Autor Wątek: Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.  (Przeczytany 115375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 02, 2011, 21:28:18 pm »
Nie wspomnę o tym, że na początku tego wątku ktoś (już teraz nie chce mi się szukać kto) próbował nam wmówić, że żywy pokarm jest najlepszy dla węży. Stąd zapewne te wszystkie niedomówienia.

peter

  • Gość
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 02, 2011, 19:34:22 pm »
Szczerze mówiąc nie chciało mi się czytać całego wątku. Panuje tu kółko wzajemnej adoracji, którego ja w żaden sposób nie akceptuję. Jesteście ograniczeni swoimi poglądami, nietolerancyjni i nie wiecie jak wygląda prawdziwa terrarystyka.
Ja, razem z moim TZtem hodujemy różne zwierzęta, węże, jaszczurki, owady, rybki, w przyszłości pewnie także i płazy. Jestem ogromną miłośniczką psów i to im poświęcam większość swojej uwagi. Co nie znaczy, że mam na oczach klapki i nie widzę innego punktu widzenia niż ten przeze mnie przyjęty.
Następnym razem, przed wystawieniem JAKIEJKOLWIEK opinii na temat, którego nie do końca znacie, bądź znacie na zasadzie "bo znajomy znajomego bla bla", proszę, poczytajcie chociaż fora związane z tematem. Niewiedza wasza dotycząca tematu terrarystyki jest przerażająca.
Nie wszyscy terraryści są sadystami, niektórzy stają się nimi nie z własnej winy. Są gatunki węży które martwego nie tkną, są tez osobniki które nie jedzą inaczej niż żywego. Ba, te jedzące martwy pokarm też kiedyś nie jadły martwego ale na swój sposób zostały UDOMOWIONE, i przystosowały się do oferowanych im warunków. Ludzie którzy cieszą się "bo wąż dusi myszkę i wychodzą jej na wierzch oczka hihiiii" są, co tu dużo mówić, niezbyt normalni ;)
Nie wiecie ile radości sprawia, i ile wiedzy dostarcza obserwacja zachowań zwierząt terrarystycznych. Nie każdy chce zwierzaka do przytulania i głaskania(swoją drogą posiadanie zwierzaka tylko do takiego celu też uważam za chore- proszę, kupcie pluszaka...), niektórzy wolą zerknąć na takiego od czasu do czasu, posiedzieć przy terrarium, poobserwować różne zachowania których w inny sposób by się nie doświadczyło.
Myślę, że na temat zabijania ssaków zostało już wystarczająco powiedziane, tak samo jak na to, że króliki też kiedyś były dzikie i ktoś je musiał udomowić.
Ja uwielbiam swoje gady, jeszcze bardziej uwielbiam swojego psa który jest świetny ale oczekuję od niego czego innego niż od gadów. To on jest od bycia przyjacielem, kompanem. Gady są moją "telewizją" bo kocham zwierzęta. Miałam chomiki, krolika, jednak one nie kręciły mnie tak jak te stworzenia. I jeżeli będę zmuszona dawać im żywe ssaki do jedzenia, to im dam, choć bez radości, bo to są moje pupilki, tak samo jak dla was są nimi króliki. I nic mojego zdania nie zmieni.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 03, 2011, 08:52:29 am »
peter, wybacz ale to Ty nie słuchasz naszych argumentów. Z argumentami, które prezentujesz polemizowałem choćby ja. Przypomnę:

"SPK stanowczo i jednoznacznie nie popiera hodowania i utrzymywania ŻADNEGO zwierzęcia kosztem innego. Nawet psów i kotów, bo wegańskie (sic!) pożywienie dla tych zwierząt jest o wiele bardziej pełnowartościowe i zdrowsze niż większość oferowanych na rynku tanich karm mięsnych. Oczywiście są pewne odstępstwa od tej reguły (np. jeże, których nie ma szansy karmić czymś niemięsnym), ale nie jesteśmy stowarzyszeniem zajmującym się wszystkimi zwierzętami, więc nie będę rozwijał tego wątku.

Problem polega na tym, że człowiek dla własnej przyjemności hoduje węże i karmi je żywymi zwierzętami. W naturze: primo takie zwierzęta mają szanse się bronić, secundo węże, poprzez drapieżnictwo, pełnią funkcję regulacyjną dla innych populacji. W niewoli primo nie występuje, a secundo jest zastąpione przez człowieka, który dla własnej przyjemności utrzymuje węża oraz rozmnaża inne zwierzęta, żeby ten wąż mógł żyć."
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 08:59:05 am wysłana przez tajniak »

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:00:37 am »
Jesteście ograniczeni swoimi poglądami, nietolerancyjni i nie wiecie jak wygląda prawdziwa terrarystyka.
Wcale , nie uważam ,żeby nasze poglądy były ograniczone i na temat terrarystyki i na jakikolwiek inny temat , uważam tylko ,że gdyby Twój ukochany pies był potencjalnym obiadem , kolacją czy śniadaniem  pewnie podchodziłbyś do tego z innego punktu widzenia . Po za tym to forum ludzi i stowarzyszenia które to ratuje właśnie króliki niejednokrotnie z hodowli w których sa trzymane w okrutnych warunkach jak i również od terrarystów , bo obiadek był za duży dla ich pupilka i muszą się go pozbyć  w jakikolwiek sposób nie wazne czy do paszczy innego gada czy do hodowcy .............. także wybacz , ale według mnie powinnaś przed napisaniem czegokolwiek przeczytać uważnie cały temat , bo wcale mi się nie wydaje , że jesteśmy kołem wzajemnej adoracji wręcz przeciwnie , próbujemy zrozumieć opinie i argumenty innych .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:14:44 am »
Nie wiecie ile radości sprawia, i ile wiedzy dostarcza obserwacja zachowań zwierząt terrarystycznych. Nie każdy chce zwierzaka do przytulania i głaskania(swoją drogą posiadanie zwierzaka tylko do takiego celu też uważam za chore- proszę, kupcie pluszaka...), niektórzy wolą zerknąć na takiego od czasu do czasu, posiedzieć przy terrarium, poobserwować różne zachowania których w inny sposób by się nie doświadczyło.
Otóż wiemy ile radości i wiedzy dostarcza obserwacja zwierząt (choć nieterrarystycznych). Króliki to nie są zwierzęta wyłącznie do przytulania i głaskania, wiele z nich sobie na to nie pozwala, nie daje się brać na ręce, to nie są koty ani psy. Sprowadzają nas często właśnie do poziomu obserwatorów. Siedzimy z nimi na podłodze, bo nie lubią być podnoszone. Patrzymy, obserwujemy na tyle uważnie, że potrafimy często wykryć symptomy choroby zanim ta na dobre się rozpanoszy. Jeśli uważasz, że traktujemy nasze zwierzęta jak maskotki - nie znasz nas. I tak jak napisała kasiago, nie zadałaś sobie trudu, aby przeczytać ten temat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 10:33:40 am wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 03, 2011, 12:35:07 pm »
Nie mam nic przeciwko gadom - jednak w przyrodzie mysz, chomik czy inny "pokarm" ma wieksze pole ucieczki niz takie wrzucone do terrarium. To jest wtedy czyste skazanie zwierzecia na smierc. Na szczescie nowy projekt ustawy o ochronie zwierzat bedzie zabranial podawania zywych zwierzat jako pokarmu.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:46:38 pm »
 Nie bardzo rozumiem po co sztucznie utrzymywac te dyskusje, wszystko juz zostalo powiedziane i argumenty tez zaprezentowane. Zarowno jedna jak i druga strona ma racje we wlasnym zrozumieniu a podejrzewam, ze kompromisu i tak sie nie wypracuje, bo to raczej niemozliwe ze wzgledow emocjonalnych

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 03, 2011, 16:28:27 pm »
Szczerze mówiąc nie chciało mi się czytać całego wątku.

ciekawe jak to się robi, że nie czytając wątku wie się, kto jakie ma ograniczenia
i jak bardzo sensowne lub bezsensowne przedstawia argumenty :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 09, 2011, 23:22:03 pm »
Kochani, zapraszam do zapoznania się z poniższym linkiem. Jest tam wiele ciekawych informacji - myślę, że będzie to ważny głos w dyskusji.

http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=27&t=1837
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 09, 2011, 23:44:38 pm »
Szczerze mówiąc nie chciało mi się czytać całego wątku. Panuje tu kółko wzajemnej adoracji, którego ja w żaden sposób nie akceptuję. Jesteście ograniczeni swoimi poglądami, nietolerancyjni i nie wiecie jak wygląda prawdziwa terrarystyka.
Ja, razem z moim TZtem hodujemy różne zwierzęta, węże, jaszczurki, owady, rybki, w przyszłości pewnie także i płazy. Jestem ogromną miłośniczką psów i to im poświęcam większość swojej uwagi. Co nie znaczy, że mam na oczach klapki i nie widzę innego punktu widzenia niż ten przeze mnie przyjęty.
Następnym razem, przed wystawieniem JAKIEJKOLWIEK opinii na temat, którego nie do końca znacie, bądź znacie na zasadzie "bo znajomy znajomego bla bla", proszę, poczytajcie chociaż fora związane z tematem. Niewiedza wasza dotycząca tematu terrarystyki jest przerażająca.

Z całym szacunkiem, jak można pisać taki bzdury? Sama stwierdziłaś na wstępie, że nie przeczytałaś całego wątku a masz czelność mówić o jakimś kółku wzajmnej adoracji, ograniczonych poglądach i nietolerancji? A może przeczytałaś tylko te posty, które chciałaś przeczytac, które pasowaly do Twojej teorii "ograniczonych użytkowników tego forum"? I właśnie jak byś przeczytała cały wątek i nie wydawała pochopnych opinii, to z pewnością zauważyłabyś, że wiele uczestników dyskusji starało się dowiedzieć czegoś więcej o terrarystyce. Zauważyłabyś również, że wypowiadała się tutaj osoba zajmując się terrarystyką z prawdziwego zdarzenia, i to dzięki wypowiedziom Terrarysty udało się tutaj dojść do porozumienia, poszerzenia naszej wiedzy o hodowli gadów a i do obalenia wielu mitów.

Nie wszyscy terraryści są sadystami, niektórzy stają się nimi nie z własnej winy. Są gatunki węży które martwego nie tkną, są tez osobniki które nie jedzą inaczej niż żywego. Ba, te jedzące martwy pokarm też kiedyś nie jadły martwego ale na swój sposób zostały UDOMOWIONE, i przystosowały się do oferowanych im warunków. Ludzie którzy cieszą się "bo wąż dusi myszkę i wychodzą jej na wierzch oczka hihiiii" są, co tu dużo mówić, niezbyt normalni ;)
Nie wiecie ile radości sprawia, i ile wiedzy dostarcza obserwacja zachowań zwierząt terrarystycznych. Nie każdy chce zwierzaka do przytulania i głaskania(swoją drogą posiadanie zwierzaka tylko do takiego celu też uważam za chore- proszę, kupcie pluszaka...), niektórzy wolą zerknąć na takiego od czasu do czasu, posiedzieć przy terrarium, poobserwować różne zachowania których w inny sposób by się nie doświadczyło.

Zgadzam się. Nie wszyscy terraryści są sadystami, co do tego nie mam najniejszych wątpliwości. Ale jak można stać się sadystą nie z własnej winy? Hmm, wiem, że można nieumyślnie spowodować śmierć człowieka ale zabójstwa dokonuje się już wyłącznie umyślnie. To samo można powiedzieć o zachowaniach sadystycznych-są one wyłącznie umyślne, chyba że sprawca jest niepoczytalny. W związku z tym jak można bez własnej winy stać się sadystą? No przepraszam, ale co, zdażyło się komuś, ot tak niechcący, wrzucić mysz do terrarium węża i przypadkiem zobaczyć jak ona ją zabija i zjada?
Co do karmienia węża martwym/żywym pokarmem radzę przeczytać post madzi85, gdzie napisane jest że 99% węży może jeść martwy pokarm a tylko bardzo nieliczne nie dają się na to "namówić". Ba, martwy pokarm jest wręcz zalecany ze względu również na bezpieczeństwo samego węża. Myślę, że na forum terrarystycznym wiedzą o czym piszą, co nie zmienia faktu że zdania mogą być podzielone. Ale skoro zwierzę zjada martwy pokarm i nic złego mu się nie dzieje to naprawdę nie widzę sensu aby podawać mu żywy. Co do samego zabijania zwierząt na pokarm-kwestia humanitarnego podejścia do tego i kontrowersje znikną.
O osobach, które wrzucają zwierzęta do terrarium węża i cieszą się patrząc jak wąż je zabija i zjada mam do powiedzenia tylko jedno-to jest zachowanie chore, sadystyczne i to powinno się leczyć w Zamkniętym Zakładzie Psychiatrycznym z dala od normalnych ludzi. Aż strach pomyśleć, co taki "człowiek", który czerpie przyjemność ze znęcania się nad bezbronnymi istotami może zrobić np. dziecku. A tak się składa, że znakomita większośc morderców miała na koncie znęcanie się nad zwierzętami w przeszłości.
Jeśli chodzi o trzymnie zwierzaka do przytulania i głaskania (mniemam, że miałaś tu na myśli między innymi króliki) to zdanie te świadczy albo o Twojej niewiedzy na temat tych zwierząt, albo o przyjęciu mitów, albo spotkałaś się z zachowaniami gdzie kupiono dziecku królika i takie niechlubne praktyki miały miejsce. Królik lubi być głaskany, ale wtedy kiedy ma na to ochotę. Natomiast w większości zwierzęta te nie lubią brania na ręce i przytulania i każdy kto na powżnie traktuje opiekę nad królikiem o tym wie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 23:49:16 pm wysłana przez Zara »

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 10, 2011, 16:18:28 pm »
Zara: cudownie napisane.
Zgadzam się w 100%.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 19, 2011, 19:53:30 pm »
Przeczytałaś co chciałaś (czyli jak sama powiedziałaś- prawie nic), a już potrafisz tak nas zaszufladkować... Jak możemy traktować poważnie kogoś, kto jest zwyczajnie śmieszny z tą swoją całą ignorancją i wybiórczą miłością do zwierząt (mój piesek i gady cacy, wasze króliki to tylko pupilki do przytulania)? Następnym razem włóż trochę wysiłku i zgłębiaj lepiej temat, na który się wypowiadasz. Tylko w takim przypadku dyskusja mogłaby być na poziomie. Terrarysta potrafił wypowiadać się normalnie i był otwarty- wytłumaczył wszystko i został zrozumiany. Ty już w pierwszym akapicie stwierdziłaś, że jesteśmy ograniczeni i nietolerancyjni. To świadczy tylko o tym, że albo faktycznie nic nie przeczytałaś i w ogóle nie wiesz, na jaki temat się wypowiadasz, albo właśnie Ty jesteś ograniczona i nie zrozumiałaś tego, na czym stanęła dyskusja.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 21, 2011, 12:57:40 pm »
Moim zdaniem powinniśmy odnosić się z szacunkiem do drugiego człowieka nawet jeżeli prowadzi on w domu terrarystykę.
Chyba że terrarysta zaczyna obrażać osoby, które mają króliki i gryzonie.I tak samo na odwrót.
Wgl. to nie podoba mi się strasznie jak osoby mające węże i inne gady robią filmiki i wstawiają na YT kiedy jego pupil zjada chomika, który został wrzucony do terra....po prostu nie cierpię tych filmików i moim zdaniem powinien być zakaz wstawiania takich rodzajów filmików.
Szanuję osoby, które zajmują się terrarystyką, gdyż jest to bardzo ciekawe, bo można zaobserwować coś innego niż widzimy mając króliki i gryzonie.
Jednak bardzo wkurzają mnie osoby mające gady i jeszcze się chwalą wszem i wobec kiedy jego gad zjadł myszkę i piszą to na forum np. miłośników myszy....
Ludzi się nie zmieni, ale normalnie takich osób nienawidzę,które nie szanują osób z innymi zwierzętami w domu i jeszcze krytykują ich pupile: np. jak napisał peter
swoją drogą posiadanie zwierzaka tylko do takiego celu też uważam za chore- proszę, kupcie pluszaka...)
   to jest dla mnie szok, gdyż naprawdę nie wiesz (peter) na czym polega hodowanie w domu królika bądź gryzonia.I wiesz co ja Ci powiem ? Jeżeli naprawdę tak uważasz że króliki to tylko "przytulanki" to twoje gady niby co ? Też se kup maskotkę gada lub wgl. idź do zoo i wejdź do terra z boa.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 21, 2011, 13:50:40 pm »
Wgl. to nie podoba mi się strasznie jak osoby mające węże i inne gady robią filmiki i wstawiają na YT kiedy jego pupil zjada chomika, który został wrzucony do terra....po prostu nie cierpię tych filmików i moim zdaniem powinien być zakaz wstawiania takich rodzajów filmików.

Jest to prawnie zabronione - wszystkie takie filmiki należy zgłaszać do usunięcia.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 21, 2011, 15:26:55 pm »
Blacky- to nie wiedziałam, jak natrafię do zgłoszę taki filmik./

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 22, 2011, 18:49:30 pm »
Moim zdaniem powinniśmy odnosić się z szacunkiem do drugiego człowieka nawet jeżeli prowadzi on w domu terrarystykę.
Jeśli chodziło o moją wypowiedź, to były to słowa petera obrócone w jego stronę. Zazwyczaj zwracam się do ludzi z szacunkiem bez względu na ich zainteresowania, jednak wypowiedź petera sprawiła, że nie wiedziałam, czy mam się śmiać, czy płakać.
Też nie wiedziałam, że jest to zabronione, zacznę zgłaszać. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 23, 2011, 18:08:35 pm »
Jeśli chodziło o moją wypowiedź, to były to słowa petera obrócone w jego stronę.

No ja wiem, ja też się zdziwiłam jak przeczytałam post petera.Ale nie chodziło mi broń boże o cb że się nie odzywasz z szacunkiem jakby co  ;) Po prostu napisałam tak bo niektórzy od razu z góry posądzają osobę posiadającą inne zainteresowanie od nich samych nawet jeżeli osoba o innym zainteresowaniu nie obraziła ich własnego poglądu na dany temat itd.
Ja także staram się z szacunkiem odnosić do ludzi(chociaż to trudne poprzez pisanie an forum, bo wiadomo że lepsza rozmowa jest bezpośrednia) ale jeżeli osoba obraża moje zainteresowanie, poglądy na świat i wgl. obraża moje zwierzęta albo chociażby mnie no to we mnie się buzuje i wtedy zaczynam dyskusje :D

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:11:09 pm »
Ja wiele rzeczy jestem w stanie znieść, ale jak ktoś się wcina do dyskusji nie wiedząc o czym mowa (jak wspomniana Peter)...  :blaga: to niech lepiej do Sejmu idzie, a nie się na króliczym forum udziela.

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:27:14 pm »
nie wiem, czy to dobre miejsce, ale:
czy myle się myślać, że zamieszczanie takich treści w internecie jest karalne?
http://wiadomosci.wp.pl/gid,13576316,title,Polknal-swa-ofiare-w-calosci-zobacz-zdjecia,galeria.html

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusja na temat hodowania zwierząt na karmówkę
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:31:25 pm »
nie wiem, czy to dobre miejsce, ale:
czy myle się myślać, że zamieszczanie takich treści w internecie jest karalne?
http://wiadomosci.wp.pl/gid,13576316,title,Polknal-swa-ofiare-w-calosci-zobacz-zdjecia,galeria.html

art. 17 pkt 6. Zabrania się propagowania lub upowszechniania drastycznych scen zabijania, zadawania cierpienia lub innej przemocy, ze strony człowieka, której ofiarami są zwierzęta, chyba że sceny te mają na celu napiętnowanie okrutnego zachowania wobec zwierząt

To chyba pod to podchodzi bo ktoś tą myszkę specjalnie wrzucił do terra węża.