Autor Wątek: Gazeta o królikach  (Przeczytany 27203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bella

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 28, 2010, 23:07:24 pm »
Cytat: "Uszata_panna"
A dodam że według mnie do tego powinniśmy dodać np na ostatniej stronie linki do strony SPK,miniaturki bez tajemnic i uszatej


To jest raczej oczywiste.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2010, 09:36:21 am »
Idąc spać przypomniałem sobie, że taki tytuł, jeśli wydawany jest regularnie, musi być zarejestrowany oraz mieć redaktora naczelnego, który odpowiada za treść takiego pisma. :oh: Jak będę miał czas to przejrzę ustawę Prawo prasowe, ale nie wiem czy komuś się będzie chciało to rejestrować i odpowiadać za treść takiego pisma.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 29, 2010, 09:40:18 am »
Cytat: "tajniak"
Blacky, do tego nie potrzeba nawet Publishera tylko zwykłego Wroda. :P



Hipotetetycznie tak, ale jeśli chcemy zamieszczać zdjęcia choćby w przyzwoitej jakości to warto jednak mieć jakiegoś Photoshopka albo InDesign. Ale darmowy Gimp też da radę. ;)
Warto chba podzielić tę stronę A4 na moduły, żeby było czytelnie (np. każdy "artykuł" dać w ramkę).

Weźcie pod uwagę, że jeśli zoolog nie sprzedaje prasy, to nie może wziąć gazetki do dystrybucji, podobnie u weterynarza.  Nie jestem na 100% pewna, ale wydaje mi się, że może rozdawać darmową gazetkę, ale jeśli o sprzedaż chodzi, to musi mieć zezwolenie na sprzedaż prasy (musi mieć to wpisane do przedmiotu działalności) inaczej naraża się na karę.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 29, 2010, 16:30:10 pm »
Ja niewiem za bardzo, ale jeśli coś, to mogę napisać na jakiś temat. Żywienie, zabawy itp.
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Uszata_panna

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 29, 2010, 18:34:43 pm »
A mu robimy w końcu ulotkę czy gazetę?
Zosia oba dziły juz sa zajęte zgłosiły się os które sie tym zajmą.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2010, 18:45:38 pm »
Póki co nic nie jest zajęte, bo nikt jeszcze nie podjął decyzji o wydaniu tego. ;) Broszurę z poradami jedną już mamy: http://kroliki.net/do-pobrania/najnowsza_ulotka_duza.pdf dodatkowo uzupełniamy ją jeszcze o karteczkę z jadłospisem króliczym, więc wg mnie nie ma sensu wydawać czegoś więcej oprócz gazetki, ale j/w pisałem - muszę przejrzeć Prawo prasowe.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2010, 23:50:28 pm »
Cytat: "tajniak"
Idąc spać przypomniałem sobie, że taki tytuł, jeśli wydawany jest regularnie, musi być zarejestrowany oraz mieć redaktora naczelnego, który odpowiada za treść takiego pisma. :oh: Jak będę miał czas to przejrzę ustawę Prawo prasowe, ale nie wiem czy komuś się będzie chciało to rejestrować i odpowiadać za treść takiego pisma.


Tak, musi być zarejestrowane i trzeba trafić w wolny tytuł.
Rejestracja kosztuje ok. 60 zł (chyba, że ostatnio coś się zmieniło...)
Następnie trzeba nadać numer ISSN - bezpłatnie. I raz w roku należy do Biblioteki Narodowej przesłać egzemplarze.
Czasopismo musi mieć redaktora naczelnego oraz wydawcę, adres redakcji.
Redaktor naczelny odpowiada za całość.

Mogę pomóc w redakcji tekstów.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 30, 2010, 14:48:12 pm »
agatha, to co dręczymy innych członków SPK na liście? ;)

Bella

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2010, 17:16:57 pm »
Ja jak już wcześniej pisałam mogę zająć się zabawami i zabawkami dla królika.

nuka

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2010, 08:38:21 am »
Pomysł nadal jest aktualny? Ktoś cos wie nowego w tej sprawie?

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:32:29 pm »
nuka, raczej nie, wobec tego co agatha napisała.

nuka

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:08:40 pm »
ok, dzięki

Kleopatra

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:31:28 pm »
Można jakoś pomóc ?  :P
Czy wszystko zrobione czy jak , bo wiecie jestem nowa i nie wiem xD

nuka

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:33:20 pm »
Kleopatra, zerknij kilka postów wyżej,a znajdziesz odpowiedź. Nawet strony zmieniać nie musisz.

Kleopatra

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:30:15 pm »
A to sorki nie zauważyłam,mam takie coś że czasami wylatuję mi z głowy

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:11:05 pm »
Można by najpierw stworzyć kilka numerów naprzód w postaci elektronicznej i je rozesłać jako newsletter, a potem zebrac reklamodawców i jak bedzie sie oplacalo , to wydac.

Viva wydaje w postaci elektronicznej 2 rodzaje pism do pobrania z ich strony w pdf:

1. czasopismo VivaLife:

http://www.viva.s1.group5.pl/vivalife/viva_life_1-2_2010.pdf numer styczen-luty

2. "Zeszyty Praw Zwierząt" - nie wiem, czy to juz wydali, na razie dostalam jakis plik roboczy, ale to tez ma kilkanascie stron albo kilkadziesiat nawet, pisane w kolumnach, z czarnobiała grafiką.

Przyszlo do mnie jakis czas temu pocztą czasopismo o królikach, z Anglii. Jak bede miala skaner to to wrzucę, ale podaję Wam stronę www, mopze to jest do sciagnecia jakos:

www.rabbitwelfare.co.uk

Tytul: Rabbiting On, cena 4 funty
stron 44 plus okladki, pelen kolor, kredowy papier, format A4
bardzo duzo ciekawych zdjec krolikow

reklamy: karmy, jakies witaminy, srodki zapobiegawcze wobec e.cuniculi,  reklama innych czasopism o zwierzetach, bazarek kroliczy, reklama kwiaciarni, hotel dla królikow, i na tym tyle, nie wiem, skad oni kasę biorą :) generalnie malo reklam w stosunku do zawartosci czasopisma.

na srodku czasopisma jest reklama masy produktow tej organizacji - rozne figurki krolikow i inne zabawki, oczopląsu mozna dostac.

Jak widac, stowarzyszenie, ktore to wydaje, niezle sie rozwinelo.

o czasopismie:
http://www.houserabbit.co.uk/resources/?section=ro.html

jak ono wyglada:


http://www.rabbitwelfare.co.uk/catalog/popup_image.php?pID=329


http://www.houserabbit.co.uk/catalog/index.php?cPath=26&osCsid=f342fa3d25702d53003d712c2d9959a3

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:28:10 pm »
Moglibysmy z lenistwa na upartego nawiązać wspolprace z ta organizacją i zajac sie tlumaczeniem ich czasopisma, skorzystac z ich zdjec, artykuly przetlumaczyc, dodac swoje artykuly i wlasne reklamy - np swoich akcji, najpierw stworzyc elektroniczne numery, a potem sie zastanowic, czy znajdziemy pieniadze, zeby to wydac.

Numer elektroniczny na upartego kazdy by mogl sobie sam drukowac na wlasnej drukarce i bindowac.

w copy general druk jeden kolorowej strony A4 na kredowym ladnym papierze wynosi jakies 4 zl, czyli 4 razy 48 stron. Czyli koszt maksymalny bylby taki.

Jesli natomiast to mialoby byc wydane, to mozna by zorganizowac przedplaty - najpierw zbieramy zamowienie np na tysiac egz od Was, do tego sponsorzy i dajemy do drukarni.

Jesli chcemy wykladac dodatkowo w lecznicach i sklepach zoologicznych to to juz by sie robila bardzo droga impreza. Moja kolezanka wydaje czasopismo, mowi, ze koszt wydania jednego numeru wynosi tyle co zakup luksusowego samochodu, a ma reklamy i wcale nie jakis olbrzymi naklad.

wg mnie nasi potencjalni reklamodawcy to:

- producenci karmy i akcesoriów (o ile zechcą i tez nie bedziemy chcieli wszystkim proponowac)
- producenci kosmetyków nie testowanych na zwierzętach
- jakies rzeczy dla kobiet, moze ubrania, byleby nie z futer i nie ze skóry
- może kwiaciarnie, jakies wysylkowe nawet
- jakies galerie drobiazgów, prezentów
- sklepy z zabawkami - adresat: kobiety i dzieci
- księgarnie

Moze zastanowmy sie, jaki jest typowy profil milosnika krolikow, czym sie taka osoba interesuje, co moglaby chciec kupic i wtedy zrobimy spis reklam, ktore do takiej grupy królikarzy mogą trafic.

Z analizy np naszego forum wynika, ze wiekszosc to kobiety. Ale pojawia sie juz znaczny procent mezczyzn.

Jakimi produktami moga byc np zainteresowani mezczyzni, ktorzy lubia kroliki i sa na naszym forum?

Moze sa jakies wspolne mianowniki i dadza sie znalezc jakies firmy i produkty - oczywiscie wszystko etyczne w stosunku do zwierzat, bo nie wyobrazam sobie jakichs reklam produktow spozywczych, kiełbas, futer itp, to by byla tez porażka ww stosunku do innych prozwierzęcych organizacji.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:35:05 pm »
Nie nalegam tez, aby koniecznie taka gazeta byla wydawana przez nas, jesli jakas konkurencja wylowi ten temat :)

Grunt, zeby w ogole takie czasopismo powstalo, niezaleznie od tego, kto je wyda, chociaz oczywiscie jesli zrobimy to my, to bedziemy  miec pelny wplyw na jego tresc i na dobór reklam.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:35:17 pm »
Cytat: "ais"
Przyszlo do mnie jakis czas temu pocztą czasopismo o królikach, z Anglii.


To ja polecam z Anglii czasopismo: http://www.furandfeather.co.uk/
Fajne opisy ras, przydatne informacje na temat chrób :)

w sklepie mają za to bardzo fajne plakaty ras, kilka poprzednich zeszytów po bardzo dobrej cenie ( jestem w trakcie zamawiania poprzednich numerów)
http://www.furandfeather.co.uk/index.php?page=shop-2

ksiązki o królikach, godne polecenia:
http://www.debmark.com/rabbits/books.htm

Warte polecenia książki na temat chorób: http://www.amazon.co.uk/Textbook-Rabbit-Medicine-Frances-Harcourt-Brown/dp/0750640022/ref=pd_sim_b_3 oraz: http://www.amazon.co.uk/Rabbit-Medicine-Surgery-Veterinary-Nurses/dp/1405147067

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 27, 2010, 11:25:35 am »
Cytat: "ais"

w copy general druk jeden kolorowej strony A4 na kredowym ladnym papierze wynosi jakies 4 zl, czyli 4 razy 48 stron. Czyli koszt maksymalny bylby taki.

Jesli natomiast to mialoby byc wydane, to mozna by zorganizowac przedplaty - najpierw zbieramy zamowienie np na tysiac egz od Was, do tego sponsorzy i dajemy do drukarni.


CopyGeneral to prawdopodobnie najdroższe miejsce w Warszawie. :) Chętnie polecę inne (tańsze i lepsze) punkty. Firma, w której pracuję ma też podpisaną umowę na druk i ksero z firmą zewnętrzną - ceny dla pracowników są preferencyjne. Natomiast jeśli nakład byłby czterocyfrowy, to lepiej znaleźć małą drukarnię niskonakładową.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale raczej z samego forum nie będzie zapotrzebowania na 1000 sztuk jednego numeru.

Mam też wątpliwość co do sformułowania "dobór reklam". Z mojego doświadczenia wynika, że to reklamodawcy dokonują wyboru. My się tylko cieszymy (bardzo), jeśli którykolwieki zdecyduje się na nas.  :rotfl2

Polecam też na wstęp nie drukować w kolorze ale b-w + 1 lub 2 kolory - to znacznie zmniejusza koszty druku. Gazetka nie jest wtedy piękna, lakierowana i kolorowa, ale wiele tytułów (szczególnie niszowych) upadło właśnie przez to, że startowały zbyt ambitnie.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog