Autor Wątek: rzeżucha  (Przeczytany 3038 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

efyra

  • Gość
rzeżucha
« dnia: Marzec 26, 2010, 16:58:06 pm »
Można podać królowi rzeżuchę?
Nie mogę znaleźć tematu o tym...
Kiedyś sadziłam owies i dawałam, to skubał. Niezbyt lubi zieleninę, więc tak sobie skubnął kilka trawek dziennie.
A co z rzeżuchą?
Sadziłam dla siebie na kanapki i zastanawiam się, czy nie podzielić się z Kłębkiem... (tylko nie cała kanapką  :lol  )

nuka

  • Gość
rzeżucha
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2010, 17:03:09 pm »
możesz podawać, oczywiście tak jak z każdą nowinką zywieniową - szczypta jednorazowo i obserwacja bobków (najlepsze zajęcie na wiosenne dni :) )

Belle

  • Gość
rzeżucha
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2010, 17:18:58 pm »
z nieba mi spadl ten temat ;-) sama wysialam kilka dni temu i już wzrasta i tez sie zastanawialam, czy Czesiosław będzie chcial i czy może. ale jeszcze jedno pytanie: czy podawalyscie moze liscie kalarepy? czytalam ze moga powodowac biegunke. ktos cos wie na te temat?

nuka

  • Gość
rzeżucha
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2010, 17:22:16 pm »
tak, moje uszyska przepadają za liśćmi kalarepy. Te pierwsze im odpuszczam, są bardzo nowożone. Ale przez sezon zajadają ile dusza zapragnie, nawet suszymy na zimę kalarepowate liście, brokułowe i kalafiorowe.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
rzeżucha
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2010, 17:22:42 pm »
ja zasiałam rzeżuchę jak przechodziliśmy na dietę bezgranulatową żeby urozmaicić żarcie królowi. Przeczytałam na miniaturcebeztajemnic, ze ona taka zdrowa i bogata w witaminy :) wyrosła piękna, wymieszałam z nią warzywka i co się okazało...Muniek nie ruszyła NIC. Musiałam te rzeżuchę powyciągać z michy i dopiero wtedy wzięła się za jedzenie :D

Nuna

  • Gość
rzeżucha
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2010, 10:03:40 am »
Liscie kalarepy to przysmak nr 1, sa zawsze zjadane w pierwszej kolejnosci :)
Mozesz podawac tez korzen.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
rzeżucha
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2010, 14:59:30 pm »
A jaka lepsza rzeżucha: ogrodowa, czy zwykła ;) ?