Autor Wątek: Jakie szelki są najlepsze ???  (Przeczytany 28856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 22, 2010, 21:56:47 pm »
Jak ktoś kocha króliczka to mu nosie czy musi targać dwa kilometry na łąkę zagródkę czy na własna działkę za 10 min będzie...

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 22, 2010, 21:58:25 pm »
moje kroliki maja zagrode w domu (3 na 2 metry) na dworzy to samo tylko dodatkowo zabezpieczone z gory zeby mialy cien i zeby w razie czego nie wyskoczyly. Uwierz,ze moga wymachiwac nogami w kazda strone i nie boje sie,ze dostana martwicy nogi bo jakis debilny sznurek obkrecil sie im dookola nogi.
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 22, 2010, 21:58:52 pm »
No właśnie skonczmy to.., wezmę pod uwage wasze zdania, oczywiście..
No w końcu od tego tu jesteśmy żeby dobre rady dawać  :)  ;-)

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 22, 2010, 22:03:51 pm »
Ciapusia, goraco pozdrawiam. konczymy debate.... moje zdanie dziewczyny znacie i bede go bronila  jak lwica bo licze na to,ze moja walka cos zmieni.
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 22, 2010, 22:07:57 pm »
Tatana, to możemy sobie uścisnąć ręce :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 22, 2010, 22:08:40 pm »
Ja nikogo przekonywać nie będę. Chciałabym tylko powiedzieć, że króliki nie tęsknią do słońca*, one je dość źle znoszą - po pierwsze dlatego, że źle widzą w słońcu, a po drugie bardzo szybko się przegrzewają. Więc nieszczęście się królikowi niewychodzącemu na zewnątrz nie dzieje. Spędzałam zeszłe wakacje i poprzednie w bloku w wieżowcu, ze względu na remont mojego domu i wierzcie mi, ostatnia rzecz jaką bym zrobiła, to zabrała króliki na smyczach na łąki przed blokiem. Nie dość że na smyczach, to jeszcze do tych psich kup, śmieci i robali. Moje króliki wychodzą na zewnątrz pewnie 4 razy w roku, jeśli akurat mam czas i jest odpowiednia dla nich temperatura. Jest to cała wyprawa i zawsze się dotąd jakoś udawało zorganizować :) Ale jak się pewnego roku nie uda - króliki nie będą nieszczęśliwe.

Pozdrawiam szelkowych zwolennikow i przeciwników ;) Ja należę do przeciwników i naprawdę wolę targać ciężką jak pieron zagrodę niż wdziewać królikowi jakieś sznurki.
Ale każdy sam bierze odpowiedzialność za swoje zwierzę i ten co zechce szelek - kupi je, choćby nie wiem co, a ten co szelek wrogiem - nie kupi :)

Miłej nocy, dziewczęta :*

* [Wiem, że królik śliniący się do słońca to żart, ale jak się królik zacznie ślinić "do słońca" to nic, tylko go trzeba ratować, bo pewnie się przegrzał, a to bardzo niebezpieczne.]
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 22, 2010, 22:14:53 pm »
Ciapusia,  :przytul:  :balet:  ;-) pozdrawiam . NIGDY NIE ZALOZE FELUSIOWI SZELEK. dobranoc :)
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

nuka

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 23, 2010, 06:10:26 am »
Cytat: "Ashoa"
Do wujka jak będę jeździć tez będę brać uszatego
będziesz jechała możesz zabrać więc zagrodę.

Skoro powstał drugi temat o szelkach powtórzę i tutaj "Wszelkim szelkom, ubrankom, spineczkom i innym ozdobom zakładanym uszatkom - mówię zdecydowane NIE"

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 23, 2010, 08:54:02 am »
nuka, bravo i jestem za w 100 % :)
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 23, 2010, 11:37:53 am »
A tak się zastanawiam czy jakbym kupiła zagrodę i wywiozła ją na działkę do babci
I jeździłabym z królisiem np raz na tydzień.. Tylko właśnie problemik w tym że działka trochę daleko i jeżdżę tam autobusem mpk i to chyba dla króla niedobrze..?  :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 23, 2010, 12:39:42 pm »
Cytuj
jeżdżę tam autobusem mpk i to chyba dla króla niedobrze..? :(


no moje uszate wolałyby chyba w domu zostać :P  też nie mam ogródka, samochodu, ani działki nawet i moje panny muszą zadowolić się bezklatkowym "kiszeniem się" w mieszkaniu. tylko boli mnie opinia, że są przez to nieszczęśliwe.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 23, 2010, 16:04:56 pm »
Jadwinia, no moje Toski tez sie kisily w mieszkaniu ladnych pare lat ;) Kiedys wychodzilam na spacer z pierwszym krolikiem. On uwielbial biegac, szybko o szeleczkach zapominal, nie bal sie psow i odglosow z dworu. Pozniej to samo chcialam zrobic z Tosiem. A ten biedak podczas zakladania szelek dostal takiego ataku paniki, ze myslalam, ze zejdzie :( Wiec zostawilam go w spokoju.
Jozie wypuszczalam na trawke w tamtym roku. Wszystko fajnie, tylko, ze ona jak uslyszy ptaszki lub lecacy samolot ucieka do kuchni i nie chce wyjsc (to bylo wtedy jak miala szelki). Jak ja wsadzilam do zagrody to siedziala bidula. Malo co trawki skubala. Musialaby tak posiedziec dluzszy czas w tej zagrodce, zeby sie przyzwyczaic. A tu nie zawsze pogoda dopisywala...
Wiec z tym wychodzeniem na dwor to wcale nie taka prosta sprawa. Bo pozniej to ja juz nie wiedzialam, czy ja jej nie uszczesliwiam na sile tym wynoszeniem na dwor  :/

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 23, 2010, 16:15:54 pm »
Cytat: "Jadwinia"
tylko boli mnie opinia, że są przez to nieszczęśliwe.

No właśnie...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 23, 2010, 17:34:09 pm »
Jadwiśka, no co Ty? Toszka dobrze prawi  :lol Poza tym już Ty tam sama najlepiej wiesz, że drugiej takiej pary jak Twoja to ze świcką szukać i się nie znajdzie  :mhihi  Jak Zajec z Miszą ukiszone i niezadowolone, to ja jestem nie bośniak, a Pleśniak-Czereśniak  :diabelek

BTW, Zajcowi możesz po godzinach wyplatać lejce z grzywy/baków i będzie miał zamiast szelki, hehehe  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 23, 2010, 19:37:07 pm »
Bośniak   :hahaha  :hahaha  kochany :heart
nie, nie jesteś żaden Pleśniak-Czereśniak, po prostu przykro czyta się takie opinie, że "kisimy" króliki, że "ślinią się do słońca" itp. poetyckie metafory. Myszka nawet na balkonie niechętnie przebywa, lęka się nowych miejsc i jest raczej zadowolona ze swej przestrzeni życiowej... a Zajączek właśnie bryka po łóżku robiąc piruety, więc o depresję i ukiszenie go nie podejrzewam. Idę uprząż wyplatać :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 23, 2010, 19:51:38 pm »
Królik jest wdzieczny za kiszenie w domu jesli ma do wyboru ruch samochodow na chodniku, smyczki, linki i inne diabelstwa.  :DD
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

kasiagio

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 23, 2010, 19:55:58 pm »
Jadwinia, no ja tez "kiszę " Makiego  w domu bo tutaj naprawdę nie ma gdzie z nim iść wszędzie kupy psów iw ogóle Neapolitańczycy to brudasy , śmieci , papiery i takie tam :/ także wolę zdrowo"po kisić " małego w domu niż wyjść z nim żeby mi się rozchorował nie ??  Po co ryzykować , co innego trawka z własnego ogródka a co innego osiedlowy osraniuch

I ja  w cale nie myślę ,że  męczę tym Makiego  samo brykanie , bzyczenie koło nóg i cała reszta oznacza że nic mu nie brakuje , także nie przejmuj się  :przytul  :*

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 23, 2010, 23:10:06 pm »
Duszek przez te "spacery"z poprzednią właścicielką na smyczy na osiedlowych trawnikach nienawidzi teraz dworcowej zagrody.Raz nawet odsunął ciężki pniak,wydostał się z kojca i słyszę "ktoś"kopie w drzwi aż dudni.A to Duszek tylnymi skokami domagał się wpuszczenia do bezpiecznego domku. :diabelek.Braci zaś po godzinie wnosiłam spowrotem do domu,bo mało co zawału nie dostali.Zaś Helenka miesiąc była na mnie obrażona jak zaczęły się jesienne słoty i szlaban na wyjście na powietrze(ale w szelkach to by kobieta mi oszalała).Natomiast Baruś,gdy nie było zagrody,a on był singlem miał smycz,ale nie ciągnęłam go za nią tylko puszczałam i ciągnął ją sobie luzem,a spełniała rolę znaku rozpoznawczego(niebieska),bo bez niej potrafił 2 metry ode mnie zaszyć się w zaroślach szarak,a ja dobre pół godziny go szukałam-ujawnił się jak sam chciał,no i gonił wolnobytujące koty,w razie czego dla jego bezpieczeństwa-łatwiej złapać za smycz niż królika.Także jak widać króliki są różne-jedne lubią wychodzić,inne nienawidzą,a Duszek jest całkowicie domowym królikiem i wcale nie nieszczęśliwym. :lol.A szelki +samycz to ostateczność,niepolecana przeze mnie.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 27, 2010, 21:04:05 pm »
Ja Rosie chciałam na początku kupić szelki, pani w sklepie mówiła żeby kupić, ale jednak zrezygnowałam.

I bardzo dobrze.
I tak nie mam gdzie z nią wychodzić.
Poza tym nie wiem jakby zareagowała na szelki nie mam zamiaru tego sprawdzać. Poczekam do lata, pojadę do dziadka na ogródek na tydzień i będzie :) Świeże warzywka do tego. Chciałam kupić szelki i regulowaną smycz, ale poproszę dziadka żeby założył siatkę przy odrodzeniu - będzie lepiej i wygodniej i dla Paskudy i dla mnie :P

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 9:05 pm ]
I zeby nie było - mieszkać będzie w domku, nie na dworze.


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 28, 2010, 20:50:12 pm »
numer 1 mam . Królik jednym ruchem je sobie ściąga . Aktaulnie mam ostatnie , sa dobre , Królik ich w ogóle nie czuje , czasem obwącha smycz xd.