Autor Wątek: Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża  (Przeczytany 58837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2013, 07:54:13 am »
Witam  :D

Na forum jestem nowa, więc jeśli już był taki wątek to bardzo przepraszam ;] .
Otóż zastanawiam się nad kupnem takiej klatki, mam dwa króliczki, które mam nadzieje przypadną sobie do gustu (Saszon - 4miesiące i Mimi - 3,5 miesiąca). Chciałabym moim łobuziakom zapewnić jak najlepsze warunki i docelowo ulokować w jednej willi :)
http://allegro.pl/klatka-krolika-swinki-100x113-pietrowa-willa-i2995456212.html 

Macie może jakieś doświadczenia z takimi klatkami? Warto? Pozdrawiam! :bunny: :bunny: :bunny:

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Klatka czyli króliczy dom: wymiary kaltki, wyposażenie, podłoża
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2013, 10:37:52 am »
http://www.wszystko-do-hotelu.pl/reczniki-z-wlokniny-perforowane-eko-50-szt.html
Wklejam link. Czy ktoś kiedyś to próbował?? Mam zamiar przetestować na drugi miesiąc. Może to jest jakaś alternatywa dla podkładów?? Co o ty myślicie??
Jeżeli był podobny temat to proszę o sklejenie.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2013, 15:43:05 pm »
Teraz nie widze, jaka to klatka, bo mam zablokowane w pracy allegro. Coś neico się w piętrówkach orientuję, więc napiszę Ci z domu, chyba że dasz tu link z tą klatką w jakimś innym sklepie...

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2013, 18:15:25 pm »
no to zobacz coś takiego... z tym, że daruję sobie taki stojak.
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatki_domowe/dla_krolika_miniatrurki/klatka_120/105843

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2013, 18:28:13 pm »
Nie polecam takiej klatki - dla szylka czy fretki to jeszcze, ale królik potrzebuje przestrzeni płaskiej. Część królików, owszem, skacze po meblach i pcha się np. na stół, ale do zdrowia i szczęścia potrzeba im biegania= kicania, nie wspinaczek czy skakania po pięterkach. Lepiej kupić zagrodę, która można na dzień złożyć, by zabierała mniej miejsca albo sprowadzić klatkę 140 cm lub w ogóle zrezygnować z zamykania i postawić tylko kuwetkę i jakiś domek/ posłanko (króliki po zabiegach znacznie łatwiej przyucza się do kuwety)

I nie zapomnij o kastracji i sterylizacji królików, bo zamiast 2 będziesz miała za miesiąc nawet kilkanaście, itd.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2013, 18:36:22 pm »
Dzięki Eni za odpowiedź. Sasza jest narazie nieokreślonej płci... - chyba nie może się zdecydować bo w sklepie powiedziano nam, że to samiczka, ale po wizycie u weta okazało się, że raczej samiec. A Mimi już po sterylizacji, w środę jedziemy na ściąganie szwów. A potem dopiero zaczyna się wyższa szkoła jazdy czyli zaprzyjaźnianie. Generalnie króliki cały dzień biegają po domu, tylko na noc je zamykamy (póki co śmigają osobno, w dwóch innych pomieszczeniach). Jeśli się zaprzyjaźnią wolałabym ograniczyć się do jednej klatki i stąd mój pomysł na tą piętrową. Ale skoro mówisz, że nie jest to dobry pomysł to odpuszczę i poszukam po prostu dłuższej.


sonia

  • Gość
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2013, 18:38:43 pm »
Eni ma racje,kroliki nie chodza po drabinkach.....szkoda kasiory na takie byle co za te pieniadze kupisz duza wygodna zagrode.

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2013, 18:41:29 pm »
a jaką zagrodę polecacie? jakieś linki poproszę.. :dookola:

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2013, 19:00:15 pm »
Mimi - 3,5 miesiąca

3,5 miesiąca i już po sterylizacji? Nie bałaś się, że to za wcześnie?
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2013, 19:02:41 pm »
a jaką zagrodę polecacie? jakieś linki poproszę..
Taką, jaka komu bardziej pasuje :P
Byleby dostatecznie wysoką. My np. sami sobie zrobiliśmy zagrodę:



Dzięki temu króliki mają pięterko i zajęty cały kącik, który i tak sobie zagospodarowały.

Polecam zagródki min. 85 cm wysokie i rozbieralne - czyli takie, żeby ścianki dało się rozłączyć - dzięki temu można dowolnie je kształtować i zagradzać przestrzeń. Jeśli uszaki będą ładnie korzystały z kuwety i nie będą wykazywały zapędów samobójczych (moje potrafią zjeść dywan, meble czy co tam dorwą), to spokojnie mogą żyć jak koty - luzem.

Generalnie chodzi o takie ocynkowane zagrody (zwane też kojec, płotek):


« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 19:07:05 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 11, 2013, 19:13:10 pm »
Ja kiedyś szukałam dla moich dwu albo trzypiętrowej klatki i trochę opinii sobie poczytałam na różnych serwisach (szczególnie niemieckich). Jeśli chodzi o tą klatę, to ma bardzo złe opinie.
- Aby ją wysprzątać, trzeba ją całkiem rozłożyć. Kuwety są podwieszone na metalowej konstrukcji. Aby dostać się do tej na dole, musisz wyjąć dwie górne.
- Klatka ta się telepie i jest niestabilna
- Króliki bardzo szybko obgryzają/zjadają plastikowe złączki które trzymają elementy klatki razem
- Przez dziurę w kuwecie wszystko co jest blisko brzegu spadał na dół. Nie ma rantu żadnego.
- Zależy czy nowszy, czy starszy model, ale te rampy generalnie nie mają tych poprzeczny deseczek i królik się ślizga.
- Przez to, że dziura jest dokładnie na środku kuwety, zabiera to miejsce do biegania i rampy są za strome.
Ja się na nią nie zdecydowałam. W ogóle, po przeczytaniu wielu opinii o różnych piętrowych klatkach, zrezygnowałam z zakupu piętrówki

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2013, 19:15:37 pm »
ale hacjendy...:D super...pomyślę o takiej zagrodzie. Co do sterylizacji to weterynarz nie miał przeciwwskazań (wskazany przez SPK), a Mimi bardzo szybko dochodzi do siebie. Właściwie jak tylko się wybudziła i była w stanie stać zaczęła jeść i pić.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2013, 19:44:28 pm »
Agata - zagroda! Będzie im wygodniej ;) A Mimi to silna babka. Tak po wszelkich podliczeniach to może mieć nawet i ponad 4 miesiące. Jest cholernie towarzyska, więc szybko powinny się polubić... :)

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2013, 20:04:57 pm »
Powiem Ci, że zwariowałam jak zobaczyłam co Mimi wyprawia po kilku godzinach po zabiegu, nie mówiąc już o tym, że przez całą noc tak ciężko  pracowała, że rano ku mojemu przerażeniu rozwiązywała ostatni troczek na kaftaniku. Zanim zdążyłam zareagować, ona cała dumna z siebie była już uwolniona od kaftana. Godzinę męczyłam się żeby jej to założyć. A teraz? Wariacje na całego...Myślałam, że już mnie nie lubi, ale wskakuje na kolana i popisy urządza. Taki z niej chojrak, że się ładuje do Saszona do pokoju. Ale póki co ograniczam im kontakt, bo ściąganie szwów dopiero w środę. jak wszystko się wygoiło to zaczynamy akcję zaprzyjaźniania. A zagroda w planach...albo rozbudowanie klatki o zagrodę, bo nie wiem jak z miejscem.

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2013, 20:40:36 pm »
Nawet nie wiesz jak się cieszymy, że trafiła w dobre ręce! A spryciula z Niej niezła i do tego uparta - jak coś postanowi to tak zrobi :P

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2013, 20:44:45 pm »
oj z tą upartością to prawda...zamiast do kuwety to obok...albo w rogu pomieszczenia...:D zdolniaszka z niej! mam nadzieję, że się dogadają i polubią...a wtedy to dopiero będzie się działo:D :diabelek

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2013, 21:07:00 pm »
U nas nie było problemu z załatwianiem się - zawsze w jeden róg waliła, ale trzeba było jej przyczepić tam trochę siana i nauczyła się.
My oczywiście czekamy na osobny wątek i relacje z życia młodej i kolegi(kolezanki) :D

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2013, 21:21:14 pm »
jak tylko przyzwolenie będzie od weta to na bieżąco będziemy wrzucać  jak idą postępy:D

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2013, 22:27:25 pm »
Agata- witam na forum!  :jupi
To taka radość widzieć, jak ktoś komu wyadoptowało się królika, zagląda tutaj :)
W zasadzie niewiele mogę dodać, bo Eni wyczerpująco odpisała na twoje zapytanie :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: piętrowa klatka
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2013, 08:34:26 am »
Witaj Iskra! Właściwie dzięki forum znalazłam  Mimi. A teraz skoro są dwa króliki i to i dwa razy więcej pytań:D  Pozdrawiam!