Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227383 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Anee

  • Gość
Szczepienia dla królików- informacje.
« dnia: Listopad 29, 2005, 15:40:43 pm »
Wiem juz na co powinnam dla bezpieczeństawa zaszczepic króliczka ale ciekawi mnie ile kosztuje takie szczepienie? Słyszałam, że to nie jest tania sprawa. Czy to prawda??

katej

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2005, 18:32:27 pm »
szczepienie na myxo góra 15zł, przy zbiorowym wykorzystaniu szczepionki
ale chyba też są szczepionki jednorazowe, niestety nie znam ceny
na myxo szczepi się głównie wiosną
http://www.porady.kroliki.net/myksomatoza.html

DOT

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2005, 18:46:49 pm »
No i jest jeszcze szczepienie przeciwko pomorowi królików. Koszt też ok.15 złotych. Obowiązku szczepień nie ma, ale jeśli np. królik biega po świezym powietrzu to takie szczepienia warto zrobić, w domu ryzyko zakażenia jest małe, ale też istnieje (szczególnie jeśli jest dużo komarów, albo gdzieś w okolicy występują te choroby).

Anee

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2005, 18:55:53 pm »
hmmm to nei ejst drogo... widocznie tam gdzie czytałam były podane błędne informacje;-)
dziękuje ze odpowiedź :cmok:

DOT

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2005, 19:01:23 pm »
Zawsze możesz zadzwonić do lecznicy i spytać się jakie mają ceny, ale sadzę, że wszędzie są dość zbliżone. Może Mru wie ile to kosztuje w Gorzowie.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2005, 19:40:22 pm »
Cytat: "DOT"
No i jest jeszcze szczepienie przeciwko pomorowi królików. Koszt też ok.15 złotych.


Ja płacę 5 zł :)
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Ami

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2005, 20:15:46 pm »
Ja w tym roku płaciłam za pomór 5 zł i za myxo 20 zł.

Martulkaa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2005, 18:57:37 pm »
Ja to różnie.
Zwykle na myxomatozę szczepię tylko na wiosnę. Okolice lutego-marca.
W lecznicy u Dr. Anny Kryspin na Gocławiu przy zorganizowaniu akcji (czyli musiało być 10 krolików) płaciłam za jedno szczepienie 10 zł.
Za Pomór ostatnio w Oazie zabuliłam za dwa króle 50 zl :(

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2005, 23:36:36 pm »
A ja sobie zapomniałam o szczepieniu na pomór  :oh: Powinnam zaszczepić w listopadzie. No trudno... jeszcze do połowy stycznia wyciągnę rodziców...
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2006, 21:34:31 pm »
a jesli krolik bedzie tylko w domu to oba szczepienia trzeba wykonac? juz nie wazne to ze tu w szwecji jest baaardzo drogo, ale gdzies czytalam ze jak w domu to tylko na myxo, jak to jest?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2006, 21:42:00 pm »
aha i kiedy mozna pierwsze szczepienie wykonac na mlodym krolisiu? wg. tego co ludzie podali - ci od ktorych mamy krolika - ma teraz 12 tygodni.

aha, juz u Was na stronie znalazlam, ze "Pierwsze szczepienie wykonuje się u królików powyżej 4 tygodnia życia, następną dawkę podaje się po czterech miesiącach, a potem co pół roku."

Gosiek

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2006, 13:32:52 pm »
Rozmawiałam z dr Piaseckim - za dwa tyg. (czekamy na pełne wyleczenie) będę szczepić Klopsa przeciw pomorowi i zapłacę 10 zł.
Wydaje mi się,że zawsze lepiej zaszczepić króliczka nawet jeśli nie wychozi z domu,bo ta choroba bardzo łatwo się rozprzestrzenia (jak to powiedział wet "Można ją przenieść nawet na rękach"),więc po co ryzykować.
I małe ostrzeżenie dla Wrocławian
Radzę szczepić regularnie swoje króliczki na tę paskudną chorobę,bo występuje w tym okresie we Wrocławiu!!Dr Piasecki powiedział,że w ostatnio miał kilku chorych na nią pacjentów.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2006, 13:35:41 pm »
no to musze jakos poszukac jakiegos weta, ale nie wiem czy dam rade ktoremus zaufac, bo slyszalam akcje kolezanki i jej krolisia co kichal.. wet powiedzial ze jak kicha to PRAWDOPODOBNIE jest przeziebiony i za 2-3 tyg moze wpasc do niego to cos poradzi.. :/

Gosiek

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2006, 13:42:36 pm »
O cholera to rzeczywiście!Ale poszukaj weta,który ma zrobioną specjalizaję chorób zwierząt futerkowych..na pewno gdzies w okolicy jakiś się znajdzie...mam nadzieję.Chociaż podstawowe sezczepienia to powinien umieć zrobic każdy,kto miał jakiś tam kontakt z królikami.Może nie każdy potrafi udzielić specjalistycznej,prawidłowej porady,ale zastrzyk to nawet ja umiem zrobić  ;-) Będzie dobrze....

ps:Booooskiego masz tego króliczka!! Wielki  :cmok: dla niego,zreszta dla reszty gromadki też. Aha,a dywan to ja teraz odkurzam codziennie  ;-)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2006, 13:54:56 pm »
oj, tutaj o weta od krolikow czy w ogole mniejszych zwierzat to tak trudno... rozejrze sie przy okazji.. ale cos czuje ze nie bedzie kastrowany maluszek... dzieki za buziaki :) zwierzyniec tez dziekuje :) juz za dwa dni kroliczka kolezanki nas opusci :( mimo iz mamy swojego to ja tez pokochalismy i smutno nam bedzie..

igasu

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2006, 20:23:37 pm »
Tak sie zastanawiam czy jest sens szczepic kroliczka ktory nigdy nie byl szczepiony na maksymatoze a ma juz 8 latek.Pozatym wterynarz jakos nigdy nie mogl stwierdzic czy krolis jest toatlnie zdrowy,poniewaz nigdy nie zrobili mu nawet kompleksowych badan typu zważnienie np...Krolis co roku wyjrzdza na wies,oprocz tego wychodzi na spacerki w miescie... :roll:

Gosiek

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2006, 12:20:19 pm »
To ci powiem jedno - masz fart! A raczej on ma.Ryzykownie sobie z nim poczynasz...

igasu

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2006, 18:26:07 pm »
Wiesz to nie dlatego ze sobie to cale szczpeinie olewam...fakt faktem ze w zeszlym roku zapomniałam o szczepieniach,ale kiedy za kazdym razem szłam na szczepienie weterynarz nie byl pewien czy smakus jest rzeczywiescie zdrowy...bo mial problem z oczkami i w sumie nie wiadomo co było przyczyna tych łzawien..tak to własnie potrafia pomoc weterynarze niby najlepsi w krakowie ale kompletnie nie dajcy sobie rady z gryzoniami...Wyjatkowo wyleczyli mi myszoskoczka bliskiego smierci...zaszczykiem uspakajajacym i wyrwaniem jej garsci siersci z grzbietu bo babka nie potrafiła utrzymac...Nie szcepilysmy krolika kiedy byl młodszy dlatego ze nie wiedziałysmy ze powinnysmy go szczepic..pozatym nie mam własnych dochodow a to ze miala bym wziasc od mamy 20 zlotych na szczepienie jest wieeeelkkkim problemem bo rodzice nie chetnie sponsoruja moje zwierzaki....moj pies byl kastrowany w tajemnicy było to konieczne z powodow zdrowotnych. no ale moj ojciec i tak nie mal nas pozabijał jak sie dowiedział..i "Ze jeszce tyle sie wydało na psa" :/ :?  :?  :?

Katasza

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2006, 18:46:17 pm »
troche nie rozumiem. skoro rodzice nie daja Ci pieniedzy na zabezpieczenie zwierzat przed chorobami (szczepienia) i skoro kastracja psa obyla sie pokryjomu bo innej mozliwosci nie bylo, to po co w ogole masz zwierzeta? jesli juz ktokolwiek decyduje sie na posiadanie wlochatych musi byc w stanie zapewnic przynajmniej minimum opieki, a w jej sklad wchodza przeciez szczepienia. chocby ze wzgledu na to ze profilaktyka jest duzo tansza od leczenia, a przede wszystkim skuteczniejsza.
co do weta. skoro nigdy nie byl pewny czy krolik jest zdrowy i skoro nie mogl uporac sie z problemem lzawiacego oka, to powinnas weta zmienic, na takiego, ktory zna sie na krolikach (krolik to nie gryzon). co do szczepien w tym wieku. powiem prawde ze nie wiem. psow po osiagnieciu pewnego wieku juz sie nie szczepi na niektore choroby, podobnie z kotami, a jak jest w przypadku krolikow? tego sama chetnie sie dowiem.

Gosiek

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2006, 18:29:57 pm »
Powiem tyle - nic dodać nic ująć.
Rozumiem,że chcesz mieć zwierzaki,a rodziców się nie wybiera (niestety!),ale w takim razie może powinnaś mieć jedno zwierzątko,nie wymagające dużych nakładów finansowych...
Jak bierzesz zwierzaka,to najpierw MUSISZ być pewna,że Cię na niego stać.