Działania SPK > Prawo, prawa zwierząt i inne organizacje

Terraryści i karmienie węża żywym pokarmem, wegetarianizm, a aspekty etyczne.

(1/38) > >>

Żółty:
Zastanowiła mnie pewna kwestia i chciałbym o to zapytać. Z góry uprzedzam, że nie mam zamiaru budzić kontrowersji, pytam z czystej ciekawości.

Jak to jest, że terraryści kupują króliki na pokarm i właściwie wszystko jest ok. Dla węża królik, dla pająka myszka i biznes się kręci. To chyba nie jest zabronione prawda?
Ale jak ktoś zacznie węża karmić szczeniakami to chyba po zgłoszeniu tego spotka go kara.
Tak mi się wydaje.
Jak to jest prawnie uwarunkowane, że tak się dzieje?

Nie można węża karmić małymi prosiakami? To jest samo mięso i tłuszcz więc powinno wystarczyć na dłużej, do tego bez futra i o przystępnym kształcie.
A jagnięcina? Czemu tego nie kupują, za drogie?

Uszata_panna:
myślę że sprawa jest wielkości i ceny.Większości też ochydne będzie skarmianie węża szczeniakiem/kociakiem a wręcz nieszkodliwe niazauważanle karmienia go np. mysza /szczurem królikiem.

tajniak:
Żółty, masz na myśli biologię czy etykę?

Kitty27:

--- Cytat: "Uszata_panna" ---myślę że sprawa jest wielkości i ceny.Większości też ochydne będzie skarmianie węża szczeniakiem/kociakiem a wręcz nieszkodliwe niazauważanle karmienia go np. mysza /szczurem królikiem.
--- Koniec cytatu ---


na forum miau był nawet taki przypadek, że jakiś terrarysta poszukiwał małe kociaki najlepiej do 2-3 miesięcy dla swoich węży. Miłośnicy kotów byli bardzo oburzeni.

Sorry za OT.

Uszata_panna:
Kitty niektórzy nawet takimi skarmija a wiadopmo że nie wezmą z ulicy "bo jakies paskutdztwo przyjesie..." A tak na marginesie czasem również wykorzystują zwierzeta pokaźnych rozmiarów, po prosty je kroja ale po co się męczyc , lepiej walnąc o stół jakieś mniejsze zwierze i miec na tacy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej