Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goga

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 08, 2006, 20:23:59 pm »
Jeszcze poszukam trochę o tych łączonych szczepieniach. U dzieci na przykład, które muszą przyjąć wiele szczepionek naraz, można je podać w postaci jednego zastrzyku. Ale są to takie gotowe mieszanki robione przemysłowo. Może dla królików też coś takiego jest (czyli pomór i mykso w jednym) jednak wydaje mi się, że ta opcja może nie być tańsza.

Katasza

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:54:06 pm »
naomi dzieki ze spytalas sie swojej pani wet :)

naomi19

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 09, 2006, 13:47:55 pm »
hej!
Goga- jesli coś znajdziesz to napisz jeśli możesz oki? A ja sie spytam w środę wetki jaka jest cena takiej łączonej szczepionki.
Katasza- nie ma sprawy, sama byłam ciekawa  :icon_8P
pozdrawiam
Dorota[/u]

Goga

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 10, 2006, 15:12:27 pm »
Dostępne są: MYXOWAC M (na myksomatozę)}Obie robione w Polsce i powszechnie
                     CUNIVAC ( na pomór)              }stosowane w lecznicach

                    NOBIVAC MYXO ( nowsza, na myksomatozę, ale chyba w Polsce jej nie ma)
inne, stosowane tylko u królików fermowych
                     CUNIPASTIVAC E (przeciwko bakterii Pasteurella multocida)
                     CUNIVAC-PAST (na katar króliczy)
Będę jeszcze szukać. Niemcy są podobno nieźli i ciągle coś wymyślają. Dopytam też weta dlaczego nie szczepi się królików domowych na te inne choroby.

ankabro

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 05, 2006, 17:44:13 pm »
Hej!
Mam pytanie:
Szczepilam dzis Nale na pomor i myxomatoze-2 szczepionki osobno ale podane obie dzis. Dostalam ksiazeczke szczepien i widze, ze oba szczepienia maja byc powtorzone po 3-4tyg.
Co do myxomatozy to sie doczytalam tutaj, ze jesli jest zwiekszone zagrozenie to nalezy powtorzyc. (W Szwecji nawet w miastach jest masa dzikich krolikow i podobno pojawiaja sie przypadki myxo.)
Mam natomiast pytanie czy pomor tez nalezy powtorzyc faktycznie po tym okresie??
(troche mnie to zaskoczylo finansowo... tutaj za szczepienie place po 150kr czyli jakies 60zl za jedno-nawet na Szwecje to sporo...)Oczywiscie,ze jak tak trzeba to zaszczepie na obie rzeczy powtornie, ale pytam z ciekawosci.
Pozdrawiam!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 05, 2006, 20:25:00 pm »
rzeczywiscie b. drogo,nie spotkalam sie z takimi cenami szczepionek,nawet jak sprowadzana jest pojedyncza dawka na mykso.Z tego co czytalam o szczepieniach na forum to jednego dnia nie powinno sie szczepic razem na pomor i mykso.Szczepienie powinno byc w odstepach conajmniej 2 tyg.W jakim miescie szczepilas?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

ankabro

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 06, 2006, 09:06:29 am »
Ja jestem w Szwecji w Malmö. Tutaj ceny sa zupelnie nie porownywalne z polskimi, co nie zmienia faktu, ze to i tak sporo pieniedzy jak dla mnie.... Ale nie chce ryzykowac choroby Nali.
Co do szczepienia rownoczesnie na obie-czytalam te opinie i nie jest napisane ze to musi byc osobno-tutaj szczepia na raz.

Goga

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 06, 2006, 09:20:41 am »
Osobno powinno być szczególnie gdy to się tyczy młodych królików ale za późno. Powtarza się tylko myksomatozę po conajmniej 2 tyg.

Anula_1960

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 06, 2006, 11:12:12 am »
może w SZwecji mają inne szczepionki? większe zagrożenie chorobami ?w tym roku wet zastosował dla mojej Pyzy szczepionkę łączoną i dostała w jednej dawce na obie choroby,pierwszy raz tak szczepiłam,zapłaciłam 35 zł.

ankabro

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 06, 2006, 11:32:33 am »
No to mozliwe, ze maja inne, niestety nie mam nazwy szczepionki w ksiazeczce szczepien (specjalna dla krolikow!)
Co do zagrozenia, to tak jak pisalama dzikich krolikow jest tutaj pelno wszedzie.Na nieomalze kazdym zielencu czy w parku, pod blokami itp. Wiec moze i zagrozenie wieksze faktycznie...
Ech... chcialam krolika to nie bede narzekac :) Wazne, zeby byla zdrowa!! Na razie nic jej nie jest po szczepionce-podrywala mnie rano normalnie, nawet pomrukiwala sobie przy tym! :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 06, 2006, 11:39:20 am »
tam w koncu byly obie do powtorki?

Goga

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 06, 2006, 11:52:50 am »
ankabro jak byś się dowiedziała czy to  jest taki gotowy dwuskładnikowy preparat robiony przemysłowo to daj znać ostatnio z kilka godzin szukałam czy coś się takiego nie pojawiło

ankabro

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 06, 2006, 16:10:17 pm »
Tusiatko-tak... obie do powtorki :/

Co do preparatu: to byly 2 osobne ampulki.
Ale chyba musi takie cos byc jak podwojna szczepionka skoro niektorzy ja podaja... chyba jej nie mieszaja sami??!?
Anula_1960 szczepila laczna-moze wie cos wiecej?

Goga

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 06, 2006, 18:22:07 pm »
To znaczy że u Ciebie inaczej się szczepi, nie wiem ja znam schemat szczepień z 2 tyg przerwami i taki jest zalecany przez wielu weterynarzy np w Warszawie i wygląda mi to na to że używane są takie same preparaty co w Polsce. Czasem są produkowane takie szczepionki łączone, ale dla dzieci aby mniej było nakuć (bo ja bardziej się orientuje w lekach ludzkich) może ktoś takie wymyśli dla królasów. Mam rozumieć ze i na pomór i na myxo masz szczepić 2 razy ( ja się tylko spotkałam z powtórką myxo w przypadku pierwszego szczepienia) ciekawe

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 06, 2006, 18:29:45 pm »
drugie 3-4 tyg po pierwszym
trzecie jakies pol roku chyba po drugim

Anula_1960

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 06, 2006, 19:47:04 pm »
usiłuje odczytać nazwę szczepionki ale nie bardzo mi to wychodzi nazwa składa się z dwóch członów jeden to tak jakby myxovac.... a drugiej to nawet pierwszej litery nie mogę odczytać. Lekarz powiedział, że to jest typowa szczepionka dla miniatur, bo te inne to stosuje się u dużych królików w hodowlach, a z braku innych szczepionek uzywa się ich także dla miniatur. Może nie wszyscy wet stosuję ze względu na cenę? Jak napisałam zapłaciłam 35 zł,a za pojedyńcze razem ok 10-12 zł. Może zadzwonię w tygodniu i zapytam.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 06, 2006, 21:50:39 pm »
myksovac tak nazywa sie chyba szczepionka na myksomatoze
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Anula_1960

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 06, 2006, 22:18:02 pm »
tak, ale ta nazwa która jest w książeczce zdrowia tak się zaczyna i dalej jest jeszcze coś czego nie moge odczytać.

gonia05

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 12, 2006, 18:16:52 pm »
a czy trzeba królika zaszczepić pierwszyraz jak będzie mały? mój króliś ma już 4 latka i dopiero niedawno zaczęłam się zastanawiać nad zaszczepieniem go. czy to nie za późno??

Hania

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 12, 2006, 19:08:14 pm »
ja nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale wydaje mi sie, ze nigdy nie jest za pozno aby zaszczepic krolika :hmmm