Autor Wątek: Starszy pan...  (Przeczytany 2976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ali-baba

  • Gość
Starszy pan...
« dnia: Maj 06, 2010, 09:47:47 am »
Na początku chciałabym się przywitać, bo jestem na forum nowa  :)  
Mam królika-samca nie wykastrowanego od 9 lat (i tyle ali baba ma)
I pomimo wieku on , nadal mnie zaskakuje...Najczęstszą rzeczą jaką wyrabia jest to że kładzie się na boku i śpi...niby wszystko ok ale problem pojawia się gdy bobek(bo tak go zdrobniale nazywam) chce wstać... macha bezradnie nogami, niczym ryba bez wody i nie może wstać...wtedy trzeba mu pomóc, bo jak nie to Bobek skapituluje i będzie tak leżał cały dzień  :icon_frown oczywiście są przypadki że podnosi się sam, ale częściej to ja muszę do niego wstawać w nocy(czasem kilka razy), czy w dzień i mu pomagać...
jeśli spotkaliście się z takim zachowaniem, napiszcie..jak chcecie mogę dać zdj. jak tak leży

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Starszy pan...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2010, 10:13:59 am »
Gratuluję że króliczek dożył takiego wieku sędziwego:) myślę że to już jego wiek się odzywa ale nie powiem ci czy napewno bo nigdy nie miałam króliczka w tym wieku,nie ma czasami nadwagi?
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



ali-baba

  • Gość
Starszy pan...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2010, 11:33:51 am »
dzięki :)
nie nadwagi nie ma, wręcz przeciwnie, gdy był młody miał ok 5 lat, to był bardzo umięśniony, taki królik sportowy :D
a teraz jak to u starszych zwierząt bywa, wszystkie mięśnie siadły , pomimo że biega codziennie na dywanie, i czuć mu cały kręgosłup. Jest taki kruchutki po prostu..:)
ale karmiony jest bdb, nawet dostaje karmę vitapolu "senior" :D
pytam bo jestem ciekawa czy i Wy mieliście podobny problem ;)

karola.w

  • Gość
Starszy pan...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2010, 11:58:47 am »
ali-baba,  Vitapol nie jest najlepszą firmą na rynku. :bejzbol  Spróbuj mu stopniowo zmienić na granulat, np. firmy Cuni. Wydaje mi się, tak jak powiedziała monika.k, jest to po prostu ze względu na wiek ;]