Autor Wątek: Jakie szelki są najlepsze ???  (Przeczytany 28858 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 22, 2010, 21:22:23 pm »
Ale ja się pytam, czy one w domu gryzły siebie nawzajem (bo wywnioskowałam, że miałaś dwa), a na dworze już nie? Bo tak napisałaś, jako dowód na to, że były zadowolone.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 22, 2010, 21:25:30 pm »
nie siebie nawzajem, tylko siebie-jako szelki, które miały na sobie ;)
Króliki się kochały, nigdy nie było ani jednej bójki :)

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 22, 2010, 21:26:57 pm »
Cytat: "Ciapusia"
A ty biegasz za nim, tak? Możesz nagrać filmik, bo musi to wyglądać komicznie.

Prześle Ci po prostu z YT
spacerki, coś w tym stylu..
http://www.youtube.com/watch?v=9HprBoOsQrs

http://www.youtube.com/watch?v=wMQ5hFWl7gA

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 22, 2010, 21:30:36 pm »
Dziewczyno jak Ty uwazasz ,ze ''zawsze cos'' to dla Ciebie metr wolnosci to zastanow sie nad soba!! OK  zgadzam sie,ze targanie zagrody na lake to zly pomysl ale chcialam Ci tylko uswiadomic,ze jesli sie chce zapewnic wygode dla krolika to idzie. mozna stanac na rzesach ale jest rada. Jezeli nie masz takiej mozliwosci czy checi to poprostu zostaw uszola w domu. zasiej mu trawke w dluga niska donice... otworz latem szeroko okienko i uwierz mi (a znam sie na krolikach) to bedzie dla niego lepsze niz spacery na smyczy.to tak jakbys na sile chciala dac mu wolnosc. NA SILE rozumiesz?? Myslisz,ze on jest na tyle glupiutki,ze pomysli,ze jest wolny? przebiegnie 30 cm czy metr i Hohohoho koniec sznurka? koniec wolnosci???? Denerwuje mnie takie podejscie. Jak sie ma obojetnie jakie zwierze a w szczegolnosci kroliki  to nim sie je kupi czy zaadoptuje to czyta sie o nich jak najwiecej. Ty to zrobilas?? nie wydaje mi sie...
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 22, 2010, 21:32:49 pm »
Królik Niuniek jest na lince treningowej, to inny temat (było o tym wcześniej).

Natomiast Rudzik na moje oko zadowolony z tego spaceru nie jest. Widać, że jest niepewny, próbuje uciekać. Oprócz tego nie może kicać, gdzie chce, bo jest blokowany. Dla ciebie naprawdę tak wygląda szczęśliwy królik?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2010, 21:35:53 pm »
No nie wiem jak ten Rudzik ale jak już mówiłam to mój jakoś nie próbuje uciekać itp..

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2010, 21:38:09 pm »
No więc proszę, nagraj to, bom bardzo ciekawa, jak to wygląda.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 22, 2010, 21:38:10 pm »
Cytat: "tatana1987"
Jak sie ma obojetnie jakie zwierze a w szczegolnosci kroliki to nim sie je kupi czy zaadoptuje to czyta sie o nich jak najwiecej. Ty to zrobilas?? nie wydaje mi sie...

A jednak dużo czytałam i czytam a po za tym miałam już królika..

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2010, 21:40:00 pm »
No ale Przykład Niuńka pokazuje, że jednak można królikowi życie troszkę umilić. Nie chodzi,żeby królik był koniecznie na smyczy,tylko na czymś, co nie pozwoli mu zwiać. jeżeli w tym przypadku jest to linka treningowa, to czemu nie? Nie jest napięta ani ciężka,królik wydaje się w miarę swobodny. Rudzik to rozpacz,nawet psy nie mają tak krótkich smyczy. Ale dziewczyna chciała pokazać co ma mniej więcej na myśli, a wy jeździcie po niej jak po łysej kobyle:P spokojem owszem,ale gwałtem się nic nie zwalczy moim zdaniem ;)

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 22, 2010, 21:41:28 pm »
Ciapusia, raczej nie mam jak ale wygląda to podobnie tylko że jak mówiłam nie ucieka.Kica tam i tam, kopie, rozgląda się, wyleguje sie.. no uwierz mi wygląda to tak samo jak bez smyczy..

Tolinka

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 22, 2010, 21:45:01 pm »
Dajcie juz spokoj z tymi szelkami

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 22, 2010, 21:45:23 pm »
Cytat: "Ashoa"

 to czemu nie?

Bo to niebezpieczne.

Jason, nie może to wyglądać tak, jak bez smyczy, bo królik bez smyczy bryka, kopie, bawi się tam, gdzie chce, a nie, gdzie mu nakazuje właściciel.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 22, 2010, 21:45:52 pm »
Ale tak nie jest :oh:
A w linkę treningowa królasie się plątają

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 22, 2010, 21:48:09 pm »
Cytat: "Ciapusia"
bawi się tam, gdzie chce, a nie, gdzie mu nakazuje właściciel.

A jak jest w zagrodzie to może sie bawić gdzie chce? no nie wydaje mi się..Też ma określony kawałek w którym może sie bawić i tyle a nie moze np podbiec pod krzaczek.., tak samo jest ze smyczką (w naszym przypadku)

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 22, 2010, 21:48:34 pm »
Ashoa,  z mojej strony nie ma zadnego krzyku czy ublizania ale smiac mi sie chce ze jason, twierdzi iz zna sie na krolikach i czyta o nich a nie wie podstawowej rzeczy,ze szmyczki dla krolika wymyslili handlowcy ktorzy czekaja na takich jak ona ,zeby zamydlic oczy bo pan czy pani w sklepie powiedziala,ze kroliki to lubia. zaplaci za to jakies 30 zl , facet w sklepie zadowolony bo zarobil i ma to w nosie czy krolik bedzie cierpial czy nie. A jason, zadowolona bo zapewni ''rozrywke '' uszatkowi. Skoro Tyle osob pisze,ze smyczki sa zle to jak mozesz nadal twierdzic,ze nie sa zle. Tu ludzie naprawde znaja sie i interesuja krolikami i wiedza ze szelki, dropsy , kolby itd nalezy wywalic do smieci. piszesz ''moj nie probuje uciekac'' A JAK ON MOZE UCIEKAC SKORO JEST NA SZNURKU!!!!!!! dziewczyno Ty mysl co piszesz. z tej calej sytuacji krolik sie tylko niepotrzebnie stresuje co moze przyspieszyc mu niepotrzebnie zejscie z tego swiata a Ty masz ''radosc'' bo on czuje namiaste wolnosci. paranoja.
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2010, 21:50:22 pm »
A Powiedz mi tak:
A w domu jak masz klatkę to tez nie jest ograniczeniem?
Tak samo?
To uwiążesz go na łańcuchu?Bo przecież jest tak samo...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2010, 21:50:57 pm »
Cytat: "jason"
Cytat: "Ciapusia"
bawi się tam, gdzie chce, a nie, gdzie mu nakazuje właściciel.

A jak jest w zagrodzie to może sie bawić gdzie chce? no nie wydaje mi się..Też ma określony kawałek w którym może sie bawić i tyle a nie moze np podbiec pod krzaczek.., tak samo jest ze smyczką (w naszym przypadku)

Ale nikt nie blokuje jego ruchów. Może chodzić, gdzie chce, ale po wyznaczonym terenie. Można powiedzieć, że zagroda to taka pomniejszona działka.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2010, 21:52:11 pm »
Banany też są niebezpieczne jak się ich źle użyje, to nie jest argument.Wypuszczanie królika do ogrodu też jest niebezpieczne, bo może np. dorwać go sowa(mówie poważnie,dzisiaj znajoma,która puszcza króliki na ogród powiedziała, że pojawiły się u niej sowy,przyszły na żer?). Trzeba tylko królika pilnować,a nie puścić samopasem.
Też myślę, żeby dać już spokój, bo takie kontrargumenty można rzucać jeszcze tygodniami. Szkoda nerwów

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 22, 2010, 21:54:52 pm »
Cytat: "tatana1987"
czyta o nich a nie wie podstawowej rzeczy,ze szmyczki dla krolika wymyslili handlowcy ktorzy czekaja na takich jak ona ,zeby zamydlic oczy bo pan czy pani w sklepie powiedziala,ze kroliki to lubia. zaplaci za to jakies 30 zl , facet w sklepie zadowolony bo zarobil i ma to w nosie czy krolik bedzie cierpial czy nie.

wiem o tym bardzo dobrze. I nie chodzi mi o to żeby.. nie wiem zrobić dla siebie frajde?że moj krolik chodzi w szelkach? Niee.. chodzi mi tylko o to zeby sobie pokical bo nie mam innego pomysłu na wyjscia na dwor...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 22, 2010, 21:56:42 pm »
Ashoa, zrobisz, jak uważasz. Dla mnie królik w szelkach nigdy nie będzie szczęśliwy, bo króliki to nie są zwierzątka, którym się dyktuje warunki. A o zaplątanie, czy nagły zryw (a potem nagłe wyhamowanie, pod wpływem naprężonej linki) u królików naprawdę nie trudno.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."