tego do konca nie wiem. Wiem natomiast, że bardzo miłe jest to, że po jakimś czasie w samotności Fafik biegnie na powitanie opiekuna ile sił w łapkach i domaga sie pieszczot.

Czystość - w klatce kuweta, na wybiegu niestety zdarza mu się ominąc ten pojemnik. Mam inne trzy królaski i to jest przyczyną, każdy musi po swojemu oznaczyć.

Po warunkach w jakich uszatek żył zanim został odebrany pozostał trwały ślad, futerko na łapkach nadal nie jest śnieznobiałe ale zażółcone. Nadal przy nosku futerko ciemne, Fafcio je systematycznie wymywa ale do białości jeszcze trochę brakuje. To normalne przy kłopotach z zębami, że z noska jest wydzielina.

Krolixon czego jeszcze o Fafiku chciałabyś się dowiedzieć?


krolixon

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 05, 2010, 23:51:03 pm »
Czy i kiedy mogłabym go zabrać... :)

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 06, 2010, 00:17:09 am »
a to już kompetencje naszej Bośniak :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 20, 2010, 18:04:27 pm »
Hop hop :) Faficzek dalej czeka na domek :)

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:57:22 pm »
Fafiatko pozdrawia z dziarską minką i łobuzerskim spojrzeniem niewinnych oczek :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 14:04:12 pm wysłana przez nuka »