Autor Wątek: Co lepsze?  (Przeczytany 2441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bunny.

  • Gość
Co lepsze?
« dnia: Kwiecień 02, 2010, 10:37:30 am »
Wiem, że być może jest taki temat, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Co najlepiej kupić króliczkowi do wymoszczenia klatki, tak, aby angorze nie czepiało się do futerka? Bo przyjęłam propozycję "bezklatkowca", ale obawiam się pozostawiania wiórków przez ślady. Obecnie mój kicajek ma siano i wiórki. Więc poradźcie - co lepsze, by się nie czepiało?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Co lepsze?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2010, 11:35:26 am »
Nie wórki(bo pylą),a żwirek ew.piasek w kuwecie.W klatce podłoga goła lub bawełniany dywanik.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Co lepsze?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2010, 14:26:03 pm »
Wiórki to najgorsza z możliwości. Siano natomiast służy do jedzenia a nie do moszczenia klatki. Na spód możesz dać dywanik (ale niektóre króle wolą "gołą"podłogę) a do kuwety żwirek drewniany. Super pochłania mocz i zapachy.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Uszata_panna

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:51:18 pm »
Cała tymczasową "ściółkę" wyrzuć.Do kuwety wsyp żwirek granulowany, Obojętnie jaki ważne żeby drewniany i niezbrylający, Jednym z najlepszych jest Pinio.Ew. jak nie masz żwirku to wyłóż ją SZARYM papierem toaletowym.
Resztę klatki możesz zostawić pustą, Lub rozłożyć ręcznik, dywanik

Shell

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:59:42 pm »
bunny., pewien hodowca powiedział, że angory są beznadziejne w utrzymaniu bo się brudzą. Bo nie czyta tego forum!  :> Na dno klatki dywan, wykładzina i masz królika cały czas suchego, czystego i pachnącego. :rotfl2

bunny.

  • Gość
Co lepsze?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:51:49 pm »
Bardzo dziękuję za rady ^^
W miarę możliwości przejdę się jutro do zoologicznego i kupię, a dywanikiem w klatce już się zajmę ^^

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Co lepsze?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 00:24:32 am »
Wiesz, wiele osób też obcina swoje angorki, jak byłabyś zainteresowana tym to możesz zapytać się Watahy np. jak to robi, albo popytać się po psich fryzjerach, czy obcinają króliki i za ile. ;)