Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2006, 19:13:28 pm »
Czy zaszczepienie królika jest konieczne ????

michak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2006, 19:41:23 pm »
Zależy. Jeżeli nie będziesz szczepić to większa szansa że zachoruje. Moim zdaniem szczepienie królika jest potrzebne ;-)  A jak wychodzisz z nim na dwór to już konieczność.

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:02:27 pm »
nie wychodziłam ale mam zamiar zacząć bo moje koleżanki sobie króliki załątwiają wiec bedziemy sie spotykac razem z ucholami na spacerku:)

Katasza

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2006, 06:34:02 am »
szczepienia sa konieczne. po pierwsze profilaktyka jst tansza od pozniejszego leczenia, ktore nniekonieczne musi byc skuteczne. po drugie myksomatoza krolik moze sie zarazic niewychodzac z domu w ogole. wiec chyba warto zadbac o to by krolis byl zabezpieczony.

co do wspolnych spacerkow. tu prosze o pomoc bardziej wyspecjalizowanej osoby (ja jestem mniej doswiadczona)), ale wydaje mi sie, ze to az tak dobry pomysl nie jest. Wasze kroliczki wcale nie musza sie polubic i moze dojsc do nieprzyjemnych sytuacji. a to moze zaowocowac nietylko stresem zamiast przyjemnoscia ze spacerku a i bojka jesli niedopilnujecie. tak na chlopski rozumek ;)

michak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:51:40 am »
Z tymi spacerami to nie wiem. Jeżeli sie niepolubią to nic ciekawego z teo nie wyniknie. Wtedy pomoże sterylizacja kastracja. I ja radziłbym jak wychodzić już na spacer to na działkę albo to jakieś wyciszonego miejsca gdze nie ma ludzi. Psy też stanowią zagrożenie :?
Wychodzenie na spacer to nie takie hop-siup  :hej:

Katasza

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2006, 09:13:32 am »
kastracja jak najbardziej pomoga ale w prtzypadku zaprzyjazniania krolikow ktore maja staly kontakt ze soba, a nie tylko okazjonalny, na spacerku, to stanowczo za malo czasu, stad moga wyniknac awantury. znow na chlopski rozumek ;)

michak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2006, 12:47:15 pm »
Racja racja :brawo:

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2006, 14:50:23 pm »
z jednym z nich - Fredem sie zna i sie bardzo lubią.
A na spacerki bedziemy wychodzic do parku,ale w miejsce gdzie psy nie mają dostepu bo w parku sa ogromniaste korty z mini łączką i chodzniczkiem i cieniem - wiec tam bedziemy sie z nimi spotykac.Podróż na korty na rączkach:):):):)

michak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2006, 18:27:16 pm »
Ja nadal bym wolał nie. Mam wątpliwości czy króliczki będą czuly sie bezpiecznie. Czy tam w parku są blisko jezdnie :????:  Bo to może być powodem strachu. Jeżeli są ogromne łączki to dobrze. Ale naprawdę. Z tym wychodzeniem do parku trzeba uważać.

Gosiek

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 23, 2006, 10:20:14 am »
Trzeba,trzeba, bo jak do każdego parku,są tam na pewno wyprowadzane psy,które sobie luźno biegają. I jakiś kot może się zaplątać...Ja bym się nie odważyła...

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2006, 14:39:57 pm »
Cytuj
Czy tam w parku są blisko jezdnie  :????:


park jest otoczony blokami mieszkalnymi  za ktorymi dopiero jest jezdnia , ale taka osiedlowa. a bac sie nie beda mieli czego bo na tych kortach pracuja rodzice mojej kolezanki i mamy tam wstep po znajomosci ;) po za tym korty sa prwaie przy samym domu mojej babci, a do niej Ryśka zaawioze w transporterku :) my sobie bedziemy siedziec przy stole na dworze pod parasolem(wiosną późniejszą oczywiście :) )
a kroliki na łączce obok nas (na smyczy oczywiście) pod drzewkami , z soczystą trawką , i cieniem , i słoneczkiem i z listkami mleczy...(ale sie rozmażyłam... ;) )\



ps.ale mi sie tych "oczywiście" porobiło  :roll: ;)

michak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2006, 17:23:35 pm »
Heh. No to jak po znajomości to zapraszam. Ale szczepienie to podstawa. 19 Marca jeżeli dobrze mowię są chyba darmowe szczepienia na myksomatoze. A na pomór to tylko 10-20zł.

DOT.

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2006, 17:37:25 pm »
Szczerze wątpię w darmowe szczepienia, chyba coś Ci się pomyliło.

michak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 23, 2006, 18:08:56 pm »
Sądziłem że są daarmowe w Dzień szczepienia królików. Ale faktycznie. Pomyłka -> Dziwnie było by jeżeli by szczepili za darmo :oh:

Katasza

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2006, 18:27:48 pm »
darmowe to sa jedynie niekiedy konsultacje i zadko odnosnie krolikow, przynajmniej tak bylo jak jeszcze bylam w Polsce.

igasu

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2006, 20:59:17 pm »
Tylko pies był za zgoda mojego ojca..rteszta zwierzat przyszła bez jego wiedzy.Skad mogłam przypuszczac ze wyciaganie pieniedzy od moich rodzicow bedzie takie trudne, skoro na poczatku mam zgadzala sie nentuzjastycznie na wszystkie zwierzeta...Nie nzaczy to wcale ze moji rodzice nie kochaja zwierzat ale kochaja troche po staroswieckiemu.....pomimo wszystko jako dziecko starałam sie nimi dobrze zajmowac..W tej chwili poszłabym do weta z krolikiem na kontrole ale niestety nie mam jak sie tam dostac..bo na piechote musiałabym przejsc troche ..no i jeszce te mrozy...tata by mnie napweno nie zawiozł..wiec musze czekac az przyjda troche wyzsze temperatury..

Nie chodzi oto ze mnie nie stac na te zwierzeta bo pieniadze by sie znalazły tylko oni nie rozumieja tego ze takim mniejszym zwierzatkom jest sens pomagac wetrynaryjnie,wiec musze pojeczec o kase.

Co do słowa "gryzoń"użyłam go dość ogolnikowo,wiekszosc moich zwierzat to myszoskoczki..to do jakiej rodziny nalezy krolik to dobrze wiem..poprostu potraktowałam go ogolnikowo patrzac przez pryzmat calej mojej ferajny  :)

 Co do problemow ze zdrowiem  Smakusia to sie tu kiedys wypowiadałam i pomimo ze wiele osob ma tu doświadczenie żadna mi nie odpisała..
Jak tylko sie ociepli zabiore krolisia tam gdzie leczyła moja przyjaciolka szczurka ,moze tam sie choc lepiej znaja  na problemach zajęczaków :) ;-)

zyzolkaa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2006, 09:50:52 am »
19 marca każdego roku jest "dzień kastracji i sterylizacji zwierząt" i to jest w dużo niższej cenie niż normalnie.

Katasza

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 24, 2006, 11:32:30 am »
no dzien kastracji, to normalne, ale nam chodzi o szczepienia.

ulpu

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 09, 2006, 12:13:26 pm »
Szczepienia nie są konieczne. Myxomatoza czy pomór to stosunkowo rzadkie choroby u królików trzymanych w domach, choć też się zdarzają. Nigdzie nie jest napisane, że istnieje obowiązek szczepienia królików. To tylko i wyłącznie wybór właściciela. Można szczepić, można nie szczepić i pech temu, kto nie zaszczepi i królik zachoruje. To już potem wina właściciela, któremu pozostaje pluć sobie w brodę, kiedy leczenie zawiedzie i królik pokica za Tęczowy Most. A jeszcze gorszy pech, kiedy się zaszczepi i królik zachoruje - takie przypadki też się zdarzały.

Ja osobiście mam dużo znajomych, którzy nie szczepią królików i króliki te nie chorują, mimo, że niektóre przez ciepłe pory roku mieszkają na dworze. Tylko raz słyszałam (nawet nie widziałam) o domowym króliku zaatakowanym przez myxo. Znam też króliki, które żyły po 7-9 lat bez szczepień. Jak widać, nie szczepienie nie jest wyrokiem dla królika, choć na pewno ryzyko jest większe.

Także wniosek jest prosty: nie trzeba szczepić - można. To już sprawa indywidualna.


Akcje szczepień są po to, aby zachęcić ludzi od szczepienia królików. To też duże ułatwienie dla lecznic - szczepionka ma ograniczoną przydatność po otwarciu opakowania, a jedno opakowanie starcza na kilka królików. Kiedy organizuje się akcje szczepień, nie marnuje się tyle szcepionek, bo większość otwartych preparatów zostaje wykorzystana. Szczepionki nie są za darmo - w niektórych lecznicach są nieduże zniżki, w innych cena jest taka, jak zawsze.

chudy_1993

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2006, 08:30:26 am »
Czy na szczepinie na myksymotoze koniecznie musi być pięć osób?? Czy moge iść sam na to szczepienie?? Nie znam w mojej miejscowości kolegów którzy mają króliki. :hmmm: