Autor Wątek: Witam mam króliczka..  (Przeczytany 33051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 25, 2010, 21:56:57 pm »
Cytat: "Iras"
marchewka i kapusta to stanowczo NIE jest bogata dieta - ani specjalnie zdrowa



Niewiem czy widziałaś ale napisałam że rzadko podaję.Kapuste bardzo a marchewkę kilka plasterków na kilka dni.


Cytat: "Iras"
Przede wszystkim - poczytaj UWAZNIE na temat odpowiedniej diety, druga sprawa - cierpliwosc. Tydzien to bardzo krotki okres czasu, jesli krolik jest po przejsciach tym bardziej.


Czytałam  i dostałam porady o cierpliwośći - bez obaw opiekuje sie nim i u mnie krzywdy nigdy miec nie bedzie nie dopuszcze do tego niestety kupilam go w zoolgicznym bo byl z kolega i aki smutny a potem weszlam do tego sklepu i juz nie powzalal kolejnych dotykac to czemu te powzalal ? ;(
Cytat: "Iras"
Co do poznwania krolika z psem - tu pojawia sie jeszcze jedna kwestia - pies to drapieznik


Wołam głosno do Tiny ale ona chce sie z nim pobawic szkoda tylko ze Kuba to inaczej odbiera- Bez obaw. Postaram się byc wytrwala a nawet bede wytrwala i bedewalczyla zeby kuba wrescie docenil swoja wartosc! ale dzieki za porady.



p.s O diecie to czytam teraz . Smakolyki warzywa duzo mu siana daje

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 9:58 pm ]
Cytat: "Iras"
oswoil sie z zapachem psa w mieszkaniu , obecnoscia psa w pokoju (o ile pies nie interesuje sie za bardzo krolikiem)

Dociagam Tine do klatki i on ja wacha ale ona nie chce byc wachana ale troche tylko wacha.


Musze zmienic miejscowosc kuby - bo jest w przedopkoju a tam za duzo razy chodzimy :bejzbol

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 25, 2010, 22:09:11 pm »
MarlenaKubuśowa, dodam, ze zwyklej kapusty nie podajemy. Moze powodowac wzdecia. Dobra jest kapusta pekinska. Zwyklej salaty tez nie wolno dawac. Mozna dawac salate rzymska :)

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2010, 22:34:50 pm »
Cytuj
marchewka kapusta oczywiscie w malych ilosciach karma i siano


troche popracuj nad interpunckja, bo bez przecinka w odpowiednim miejscu wyszlo na to, ze mozna to zrozumiec na dwa sposoby - albo ze marchewka i kapusta w malych ilosciach, albo ze karma.

poczytaj tez troche o psach ;). A jesli chodzi o sluchanie sie - jesli pies sie nie slucha zastosuj jakis "motywator" pod postacia czegos co lubi (jakis smakolyk)

Na razie nie dociagaj psa do klatki - krolik wech od ludzi ma nieporownywalnie lepszy - wierz mi, on wie ze w poblizu jest pies, musi jednak zrozumiec, ze zapach drapieznika nie oznacza niebezpieczenstwa. Przyzwyczajanie psa do krolika tez moze troche potrwac - i tu ostroznosc przede wszytkim, bo pies - nawet niechcacy, moze zrobic krzywde. Wazne jest tez, zeby pies krolika do siebie nie zrazil - np. szczekaniem na niego, gwaltownym doskakiwaniem itp. - dla krolika jezyk psa jest niezrozumialy, nie bedzie on wiedzial, ze  pies nie chce go skrzywdzic. W kazdym razie - na poczatku.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2010, 23:26:00 pm »
Powinnaś jak najszybciej zmienić miejsce dla królika i zakupić też kojec,wydzielić jemu miejsce w spokojniejszej strefie tam gdzie za bardzo nikt nie chodzi,kojec dodatkowo ograniczy też dostęp psa do klatki.Zanim króliczek nie będzie miał spokojnego miejsca to nadal będzie się bał,jak faktycznie chcesz dla niego dobrze i chcesz aby szybciej się przyzwyczaił powinnaś tak zrobić jak najszybciej,nawet na małym metrażu i w pokoju przechodnim znajdzie się takie miejsce.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 26, 2010, 07:03:52 am »
Cytat: "Iras"
Cytuj
marchewka kapusta oczywiscie w malych ilosciach karma i siano


troche popracuj nad interpunckja, bo bez przecinka w odpowiednim miejscu wyszlo na to, ze mozna to zrozumiec na dwa sposoby - albo ze marchewka i kapusta w malych ilosciach, albo ze karma.
Co ma powiedzmy że Polski do królików? .

poczytaj tez troche o psach ;). A jesli chodzi o sluchanie sie - jesli pies sie nie slucha zastosuj jakis "motywator" pod postacia czegos co lubi (jakis smakolyk)
O psach ? W moim życiu ciągle są psy i nie musze o nich czytać bo o nim wie wszystko. Tylko ze ulubiona rolka Tiny na nia nie dziala bo ona chce sie bawic.

Na razie nie dociagaj psa do klatki - krolik wech od ludzi ma nieporownywalnie lepszy - wierz mi, on wie ze w poblizu jest pies, musi jednak zrozumiec, ze zapach drapieznika nie oznacza niebezpieczenstwa. Przyzwyczajanie psa do krolika tez moze troche potrwac - i tu ostroznosc przede wszytkim, bo pies - nawet niechcacy, moze zrobic krzywde. Wazne jest tez, zeby pies krolika do siebie nie zrazil - np. szczekaniem na niego, gwaltownym doskakiwaniem itp. - dla krolika jezyk psa jest niezrozumialy, nie bedzie on wiedzial, ze  pies nie chce go skrzywdzic. W kazdym razie - na poczatku.



Rozumiem to już.  :hmmm

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 7:08 am ]
Cytat: "monika.k"
Powinnaś jak najszybciej zmienić miejsce dla królika i zakupić też kojec,wydzielić jemu miejsce w spokojniejszej strefie tam gdzie za bardzo nikt nie chodzi,kojec dodatkowo ograniczy też dostęp psa do klatki.Zanim króliczek nie będzie miał spokojnego miejsca to nadal będzie się bał,jak faktycznie chcesz dla niego dobrze i chcesz aby szybciej się przyzwyczaił powinnaś tak zrobić jak najszybciej,nawet na małym metrażu i w pokoju przechodnim znajdzie się takie miejsce.



Problem jest żę moje mieszkanie jest małe.  i ja musze sie zastanowic gdzie go polozyc w moim pokoju jak juz mowilam sa papugi , chyba bym zarozła brudem gdbym postwila 2 klatki . wiec moj pokoj.. no chyba ze w innym miejscu od papug co jest nie mozliwe. pod oknem jedynie . Kojec hmm kojec.. Jestem zdana jedynie na zoologika ale jak kojec wlozyc do klatki czy tak na wierzch ? XD. mieszam sie juz  :rotfl2  :rotfl2  moja klatka ma 100 .

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 7:08 am ]
Cytat: "monika.k"
Powinnaś jak najszybciej zmienić miejsce dla królika i zakupić też kojec,wydzielić jemu miejsce w spokojniejszej strefie tam gdzie za bardzo nikt nie chodzi,kojec dodatkowo ograniczy też dostęp psa do klatki.Zanim króliczek nie będzie miał spokojnego miejsca to nadal będzie się bał,jak faktycznie chcesz dla niego dobrze i chcesz aby szybciej się przyzwyczaił powinnaś tak zrobić jak najszybciej,nawet na małym metrażu i w pokoju przechodnim znajdzie się takie miejsce.



Problem jest żę moje mieszkanie jest małe.  i ja musze sie zastanowic gdzie go polozyc w moim pokoju jak juz mowilam sa papugi , chyba bym zarozła brudem gdbym postwila 2 klatki . wiec moj pokoj.. no chyba ze w innym miejscu od papug co jest nie mozliwe. pod oknem jedynie . Kojec hmm kojec.. Jestem zdana jedynie na zoologika ale jak kojec wlozyc do klatki czy tak na wierzch ? XD. mieszam sie juz  :rotfl2  :rotfl2  moja klatka ma 100 .

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 7:08 am ]
Cytat: "monika.k"
Powinnaś jak najszybciej zmienić miejsce dla królika i zakupić też kojec,wydzielić jemu miejsce w spokojniejszej strefie tam gdzie za bardzo nikt nie chodzi,kojec dodatkowo ograniczy też dostęp psa do klatki.Zanim króliczek nie będzie miał spokojnego miejsca to nadal będzie się bał,jak faktycznie chcesz dla niego dobrze i chcesz aby szybciej się przyzwyczaił powinnaś tak zrobić jak najszybciej,nawet na małym metrażu i w pokoju przechodnim znajdzie się takie miejsce.



Problem jest żę moje mieszkanie jest małe.  i ja musze sie zastanowic gdzie go polozyc w moim pokoju jak juz mowilam sa papugi , chyba bym zarozła brudem gdbym postwila 2 klatki . wiec moj pokoj.. no chyba ze w innym miejscu od papug co jest nie mozliwe. pod oknem jedynie . Kojec hmm kojec.. Jestem zdana jedynie na zoologika ale jak kojec wlozyc do klatki czy tak na wierzch ? XD. mieszam sie juz  :rotfl2  :rotfl2  moja klatka ma 100 .

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 26, 2010, 11:05:56 am »
więc przestaw papugi,miałam w swoim życiu i psa i do czynienia z papugami,przecież papugi można postawić w zupełnie inne miejsce,klatkę można postawić w środku kojca,dodatkowy azyl dla króliczka,nie wykręcaj się małym mieszkaniem :lol  ja mam 36m2 i mam 4 króliki obecnie,a nawet ostatnio miałam ratować 5-tego co mieszkałby w kuchni,zawsze można tak delikatnie przemeblować pokój aby króliczek też miał swój azyl a kojec można postawić wszędzie,kojec plus klatka w kojcu sprawi że króliczek będzie miał więcej powierzchni,dodatkowo oprócz klatki chroni go od psa także kojec więc za jakiś czas pewnie poczułby się już bezpieczniej i osiągnęłabyś swój cel.
P.S kojec wygląda mniej więcej tak
http://allegro.pl/item998053706_kojec_dla_pieska_lub_gryzonia_6_elementow_60x60.html
ja swój kupowałam właśnie u tego allegrowicza,ale jak znajdziesz taniej to też może być
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:26:55 pm »
Cytat: "monika.k"
więc przestaw papugi,miałam w swoim życiu i psa i do czynienia z papugami,przecież papugi można postawić w zupełnie inne miejsce,klatkę można postawić w środku kojca,dodatkowy azyl dla króliczka



Ale moi rodzice się trudno zgodza bo ja mam powaznie male mieszkanie i nie ma miejsca gdzie papugi pozstawic po za tym smieja sie ze czytam takie fora ://. bym mogla zdjecie swojego pokoju zrobić
Cytat: "monika.k"
nie wykręcaj się małym mieszkaniem

ja sie nie wykrecam tylko mowie prawde :zdenerwowany


Po za tym ,  ten kojec taki sie maly wydaje czyli jak kupie kojec dla kroliczka to wsadzic klatke w niego ? a co dac do kojca ? ta klatka bedzie ,, otoczona '' ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:40:27 pm »
Marlenko,

Przejrzyj np. takie tematy:

http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1058&highlight=zagroda

http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=3761&highlight=zagroda

http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7819&highlight=zagroda

http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=2959&highlight=zagroda

Przeczytasz i zobaczysz w nich (są też zdjęcia), jak można urządzić królicze mieszkanie. Szkoda, że nie masz wsparcia w rodzicach, ale nic się nie przejmuj - być może kiedy zobaczą Twoje zaangażowanie, to z czasem też się zaangażują  :przytul  Moi rodzice też się śmiali i pukali sobie w czoło, jak zaczynałam się zajmować królikami, a teraz już im minęło :) i jakoś przestało ich to śmieszyć ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:51:23 pm »
Az sie wzruszylam  :przytul  ok przejrzę dzieki , dobrze ze chociaz wy jestescie:niesmiala: narazie ja jestem  mkloda ale mam amibcje i kiedys im pokaze  :przytul

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:17:01 pm »
MarlenaKubuśowa, cyknęłam zdjęcie jak wygląda dla porównania moja zagroda, a mam pokój 3,5m x 3m. (na bałagan proszę nie patrzeć- jestem w trakcie sprzątania  :P  ). Chwilowo klatka z Trusiem stoi na górze, ale pimpek biega po pokoju codziennie i dopiero wieczorem jest wynoszony do klatki.
Podkreślam, że gdy moje urwisy się w końcu pogodzą to klatka zniknie na stałe  :jupi najprawdopodowniej wystawię ją na forumowy bazarek :)



Wysokość to 90cm (zalecana jest wyższa, ale Bubu całe szczęscie nie wyskakuje), mozna ją ustawiać pod róznymi względem- kwadrat, ośmiościan, prostokąt- także jest uniwersalna :)

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:58:06 pm »
bardzo fajnie wyglad  :przytul


problem jest ze ja mam tak zapelniony pokoj ze ledwo przejsc idzie

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:31:56 pm »
Cytat: "MarlenaKubuśowa"
bardzo fajnie wyglad :przytul


Nie jest trudno zrobić takie mieszkanie dla uszaka- wystarczy pomysł, trochę pieniędzy i wszystko da się zrobić :)

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:32:24 pm »
http://img101.imageshack.us/gal.php?g=006ohy.jpg



Oto mój pokój + Tina <piesio> Drapiący się i Kuba w klatce bo łobuz nie chciał wyjsc ocenicne gdzie dac klatke oczywiscie mam wiecej szaf ale ledwo mam miejsce  :(

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 5:35 pm ]
Cytat: "mysza"
Nie jest trudno zrobić takie mieszkanie dla uszaka- wystarczy pomysł, trochę pieniędzy i wszystko da się zrobić  


Chętnie bym zrobiła ale 2 powody

1 .brak miejsca
2. rodzice

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:42:54 pm »
Masz taki sam pokój jak ja miałam wcześniej- rozumiem co przechodzisz  :glaszcze:

Szkoda, że nie możesz go przemeblować trochę- na pewno byłoby wtedy więcej miejsca.

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:58:20 pm »
Cytat: "mysza"
Masz taki sam pokój jak ja miałam wcześniej- rozumiem co przechodzisz
nie zostawiaj mnie ty zielonku ;( :D


No wlasnie w tym problem -.- rodzice maja nie wiele wiekszy . No szkoda ze za mala jestem bo gdybym miala 15 to byl robilabym co chciala!!:) Kroliki i psy to moja pasja  :przytul

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:02:28 pm »
Cytat: "MarlenaKubuśowa"
nie zostawiaj mnie ty zielonku ;( :D


że co? :hmmm

Cytat: "MarlenaKubuśowa"
No szkoda ze za mala jestem bo gdybym miala 15 to byl robilabym co chciala!!:)


W sumie to mieszkasz z rodzicami i przecież możesz się ich spytać czy nie mogłabyś zrobić niewielkiego przemeblowania, aby w pokoju było bardziej funkcjonalnie :)

Miałam 15 lat, ale nie robiłam co chciałam :P niestety :P

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:05:24 pm »
Emotinek ,, głaszcze''


Ja już znam odp moich rodziców. nie nie nie nie . a jesli juz to czerwiec lub coś moze sierpien bo beda mi tapetowac :(

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:07:07 pm »
Cytat: "MarlenaKubuśowa"
Ja już znam odp moich rodziców. nie nie nie nie . a jesli juz to czerwiec lub coś moze sierpien bo beda mi tapetowac :(


No to widzisz :D już możesz wtedy działać- podsunąć pomysł na zagospodarowanie przestrzenne, zrobienie miejsca na wszystko aby było dobrze do uzytwkowania :) da się tylko trzeba chcieć i miec dobre pomysły jak podejść rodziców :)

MarlenaKubuśowa

  • Gość
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:09:06 pm »
Cytat: "mysza"
No to widzisz  już możesz wtedy działać- podsunąć pomysł na zagospodarowanie przestrzenne, zrobienie miejsca na wszystko aby było dobrze do uzytwkowania  da się tylko trzeba chcieć i miec dobre pomysły jak podejść rodziców  
Rodzice moze sie zgodza tata sie zastanawia gorzej z mamą.
Problem w tym ze nie mam pomysłu na to :(:P

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Witam mam króliczka..
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:29:52 pm »
Zacznij od pomiaru pokoju :)
Pozniej dopasuj meble do twoich potrzeb, ale też wygody dla zwierząt. To nie jest trudne, a rozwiązań jest pełno :)
Wszystko się zmieści jak tylko dobrze pomierzysz i dopasujesz. Podczas przemeblowania możesz też powyrzucać niepotrzebne sprzęty, ubrania oddać na cele charytatywne, meble oddać do schorniaska dla ubogich, książki czy podręczniki oddać do antykwariatu, czy do biblioteki :) żeby nie zajmować podłogi możesz zrobić półki na ścianach i szafki- tata ci pomoże, a mame tym przekonasz, że będzie np. łatwiej sprzątać podłogę. Nad zagrodą możesz zrobic taki stół jak ja mam- w cale go nie kupiłam- wszystko zrobione jest ręcznie :) (nogi tylko mi kolega zrobił i oszlifował, bo ja się na takich robotach nie znam :P ) Możecie zainstalować zsuwane drzwi- nie będą zajmować miejsca przy otwieraniu, nad kaloryferem mozna zrobić małą półkę na którą dasz sobie drobiazgi. Szafki jak już chcesz to najlepsze do małego pokoju są takie(dla przykładu):

http://www.argos.co.uk/ProductDisplayTRK019?partNumber=8754035



Zawsze możesz coś do nich dorobić, czy przywiesić, mozna też zrobić takie z drzwiczkami. Takie prymitywne, a naprawdę bardzo funkcjonalne i dobrze do przerabiania :) pamiętam, że w domu rodzinnym miałam taką szafkę zrobioną przez ojca- naprawdę świetnie się sprawdzała- na półkach były książki, na dole w szafce zamykanej ciuchy :)