Autor Wątek: Kichanie  (Przeczytany 330849 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 13, 2014, 12:41:31 pm »
dori wlasnie wczoraj ok północy z lublina z powróciłam:(- tyle ze ja jezdze bsami i pociagami- na samochodowe eskapady mnei nie stac
poza tym nie wiem czy maja tam endoskop dla babli w wawie jest na bank - ale jestem pewna na 1000% ze dr wiedzialby gdzie szukac problem i umialby malemu pomoc
a bierze praktycznie tylko za zewn badania i leki (a i za leki nie zawsze)- dlatego w zartach z Aguleksem go dr Judymem nazywamy:)))
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline acha1802

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 13, 2014, 12:41:47 pm »
Wieczorem dostał i była poprawa, rano też na drugi dzień było dobrze ale już wrócił do kaszlu i duszenia się..

« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 12:54:13 pm wysłana przez acha1802 »

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 13, 2014, 12:44:25 pm »
Wieczorem dostał i była poprawa, rano też na drugi dzień było dobrze ale już wrócił do kaszlu i duszenia się..
Możesz poprosić o danie w ciemno leków na alergię - a nóż.... a te leki nie szkodzą nawet brane w ciemno w przeciwieństwie do sterydów.
Można rozważyć też NLPZ skoro już się bawicie w strzelanie w ciemno.


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 13, 2014, 12:46:41 pm »
Ja także myślę że doktor by pomógł małej...Acha 1802 dzwoń pod nr , który ci dałam ....do skutku. Doktor nie zawsze od razu odbiera.Albo poślij SMS żeby oddzwonił ,że sprawa bardzo pilna.  ...
Najważniejsze to postawić diagnozę ...a nie leczyć w ciemno.


Skoro królik nigdy nie miał alergii, to w kilka dni się jej nie nabawił. Z objawów opisywanych wynika iż ma rozpulchniona błonę  śluzową krtani . Steryd obkurcza na trochę ,królik się lepiej czuje ,  a potem sytuacja wraca do punktu wyjścia .Może to być spowodowane albo bakteriami jakimiś , albo może coś tam utkwiło i spowodowało opuchliznę , skoro nie ma wycieku z noska . Polecam dr ZIetka bo mam do niego 100% zaufania, leczyłam królika w Ogonku , co prawda dawno , ale prawdą jest ,ze tak drogo to nigdzie nie jest . Ewentualnie trzeba sie umówić z Siccą i podjechać do Bytomia z króliczkiem .
Ja rozważałabym te dwie możliwości.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 12:54:09 pm wysłana przez dori »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 13, 2014, 12:52:41 pm »
dori ostatnio odbiera na ten swój osobisty z koncowka 17 sluzbowy znów zepsół:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline acha1802

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 13, 2014, 12:54:22 pm »
Marta 1984 w ciągu miesiąca wydałaś kilkadziesiąt razy więcej??? czyli musisz być bardzo bogata.. ja niestety nie jestem.. oczywiście biorąc króla z SPK mogła go wziąć jako dom tymczasowy a nie na stałe bo nie sądziłam że kiedyś przyjdzie taki czas że po prostu będę musiała tysiącami sypać na jego leczenie, bo teraz bym musiała kolejne 550zł na tomografię wydać..
Oczywiście chciałam pomóc królowi którego inni ludzie na śmietnik wyrzucili i straż miejska przywiozła go do SPK, ale widzę że teraz Marta niczym się nie różnie od tych ludzi bo nie mam już kasy na dalsze leczenie!

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 13, 2014, 12:54:50 pm »
Podeślę Acha 1802

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 13, 2014, 13:02:31 pm »
jak mala zachorowala zdarzyl sie nam miesiac w ktorym wydalismy blisko 5tys
lacznie ok 24tys
ja mialamsie leczyc ale to odlozylam
wszystkie oszczednosc, wspomozenie od babci, rodziców, wklad chlopaka i posprzedawanych troche rzeczy, pieniądze z urodzin, imienin, swiat zamist prezentów i musielismy dac rade ale mala dzieki temu mała zyje
nie jestem bardzo bogata ale co mam powiedziec zwierzakowi sorry nie ma kasy zegnaj
mozna pokombinowac, zrobic gielde, zarobic, pozyczyc

ps po raz kolejny napisze- zacznij od endoskopii, nie tomografu- Sicca która ci radziła powyzej jest bardzo dobrym weterynarzem od maluchów z niemała intuicją diagnostyczną- mimo że jest młoda warto się jej posłuchac bo ma nosa
poza tym jak przyjdzie co do czego we wroclawiu wyjdzie ci taniej- dojedziesz tam blabla car lub z kims sie zabierzesz
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline acha1802

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 13, 2014, 13:07:28 pm »
Jestem ciekawa ile na chore dzieci dajesz..

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 13, 2014, 13:10:21 pm »
Wydaje mi się , że lepiej będzie jak się zastanowimy jak pomoc króliczkowi , bo aż serce boli jak się patrzy na filmik

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #570 dnia: Marzec 13, 2014, 13:13:08 pm »
dobra acha koncz juz z tymi osobistymi wybiegami
nie daje nic bo nie ma wolnyc srodkow- sama jestem chora i to poważnie ale to nie jest chyba twoja sprawa
 rób co chcesz
nie chcesz rad, pomcy radz se sama- króla szkoda ale wobec twego uporu nic sie nie da pomóc
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #571 dnia: Marzec 13, 2014, 13:37:33 pm »
Nie każdy może sobie brać urlop kiedy chce ( i jeździć po Polsce)  bo mu zwierzątko zachorowało - to tak w ramach sprowadzenia niektórych na ziemię.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #572 dnia: Marzec 13, 2014, 13:42:58 pm »
Bardzo proszę o powrót do tematu.

Acha, wysłałam Ci priv - odpowiedz, proszę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 13, 2014, 16:28:21 pm »
Acha, ja rozumiem ,że nie masz kasy i jesteś zniechęcona po tym co zaproponował Ogonek, ale nie przejmuj się, pomożemy.Tylko zdecyduj co i jak, ludzie jeżdżą po całej Polsce i można królika zawieźć, a opłaty za dalsze leczenie rozłożyć na raty.Coś się zorganizuje i królika uratuje.Nie poddawaj się, napisz jakie decyzje podjęłaś?

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 13, 2014, 16:38:01 pm »
Koszt endoskopii górnych dróg oddechowych na Śląsku to ok. 250 zł (zawiera już koszty znieczulenia). Zdaję sobie sprawę, że to wysoki koszt, ale myślę, że byłaby bardzo dobrym punktem wyjściowym co do dalszych decyzji - bo tak w sumie - poza lekami - uszata nie miała wykonanych żadnych szczegółowych badań.
Czy mogłabyś odpowiedzieć na pytania, które zadałam wcześniej?
(Czy osłuchowo pani dr stwierdziła szmery/świsty w polach płucnych, jakie (wdechowe/wydechowe)? Czy poza momentami ataków królik ma napady duszności? Jeżeli tak, czy duszność nasila się w czasie odpoczynku lub snu?)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline acha1802

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 13, 2014, 18:14:18 pm »
wszyscy lekarze u których byłam nie stwierdzili żadnych szmerów.
Królik ma ataki takie jak na filmie ale raz na kilka godzin, jednak teraz są one silniejsze czyli częściej wydaje dzwięki takie jakby miał zwymiotować (nie wiem jak to inaczej opisać), co jakiś czas kichnie ale nie kręci głową wtedy.
Bardzo łatwo wywołać u niego pojedyncze kichnięcie podkładając mu pod nos lub buźkę źdźbełko trawy i pogłaskać nim po nosie..
Często ataki przychodzą gdy włożę mu nową porcję siana ale wydaje mi się że to może być przez pył który znajduje się na suszonej trawie, co nie znaczy że ataki się nie pojawiają nawet wtedy kiedy siana nie wkładam..
nie ma ataków duszności. Raczej powietrza mu brakuje gdy atak dość długo trwa..

możliwe jest że po 8dniowej kuracji antybiotykowej wciąż ma podrażnioną (np. wysuszoną) krtań albo górne drogi oddechowe?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 18:20:21 pm wysłana przez acha1802 »

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 13, 2014, 18:58:05 pm »
możliwe jest że po 8dniowej kuracji antybiotykowej wciąż ma podrażnioną (np. wysuszoną) krtań albo górne drogi oddechowe?

Jedno nie ma związku z drugim chyba że po antybiotyku nabawił się jakiejś grzybicy a już długo męczą go tymi antybiotykami. (właściwie to chyba od początku). Wilgotne powietrze mogło by mu trochę pomóc skoro taki wrażliwy na pył, jakiś mokry ręcznik na "połowę" klatki (kratki) położyć albo cuś. Możesz też wsadzić ręcznik do gorącej wody z łyżką sody oczyszczonej i taki gorący-wykręcony ręcznik zarzucić na klatkę (całą klatkę szczelnie opatulić takim gorącym ręcznikiem) (poczekać 20 minut) i powtórzyć 2-3 razy z przerwami żeby się czasami nie ugotował od tej "parówki" ;)

Parówka z sody to musi być prawie wrzątek - spokojnie nie ugotuje się bo i tak wystygnie w 3 minuty, a wilgotny ręcznik może leżeć cały czas na klatce, byle przeciągów w domu nie było.

 

« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 19:12:09 pm wysłana przez Sensej »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 19, 2014, 09:56:18 am »
Co słychać u Gretki

Offline acha1802

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 19, 2014, 12:28:51 pm »
Wszystko zmierza ku dobremu :)
Wczoraj byłam u Pani dr Godlewskiej i oczywiście już wiemy że Greta nie będzie miała żadnego innego lekarza! Pani Ania jest po prostu świetna! :)
Miała robione prześwietlenie - nic nie wykazało. Miała pobraną krew - dziś będzie wynik. W piątek będzie miała robioną endoskopię która mam nadzieję wreszcie coś powie..
Królik czuje się dobrze ma apatyt i jak zwykle psoci  :bunny:
Pani weterynarz stwierdziła, że gdybym nie pokazała jej filmu jak królik kaszle to nigdy by mi nie uwierzyła że Grecie coś dolega :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 12:36:06 pm wysłana przez acha1802 »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik kicha i się krztusi :(
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 19, 2014, 12:35:23 pm »
dr Godlewska ma na imie Agata- Ania to dr Rzepka:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!