Autor Wątek: Gazeta o królikach  (Przeczytany 27187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bella

  • Gość
Gazeta o królikach
« dnia: Marzec 19, 2010, 18:06:48 pm »
Wpadłam na pomysł, żeby zrobić taką gazetę o królikach. W niej znajdowała by się reklama SPK oraz kilka artykułów o królikach np. dotyczących opieki. Dzięki niej ludzie dowiedzieli by się więcej o SPK i adopcjach królików. Mógł by się również znajdować w niej apel o jakiejś akcji. Uważam, że to fajny pomysł, ponieważ w Kakadu można dostać bezpłatną gazetę o psach i kotach. Wychodzi ona co miesiąć. Nie jest zbyt gruba. Znajduje się w niej kilka reklam karm dla zwierząt. Ja osobiście zawsze chętnie ją biorę, ponieważ zawsze sobie tam coś przeczytam. Przy okazji czytam też reklamy. Taka gazeta to lepsza rzecz od ulotek, ponieważ ludzie chętniej ją przeczytają niż kolejną reklamę. Koszt druku kilku stron czarno - białych nie był by zbyt drogi. Gazetę można by było poza nosić do zoologów. Jak myślicie, czy to fajny pomysł  ??

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2010, 18:24:10 pm »
pomysl fajny, choc roznie bywa z realizacja. koszt faktycznie by nie byl az tak kosmicznie drogi - bo to chyba nie byla by gazeta o duzym nakladzie, zawsze mozna zaczac od np kwartalnika. ale trzeba by "skrzyknac" ludzi chetnych na posady redaktorow takowej gazety ;) troche roboty z tym jest, ale znow bez przesady

megana88

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 18:36:55 pm »
Chętnie pomogę jeśli pomysł wypali :)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2010, 20:47:34 pm »
Bella, pomysł naprawdę dobry. :) Ale szczerze mówiąc nie wiem kto mógłby się tym zająć. :( Przemyślę to jeszcze i może postaram się poruszyć temat wśród członków SPK. :)

Uszata_panna

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2010, 10:45:09 am »
Dobry pomysł, można by też było umieszcza adopcja bo wiele os pewnie o nich nie wie.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2010, 16:57:05 pm »
mi się wydaje, że jak na razie dobrym pomysłem byłoby umieszczenie ulotek w jakiejś gazecie - wiecie tak samo w gazetach są UNICEFu itd. i gazet często się zgadzają włożyć taką ulotkę za darmo. Tylko to też jest dość sprzeczna kwestia i trzeba by ich dużo nadrukować.
Ja miałam taki pomysł i znajoma pracująca w Tygodniku Podhalańskim powiedziała, że to mogło by przejść, ale nie wiedziałam czy to tylko nie przysporzy więcej problemów  :/

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2010, 10:20:20 am »
Misokyaa, gdybyśmy mieli aktualne i dobre ulotki to tak. :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2010, 11:36:56 am »
tajniak, a co trzeba zmienić w aktualnych?

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2010, 14:09:01 pm »
A co z planem wydania bajki o królikach? ;)


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2010, 22:17:54 pm »
Misokyaa, np. nie korzystamy już ze skrytki pocztowej.

Bella

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2010, 23:04:22 pm »
Ja uważam, że taka ulotka niezbyt dużo by dała, ponieważ ludzie mają dość reklam.
Co do mojego pomysłu. Załóżmy, że gazeta miałaby osiem stron (nie licząc okładki). Na dwóch znajdowałaby się reklama np. adopcji. Każdy napisałby jeden artykuł na stronę A4. Chętne osoby może niech piszą o czym by mogły napisać.
Jest jeszcze tylko sprawa z finansami i czy wogóle reszty osobą z SPK pomysł się podoba. Dobrze by było gdyby tajniak poruszył temat wśród członków SPK.

Uszata_panna

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2010, 23:06:02 pm »
mmm No przydałoby się. Ja mogę zajaśc się działem żywienia

nuka

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2010, 06:51:49 am »
Jeśli ten pomysł zostanie zaakceptowany to może warto ułożyć jakiś plan, spis treści, jakie tematy będą poruszane w poszczególnych numerach, żeby nie dublować zbyt często.
Można przeznaczyć jedną stronę na najważniejsze informacje, które byłyby w każdym numerze (typu objawy choroby i namiary na polecanych wetów), bo nie wiadomo kiedy niedoświadczony opiekun uszatego z zoologa zainteresuje się gazetką.

Jak często gazetka by sie ukazywała?

Bella

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2010, 14:30:17 pm »
Sądzę, że może na początek to co dwa miesiące.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2010, 14:58:56 pm »
Dobra to napiszcie jakbyście to widziały (i widzieli :)) oraz ew. kto może się podjąć pomocy przy tym, w jakim zakresie itd. Jak jakaś wizja się wyklaruje to pomysł rzucę na naszej liście. :)

Bella

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2010, 15:02:06 pm »
Ja bym mogła napisać o  zabawach z królikiem.
Pozostaje jeszcze sprawa finansów.

Uszata_panna

  • Gość
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2010, 20:35:35 pm »
A Opieka? spis weterynarzy? choroby?

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2010, 22:24:57 pm »
Kasę można pozyskiwać tak jak pozyskuje np. magazyn Pies.
Utrzymuję się tylko i wyłącznie z reklamodawców. Jednak wówczas, w porównaniu z odpłatnymi czasopismami czy dziennikami, jest przewaga reklam.
Ale zawsze trochę tekstu wchodzi...

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2010, 12:12:26 pm »
Żeby mieć kasę z reklam trzeba mieć pozycję na rynku, duży nakład i zasięg terytorialny. A zakładam, że nie będzie kasy na promocję. Mój ojciec wydawał pierwszą na polskim rynku gazetę o kotach. Znalazł niszę na rynku, a i tak zbankrutował.

Nie chcę wyjść na osobę, która zawsze ma jakieś "ale", ALE takie przedsięwzięcie trzeba dobrze przygotować. Najpierw znaleźć potencjalnych reklamodawców, punkty dystrybucji, kogoś do składu DTP, tanią drukarnię, ustalić rodzaj papieru, grubość, ilość stron itd. Najmniej problemu jest ze spisem treści, zdjęciami i artykułami - każdy chce coś napisać do gazety - nawet niszowej. ;)
Oczywiście wszystkie uwagi są aktualne tylko, jeśli mówimy o prawdziwej gazecie, a nie czymś w rodzaju pisemka parafialnego - czarno-białej ulotce spinanej spinaczem, którą można drukować w domu.

Może warto pomyśleć na początku o formie gazetki z ogłoszeniami? A przynajmniej sporej wkładki z ogłoszeniami drobnymi.

Obawiam się, że finanse będą największym problemem. Wiele rzeczy można zrobić/załatwić za darmo, ale raczej nie druk, papier, dystrybucję ani skład DTP.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Gazeta o królikach
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2010, 16:23:00 pm »
agatha, ale wtedy znowu statu stoi na przeszkodzie... Blacky, dlatego mówiłem, że to muszę przemyśleć. :)