Autor Wątek: Co to jest?  (Przeczytany 4636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« dnia: Kwiecień 13, 2010, 19:56:05 pm »
Wczoraj rano, jak karmiłam Józia, zauważyłam że coś dziwnego dzieje się z jego oczkiem. Wzięłam go i przypatrzyłam się. Z jedym okiem jest wszystko wporządku, żadnych zmian. A to drugie, górna i dolna powieki są zaczerwienione i troszeńkę jakby spuchnięte. Na dolnej powiece jest coś, jakby bardzo mały i delikatny strupeczek, prawie że niewidoczny. Tu wkleje zdjęcie, ale bardzo słabo jest to widoczne.  (Bo z jakością mojego aparatu, to zdjęcie raczej nic nie da).



Ktoś wie co to może być?
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:03:08 pm »
Może jakaś infekcja? Jak nie przejdzie do jutro to wypadało by iść do weterynarza.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:10:48 pm »
Popieram widełko . Powinnaś pójść z uszatym do weterynarza . Jesteś z Poznania więc jest kilku króliczych specjalistów np. lek.wet. Oliwia Chosia

http://kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/alfabetyczna-lista-lekarzy-weterynarii#Chosia

NiuniaM

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2010, 21:42:41 pm »
myxomatoza? a kiedy był szczepiony?

efyra

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2010, 22:19:22 pm »
my kiedyś takie coś z Kłębkiem przechodziliśmy  i okazało się niegroźnym otarciem, czy podrapaniem. Dostał kropelki 'dooczne' ;)
nie martw się :) obserwuj drania  :przytul

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2010, 00:41:01 am »
zosiaa1, czy królik był szczepiony tak jak pyta NiuniaM, na myxomatozę? Może to jest zapalenie spojówki? albo może ma zatkany kanalik łzowy? Używasz trocin w klatce? Jeżeli tak to wyrzuć natychmiast, bo powodują uczulenie u królika- oczy robią się czerwone, pojawia się ropa, królik kicha.

Poczytaj tutaj o chorobach oczu: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/oczu.html i zgłoś się do weterynarza króliczego najbliżej Ciebie: http://kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2010, 20:45:37 pm »
NiuniaM, tak był szczepiony. Jakoś w lutym zdaję się. Dzisiaj od rana patrzę i obserwuję. To zaczerwienienie wokół oka się zmniejszyło i jedyne co jest, to ten mały niby strupek.

mysza, nie używam trocin. Używam żwirka.

efyra, mi też się wydaje, że to mogło być zadrapanie. Teraz jak się Józio drapie po oczku, to delikatnie, ale wcześniej mogło być inaczej.

Jutro jeszcze rano zobaczę to oko, i zobaczymy.

Dzięki wszystkim za pomoc.  :przytul
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

NiuniaM

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:49:07 pm »
Buziak w to oczko :*

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2010, 09:47:03 am »
zosiaa1, możesz zaaplikować krople- świetlik :) A jest taka możliwość, że tam się dostało jakieś ciało obce? Może faktycznie się zadrapał i coś tam utknęło :/
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:17:23 am »
mój królik ma to samo! Są dni, że oko jest bladoróżowe, są takie kiedy jest bardzo czerwone. 2 tyg  temu byliśmy u weterynarza, okazało się, że oko jest zdrowe i prawdopodobnie jest to alergia.Eliminuję kolejne rzeczy , które mogą powodować alergię i niestety dalej nie wiem co to jest...kurczę 4 miesiące było dobrze a jakoś po świętach królik zaczął mieć takie oczy. Nic w tym czasie się nie zmieniło w mieszkaniu.  Poza zaczerwienieniem nic mu nie wycieka z oczu, nie kicha, nie drapie się nadmiernie. Brał leki od wetki, ale nie widzę różnicy. W przyszłym tygodniu idziemy ponownie na wizytę, do wetki specjalizującej się w okulistyce, może ona coś pomoże

nuka

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:49:47 am »
Dżeki miał podejrzewaną alergię, okazało się, że kłopotem są przerasatające trzonowce. Uszaki miały zaglądane w pyszczki?

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:54:12 am »
tak, wetka powiedziała, że ząbki ma piękne. i że ewentualnie po wykluczeniu alergii można zrobić jakieś specjalne prześwietlenie całej szczęki. Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne, bo nie wiem co go nagle mogło zacząć uczulać :/ A z tymi ząbkami to od czego?? Bo mój ogryza gałązki i czasem suchy chlebek, co poleciła mi wetka. Co ja robię nie tak??

nuka

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:06:41 pm »
Gosia/Closter, ale zajrzała do pyśka głęboko czy zerknęła na te przednie ząbki?

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Co to jest?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:17:38 pm »
Gosia/Closter, może trzeba by to było skonsultowac z innym weterynarzem jeszcze? Wetka polecająca suchy chlebek nie brzmi zbyt profesjonalnie, niestety :/
Byłąś u kogoś z polecanych króliczych ??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:24:37 pm »
chodzę do wielkiej miłośniczki królików. Sama tez uważam, że dwa kawałki chlebka na miesiąc nie spowodują szkody królikowi. Niestety nie posiadam auta, więc niespecjalnie uśmiecha mi się jeździć komunikacją miejską po całej Warszawie z królikiem (ze względu na niego). Tak sobie myślę, że jakby to była wina zębów to chyba królik miałby ciągle czerwone oczy, a on raz mniej raz więcej. No nic, w poniedziałek zdecydujemy czy robimy prześwietlenie szczęki. Najważniejsze, że oko jest zdrowe

a tak w kwestii alergii, to jak myślicie, co może być alergenem, poza żwirkiem, pyłem z siana, kremami do rąk, perfumami, proszkiem do prania, płynem do podłogi, świeczkami zapachowymi...bo te wymienione rzeczy już sprawdzałam, a stan Closta się nie polepszył :/

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 12:27 pm ]
no zaglądała tak, na ile to było możliwe. Kobieta sama ma króliki i w ogóle z godzinę to gadałyśmy o naszych ucholach :) Zaproponowała by robić testy alergiczne w domu, czyli wyeliminować mu co się da z otoczenia, a potem będziemy sprawdzać zęby szczegółowo. Więc pewnie jednak bez prześwietlenia się nie obędzie. Zobaczymy co powie specjalistka od oczu. Może będzie miała więcej pomysłów na przyczynę zaczerwienienia

nuka

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:32:19 pm »
Ja myślę, że to nie jest alergia.

Gosia, jazda po stolicy chyba nie jest gorsza od jazdy pkp. Ja do uszatego weta mam ponad 2 godz. jazdy w jedną stronę, często z przesiadką, ale wolę pojechać i mieć trafną diagnozę, ustalone leczenie niż gdybanie. A alergia to bardzo wygodna wymówka. Mój Dżekuś był leczony na alergię właśnie o przyczyna choroby była zupełnie inna. Doktor jak go pierwszy raz badał powiedział "chemiczny królik", tak moje maleństwo było nafaszerowane lekami p.alergicznymi

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:57:16 pm »
wiesz no , Warszawa w godzinach szczytu to nie zafajne miejsce. Pomyślę o wybraniu się do innej przychodni jak ta specjalistka nic nie poradzi. Uważam, że to dobra klinika. Wcześniej testowałam już kilka z mojej miejscowości, ale to była kompletna żenada :/

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Co to jest?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2010, 19:19:30 pm »
Ja wtrące mojego Józia. Już ma oczko normalnie, w normalnych kolorach, oprócz tego, że na dolnej powiece ma taki mały ok. półcentrymetrowy strupeczek. Zostawić mu to czy spróbować delikatnie zdrapać?

[ Dodano: Sob Kwi 17, 2010 12:33 pm ]
Wczoraj oglądałam to jego oczko i dotknęłam ten strupek i odpadł. Odrazu mówię, że nic na siłę. Sam odpadł, jak lekko przyłożyłam palec. I oczko wygląda prawie jak nowe.. :)
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)