Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majczak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 13, 2009, 21:06:32 pm »
ok, dziękuje Aneczka. ;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 13, 2009, 21:16:40 pm »
A są już w Polsce szczepionki na paster... coś tam? xD
(wolałam nie pisać nazwy do końca- zawsze przekręcam .P).


Aneczka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 14, 2009, 16:20:31 pm »
ppx, na pasterelloze - są, ale generalnie nie szczepi sie na nią królików domowych, bo za bardzo nie ma takiej potrzeby. Szczepi sie na nią króliki w hodowlach

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 10, 2009, 11:01:18 am »
Szczepionka może być groźna tylko wtedy jak podczas wstrzykiwania płynu królik jest przeziębiony lub chory. W szczepionce są uśpione wirusy danej choroby i jak króliczek jest chory to te wirusy się pobudzają i na to zachorowywuje.

Dlatego przed szczepieniem upewnij się, czy króliczkowi nic nie ma.
A jak nic (żadnego kataru, kichania (chyba że alergia), podwyższonej temp. to szczepionka jest całkowicie bezpieczna.

Pozdrawiam :*
Ann.^^

ewelap7

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:14:36 pm »
Ile musi królik mieć żeby go zaszczepić?I czy jak kupie króliczka to mogę od razu wyjść z nim na trawkę czy muszę go najpierw zaszczepić?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 17, 2009, 19:29:44 pm »
Szczepienia zapobiegaja chorobom przynoszonym z dworu i przenoszonym przez owady klujace, wiec najpierw trzeba zaszczepic. Pierwsze jest szczepienie na pomor, odczekaj 2 tyg. potem jest szczepienie na mykso i po dwoch tyg. krolik jest gotowy na spacerki. Chyba, ze wet uzyje szczepionki 2w1. Wtedy po szczepieniu trzeba odczekac tylko dwa tyg.
W necie znalazlam, ze na myxo mozna szczepic od 6 tyg. a na pomor od 12.
Jesli zamierzasz kupic krolika w sklepie to zwroc uwage na to, zeby nie byl czterotygodniowym dzieckiem. Krolik powinien miec conajmniej 8 tyg. Taki krolik nie zmiesci sie na dloni, nie jest puchata kulka, tylko bystrym, ruchliwym szczeniaczkiem :)

ewelap7

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:07:00 pm »
Dziękuje ci bardzo . Właśnie wczoraj miałam sobie kupić ślicznego króliczka miał 3 miesiące i było by wszystko ok tylko się okazało że jes6 niestety zarezerwowany :( więc muszę szukać dalej :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:12:54 pm »
Cytat: "ewelap7"
Dziękuje ci bardzo . Właśnie wczoraj miałam sobie kupić ślicznego króliczka miał 3 miesiące i było by wszystko ok tylko się okazało że jes6 niestety zarezerwowany :( więc muszę szukać dalej :(


ale czemu nie zaadoptujesz kicajka?

ewelap7

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:17:59 pm »
Bo blisko mnie nie ma króliczków do zaadoptowania . A po zatym króliczki w sklepach też czekają na kogoś kto je przygarnie .

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:33:57 pm »
dziewczyno, szkoda, że mas ztakie podejście do takiej sprawy.
Widzę, że nie do końca mas zo tym pojęcie.

Kupując króliczka tylko im rozkręcasz biznes, a oni będa rozmnazać króliki, które bardzo często są zbyt wcześniej odłączone od matki i efekt jest taki, że często nie dożywają nawet pierwszych 4 miesiecy.

Przeciez sa kroliki ze Śląska czy z Krakowa, nie jest to az drugi koniec swiata.
Adopcja krolikow ma swoje plusy, kroliki te czesto sa juz wysterylizowane/wykastrowane, sa zdrowie, no i potrafią odwdzięczyć się za miłość i dom.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 18, 2009, 12:36:06 pm »
Cytat: "ewelap7"
Bo blisko mnie nie ma króliczków do zaadoptowania . A po zatym króliczki w sklepach też czekają na kogoś kto je przygarnie .


a w schroniskach dla zwierząt sprawdzałaś?

http://www.schronisko.net/schroniska6-0.html

ja na Twoim miejscu na pewno bym wolała przygarnąć jakąś bezdomną bidę, zamiast kupować w sklepie. dopóki ludzie będą kupować zwierzęta w zoologach, te ze schronisk będą siedzieć w ciasnych klatkach przerażone i zrezygnowane, i zamiast ubywać, będzie ich więcej i więcej.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

ewelap7

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 18, 2009, 13:04:16 pm »
No wiem że zrobię więcej jak zaadoptuje króliczka . Ale tak to mogę kupić króliczka u mnie . A do Krakowa raczej by mi rodzice nie pozwolili jechać po królika .I wiem że zbyt młodych królików nie można brać dlatego myślałam o takim 3 miesięcznym . I mam już przeznaczone pieniążki na królisia więc raczej pozostanę przy kupnie . A po za tym nigdy nie miałam do czynienia z adopcją , nie jestem pełnoletnia wiec nie wiem nawet czy mogę zaadoptować zwierzaczka.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 18, 2009, 15:41:24 pm »
Żeby zaadoptować króliczka trzeba być pełnoletnim, czyli w tym wypadku byłaby wymagana zgoda rodziców i to oni msioeliby wypełnić formularz. A pot ym co było wczesniej, czyli po problemach z wyjazdem do dobrego lekarza wątpię, czy byłaby szansa na adopcję...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

karola

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 09, 2009, 17:25:55 pm »
Moja Basia ma książeczke dla królików.Radze mieć,bo tam jest wszystko pisane,kiedy,na jaką chorobe miał szczepionke itp.Ja ją kupiłam u weta za 5 zł.




Pozdrawiam

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:34:48 am »
U mnie szczepienie kosztuje 15 zł jedno, aż Wam zazdroszczę.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:12:34 am »
Bylysmy z Jozia na szczepieniu. Szczepionka nazywa sie Nobivac Myxo. Kosztowalo mnie to jedyne 19.50£ ;) Lekarz wkleil naklejke do naszej polskiej ksiazeczki zdrowia, bo powiedzial, ze jemu to nie przeszkadza. A ja bylam ciekawa jak wygladaja tutejsze ksiazeczki.
Ale do rzeczy. Pytalam o pomor, kiedy szczepic, bo wg moich obliczen to wypadalo nam w styczniu(z mykso bylysmy spoznione o miesiac), a wet powiedzial, ze mozna razem z mykso co pol roku. Proponowal nawet dwie tego samego dnia tlumaczac, ze przeciez sa te skojarzone itd. Na wszelki wypadek umowilam sie za tydzien (biedna Jozia). Po szczepieniu nic jej zazwyczaj nie bylo, ale po dwoch to ja bym nocy nie przespala.
Czy myslicie, ze w Brytfanii szczepia wszystkim co pol roku ze wzgledu na wieksza populacje dzikich kroli i tym samym wieksze zagrozenie dla tych domowych?
Tyle wersji juz czytalam i slyszalam, ze juz glupia jestem.
No i bylam zaskoczona, ze zajelo sie nia dwoch facetow :D Pierwszy raz podczas wizyty nie musialam sama trzymac zwierza przy sprawdzaniu zebow itd. Co do reszty ich kroliczych kompetencji to sie nie wypowiem i mam nadzieje, ze nie sie nigdy nie przekonam, ale w razie czego (odpukac) niedaleko mam szpital chirurgiczny dla malych zwierzat.

wiki

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:41:03 am »
Tocha: Matrix był najpierw u hodowcy, poźniej przywieziony do sklepu. Przed przyjazdem do sklepu był szczepiony na pomór (teraz ma 7 tyg.). Królik musi mieć min. 5 tyg. przy matce.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:26:03 am »
Cytat: "wiki"
Królik musi mieć min. 5 tyg. przy matce.

Nie pięć tylko osiem.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

wiki

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:34:13 am »
Tak, w niektórych książkach jest 5. Do 5 tyg min muszą pić mleko matki

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:41:34 am »
wiki a że tak zapytam co ma piernik do wiatraka?? :> Tocha pyta o szczepienia w WB a Ty mówisz o szczepieniu maluchów. Józia Tochy jest już (prawie?) dorosłym króliczkiem :)

edit.
wiki coś źle przeczytałaś. Do 4 tygodnia piją tylko mleko matki. Od 5 tygodnia zaczynają dopiero podjadać jedzenie matki, czyli siano, granulat itp. Ale cały czas piją jeszcze mleko.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)