Autor Wątek: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.  (Przeczytany 115373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:37:09 pm »
dobra, teraz wyjdzie na jaw, jaka ze mnie ciemna masa - ale zapytam - to gdzie mam to zgłosic?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:53:25 pm »
Nie mam pojęcia. Na poprzedniej stronie Blacky pisała, że zgłaszać do usunięcia. Może do serwisu wystawiającego artykuł?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 08, 2011, 22:13:42 pm »
Dokładnie tak - do serwisu z powołaniem się na przepis. Jeśli nie zareagują to na policję.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #163 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:34:44 pm »
Ja rozumiem (może nie do końca, ale jednak), że ktoś wrzuca na youtube filmik z pożywiania się węża. Rozumiem, że robi to ktoś młody i głupi, dla kogo to jest ogromne widowisko, coś, czym może się pochwalić przed znajomymi. Ale żeby coś takiego znajdowało się na oficjalnym serwisie, w którym jednak pracują dorośli, myślący ludzie? Co się dzieje z tym światem...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #164 dnia: Lipiec 12, 2011, 15:46:52 pm »
gumi ... ja nie wiem co sie dzieje z tym światem- nikt nie wie.
Ale z pewnością można powiedzieć, że z roku na rok jest coraz gorzej :(

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 12, 2011, 20:44:20 pm »
Nie jest gorzej. Cały czas było tak samo, z tą różnicą, że teraz ludzie nie mają skrupułów, żeby obnosić się ze swoją podłością i głupotą.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 13, 2012, 17:35:51 pm »
Sądzę, że temat wart dyskusji.
Słowo "terrarysta" pewnie w wielu z was wzbudza niezrozumienie, a nawet... nienawiść
Hodowanie węża, karmienie go gryzoniami i wiązanię z tym jakiej kolwiek przyjemności może wydać się... chorę.
Szczególnie, że tak wielu z nas te same gryzonie i króliki tak bardzo kocha.
Należy też zrozumieć tych co kochają węże.
Zwierzęta (drób, bydło) niestety muszą być zabijane w celach spożywczych i potrafię to zrozumieć. Niektórzy, w tym dzieci, ludzie chorzy i oczywiście nasze pieski i kotki, bez mięsa poprostu nie mogą przeżyć.
Oczywiście człowiek dorosły i zdrowy nie potrzebuje mięsa, potrafi bez niego żyć. Zjada je w imię własnego kaprysu. Pozbawia życia bezbronne zwierzęta, aby zwyczajnie zaspokoić swoją "chęć".
Czy nie zachowujemy się tutaj jak terrarysta rzucający wężowi małą myszkę?
Czy karmiąc naszego kota nie zastanawiamy się nad tym, że innemu zwierzęciu prawo do życia zostało odebrane, tylko dlatego, aby nasz kot/ pies zjadł śniadanie?
Różnica między nami, naszymi kotami, a wężami jest taka, że raczej nikt z nas nie zjadał, ani nie gotował kury żywcem.
A prawda jest taka, że wąż NIE MUSI dostawać żywego jedzenia.
Problem zaczyna się tu, że według terrarystów innego jedzenia niż żywe w sklepach nie ma. Kto chce dać  wężowi martwego szczura sam go zabija!
Oto fragment z tego artykułu: http://www.terrarium.com.pl/zobacz/etyczne-aspekty-karmienia-wezy-zywym-pokarmem-883.html
"Nie wszyscy wiedza jak "humanitarnie" zabić mysz czy szczura. Jedna z technik polega na silnym uchwycie tuż za głową zwierzęcia, przy jednoczesnym energicznym pociągnięciu za ogon. Powoduje to przerwanie rdzenia kręgowego i stosunkowo szybką śmierć zwierzęcia. Innym sposobem jest złapanie gryzonia za ogon i silne uderzenie jego głowa o twardy przedmiot. Istotna uwaga- jeżeli już musimy zabić gryzonia należy czynić to możliwie szybko i zdecydowanie. Brak zdecydowania przy opisywanych czynnościach powoduje tylko dodatkowe cierpienia zwierzęcia. "

Ten artykuła mówi chyba wiele :( dla większości terrarystów poprostu łatwiej jest wrzucić zwierze do środka.
To nie wąż jest zły. To nie on decyduje w jakiej formie zostanie mu dane jedzenie, tylko terrarysta!
Nie jeden kot ucieszyłby się, gdybyśmy mu na śniadanie zaserwować żywą mysz. Mimo to koty jedzą "mięso" w galaretce, którego często zawartość mięsa wynosi 3%
W USA podawanie żywych zwierząt jest nielegalne, za to węże są karmione zamrożonymi gryzoniami, zabijanymi masowo i "humanitarnie" jak większość polskiego bydła i drobiu.

Zwracamy uwagę na "złych terrarystów", ponieważ oni zabijają nasze kochane domowe zwierzątko, ale mamy w głębokim poważaniu to, że my zabijamy kury.
Każde zwierze ma prawo do życia. Czy to królik, chomik, kura, krowa czy wąż.
Każde odebranie życia zwierzakowi, w imię własnych zachcianek jest OKRUTNE. A używanie ich jako żywej karmówki należy do najokrutniejszych.
Jedno zwierzę, jest naszym przyjacielem i towarzyszem przez długie lata, a inne miało pecha, i skończyło na naszym talerzu.
Wielokrotnie przeczytałam na forum, że ktoś mówił, aby nie porównywać węża do królika, psa do kury itp.
Dlaczego człowiek wybiera, które ma żyć, a z którego dobrze będzie zrobić kanapkę? :/
Wracając do terrarystów, bo trochę się zapędziłam. Na forum są ludzie, którzy hodują i króliki i węże.
Kiedyś przeczytałam takie zdanie: "Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem." To nieprawda. Terrarium ma szklane ściany, mimo to ludzie tak wyjątkowo okrutnie postępują ze zwierzęciem.
Większość z was nienawidzi terrarystów, kocha swoje króliki, a za chwile z uśmiechem skonsumuje schabowego. Gdzie tu logika?
Jestem wegetarianką i tak samo nie rozumiem terrarystów, jak ludzi jedzących mięso dla przyjemności.
Różnica jest taka, że ci ludzie wypierają fakt, że jedzą małe trupy, a terraryści nie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 19:57:20 pm wysłana przez Ko_meta »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 13, 2012, 17:53:57 pm »
moze nalezaloby rozszerzyc watek, zreszta ciekawy jesli chodzi o zalozenie ... i nie tylko terrarysta ale tez i hodowca, czyli zwierzeta sa dla niego źródłem zysku, a tam gdzie zysk to czesto jest i minimalizacja kosztow co przekladac sie moze czesto na
- warunki w jakich zyja zwierzaki
- to czym sa odzywiane
- to czy i jak sa leczone

dla mnie jest to jak ewidentne nowoczesne XXI wieczne niewolnictwo ... zwierzaki nie maja praw, nikt sie z nimi nie liczy, i nikt ich nie slucha, sady i policja ... smieja sie pod nosem lub wrecz do rozpuku, wszelkie organizacje pro-zwierzece maja czesto zwiazane rece bo prawo faworyzuje hodowcow, lub wrecz otwarcie ich wspiera
juz pare wiekow temu podobe sytuacje mialy miejsce w stosunku do Murzynow, amerykanskich Indian, Chinczykow, wiekszosci narodów górskich

a hodowle nawet te nieoficjalne istniaja w wiekszosci dla zysku i jako pomysl na szybki pieniadz ... co tam ziwerze, co tam jego smierc, co tam warunki w ktorych przebywa na codzien ... co mnie to obchodzi
to sa wlasnie stereotypy myslenia

a terrarysci sa tylko malym kamyczkiem w tym ogrodku

paradoksalnie IMHO watek ten powinien byc wszedzie tylko nie tutaj czyli nie w dziale "Hyde Park - pogawędki o wszystkim i o niczym"
moze bardziej prawa zwierzat ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 18:01:41 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 13, 2012, 19:51:22 pm »
Nie wiedziałam, za bardzo, gdzie go dodać, więc wolałam dodać do wątku "neutralnego". Jak dla mnie jak najbardziej może być przeniesiony do praw zwierząt.

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 13, 2012, 20:13:15 pm »
Jestem wegetarianką, ale nie wydaje mi się, by można było powiedzieć, że jedzenie zwierząt jest okrucieństwem... Jak by nie patrzeć, jest to coś naturalnego -  w przyrodzie jedni zjadają drugich, silniejsi słabszych, więksi mniejszych. Ludzie jako jedyni miewają z tego powodu wyrzuty sumienia. Moim wyborem jest niejedzenie zwierząt, ale nie uważam, że nikt nie powinien tego robić. Jeżeli komuś to pasuje, to ok, trudno. Taka nasza natura, że lubimy smak zwierzęcego białka.

Natomiast okrucieństwo wobec zwierząt dla samego okrucieństwa jest moim zdaniem czymś niewybaczalnym. Dlatego nie rozumiem hodowców węży, którzy z radością obserwują zjadaną myszkę czy króliczka. Bo to już nie jest naturalna potrzeba organizmu, to jest zbędne okrucieństwo. Nie jestem w stanie usprawiedliwić ludzi, którzy znęcają się nad psami, kotami czy jakimikolwiek innymi zwierzętami. Uważam, że to jest podłość i sadyzm w najgorszej postaci -  bo wobec istoty zupełnie bezbronnej.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 14, 2012, 17:50:19 pm »
Tematy już istnieją:

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,8462.0.html
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,11056.0.html

Poza tym, temat powinien być dziale " Prawo, prawa zwierząt i inne organizacje" - z racji tego temat przenoszę i scalam z istniejącymi.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:45:30 pm »
Jestem wegetarianką, ale nie wydaje mi się, by można było powiedzieć, że jedzenie zwierząt jest okrucieństwem... Jak by nie patrzeć, jest to coś naturalnego -  w przyrodzie jedni zjadają drugich, silniejsi słabszych, więksi mniejszych.

kanibal tez uwaza ze jedzenie ludzi nie jest okrucienstwem, i tez jest czlowiekiem
cywilizowany swiat (tzw "free world" enslaving the rest of human beings) ustanowil sam prawo ze innych ludzi jesc nie wolno, mimo ze czlowiek to tez zwierze tylko ze inne .... napewno bardziej paskudne

czyli jedno prawo dla ludzi, inne dla reszty istot .... a wlasciwie prawo dajace czlowiekowi brak granic co do przemyslowego wykorzystania, przetwarzania, hodowania i zabijania innych istot ... to jest wlasnie ta "rownosc"
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:48:57 pm »
hm... ale to nie jest prawo kulturowo ustalone. To też wynika z praw natury -  zwierzęta też nie zjadają przedstawicieli własnego gatunku.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:51:31 pm »
oj nie ...... to jest narzucone, odgornie tj moratorium na wykonywanie wyrokow smierci
a dwa, zwierzaki jak najbardziej sie zjadaja lub morduja ... ale tylko w obronie granic, potomstwa, zycia
w 99,99% NIE dla zysku, z zawisci, dla pieniedzy, dla wladzy, po pijaku, po uzywkach, z glupoty etc etc ....  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 22:54:53 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 17, 2012, 17:08:31 pm »
gdzie sie nie spojrzy to rosna kolejni "hodowcy" i amatorzy szybkiego zarobku kosztem zwierzecego cierpienia i biznesu jakim jest "smierc" innych zwierzakow

http://www.koszatniczka.org/printview.php?t=17885&start=0&sid=58b5f4afc7370e47194b26faca2f4c41

po prostu rece opadaja ...
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 17, 2012, 17:19:46 pm »
Nie rozumiem - czy koszatniczka.org jest forum dla terrarystów, a nie forum pomocy gryzoniom?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 17, 2012, 17:39:26 pm »
tez sie wlasnie zastanawiam, ale miedzy innymi takie cos mi wyskoczylo samo w googlu jak szukalem hasla "krolik hodowlany na mrozie"
dyskusja cala mnie po prostu porazila ... dieta, dbalosc, etyka, slownictwo .... no i przeciez nie ma w tym procederze niz zlego :(
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 17, 2012, 17:43:43 pm »
Kolejni specjaliści. Już nie mówiąc o głupotach o ziemniakach, i żywieniu królika, aby wyrósł na " zdrową, szczęśliwą, dużą karmówkę", temat rozmowy na takiej stronie mnie przeraża.
A zdanie:
"Muszą mieć stały dostęp do wody i musisz mieć poidła, bo królik i miski to czyste nieporozumienie... U mnie piły nawet liżąc przeciekającą beczkę na deszczówkę"
Nie wiem czy się śmiać czy płakać :/

A tak poza tym, na forum też jest dziewczyna o nicku Minka., ale może to zbieg okoliczności.

EDIT:
Tak, to ona bo dane pasują.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2012, 17:48:08 pm wysłana przez Ko_meta »

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 17, 2012, 17:58:53 pm »
Tak , to ja , ale o co chodzi ?


Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 17, 2012, 19:08:40 pm »
O tą rozmowę z linku, który wkleił andy, a tak czytając spostrzegłam, że osoba, która uczestniczyła w tej rozmowie, też jest na forum. Tylko tyle :)