Autor Wątek: Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.  (Przeczytany 63998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

weronika007

  • Gość
Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.
« dnia: Maj 06, 2010, 19:10:23 pm »
Mój króliś ma 5 miesięcy. Obawiam się,że popełniłam straszny błąd, ponieważ uszatek nigdy nie miał obcinanych pazurków. Od pewnego czasu strasznie drapie dno klatki. Czy może to być spowodowane zbyt długimi pazurkami. Część z nich jest jeszcze jasna. Bardzo proszę o pomoc :(

kasiagio

  • Gość
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2010, 19:14:46 pm »
Cytat: "weronika007"
Od pewnego czasu strasznie drapie dno klatki.
to nie ma żadnego znaczenia króliki mają we krwi instynkt kopania nor. Jeżeli kopie bardzo spróbuj do pudełka miski  daj parę starych szmatek ( Twoich niepotrzebnych ciuchów ) może to go zaspokoi choć trochę .

Cytat: "weronika007"
Część z nich jest jeszcze jasna.
a co tutaj miałaś na myśli bo nie rozumiem ??

Następnym krokiem będzie pójście do weta i przycięcie pazurków .  :bukiet

weronika007

  • Gość
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2010, 19:53:25 pm »
Dziękuje serdecznie za pomoc.:* Chodziło mi o to,że nie wszystkie pazurki są czarne, część z nich nie jest jeszcze wybarwiona

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2010, 19:57:10 pm »
Nie muszą być czarne. Tutaj masz o obcinaniu pazurków: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/obcinanie-pazurow.html

Uważaj tylko przy obcinaniu na czerwoną część pazurka, która jest ukrwiona. Jeżeli obetniesz za daleko, to zacznie płynąć krew i sprawi to ból uszakowi.
Pozdrawiam :)

kasiagio

  • Gość
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2010, 20:00:59 pm »
Cytat: "weronika007"
Chodziło mi o to,że nie wszystkie pazurki są czarne, część z nich nie jest jeszcze wybarwiona
jeżeli pazurki są czarne radzę obcinanie u weta , bo możesz nie widzieć tej ukrwionej czerwonej części pazurka ;)

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2010, 15:57:31 pm »
Moj krolik ma czarne pazurki. Kupilam go 29 kwietnia. W dniu zakupu pani obciela pazurki.
jak czesto powinna miec obcinane pazurki mniej wiecej? Narazie sa dluzsze, ale proste, nie zawijaja sie. Pani w zoologioiku powiedziala, ze moge do niej jezdzic na ten zabieg za darmo bo u niej kupilam krola. tylko go nie chce stresowac na marne i wozic jak moze jeszcze nie trzeba  :/
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2010, 17:39:16 pm »
Silvana,  najlepiej do weta aby pokazał CI jak to robić, z czarnymi pazurkami trzeba bardzo ostrożnie takze polecam króliczego weta:):)
SylwiaG

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2010, 17:50:38 pm »
Ale ja prawie na wiosce mieszkam :P Wet to jest jeden na miasto i okolice i to od wszystkiego swinie, krowy itd Jest babeczka tak zabiegana krazeniem po farmach, ze przyjmuje tylko w czwartki od 9 do 10, a ja w pracy jestem wtedy.
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2010, 18:42:11 pm »
Zrobilam fotke dla pewnosci. Tak to mniej wiecej wyglada na przedniej lapce jak sie zabierze wloski (bo z nimi to w ogole pazurow nie widac). Wydaja mi sie dlugie. Zabrac mala juz w tym tyg na podciecie czy zaczekac jeszcze?

FISIA i DYZIA GALERIA

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2010, 18:48:35 pm »
Tak możesz obicąć tylko upewnij się, czy nie ma tkanki! Najlepiej sprawdzić pod światło, gdzie jest jaśniejsze, a gdzie ciemniejsze.
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/obcinanie-pazurow.html

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2010, 18:50:40 pm wysłana przez mysza »

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2010, 18:51:21 pm »
Dziekuje za odpowiedz. Na pewno nie bede sama obcinac za 1 razem. Ale mam nadzieje, ze mnie naucza :)
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2010, 19:43:43 pm »
A jak królik nie daje się przytrzymać za łapki,żeby obciąć pazurki tylko rzuca się do ucieczki?
Pyśka lubi być głaskana,ale mam problem żeby obciąć jej pazury :(
Maryś będę o Tobie pamiętać....

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2010, 19:47:23 pm »
To trzeba go przyzwyczaić. Ja po czesaniu/obcinaniu pazurów podaję kolację. Więc króle wiedzą, że jak trochę pocierpią, to potem jest żarełko i jak odkładam grzebień, to już na nie czekają. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

nuka

  • Gość
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2010, 19:59:31 pm »
Ja mam z Nuką taki problem, obcinam pazurki w czasie głaskania :)

Mała jest przyzwyczajona, że głaskanie to także masaż króliczych paluszków, od czasu do czasu ten masaż robia cążki i juz

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2010, 00:37:39 am »
Ja boję się sama obcinać, jeżdżę do weta...
Mam obcinaczki, ale jeszcze nie próbowałam, spróbuję tak jak napisałyście przy następnym terminie :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Chucky123

  • Gość
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2010, 17:55:25 pm »
właśnie skończyłam robić Czaki pedicure i manicure...
Wzięłam ręcznik głaskałam małą i delikatnie ja opatuliłam w ten ręcznik(zostawiając główkę i przednie łapki)i chlast ! obcięłam przednie pazurki,potem lekko odsłoniłam tylne łapki i dalej cięłam.Dobrze ze Czaki ma białe pazurki-dobrze widziałam część ukrwioną :)

Do obcinania mam takie specjalne nożyczki:






Kupiłam je w zoologicznym ( ZooAfryka) w TESCO,za ok 11 zł.

Czaki trochę obrażona,ale kawałek banana czyni cuda :P

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2010, 21:18:45 pm »
Clost co dziwne zdecydowanie woli jak obcinam mu pazurki sama, bez pomocy drugiej osoby. Trochę to oczywiście trwa, najgorsze manewrowanie z przednimi łapkami coby wąsów nie ukrócić, ale dajemy rade :D A jak mi go ktoś podtrzymuje to wierzga, drapie, fuka...ech. Na szczęście wszystkie pazurki jasne, wczoraj miał manicure . Podcinam jak widzę, że od "różowego" środka odchodzi juz sporo paznokcia, zdaje się co dwa miesiące to będzie. Ale z czarnymi pazurkami to współczuję

zeberka161

  • Gość
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2010, 10:11:49 am »
ja obcinam mojej tez sama
I dla mnie bez różnicy czy jasne czy czarne pazurki.
Jestem przyzwyczajona bo psom też obcinam.

A moja Szajen śpi podczas obcinania heh

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:11:49 pm »
Ja sie wzielam za idealny sposób bo moje uchole to takie zarloki ze ja przytrzymuje frykasa przy kratach król próbuje go zjesc tzn. pierw wacha potem wystwia pysio no a w tym czasu siostra korzysta z okazji i obcina. Oczywiscie nie zawsze idzie bo to jest bardzo niebezpieczne bo trzeba uwazac zeby nie obcinac w zlym momencie tzn. jak król szybko zabierze lapke lub jak mu sie przesunie.
Drugi sposób : kiedy trzymam króla na rekach. Wtedy nie jest zbyt ruchliwy i druga osoba moze zlapac za pazurki i obcinac :)

Czasem tez sie boje zeby nie obciac za duzo wiec ogólnie jak obcinanie dobrze nie idzie to obcinam chocby maly kawalek bo i tak lepsze to niz nic.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2010, 19:13:38 pm wysłana przez asia4_27 »



kasica

  • Gość
Odp: Obcinanie pazurków
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:32:08 pm »
a u mnie idealny sposob: jedna osoba trzyma ja na rekach(jedna reka przytrzymuje klatke piersiowa lub brzuszek, a druga pod dupa), nogi kloliczkowi same "wylatuja" i nadstawiaja sie do obcinania ;) wiec szybko i bezbolesnie :)