Autor Wątek: Problem z uchem po kastracji  (Przeczytany 4574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wladcakrypty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Problem z uchem po kastracji
« dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:00:54 pm »
Witam! Szukałam podobnego tematu, ale nic nie udało mi się znaleźć.
Otóż mój Marian miał kastracje dokładnie tydzień temu. Zabieg poszedł dobrze, jedynie już przy odbiorze króliczka pani weterynarz zaznaczyła, że ma podrażnione ucho od wenflonu którym podawana była narkoza. Ucho było zaczerwienione i troszkę spuchnięte.

Następnego dnia stan ucha się nie poprawił, dlatego przy kontroli pani dr przepisała maść,  Marianek dostał leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i antybiotyk. Stosowałam maść dwa razy dziennie, jednak już następnego dnia wieczorem zaczęły pojawiać się na uszku bąble z żółtą wodą w środku (podobne jak przy np oparzeniach), odrastająca sierść na wygolonej części ucha zaczęła odpadać, strupki robiły się krwawe, a ucho fioletowe. Dr zmieniła maść. Tym razem dostaliśmy coś na zapalenie żył. I to nie poskutkowało. Ucho całkiem oklapło, Marianek panicznie rzucał się do ucieczki, gdy chciałam je dotknąć. Po dzisiejszej wizycie znów nastąpiła zmiana antybiotyku. Strupy i bąble zostały zdarte praktycznie razem ze skórą na uchu :( Pani dr mówi, że nigdy takiego przypadku nie widziała, dlatego pomyślałam, że zapytam tutaj. Czy któraś z babeczek miała podobne problemy ze swoim królikiem, albo słyszała o takich powikłaniach?

Dodam, że Marian nie ma gorączki, rana po kastracji super się goi no to jak na złość to ucho tak się paskudzi :(

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:09:02 pm »
moje króle dostawały narkozę w udo. nie spotkałam się z taką narkozą jak ty masz.
nie wiem też u jakiego weta byłaś, ale jeśli chodzi o króle to w Krakowie bardzo polecany jest dr Baran (namiary: http://kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/alfabetyczna-lista-lekarzy-weterynarii#Baran ). może idź do niego niech obejrzy to ucho.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline hyghsq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:39:48 pm »
Cytat: "wladcakrypty"
Ucho całkiem oklapło, Marianek panicznie rzucał się do ucieczki,


myślę że marian dostaje za dużo banana
Atsi bylo, jak si było, prece jakri było i, jeste nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2010, 12:21:22 pm »
To przestańcie dawać banany i zmieńcie weta. Baran jest dzisiaj w Arce.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Hetahe

  • Gość
Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2010, 12:30:52 pm »
Przepraszam, ale o co chodzi z bananami? :hmmm

Offline wladcakrypty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2010, 16:52:51 pm »
Cytat: "bosniak"
Baran jest dzisiaj w Arce.


Szkoda, że dopiero teraz przeczytałam. Myślałam, że w święta nie pracuje, a do Arki miałam się wybrać już w zeszłym tygodniu, tylko jak dzwoniłam koło 17 to dra już nie było.
 test

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2010, 17:51:47 pm »
Teraz też jest - rozmawiałam z nim przed chwilą.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Problem z uchem po kastracji
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 08:59:08 am »
A ile po szczepieniu jest Maryjan? Bo bąble takie występują przy poszczepiennej myxo. Baran tez pewnie jest dzisiaj - proponuje zadzwonić. Niedaleko Maryjana jest tez Lewandowska :p
Nie ma na co czekać .