Autor Wątek: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.  (Przeczytany 63971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieobcięte pazury
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 30, 2011, 23:19:00 pm »
hard core troche ,ale $35 zaoszczedzone :P )

Łał - to na takiej usłudze można niezłą kasiorę zarobić.... Chętnie bym dorabiała w ten sposób (oczywiście biorąc 35 $, a nie 5 zł :)
Póki co w ciągu dwóch lat w pazurki Tuptusia wpakowałam 19 zł (5 zł u weterynarza i 14 zł na nożyczki). Gdy zobaczyłam u weta jak takie obcięcie wygląda, to od razu kupiłam fajne nożyczki specjalnie do pazurków i od tej pory zaoszczędziłam już sporo kasy :)

Zauważyłam też ważną rzecz. Królik łatwo wyczuwa emocje opiekuna i się do nich dostraja. Jeśli byłabym spanikowana, to mój królik też by się rzucał. Jednak ja jestem zwykle spokojna i mówię do niego łagodnym tonem, głaszczę go - to pomaga i królik jest trochę spokojniejszy (czuję to po tempie bicia jego serduszka).

A na koniec dzielny pacjent dostaje w nagrodę rodzynkę. Cały proces trwa około 5 minut.

P.S. Metody z ręcznikiem na głowę nigdy nie stosowałam. Może to dziwnie zabrzmi, ale staram się żeby Tuptuś dobrze kojarzył zabieg obcinania pazurków. Oczywiście zawsze jest on poddenerwowany, ale za każdym razem w coraz mniejszym stopniu. Widocznie głaskanie i czułe słówka działają :)

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieobcięte pazury
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 31, 2011, 00:34:47 am »
no coz, ile krolikow tyle charakterow. oraz tyle sposobow na radzenie sobie z nimi.

kaska1215

  • Gość
Odp: Nieobcięte pazury
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 02, 2011, 20:39:01 pm »
nie martw się:) twój królik to nie jedyny który nie lubi sie nosić ;] podobno to dlatego że myślą że to drapieżne ptaki je porywają:) moja króliczyna też tak ma;] ostatnio ją jednak zachęcam do siedzenia na rękach drobnymi przysmakami:) i nie ucieka mimo że serducho nadal bije bardzo szybko:)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieobcięte pazury
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 02, 2011, 22:04:41 pm »
Króliki nie lubią wysokości, ogólnie, nie tylko ze względu na myślenie o porywających ptakach. My również się stabilnie nie czujemy gdy nie mamy gruntu pod nogami.

kingulek

  • Gość
Odp: Nieobcięte pazury
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 05, 2011, 22:41:20 pm »
A ja sama daje radę :P Znaczy z początku był kosmos, wet to było jedyne wyjście, ale teraz już radzimy sobie w domowych warunkach, choć do tego manicure potrzeba zawsze minimum 2 osób do pomocy :D

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:22:31 pm »
Hej szukam obcinaczek do pazurków. Czy takie dla psów i kotów też będą dobre? np takie http://allegro.pl/trixie-obcinaczki-do-pazurow-nozyczki-cegi-16-cm-i2448240673.html? czy lepsze mniejsze?

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:38:02 pm »
Będą dobre,ja mam podobne.Ale mam też takie:
http://www.swiat4lap.pl/trixie-obcinaczkinozyczki-pazurkow-2373-p-128.html?cPath=2_8
Te drugie u moich się lepiej sprawdzają.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:39:23 pm »
no właśnie nad takimi też się zastanawiałam, tylko cena była podejrzanie tania na allegro bo za około 8 złotych bez przesyłki ;)

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:48:04 pm »
Według mnie są naprawdę dobre,używam ich od kilku miesięcy.Ja kupowałam w "świecie4łap",też się zastanawiałam,czy będą dobre,bo są tanie.

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 12, 2012, 07:17:42 am »
Też mam te drugie - te tanie - i też polecam :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:04:28 am »
te pierwsze sa zdecydowanie lepiej zrobione, maja blokade i lepszy uchwyt ... a pln 10-12 to zadne dzis pieniazki
ja mam przy oakzji inne pytanie czy takie obcinaczki jak do cygar gdzie pazur wklada sie caly do srodka tez sie stosuje u krolikow czy tylko do wiekszych psow ? bo okazuje sie ze ja i takie mam
tylko nie wiem czy ona w ogole maja sens do futer ....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:16:48 am »
takie obcinaczki jak do cygar gdzie pazur wklada sie caly do srodka
ja takie mam, sprawują się bardzo dobrze :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 24, 2012, 11:52:29 am »
hej wczoraj próbowałam królince obciąć pazurki  i okazało się, że strasznie nie lubi jak jej się odsuwa sierść przy pazurkach i tu już pojawił się problem bo co ja już sobie odgarnęłam troszkę siersci to ona się wyrywała :/ no i dzisiaj rano zobaczyłam, że obcięłam jej chyba jeden pazurek za daleko i ma zaschnięta krew... czy będzie wszystko ok? na co mam zwracać uwagę? i czy macie jakiś sposób na obcinanie pazurków u nerwowych i strachliwych królików? czy zostaje wet?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 24, 2012, 17:24:01 pm »
O pazurka nie bój, zagoi się :) Uwagę zwracaj gdzie jest unerwiony już pazur. Nie obcinaj za wiele i nie przy samych nerwach. Lepiej uciąc kawalątek pazurka, nawet końcówkę samą, a powtarzać obcinanie częściej. Bo jak krew sie leje to i uszak się stresuje i jednak boli go to troszkę.
Mój bąbelek też nie lubi obcinania pazurów. U weta jak obcinaliśmy to trzymaliśmy go we 3 osoby tak się rwał dziad jeden :P
Jeden sposób to niech ktoś go złapie, owinie dosyć mocno ręcznikiem tak by nie kopał tylnymi łapami i powoli obcinaj łapkę po łapce wyciągając ją sobie z ręcznika. U nas tak siłą niestety nie działało....

Drugi- niech uszak czymś się zajmie. Np rzuć mu całą stertę super trawki czy mleczyku- jak będzie jadł to nie będzie za bardzo reagował na to co się dzieje i przy tym obcinanie pazurów będzie kojarzył pozytywnie. Taki zabieg potrwa nawet z godzinke bo uszak będzie zabierał łapy, przeskakiwał w inne miejsce- ale da się tak obciąc, powoli aż do skutku. Z tyłu wtedy łatwiej się obcina.

Albo jest jeszcze inny sposób- nie testowałam go. Niech ktoś uszaka weźmie przewróci łapciami do góry (ale tylko wtedy gdy uszak podczas trzymania na rekach jest spokojny). I tak trzyma albo na kolanach niech leży albo całkiem na rękach. A Ty w tym czasie szybciutko obcinasz.

No ale jeśli wiesz że nie dasz rady albo uszak nie współpracuje za bardzo, to zostaje wet.

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 24, 2012, 18:46:52 pm »
tu jest pokazany fajny sposób na przyzwyczajenie uszaka do obcinania pazurów: http://www.youtube.com/watch?v=OEFrHZbw6tQ

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 24, 2012, 19:22:57 pm »
pierwszego sposobu nie próbowałam, drugi nie wyszedł a trzeci sposób nie ma szans bo Bunia nie znosi jak się ją łapie, może spróbuje tego sposobu z filmu no albo zostanie wet

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 24, 2012, 19:46:49 pm »
To przecież ja ten sposób opisałam (jako drugi) tylko po swojemu bez ciecia jakiegoś makaronu czy czego tam :P

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:22:41 pm »
ale może to jest kluczowe? ;) u mojej królinki raczej jest problem z tym, że nie lubi jak ktoś coś robi z jej łapkami złapać jej łapkę mogę ale szukać pazura już nie :/

Offline Camonka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 08, 2014, 20:52:18 pm »
Witam.
Niecały rok temu mój królik próbując zejść za łóżko uszkodził sobie pazurek w prawej przedniej łapce, pierwszy od zewnątrz. Od tego czasu jak kilka razy gwałtownie zeskoczył z łóżka zaczął ją od razu lizać następnie stawiał ją, podnosił później znowu stawiał i podnosił. Zawsze po takim skoku uszak chowa się i nie chce się dotknąć. Pazurek praktycznie przez cały czas jest trochę przekrzywiony do zewnątrz. Czy ktoś wie czy ten uraz można w jakiś sposób wyleczyć? Niestety w Kołobrzegu nie ma specjalisty od królików, a na wyjazd do innych miast niestety muszę zaczekać do kwietnia.
Druga sprawa to niewielkie, czerwonoróżowe odgniecenia na piętach. Dziś drugi raz posypałam je dermatolem i nie wiem czy dodatkowo powinnam je czymś przemywać czy sam dermatol pomoże. Królik żyje bezklatkowo, spędza sporo czasu na dywanach, zawsze jak siedzi przerzuca ciężar na pięty a pazurki nie dotykają ziemi. Pazurki regularnie obcinam, uszaty ostatnio wydaje się być bardziej "puszysty" jednak nadwagi nie ma. Czy dermatol można używać codziennie, w jaki sposób po wyleczeniu zapobiec ponownemu powstaniu odgnieceń?

Offline moniawis95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • wypadanie włosów
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: 3
Odp: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 25, 2016, 18:47:19 pm »
Ja swoje uszaki przyzwyczajałam do obcinania pazurków (ale także do wielu innych czynności pielęgnacyjnych) po prostu dając do zabawy konkretne przedmioty. Dotykam królika po łapkach, uszach itd. jak jest młody, później to nie jest dla niego zaskoczenie. Generalnie mam 3 króliki i każdy z nich nie ma problemu z pielęgnacją.
Męczy Cię wypadanie włosów <- kilknij