Autor Wątek: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie  (Przeczytany 45223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 15, 2010, 21:56:36 pm »
Fafik ma spastyczność mięśni, czyli zmiany we włóknach mięśniowych łapki lewej, jest to jeden wielki skurcz mięśni. Nie ma czucia w tej łapce aż do kolana, uszkodzona jest wiązka nerwów, przyczyna nieznana, mogło to byc nadwyrężenie łapki w czasie jakiegoś zeskoku, jest częściowy zanik mięśni co jest spowodowane odbarczaniem tej łapki.
Leczenie Baclofen 0,1 - 1,4 tabl 3 x dziennie co 8 godzin przez min 4-5 tyg, po trzech tyg stosowania leku konsultacja z Doktorem. No i oczywiście fizykoterapia im więcej tym lepiej minimum 4 godz dziennie, rozłożone na kilka porcji cwiczeń.
Na temat całkowitego wyleczenie Doktor wypowiada się bardzo ostrożnie. Gdyby był wprowadzony ten lek od 05.07 - czyli od wizyty w Warszawie te szanse byłyby o wiele większe.

Łapka prawa -jest ruchoma rzepka w kolanie i to jest nieprawidłowe. Jak rzepka ustawi sie dobrze łapka się pięknie zgina i prostuje, jak ustawi się źle - nie ma ruchomości w stawach. Powodem jest nadmierne obciążenie tej łapki, wyleczenie lewej łapki spowoduje samoistne wyleczenia prawej.

Zęby - do usunięcie, z uwagi na upały dziś tylko przycięte. Doktor wybrał mniejsze zło.

Doktor powiedział, że jeszcze nigdy nie widział tak skulonej lapki i tak zablokowanych stawów, brak ćwiczeń spowodowałby usztywnienie stawów w obecnej pozycji i Fafik nigdy nie odzyskałby sprawności - wtedy konieczna byłaby amputacja chorej łapki. To jest najczarniejszy scenariusz.

Fafik teraz juz najedzony, napojony z własnej miseczki - odpoczywa adorując mojego uszategpo gościa - Perełke.
Jest tak towarzyskim uszakiem, że zaprzyjaźnianie z adopcyjną Siestą zajęło mu chwilkę, zwierza sie obwąchały i już były przytulańce, lizanie uszysk, oczek, wspólny transporterek i leżenie bok w bok :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 21:59:37 pm wysłana przez nuka »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 15, 2010, 21:59:29 pm »
Nuka :przytul: damy rade, Fafik tym bardziej. Trzymamy za niego kciuki :heart:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 15, 2010, 23:35:30 pm »
przyczyna nieznana, mogło to byc nadwyrężenie łapki w czasie jakiegoś zeskoku, jest częściowy zanik mięśni co jest spowodowane odbarczaniem tej łapki.

a czy doc nie wyklucza, że podawanie zastrzyków w tym miejscu podczas kastracji może być przyczyną takich problemów?

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 15, 2010, 23:48:43 pm »
Wyklucza, zresztą problemy z łapka zaczęły sie ponad 3 tyg od kastracji, dr Jałonicka tez kastracje wykluczyła jako przyczyne kłopotów z łapką

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 16, 2010, 08:39:25 am »
nuka, trzymam kciuki z Fafika - niech mały zdrowieje
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 19, 2010, 19:18:26 pm »
Nuka, Prosiłam Cię niedawno o radę w sprawach łapki, z którą moja Mierzwiak miała problem po sterylizacji. Jak się okazało dziś u dra Krawczyka Mierzwiak ma niestety ten sam problem, co Fafik. Wydawało się, ze to będzie przejściowa sprawa, zaalarmowały mnie jednak Twoje wpisy o Fafciu - opis pasował także do Mierz (podwinięcie łapki, skręt ciała, niemożność mycia się itd.). U mojej króliczki póki co stan łapki nie jest tak poważny (na razie jest tylko przykurcz, łapka jest ciągle ruchoma), ale niestety podobnie jak u Fafika, potrzebny będzie Baclofen, leki przeciwzapalne i rehabilitacja. Na dodatek w piątek wyjeżdżam na 10 dni i zostawiam Mierz z moim TŻ, który będzie musiał działać sam. Miałam przez 2,5 roku super zdrowego uszaka, a teraz wszystko po kolei :( W każdym razie życzę z całego serca wyzdrowienia Fafika i tym samym przyłączam do grona króliczych fizjoterapeutów.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 19, 2010, 19:22:09 pm »
kata_strofa, jesteśmy z Tobą :przytul:

Bardzo mi jest przykro, ale trzeba walczyć. Wspieram Cię myślami, Fafika też.

Wogóle wie ktoś co u Fafika? Jest poprawa?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 19, 2010, 19:42:08 pm »
dziękuję mysza :*
Mnie oczywiście też jak najbardziej interesuje, jak idzie rehabilitacja Fafika. Doktor dziś o nim opowiadał, jego rokowania są bardzo ostrożne. Aczkolwiek wspominał również Nuka, że jesteś absolutnie najbardziej kompetentną i zaangażowaną osobą, jeśli chodzi o zdrowie królasów i w Ciebie mocno wierzy :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

karahr

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 22, 2010, 12:03:52 pm »
kata_sfora , trzymam kciuki za szybki i skuteczne leczenie :*
Nuka , i jak Fafiątko się czuje ?? Czy suszki i sianko można nadal przesyłać??

Shaiya

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 23, 2010, 10:28:01 am »
Niestety nie mogę pomóc w inny sposób jak dać bannerek z wizerunkiem kawalerka.  smutny_krolik
Zdrówka maleńki życzę.

Bannerek i kod do niego z odnośnikiem do tego tematu:

[url=http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8552.0][img]http://img245.imageshack.us/img245/7841/fafik.png[/img][/url]

Mam nadzieje, że jakoś pomogłam.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 23, 2010, 10:46:16 am »
Shaiya, genialne :) :bukiet:

ps.
Jak robisz banery, bo ja stara koza i do tej pory nie połapałam ;)

Shaiya

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 23, 2010, 10:54:38 am »
Ja sama nie wiem XD
W sumie to prosto, zdjęcia łącze za pomocą "gumki" (tej z bardzo łagodnymi brzegami) w PhotoFiltre Studio, a napisy dodaje w photoshopie :)
Jeżeli chcesz banner np. z Twoimi muszkieterami (haha, Trzej Muszkieterzy :) ) to podeślij zdjęcia na PW, zrobię :)

JEŻELI JAKIŚ INNY POTRZEBUJĄCY USZAK POTRZEBOWAŁBY REKLAMY W POSTACI BANNERKÓW TO RÓWNIEŻ PROSZĘ O PW. POSTARAM SIĘ POMÓC CHOCIAŻ TAK ;)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 29, 2010, 18:04:28 pm »
CO tam u Fafika? Jak tam jego łapka?

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 12, 2010, 23:02:46 pm »
Fafikowa łapka nadal nie jest sprawna, jest pod kolankiem taki przykurcz, którego nie udaje mi się pozbyć. Jest to wyczuwalna twarda kulka wielkości ziarna zielonego groszku. Poprawa jest taka, że rozmasowanie tej kulki nie zajmuje 40 min jak to miało miejsce początkowo ale wystarcza niecałe 15 min, po rozmasowaniu ćwiczenia, po ćwiczeniach Fafik nawet staje na  całej stopie. Jednak szybko się męczy i po odpoczynku mięsień znowu jest twardy jak kamień.

nuka

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:45:12 pm »
Najnowsze wieści o Fafiku
1. ogólnie - zdrowe zwierzątko, temp, praca serca, osłuchowo, obmacalnie - wszystkie narządy pracują prawidłowo :)

2. łapka - Doktor bardzo zadowolony z efektów jakie mały osiągnął, stały wyprost łapki to już prawie 100%, jest nadal niewielki przykurcz ale Fafcio biega na wszystkich łapeczkach, skacze, w niczym mu to nie przeszkadza. Kontynuujemy lek do środy włącznie i odstawiamy, resztę Fafcio zrobi w czasie codziennej gonitwy po mieszkaniu. ćwiczenia nie sa już konieczne :)

3. Dzisiaj Doktor zrobił porządek z siekaczami Fafika, wszystkie są usunięte, goimy teraz dząsła.
Fafik już wybudzony, odpoczywa, dużo pije i się myje :)

4. Fafciowi troszkę się przytyło, ważył 1,30 kg teraz 1,45 kg

To teraz poprosze o brawa dla malca za to że jest taki dzielny :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:57:21 pm »
Faficzku i Nuko :hura: :brawo:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 28, 2010, 18:00:08 pm »
Super wiesci :)
Nie bede pokazywac palcami komu rowniez nalezy sie pochwala  :brawo: :brawo: :brawo:
 :bunny:

sonia

  • Gość
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 28, 2010, 18:59:23 pm »
 :balet: :hura: :hura: :hura:

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:42:37 pm »
 :hura: :balet: :hura: Nuka  :bukiet

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: KATOWICE pilnie do oddania króliczek !Pomóżcie
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:32:21 pm »
no to gratulacje :) i dla Fafika za cierpliwość w ćwiczeniach i dla Nuki też za cierpliwość :*

a powiem wam że miałam okazje poznać tego malca i jest przeuroczy!! ktoś kto go adoptuje będzie miał przytulankę pierwsza klasa i mały grzejniczek na nogi... mały przesiedział ze 2-3 godziny u mnie na kolanach a jak go przestałam głaskać to trącał pysiem żeby o sobie przypomnieć :D a dodatkowym plusem jest to że w okresie linienia można sobie z jego futerka uzbierać np. wkład do podusi :D jednym słowem Fafik jest BOSKI !!