Autor Wątek: Szczepienia dla królików- informacje.  (Przeczytany 227479 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

AdaR_87

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:05:00 pm »
Ja jej absolutnie nie potępiam, zawsze podziwiam ludzi którzy dbają o zwierzęta i je kochają i traktują jak ludzi...Ja też je zawsze tak traktowałam,chociaż mnie wyśmiewano. Nieszczególnie szanuję wetów,bo spotkałam raczej więcej konowałów i łapówkarzy niż prawdziwych lekarzy. Możliwe że ten lekarz zdając sobie sprawę,że króliczek jest taki mały postanowił że trzeba go bardziej chronić,stąd od razu odrobaczanie i zaraz potem plan szczepień.Ja tylko uważam, że Aneczka też ma swoje racje i nie trzeba jej potępiać,że chciała pomóc.Może skończmy już ten temat. :(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:08:21 pm »
A kto tutaj potepia Aneczke? :hmmm

Potępiać to my mozemy taka sonice, albo sebe - moze nie wiesz kim oni są, ale przwijali sie tacy delikwenci na forum...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

alison1628

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:09:29 pm »
Tak bylo by najlepiej chyba dla wszystkich-cisnienie troszke podskoczylo chyba kazdemu.

AdaR_87

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:14:12 pm »
Także kochani- głębokie wdechy i patrzcie jaka ładna pogoda :PP Może troszke parę osób za ostro napisało i ja też odebrałam to negatywnie...Tak czy inaczej,wyjaśniło się wszystko i już spokój.
Sonica była nieziemska, wraz z Truchą miałyśmy niezły ubaw.Ale to było dziecko także można zrozumieć :rotfl2 Tej drugiej osoby nie poznałam i nie wiem o czym pisała.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:28:39 pm »
Cytat: "Ciapusia"


Potępiać to my mozemy taka sonice

 :blaga: błagam :blaga:
Nie przypominaj już o niej bo jak tylko ten nick widzę to mnie krew zalewa

Nuna

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:34:12 pm »
Sonica straszy na innych forach, zmienila ksywe, ale i tak jest rozpoznawana i banowana  :oh:  Jedyne dobre, ze niby zaprzestaje rozmnazania, wszystkie mioty odwolane-cokolwiek to znaczy.
Sorry za OT- nie moglam sie powstrzymac, ta dziewczyna dziala na mnie jak plachta na byka.

Aneczka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 14, 2009, 15:56:27 pm »
Przepraszam, że wywołałam taką burzę, gwoli uściślenia jest tak jak pisze Ada, nie chodziło mi nawet o to, że Allison poszła do weta, chociaż ja generalnie zgadzam się ze stanowiskiem, że jezeli zwierzakowi nic nie dolega to można spokojnie dac mu kilka dni na zaaklimatyzowanie przed pierwszą wizyta, ale chodziło mi o to, że jeżeli już wet stwierdził, że maluch ma 5tygodni to niepotrzebnie ingerował jakimkolwiek medykamentem w jego organizm, bo wiadomo, że każda taka ingenrencja u zawcześnie odstawionych maluszków jest niebezpieczna. I faktycznie, tak jak mówi Ciapusia, wina raczej leży po stronie weta.
I jeszcze raz zaznaczam, że nikogo nie miałam zamiaru mieszać z błotem, jeżeli to zostało tak odebrane, przepraszam -  :bukiet

alison1628

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 22, 2009, 19:44:12 pm »
Balbinka dzis po szczepieniach-zniosla zastrzyk dzielnie.Byla troche osowiala ale weterynarz powiedzial ze moze tak byc.Teraz wziela sie za jedzenie-czyli wszystko jest oky.Na 99% to dziewusia-kazalam sprawdzic ale 1% jeszcze niepewnosci.Kazal przyjsc za miesiac wtedy bedzie pewny w 100%.

nuka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 22, 2009, 19:53:10 pm »
Czyli nici z Lolka! A takie fajowe imię by miał. Ale najważniejsze, że piękna panienka się zaszczepiła i dzielnie zwalcza... No właśnie co zwalcza? bakterie, zarazki, wirusy? Dla mnie to w zasadzie jedno i to samo

AdaR_87

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 22, 2009, 21:28:08 pm »
Zwalcza wirusy. Myksomatozę i pomór wywołuja wirusy i dlatego są to choroby tak wysoce śmiertelne i nie ma na nie leku. Trzeba zapobiegać. Na choroby bakteryjne są antybiotyki.

alison1628

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 23, 2009, 04:39:46 am »
Wetertnarz mi powiedzial ze jakby sierpien-wrzesien byly bardzo upalne szczepienia trzeba powtorzyc-ze wzgledu na komary.

nuka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 23, 2009, 05:14:09 am »
Dzięki dziewczynki,
jak jeszcze trochę pobuszuje tu na forum to dopiero będę mądra! :lol

Aneczka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 23, 2009, 09:47:04 am »
My wreszcie dzisiaj jedziemy szczepić Frotaska. Kicha strasznie, więc oczywiście trochę się boje, ale pani wet powiedziała, że przy "suchym" kichaniu nie ma ryzyka, więc chyba jej uwierze. A Bulion do kłócia za dwa tygodnie,bo narazie ma zwolniona motorykę jelit i dostawał metodopramid.

Chucky123

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:41:46 pm »
a szczepionki 2w1 ? Pomór i myxo ? dobre są ?

AdaR_87

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:46:49 pm »
Jeśli masz wybór szczepienia najpierw myxo a potem pomór osobno to nigdy-przenigdy nie decyduj się na szczepienie 2w1! to paskudne cholerstwo które doprowadziło już kilka króli za tęczowy most. Dobrzy weci nie szczepią tym 2w1. Zaszczep osobno z miesięczną przerwą pomiędzy szczepieniami.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 23, 2009, 17:04:32 pm »
Aneczka - a gdzie w końcu idziecie szczepić?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:24:18 am »
Na Brynów, ale najpierw cunivac, a od 3 dni maja myxoren

Gina

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:47:05 am »
Rudzikowa została zaszczepiona PESTORIN MORMYX (skojarzona) i po raz pierwszy po szczepieniu nie była nawet w najmniejszym stopniu osowiała. Zazwyczaj w dniu szczepienia była troszkę wyciszona, siedziała w kącie i troszkę mniej jadła. A tym razem nic takiego nie miało miejsca.

Majczak

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 13, 2009, 15:53:08 pm »
czyli z tego co tu przeczytałam wynika, że najlepiej do weterynarz przejść się po jakiś 2 tygodniach, miesiącu na wizyte. a szczepionki to w 3 miesiącu życia. ?

Aneczka

  • Gość
Odp: Szczepienia dla królików- informacje.
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 13, 2009, 16:58:18 pm »
Majczak, tak, jeżeli króliczkowi nic nie dolega. Najbezpieczniej szczepić króliczki które osiągają wagę 1kg