Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227326 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 24, 2007, 12:52:26 pm »
Myśle że powinnaś poczekać jeszcze przynajmiej dwa tygodnie bo między szczepieniami powinna być miesięczna przerwa a u Ciebie tym bardziej jeśli królik chorował ;)

Nikola

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 24, 2007, 13:30:09 pm »
Też byłam z moim ucholem ostatnio na szczepieniu, dokładnie w zeszłym tygodniu. Pierwsze szczepienie dostał na pomór, na kolejne mamy się zgłosić za minimum 2 tygodnie, zamierzam iść za 3-4 :)

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 24, 2007, 15:35:20 pm »
Nikola,  też tak zrobiłam ;) Miałam się zgłosić za dwa tygodnie ale poczekałam i poszłam po miesiącu... Nie spieszyło mi się i wolałam poczekać dla dobra malucha...

moansa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 19, 2007, 19:06:03 pm »
Hejka
Mam królaska i zastanawia mnie;
Ile razy szczepi sie królika raz w roku co rok??
Na co szczepimy króliki??
W jaki sposób króik może sie zarazić na daną chorobę??
 
Należy pamiętać, że po 7-14 dniach po tej szczepionce wystąpić może tak zwana "myksomatoza poszczepienna". Objawia się ona objawiająca się złym samopoczuciem i guzowatymi zmianami na skórze  ;(           Cz to prawda i po jakimś czasie te zmiany się goją i nic jest nie widać??

W jakim okresie najlepiej zaszczepić królika

Pozdrawiam :DD

Arya

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 19, 2007, 19:27:53 pm »
Szczepimy króliki na myxomatozę i pomór.
Na myxomatozę szczepimy co 6 miesięcy, a na pomór co 9.
Królik moze zarazić się myxomatozą od np. komarów, much, a takze od roztoczy które są cały rok.
A pomorem, to królik zarazi sie, jak bedzie mial styczność z chorymi zwierzętami, jednak, jak MY wychodzimy na dwór , może przenieść z pola do domu na ubraniu choćby pomór, dlatego szczepimy królika na pomór, bezwzględu na to, czy ma kontakt z chorymi zwierzętami czy nie.Obie choroby są śmiertelne.

Myxomatoza poszczepienna objawia się naprawdę rzaadko.
Żeby jej uniknąć wystarczy uważać do 2 tygodni po szczepieniu, by w pomieszczeniu w którym znajduje się królik nie było przeciągów, nie było zimno itd.

Królika na myxomatozę szczepimy jak królik ukończy 12 tygodni, nastepnie nalezy odczekać 2 tygodnie i zaszczepić na pomór.

moansa

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 20, 2007, 18:52:00 pm »
a w jakim okresie najlepiej szczepić królika?

Artur_PL

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 05, 2007, 18:54:50 pm »
sąsiadka próbuje mi wmówić abym nie szczepił królika bo od tego może zdechnąć, a szczepienia profilaktyczne dla gryzoni nie istnieją. ja mówię że jak będzie miała z pół roku i już podrośnie i gdy ją zaszczepię to nic jej się nie stanie, a mogę ją uratować od pomoru itp. kto ma rację: sąsiadka czy ja?

Linka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 05, 2007, 19:19:55 pm »
Królik to nie gryzon, to zajęczak.
Królik od szczepień nie zdechnie (przecież po to są szczepionki coby nie zdychac;)). Uratujesz go od pomoru. Szczepi się młode zajce powyżej 6 tyg życia dawką 0,5 ml po 6 tyg powtarza się to i jest spokoj na 9 mies. Pozniej co 9 mies szczepi się jednorazowo dawką 1 ml(czyli 1cm). Starsze uchole, jeszcze nie szczepione szczepi się dawką 1 ml co 9 mies.
Jeśli królik zachorowałby (np. myksomatoza) i chciałabyś go w chorobie zaszczepić to nic takie szczepienie nie da.

Artur_PL

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 05, 2007, 19:24:38 pm »
jeśli Ty szczepisz swojego uchola i wszyscy inni, którzy to robią są strasznymi debilami wg. niej
i tylko krzywdzicie tym zwierzęta bo MOGą OD TEGO ZDECHNąć. i ona mówi że się zna na tym...  :hmmm ehhh ;/

naomi19

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 05, 2007, 19:51:18 pm »
Artur- królik na pewno nie zdechnie po szczepionce, nie masz się co bać. Zaszczep i pokaż tej ekspertce, że nie miała racji ;)

Artur_PL

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 05, 2007, 20:18:53 pm »
dzięki za odpowiedzi

naomi19

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 05, 2007, 21:26:18 pm »
Jest warunek, żeby królik był w 100% zdrowy podczas szczepienia (jak u ludzi), ale w miare przeciętny wet to bez problemu sprawdzi przed szczepieniem.

justyna-gda

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 05, 2007, 22:39:53 pm »
Ja mojego Maksia tez będę musiała w marcu zaszczepić, bo nigdy nie był szczepiony

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 06, 2007, 19:27:00 pm »
jesli chodzi o niebezpieczenstwo szczepionek - to taknaprawede - owsem, pewne niebezpieczenstwo istnieje - a dokladniej - moze wystapic tzw. szok anafilaktyczny - czyli reakcj alergiczna na dana substancje.  Tyle, ze haczyk polega na tym, ze zdarzasie to bardzo rzadko, jesli mialoby sie zdarzyc to krotko po szczepieniu (maks pol godziny - wystarczy po prostu obserwowac zwierzaka przez te pol godziny czy nic sie nie dzieje) nawet jesli wystap problem - to bardzo latwo mu zaradzic (nie pamietam co dokladnie sie podaje. No i najwazniejsza sprawa - jesli zwierz byl juz kiedykolwiek wczesniej dana szczepionka szczepiony i nic sie nie stalo - to juz sie nie stanie nic i nigdy.

Ogolnie rzecz biorac - choroby na ktore sie szczepi kroliki (mykso i pomor) sa w 100% smiertelne i nie ma zadnego sosobu na wyleczenie - zachorowac moze kazdy krolik w kazdej chwili - mykso np. przenosza komary - a te wystepuja praktycznie rzecz biorac przez caly rok, pomor mozna przywlec na butach....  wiec tak naprawde ryzyko zwiazane ze szczepieniem jest praktycznie zadne, a szczepienie moze uratowac krolikowi zycie....
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Artur_PL

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 07, 2007, 20:02:35 pm »
a najgorsze to, że mieszkam w domku jednorodzinnym, a tutaj w lato jest naprawdę chmara komarów szczególnie w lato. to ile moja króliczka powinna mieć miesięcy abym mógł ją zaszczepić? teraz ma 3 miesiące

Arya

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 07, 2007, 20:05:39 pm »
Królik musi mieć12 tygodni by wykonać szczepienie na myxomatozę.Później 2 tygodnie po myxo trzeba unikac przeciągów i zimna, a po 2 miesiącach zaszczepić na pomór.12 tygodnie to 3 mce

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 16, 2008, 18:31:02 pm »
I znów odkopuję x)
Byłam dziś z Foxinką na szczepieniu i wet zaszczepił ją na pomór (królas ma ok. 9-10 tyg.)
oczywiście dał połowę dawki i kazał przyjść za miesiąc. Gdzieś tu czytałam że na pomór szczepi się od 3 miesiąca. W sumie parę tygodni jej brakuje do 3, ale zawsze..
A jak jest zaszczepiona wcześniej to może się coś stać? :hmmm
Chanel

Foxy

:(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 16, 2008, 20:00:09 pm »
nie,na pomor szczepisie chyba nawet mlodsze krolki
nic jej nie bedzie

ja dzis bylam z Funkiem na mykso,bidulek taki "nieswoj"jest  :( ale po porzednich szczepieniach wiem,ze przez kilka godz. bedzie "inny" niz zazwyczaj
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 16, 2008, 20:05:34 pm »
Ee to ja byłam w szoku bo myślałam że Foxisko bedzie niemrawe cały dzień a tu niespodzianka :D kica wesoło i nawet podbiega do mnie jak wchodzę do pokoju (wcześniej tak nie robiła) a u weta chyba była w takim stresie, że siedziała grzeczniutko jak nie wiem :D
Dziękuję reniaw i wymiziaj Fuńka  :bukiet  :D
Chanel

Foxy

:(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 16, 2008, 20:34:13 pm »
no Funiol ozyl :P
wymiziam,dziekuje
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein