Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227431 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 22, 2008, 14:00:59 pm »
Goga z tego co wiem to nie szczepi sie u nas na te pozostale choroby bo tworcom tych szczepionek nie oplaca sie sprzedawac ich w Polsce. Jest za malo rozwiniety "kroliczy rynek" i najzwyczajniej nie ma na nie takiego zapotrzebowania. Poza tym, jest jeszcze zbyt mala swiadomosc wsrod wlascicieli krolikow domowych, ze na takie choroby krolik moze chorowac i po prostu nie widza potrzeby zeby szczepic swoje kroliki. Juz tez pytalam sie moich wetow o te szczepionki bo przeciez katar czy pasteurella wystepuja znacznie czesciej u krolikow domowych niz myxomatoza czy pomór. No i niestety - nie ma klienta, nie ma sprzedawcy :( ale i tak mam nadzieje ze wkrotce to sie zmieni...

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 18, 2008, 14:06:09 pm »
w zeszla srode szczepilam owce na myxo
pani (akurat szczepieniem zajmowala sie jakas inna 'pani' ktorej nie znalam wczesniej) zapytala czy mam ksiazeczke ja ze nie wtedy pani dala mi sama naklejke od szczepionki
i teraz zastanawiam sie : trzeba taka ksiazeczke miec? Wy macie? skad sie ja bierze (i za ile ;))

a przy okazji: ile placicie za szczepienie na myxo w warszawie? :>
galeria owcy --->oisforowca

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 18, 2008, 14:27:33 pm »
ja mam książeczkę, ale nie królikową tylko kotową xD
bo nie ma chyba takiej specjalnej dla królika.
parę złotych kosztuje i ja np. kupiłam u weta.
Chanel

Foxy

:(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 18, 2008, 15:03:33 pm »
Moje królasy mają książeczki. Dostałam od weta podczas pierwszych wizyt szaraków. Nie płaciłam.
Cytat: "bunny_wrrr"
trzeba taka ksiazeczke miec?

Trzeba, jeśli się chce zabrać zwierzę zagranicę. Na terenie kraju nie trzeba, ale dobrze mieć - mamy możliwość dokumentowania szczepień (w tym używanych środków), zabiegów, notowania dat planowanych zabiegów, kontrolowania wagi itp. itd. Można to oczywiście gdzie indziej wpisywać (np. w zeszyciku), ale książeczka jest dość wygodnym sposobem prowadzenia takiej "historii zdrowia" naszego pupila.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Dominikfue

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 18, 2008, 15:17:46 pm »
Martunia, Są takie specjalne dla królika i nazywają się "książeczką zdrowia królika"  ; P Ja dostałam taką książeczkę po pierwszym badaniu i była gratis ^^.

Fffuk

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 18, 2008, 16:56:50 pm »
Gratisowe królikowe książeczki można dostać przy pierwszych szczepieniach. Ja dostałam swego czasu w AVET (ul. Umińskiego 1).

O ile dobrze pamiętam, to i myxo i pomór w Wawie -> po 25pln.

Doma

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 18, 2008, 17:01:09 pm »
Ja dostałam 2 książeczki specjalne dla uszatków gratis, przy pierwszych szczepieniach :lol

fieldfare

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 18, 2008, 17:04:28 pm »
Za myxo zapłaciłam dzisiaj 32 zł.
Królik, a w zasadzie króliczka była mega zestresowana  :(
Cytat: "Martunia"
ja mam książeczkę, ale nie królikową tylko kotową xD

My też, bo królicze się właśnie skończyły  :/

Fffuk

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 18, 2008, 17:25:28 pm »
Cytat: "fieldfare"
Za myxo zapłaciłam dzisiaj 32 zł.
Królik, a w zasadzie króliczka była mega zestresowana  :(
Cytat: "Martunia"
ja mam książeczkę, ale nie królikową tylko kotową xD

My też, bo królicze się właśnie skończyły  :/


Ja czekałam, aż pojawią się królicze... Nie pamiętam już jak długo, ale w międzyczasie zdąrzyłam zmienić miejsce zamieszkania...  :diabelek

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 18, 2008, 19:53:09 pm »
Ja tez dostalam gratis ksiazeczke przy pierwszej wizycie - pieskową  :lol  Bo krolicze sie skonczyly... Pierwsze slysze, ze za taka ksiazeczke trzeba placic, juz tyle lat chodzilam do roznych wetów i zawsze dostawałam  :hmmm  Wg mnie to zdzierstwo w biały dzień  :bejzbol   Moja ksiazeczka ma rok, ale jest juz strasznie pokreslona, bo młodzi weci nie potrafia dodac do aktualnej daty 14 dni...

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 18, 2008, 20:45:30 pm »
Ja dostałam za darmo przy pierwszym szczepieniu króliczą  :jupi

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:43:07 pm »
no kurcze to widze ze sie musze o swoje upomniec  :>
no 32 zl to by sie w sumie zgadzalo bo ja zaplacilam 60 razem z wizyta kontrolna (choc o jakosci nie wspomne...) a wlasciwie zaplace bo nie spodziewalam sie takiej ceny i i mialam calej sumy przy sobie  :/
jak pojde szczepic na pomor to sie dopytam o ta ksiazeczke bo w sumie gdzie mialabym naklejac te naklejki na czolo  :P
choc z pomorem tez nie wiem do konca bo pani nie wspomniala o tym ani slowem i teraz sie zastanawiam czy moge pojsc wczesniej niz po miesiacu? ok 3 tygodni? czy to moze byc niebezpieczne? jakos pod koniec czerwca prawdopodobnie wyjedzam z warszawy i nie wiem kiedy bede mogla wpasc pozniej :hmmm
galeria owcy --->oisforowca

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:52:41 pm »
Po 3 tygodniach możesz spokojnie zaszczepić na pomór :) Jeśli Owieczka zdrowa będzie, oczywiście. A o książeczkę upomnij się koniecznie - szukałam w sieci, gdzie można samemu kupić, ale lipa - wet ma Ci dać i już. Bez znaczenia jest zresztą, czy to kocia, królicza czy psia książeczka (Dieżko ma kocią i żyje :P ).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 18, 2008, 22:35:52 pm »
Moj Szaruś tez ma kocią :P  i też dostałam gratis od weta przy pierwszym szczepieniu :P . Ja płacę i za myxo i za pomór po 30 zł w Wawie. Dlaczego taki długi odstęp robisz pomiedzy szczepieniami ??  Moja wetka zawsze szczepi na drugą po 2 tygodniach od pierwszej...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 19, 2008, 12:27:20 pm »
no nie wiem wlasnie bo w przychodni nie zapytalam a tu na forum gdzies w starych tematach bylo ze niby powinno sie miesiac :> ale w sumie 2 tygodnie by mi najlepiej pasowalo
to jak to w koncu jest?  :hmmm
galeria owcy --->oisforowca

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 19, 2008, 12:30:29 pm »
Dwa tygodnie to takie minimum. Ale nie ma co przesadzać, jakbyś zaszczepiła po 13 dniach, też by się nic nie stało. Z drugiej strony zawsze jest to jakaś ingerencja w organizm.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Fffuk

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 19, 2008, 13:59:29 pm »
Cytat: "bunny_wrrr"
no 32 zl to by sie w sumie zgadzalo bo ja zaplacilam 60 razem z wizyta kontrolna

A gdzież to mają takie ceny?
Ja ostatnio zapłaciłam 60 zł za specjalistyczną konsultację okulistyczną i potwierdzenie tego co "zwykły wet królikowy" powiedział całkiem za darmo.
Ale zwykle jest tak, że badanie przed szczepieniem, szczepienie, i przy okazji, obcinanie pazurków jest w cenie samego szczepienia (25 zł).

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 19, 2008, 14:28:27 pm »
na klemensiewicza...troche mnie ta cena zniesmaczyla :/ plus ze nie dostalam ksiazeczki  :>
choc w sumie to nie byla taka zwykla wizyta kontrolna tylko wizyta kontrolna po zabiegu z zagladaniem w pychol itd ale i tak sie zdenerwowalam troche bo wolalam zeby robila to p wojtys niz 'jakas inna pani' ktorej z tego co sie orientuje nie ma w grafiku i nie ma tak duzego doswiadczenia co bylo widac po jakosci badania (az sie spocilam, fakt owca wtedy bardzo sie rzucala bo juz wiedziala co oznacza takie badanie, pani kazala zaczekac troche az sie krolik uspokoi co wg mniemoglo przyniejsc jeszcze gorszy wynik  w sensie wiekszy opor) w porownaniu nie tylko z p wojtys ale i innymi np p kuba ktory choc mlody i jak sam zaznaczyl bez duzego doswiadczenia zrobil to swojego czasu lepiej...
ale z drugiej strony p stomatolog nie liczyla mi wcale za taka kontrole i to 2 razy
z tego wnioskuje ze ta 'pani' to mogla byc praktykantka bo tak skrupulatnie mnie podliczyla :P no ale nastepnym razem zaprotestuje
w koncu jak mam tyle placic to logiczne ze wymagam najlepszych uslug (w sensie p wojtys, chocbym miala czekac drugie tyle w kolejce) :bejzbol
obcinanie pazurkow +10 zl by wynioslo
niby takie maja cenniki :oh:
galeria owcy --->oisforowca

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:33:51 pm »
Milo zawsze szczepili i na pomor i na myxo odrazu...
Ostatnio zmieszali te dwie szczepionki do jednej strzykawki. Troche mnie to przerazilo, ale wet uspokajał i mowił ze po co dwa razy bede jezdzic, odrazu sie na pomor i na myxo zaszczepi.
A tu czytam ze trzeba odczekac 3 tygodnie?  :wow  Czy moze ja juz zle widze po tych nieprzespanych nocach spedzonych nad notatkami  :hmmm

fieldfare

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 20, 2008, 00:12:23 am »
Ja zapłaciłam 32 zł za szczepionkę, ale dodatkowo było obcinanie szablastych pazurów, ogólny 'przegląd' zębów i futra oraz rozpoznanie płci.
Łaciata chyba weta pierwszy raz na oczy widziała...