Autor Wątek: APETYT !!!  (Przeczytany 2973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
APETYT !!!
« dnia: Kwiecień 18, 2010, 18:44:00 pm »
9 tygodniowy maluch ma ogromny apetyt !
Na śniadanko daje mu 1 łyżeczkę cuni junior Nature ( tym był karmiony) i 1 łyżeczkę CC iii garść sianka znika to wszystko w mgnieniu oka na obiad dostaje łyżeczkę CC i suszki pochłania wszystko z prędkością światła  , Kolacja to łyżeczka Cuni Junior Nature i łyżka CC no i sianko nim się obejrzę już wszystko zjedzone ...
Wiem że maluch musi dużo jeść ale czy to nie za dużo? czy mu to nie zaszkodzi ?
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
APETYT !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2010, 18:52:02 pm »
przede wszystkim - siano dostępne cały czas w nieograniczonych ilościach, a nie tylko garść. do tego cały czas dostępna czysta woda.

nie znam się na maluchach, poczekaj na odpowiedź kogoś kompetentnego.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
APETYT !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2010, 18:55:16 pm »
Dostaje za mało. Królik w tym wieku nieprzeciętnie rośnie, potrzebuje więcej jedzenia niż mu dajesz. Nie żałuj mu siana i suszków, Cuni Junior Nature to moim zdaniem mieszanka, więc ja bym z niej całkiem zrezygnowała na rzecz np. Cuni Complete. Możesz mu dawać trzy razy dziennie granulat, ale do syta, a nie łyżkę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
APETYT !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:08:42 pm »
Daje mu Cuni Junior Nature gdyż był tym karmiony przed przyjściem do mnie i pomału zmieniam mu na granulat... jeśli mówicie że za mało mu daje to owszem zwiększę mu ilości i granulatu i suszek :).
dziękuje za odpowiedz
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

NiuniaM

  • Gość
APETYT !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:43:16 pm »
MIeszaj nową karmę, z ta mieszanka prze 2 tyg i dawaj mu to , coraz mniej dajac mieszanki. MOja Yoshi dostawala pelna miche granulek i duuuzo siana na caly dzien i bylo ok, bobki lade. Jak jest glodna to gryzie klatke, albo lazi za mna. NIe ograniczaj zarcia.

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
APETYT !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:46:55 pm »
a jeszcze mam jedno pytanie czy mogę sama suszyć liście malin , natkę pietruchy itp ??? mieszkam na wsi i uważam że zdrowsze takie swojskie niż kupne .
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
APETYT !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:12:51 pm »
Pewnie że możesz :) Tylko natka pietruchy ma dużo wapnia, więc lepiej nie przesadzać z ilością podawaną królikowi.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
APETYT !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2010, 00:22:21 am »
Tak jak piszą dziewczyny, przede wszystkim siano bez ograniczeń - cały czas powinno być dostępne. Na początku królik może się na nie rzucać i jeść wszystko co będzie, bo jest nie przyzwyczajony do tego, ze ma je cały czas pod nosem, ale po kilku dniach powinien się przyzwyczaić. Suszek spokojnie możesz dawać, ja małemu Puśkowi dawałam w sumie 4 łyżki granulatu (2 rano i 2 wieczorem)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)