Porady > Opieka

Pazurki: obcinanie, ocena długości, higiena.

(1/21) > >>

weronika007:
Mój króliś ma 5 miesięcy. Obawiam się,że popełniłam straszny błąd, ponieważ uszatek nigdy nie miał obcinanych pazurków. Od pewnego czasu strasznie drapie dno klatki. Czy może to być spowodowane zbyt długimi pazurkami. Część z nich jest jeszcze jasna. Bardzo proszę o pomoc :(

kasiagio:

--- Cytat: "weronika007" ---Od pewnego czasu strasznie drapie dno klatki.
--- Koniec cytatu ---
to nie ma żadnego znaczenia króliki mają we krwi instynkt kopania nor. Jeżeli kopie bardzo spróbuj do pudełka miski  daj parę starych szmatek ( Twoich niepotrzebnych ciuchów ) może to go zaspokoi choć trochę .


--- Cytat: "weronika007" ---Część z nich jest jeszcze jasna.
--- Koniec cytatu ---
a co tutaj miałaś na myśli bo nie rozumiem ??

Następnym krokiem będzie pójście do weta i przycięcie pazurków .  :bukiet

weronika007:
Dziękuje serdecznie za pomoc.:* Chodziło mi o to,że nie wszystkie pazurki są czarne, część z nich nie jest jeszcze wybarwiona

mysza:
Nie muszą być czarne. Tutaj masz o obcinaniu pazurków: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/obcinanie-pazurow.html

Uważaj tylko przy obcinaniu na czerwoną część pazurka, która jest ukrwiona. Jeżeli obetniesz za daleko, to zacznie płynąć krew i sprawi to ból uszakowi.
Pozdrawiam :)

kasiagio:

--- Cytat: "weronika007" ---Chodziło mi o to,że nie wszystkie pazurki są czarne, część z nich nie jest jeszcze wybarwiona
--- Koniec cytatu ---
jeżeli pazurki są czarne radzę obcinanie u weta , bo możesz nie widzieć tej ukrwionej czerwonej części pazurka ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej