Autor Wątek: Kichanie  (Przeczytany 330791 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Sputnik

  • Gość
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #740 dnia: Marzec 09, 2016, 09:58:03 am »
Historia jakich wiele, ku pamięci i ku niepotrzebnym antybiotykom  :pokoj:
Małpa zaczyna sobie kichać, od przypadku do przypadku, pierwszy dzień, nie widać wysięku.
Tak więc co, cerutinki, witaminki, i myślimy co dalej, zawiać nie zawiało, na chorą nie wygląda, dzień drugi, psik psik, od przypadku do przypadku, trzeciego dnia patrzę w końcu dokładnie w to nosisko i wodnisty wysięk z jednej dziurki  :wow, wisiało już widmo problemów z okiem albo zębami, no bo katar z jednej dziurki raczej nie występuje. Chwilę później doszło do seryjnego kichania, pół mordki sobie "zapluła" tym wodnistym wysiękiem i tak nastąpiło cudowne ozdrowienie.
Najpewniej pyłek z siana (rumianku), bo się trafił dość zapylony worek, (vitapol rumiankowy).



 

Offline Magda11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #741 dnia: Marzec 12, 2016, 20:42:08 pm »
Ja kiedyś nie przywiązywałam aż takiej uwagi do diety mojej mani ale odkąd zachorowała i już myślałam że nie wyzdrowieje zaczynam przyglądać się bardziej jej posiłkom, to prawda można się do tego przyzwyczaić

Offline Ruda90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lębork
  • Moje króliki: Leszek i Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #742 dnia: Marzec 14, 2016, 07:18:26 am »
Hej :)
My niestety znowu mamy problem, tym razem to nie Zuzia. Król ma biały wypływ z nosa, miesiąc temu przez tydzień przyjmował leki i mu przeszło. Dzisiaj niestety wszystko wróciło ;/
Rozumiem, że najlepiej zrobić wymaz i rtg?



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #743 dnia: Marzec 14, 2016, 08:01:39 am »
Hej :)
My niestety znowu mamy problem, tym razem to nie Zuzia. Król ma biały wypływ z nosa, miesiąc temu przez tydzień przyjmował leki i mu przeszło. Dzisiaj niestety wszystko wróciło ;/
Rozumiem, że najlepiej zrobić wymaz i rtg?
TYdzień to zazwyczaj za mało, żeby wyleczyć katar, nawet jeśli ustają objawy, trzeba leczyć jeszcze z tydzień albo dwa.
W tej sytuacji rzeczywiście zrobiłabym wymaz i RTG, żeby wykluczyć zęby.
A jak Zuzia?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ruda90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lębork
  • Moje króliki: Leszek i Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #744 dnia: Marzec 14, 2016, 08:09:23 am »
Z Zuzią wszystko ok, mała ma alergię, zmieniłam jej pokarm i już nie kicha na szczęście.
no nic...podjadę jeszcze raz do weta i postaram się coś ustalić, pewnie dostanie dalej antybiotyk. Czy na zęby to nie jest za wcześnie? Wszyscy weterynarze mówili, że króliki dopiero po 2 roku życia mogą mieć problemy z zębami..mój nie ma jeszcze 1,5 roku, ale pewnie te dwa lata nie są regułą ;/



Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #745 dnia: Lipiec 23, 2016, 08:14:19 am »
Witam, może Wy mi pomożecie

Na początku mój króliczek kichał. Były kropelki - zero efektu. Później przez 10 dni antybiotyk po 5 dniu przestała kichać. Dzisiaj jest drugi dzień po odstawieniu antybiotyku i znowu zaczyna kichać :(. Nie wiem czy może być to spowodowane :(( Jak miała antybiotyk ani nawet przy sianku nie kichała. Jeśli chodzi o jedzenie to dostaje granulat (versale laga dla juniorów) i świeże warzywa (marchewka, pietruszka, papryka, seler naciowy, czasem burak)

Króliczek ma dopiero 4 miesiące. Jest to samiec rasy mini rex.

Jeśli macie jakieś sugestie o proszę o pomoc :(( nie chce znowu wozić jej do weta :(( dodam, że króliczek jest radosny skacze, biega itp

Offline Ruda90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lębork
  • Moje króliki: Leszek i Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #746 dnia: Lipiec 23, 2016, 08:16:11 am »
A jak długo dostawał antybiotyk?



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #747 dnia: Lipiec 23, 2016, 08:27:43 am »
Przyczyna jest, jak podejrzewam, prosta - niedoleczona infekcja bakteryjna. Antybiotyk zadziałał, ale został podany za krótko. Przy katarach antybiotyk powinien być podawany przez 3-4 tygodnie (a to też nie gwarantuje efektu, niestety, bo katary źle się leczą u królików).
JAki antybiotyk dostawał?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #748 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:38:05 pm »
Weterynarz nie stwierdził u niego kataru. Nie wiem co może powodować te kichanie. Zmieniałam juz siano. Teraz odstawie granulat może to jest powodem. Po leczeniu kroplami do oczu dalej kichal z tym ze Pani weterynarz stwierdziła ze nie może zdrowego królika leczyc
 po tygodniu znowu pojechałam do weta i miała jakiś maly wyciek z nosa i dlatego byl antybiotyk na 10 dni.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #749 dnia: Lipiec 23, 2016, 13:46:26 pm »
Skoro był wyciek z nosa, to był katar. Nie daj sobie wmówić bzdur typu alergia - to częsta wymówka weterynarza, który nie wie, jak dalej leczyć. Alergie u królików występują zdecydowanie rzadko. Tak tylko uprzedzam.
Widzę, że jesteś z Katowic - radzę wybrać się do dobrego króliczego weta  - w Katowicach przyjmuje dr Szymon z gabinetu "Reptilio", tam masz pewnie najbliżej. Ewentualnie gabinet Synergia i dr Marta Białasik, ale to już Bytom.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #750 dnia: Lipiec 23, 2016, 15:43:36 pm »
No nic to wybiorę się w poniedziałek do weta. Jedyne co jeszcze zauważyłam to to, ze chrapie i tez słychać (dosyc glosno) jak cos wacha. Podobnie jak u psa typu mops czy pekińczyk.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #751 dnia: Lipiec 23, 2016, 15:56:30 pm »
Smerfetko, to też jest objaw  nieżytu nosa. Proszę, wybierz się do któregoś z wetów, o których pisałam wyżej.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #752 dnia: Lipiec 23, 2016, 22:56:53 pm »
Nie śmiejcie się...ale dla mnie to jest naprawde nowość. To jest mój drugi królik. Poprzedni byl barankiem i ani razu nie kichnął...chodził na spacery, mieszkał z psem i kanarkiem (w jednym pokoju). Ten od samego poczatku (3-4 dzień jak zamieszkał ze mną) zaczął kichać:( i nie ma ani psa ani innych zwierząt :(( nie wiem skąd to się wzięło :(( siano dostaje najwyższej jakości. Wszystko bylo czyszczone . Królik kicha, ale wygląda na okaz zdrowia. Biega jak szalony, apetyt ogromny i to co bylo dla mnie zupełnym szokiem jest strasznym czyściochem. Czyści siebie i wszystko dookoła , załatwia sie tylko do kuwety. Zachowaniem przypomina psa....

Offline Ruda90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lębork
  • Moje króliki: Leszek i Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #753 dnia: Lipiec 23, 2016, 23:33:05 pm »
Mój królik też kichal, jak przywiozlam go do domu miał około roku, dostawał karmę z versele laga cuni naturę. Zaczął kichac, następnie pojawił się wyciek z nosa..przezroczysty,  podobny do ludzkiego kataru takiego przy przeziebieniu. Antybiotyk przez 4 tygodnie plus inhalacje, rtg nic nie wykazało...weterynarz konsultowal się z jakimś wetem z Krakowa specjalista od królików i nic. Aż doszłam do wniosku, że może to karma, dałam krolikowi tylko świeże warzywa, zielenine i siano....i jak ręką odjal, wszystkie objawy ustaly. Miał alergie na karmę, została zamieniona na granulat z VL i wszystko gra! Może też warto spróbować takie podmiany z karma :)



Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #754 dnia: Lipiec 23, 2016, 23:52:58 pm »
No właśnie mój dostaje granulat z tej firmy, ale odstawie ja i zioła które dostawał. Mam nadzieje ze to pomoże.

Offline Ruda90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lębork
  • Moje króliki: Leszek i Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #755 dnia: Lipiec 23, 2016, 23:56:51 pm »
Podawaj mu zioła na wzmocnienie.. Pokrzywa, jezowka, malina, siano odpylone...może to faktycznie alergia. Niby  nie zdarza się zbyt często, ale jednak :) sprawdź..tydzień wystarczy, jeśli to alergia to przestanie kichac.



Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #756 dnia: Lipiec 24, 2016, 00:17:48 am »
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. I tak musze za tydzień jechac z psem na szczepienie. Jak niw przejdzie zobaczę co powie wet. Zuzie i tak musze w końcu zaszczepić...

Offline Ruda90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lębork
  • Moje króliki: Leszek i Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #757 dnia: Lipiec 24, 2016, 00:19:22 am »
Zuzia..to tak jak moja ;p szczepienie dopiero jak mina objawy, być może to faktycznie jakaś bakteria i wtedy szczepienie może zaszkodzic



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #758 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:09:39 am »
Oczywiście, można odstawić granulat na próbę, nie zaszkodzi. Jednak, jak pisałam, alergie królika są zdecydowanie rzadsze niż katary, które są niestety częstą króliczą przypadłością.
Powtórzę po raz kolejny z mocą: króliczy wet, tylko króliczy. W przypadku kataru zwykły, psio-koci wet, może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Smerfetka93

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Zuzia
Odp: Kichanie
« Odpowiedź #759 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:48:25 pm »
Chodzę do weta od malych gryzoni i królików. Wczoraj i dzisiaj po kichaniu pojawiła się biała wydzielina. Wet stwierdził ze może to być pasteroloza. Pobrał wymaz wyniki w poniedziałek. Dzisiaj dostała 3 zastrzyki. Antybiotyk cos przeciwzapalnego i cos na wzmocnienie. Jestem przerażona :(( Wet powiedziała ze pewnie kupiłam chorego królika. Bo tak jak pisałam kichanie pojawiło sie 5 dnia od jej przywiezienia do domu.