Autor Wątek: Granulat z lucerny Vitapol  (Przeczytany 25032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:21:17 pm »
Jesli od innych ma problemy, a od tego konretnego granulatu nie, to byc moze np. krolikowi odpowiada w miare niska ilosc tluszczu (wieksozsc innych granulatow zawiera wiecej)? mozliwe tez, ze inne karmy mialy jakis skladnik, ktory szkodzil Twojemu kroliczkowi. Jesli jest to jedyny granulat, ktory nie powoduje problemow z bobkami, to nie bardzo masz wyjscie - tylko biorac pod uwage niska zawartosc wlokna zawsze sie upewnij, ze krolik je bardzo duzo siana.
A probowalas DuoCuni?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:48:56 pm »
Cytuj
DuoCuni?

wlasnie mysle czy zamowic do siebie do Szwecji... bo za 2 opakowania zaplace 67 za wysylke..

Marzena(od misiaka)

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:40:20 pm »
Nie wyglupiaj sie :roll: z tym zamawianiem.
Pospaceruj po sklepach,popytaj a kupisz.
Wiem,ze nie wszedzie jest ale jest.Mozesz tez poprosic w sklepie to Ci zamowia.(opakowanie o,5kg wyjdzie Ci jakies 40- 50 KR)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:44:37 pm »
czegos takiego nigdzie w malmo nie widzialam :(

M(....)

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:47:52 pm »
Dostaniesz tylko musisz byc uparta.
Jak bedziesz poznym wieczorem na GG to moze pogadamy....?
Teraz nie mam czasu,odezwe sie do Ciebie.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:53:14 pm »
raczej powinnam byc to sie odezwij :) pytalam juz we wszystkich malmo sklepach, ale nie ma i nie bedzie :(

Gosiek

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2006, 22:29:11 pm »
Jak tylko wyzdrowieję,to przejdę się po sklepach zoologicznych i popytam o ten granulat.Co prawda jak na razie go nie widziałam,ale Wrocław jest duży - gdzieś się musi znaleźć.I spróbujemy.Dzięki  :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2006, 22:32:40 pm »
we Wroclawiu to polecam tu zobaczyc:

http://www.gryzonie.kankan.pl/krolik.htm

http://www.gryzonie.kankan.pl/zamowienie.htm

Kankan, Joanna Jeziorek
ul. Jeleniogórska 39/1
54-055 Wrocław

Gosiek

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:10:54 pm »
Dzięki bardzo.A jak zobaczyłam opakowanie to mi zaświtało,że rzeczywiście gdzieś już widziałam ten pokarm...i chyba nawet wiem gdzie :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2006, 14:41:16 pm »
byloby dobrze gdybym i ja tu znalazla... ale odp mi z zoologika ze nie maja tego :(

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2006, 10:12:22 am »
Witam!
Ostatnio zauwazyłam że w sklepach pojawił się pokarm lolo pets dla króliczków. Macie o tym jakieś zdanie? Ten pokarm poleciła mi pani przy zakupie Tofika jako ten który ma wszystko czego królisie miniaturki potrzebują. Niestety wyrzuciłam już pudełko (bo pokarm zawsze przesypuje do szczelnie zamykanej puszki żeby nie wietrzał) i nie mogę napisać dokładnie jego składu. W sumie ja głownie robię w ten sposób, że kupuję np ten lolo pets, Vitapol lucernowy i np ten witaminowy pokarm (bo Tofikowi na poczatku wąsy sie rozdwajały) tylko nie pamiętam nazwy (mała paczuszka jest dość droga, to granulat w kształcie kółeczek) i teraz poprostu te pokarmy mieszam. Nie wiem czy to jest akurat dobry sposób, ale z jendej strony...niegdy mój króliś nie miał żadnych sensacji ani biegunek. Poza tym np jeden pokarm jest niskotłuszczowy a np ten lucernowy ma duzo włókna, plus ten witaminizowany - wydaje się że się uzupełniają. Ale czy rzeczywiście?? Poza tym Tofik ma około 4 miesięcy i już nauczył się wcinać 3 rodzaje jarzynek i 1 owoc, wiec mu urozmaicam. Czekamy na nadejscie wiosny by móc powoli podawać króliczkowi głownie zieleninkę i jako uzupełnienie granulat. Co myślicie o tym co napisałam? Jesli coś jest niejasne to wyjaśnię :). Troszke sie spieszę i stąd te moje zakrecone zdania. Pozdrawiam!  :elou:

chudy_1993

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 24, 2006, 21:11:42 pm »
Cytat: "Magda"
Vitapol pełnowartościowy granulat dla gryzoni
proteiny 16,9%
tłuszcze 2,6%
włókna 6,1%
popiół 5,4%


Ja podaje mojemu królikowi właśnie taki granulat i nie widze żeby mu sie coś działo. Zresztą to najlepszy granulat jaki można dostać w innym mieście. Czy ktoś może podać jaki powinien być najlepszy granulat. A jakie wy podajecie granulaty ??

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 24, 2006, 21:20:47 pm »
no czas upłyną i Tofik własnie przechodzi teraz zupełnie na ten granulat Vitapolu. zauważyłam że z innych pozostawia ziarenka, poza tym od czasu do czasu dodaje mu troszkę tego lucernowego, ale teraz to już raczej jako przysmak bo już przestał intensywnie rosnąć. poza tym jest czesto na dworze i podjada trawki, poza tym jarzynki itp...bardziej naturalne produkty.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:22:26 pm »
granulat z Vitapolu nie należy do b.dobrych bo nie ma dużo włokna ale jest ogólnie dostępny.Moje króle go wcinają :lol Tylko Funiek lubi granulat Vitakraftu(włokna 18%),obecnie najlepszy jest DUO CUNI (włokna 21%) ale niestety moje króle nie chcą go jeśc,probowałam na rozne sposoby ale nic :/ nie smakuje.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

chudy_1993

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 25, 2006, 07:39:30 am »
Niestety granulat Witapolu to najlepszy jaki można dostać w moim mieście. Mieszkam w małym mieście i jest tylko 1 zoologiczny, który ma dużo mieszanek. Ten granulat z luceryną to najlepszy granulat jaki jest w tym sklepie

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 25, 2006, 08:13:35 am »
Reniuw - mogłabyś podać ceny tych pokarmów o których piszesz. wiele razy słyszałam te nazy ale jakoś u nas tego nie spotkałam. aha i jeszcze jedno - czy to jest typowo granulat czy mieszanka ze zbożami. Tofik wybiera i zostawia wszelkiego rodzaju nasionka i wcina tylko granulat dlatego pytam. pozdrawiam!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 25, 2006, 23:24:10 pm »
Z Vitapolu 1 kg. kosztuje 4,5 zl.,Vitakraft 16 zl 600 g,Duo Cuni najlepszy ale zamawiam w sklepie internetowym animalia 9 zl 1 kr.Sa to napewno granulaty.Poproś w swoim sklepie to Ci zamówią,ja tak zrobilam i teraz mi sprowadzają.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

EMilK@

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 27, 2006, 18:10:11 pm »
Czy zaszkodziłoby  króliśowi gdyby zjadł   przez przypadek troche piasku \ ziemi  ??

Hania

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 27, 2006, 19:34:13 pm »
jezeli na prawde troche to nie ma obaw. (np. na niemytym warzywie)

ja mojemu daje pol na pol Vitapol i Vitapol Junior. z Vitapolu wybieram ziarenka(Junior nie ma) i siejeje w doniczce az sie zrobi zielona trawka :icon_8P. oprocz tego to glownie mlecz, liscie rzodkiewki, trawka, natka pietruszki i marchewka

EMilK@

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:31:37 pm »
Dzięki . Byłam ciekawa, bo przeciesz łatwo się morze zdarzyć