Autor Wątek: Jakie szelki są najlepsze ???  (Przeczytany 28861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2010, 20:33:35 pm »
Cytat: "jason"
Cytat: "tatana1987"
a jak Królik w trakcie kicania obkreci sobie skoczki linka a Ty nie bedziesz tego widziała? a jestes pewna,ze krolik pod Twoja nieobecnosc nie przegryzie sznurka i da dyla? albo pobiegnie gdzies i zje cos czego nie powinien?

Raczej nie bo jak chodzę np na łąkę to trzymam jego smyczkę i albo za nim chodzę albo przywiązuję gdzieś smycz i caaały czas mam go na oczach  :icon_smile2

No to faktycznie, to musi być dla niego super rozrywka...
Przeczytałaś mój post z poprzedniej strony? Nie zachowuj się samolubnie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2010, 20:35:06 pm »
No ale cóż.. każdy ma swój sposób na wychodzenie, niektórzy trzymają na smyczkach, niektórzy w zagrodach, a ja postaram się robić tak jak wy mówicie bo też popieram wasze zdanie..  ;-)
Nie chcę się tu kłócić bo chyba nikt tego nie lubi..  ;-)

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2010, 20:36:25 pm »
Też uważam że wychodzenie z królikiem jak z psem koło bloku to przesada, ale nie uważam, żeby w ogóle królikowi szelek nie można było zakładac i z nim nie wychodzić.
I nikt mi nie wmówi, że kisić królika jest lepiej niż mu założyć szelki i wyjść na łąke/pole/... żeby pobiegał. Ja ze swoimi królikami wychodziłam na łąke jak była pogoda i czas raz na tydzień czy dwa średnio. I mi króliki powiedziały że lubią szelki. Bo nie siedziały cały "spacer" i sie nie gryzły,nie próbowały zdjąć ani drapać szelek. Traktowały to jako coś naturalnego. jakby nigdy nic kicały po świeżej trawie, a jak już sie zmachały to sie kładły. I znowu kicały. Widać było, że mają frajdę.Myślicie, że jakbym widziała, że im to nie w smak to bym je męczyła dalej, żeby mieć dziką satysfakcję? Ale jeśli się szuka czarnej strony medalu to pewnie, że sie ją znajdzie.
I pewnie, że nie wszystkim królikom pasują szelki, że niektóre ich nosić nie mogą. Ale nie traktujcie swoich królików jak archetyp. Jeśli Waszym uszatym to nie pasuje to nie znaczy że innym również, bo jak widać tak nie jest.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2010, 20:37:57 pm »
Nikt się tu nie kłóci, ty jeszcze kłótni na forum nie widziałaś :lol

Po prostu próbujemy przekonać ciebie, że szelki to NIE jest dobry pomysl, a skoro się z nami zgadzasz, to mam nadzieję, że wyciągniesz odpowiednie wnioski i nie założysz już królikowi szelek.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2010, 20:39:26 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Przeczytałaś mój post z poprzedniej strony?

 tak czytałam i postaram się dostosować do waszych zdań.
Cytat: "Ciapusia"
Nie zachowuj się samolubnie.

A dlaczego mam się tak zachowywać  :icon_confused

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2010, 20:43:38 pm »
Cytat: "Ashoa"
Traktowały to jako coś naturalnego.

No wybacz, ale ci w to nie uwierzę. Znam jednak trochę naturę królików i na pewno nie traktują czegoś na swoim grzbiecie jako coś naturalnego.
A w innym temacie sama przyznałaś, że królik był przerażony i że go będziesz przyzwyczajać, więc jednak robisz to na siłę.

I mnie też nikt nie przekona, że królik na szelkach jest szczęśliwszy od tego w domu. Gdybym mogła, to bym zaprosiła cię do siebie, zobaczyłabyś, jak wyglądają moje nieszczęśliwe króliki... Miałabyś punkt odniesienia. Jeśli mogę ci coś zaproponować - chcesz zobaczyć szczęśliwego królika? To spraw swojemu towarzysza.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2010, 20:44:13 pm »
Ashoa, ''Jeśli Waszym uszatym to nie pasuje to nie znaczy że innym również, bo jak widać tak nie jest.'' ale własnie o to chodzi,ze zaden krolik nie lubi ograniczania im swobody!! Nie chce sie klocic ani z Ashoa, ani z jason, ale skoro ktos zalozyl taki watek to widocznie potrzebowal rady. Ja poradzilam zeby zrezygnowac z szelek i linek wszelkiego rodzaju. Hetahe, dała wam doskonaly przyklad jak reaguje krolik na takie cuda!!. Miłosnik krolikow pisze ''nie za bardzo je rozpieszczacie''?? BOZE!! to po co Ci krolik skoro nie rozumiesz sensu rozpieszczania?  Jestem tolerancyjna i rozumiem,ze nie kazdy traktuje kroliki jak ja czy dziewczyny z domow adopcyjnych i tych ktorzy opiekuja sie krolikami wiele lat... ale na milosc boska.... Trzeba czasem postawic sie na miejscu zwierzecia i pomyslec ''jak ja bym sie czula na lince''?? fajnie?? nie wydaje mi sie. Pies chociaz zaszczeka a krolik?? KOMPLETNIE NIC.  :zdenerwowany
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Tolinka

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2010, 20:45:08 pm »
Spokojnie dziewczyny,niech zrobi jak uwaza i dokona wyboru,kazdy wypowiedzial swoje zdanie i finito.Nic na sile,a z czasem przekona sie ze szelki nie sa najlepszym pomyslem.

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2010, 20:45:13 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Nikt się tu nie kłóci, ty jeszcze kłótni na forum nie widziałaś :lol

No to tam wymiana zdań.. ;-)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2010, 20:45:18 pm »
Cytat: "Ashoa"
i sie nie gryzły,nie próbowały zdjąć ani drapać szelek.

A w domu się gryzły? I próbowały ściągnąć szelki?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2010, 20:55:30 pm »
A mi się wydaje że królik nie powinien siedzieć tylko w domu i biegać po domu. Przecież królik pochodzi od zająców a zające są stworzone do bycia na świeżym powietrzu i trawie, czyż nie? A ja nie mam możliwości żeby miał jakieś ogrodzenie na dworze bo mieszkam w bloku i nie mam ogrodu jak wy (oczywiście nie wszyscy bo na pewno są też tacy jak w mojej sytuacji) A aż żal mi jest patrzeć na tego biednego króla jak piękna pogoda na dworze a jemu aż ślina leci na widok słońca.. Chyba mnie rozumiecie

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2010, 20:56:07 pm »
Faktycznie Króliki to nie Psy i nie zabiera się je na spacery.
Ale niektórzy nie maja gdzie wyjść, co wtedy?
Na pewno nie szelki! Królikom jest niewygodnie,nawet jeśli "się nie uskarża"większość królików pozwala zakładać sobie szelki np. Paszuruś  lecz
Miał krótkie, był przy mnie i widziałam co miej więcej je, ale nie było mowy o wybieganiu się poskakaniu -mijanie się z celem
Miał długie, skała biegał ale nie wiedziałam co je i w ten sposób nabawił się takiej biegunki że przez tydzień nie puszczała  :chory - więcej szkody niż pożytku.
I zarazem o wiele żywiej, wesełej skał w mieszkaniu bez żadnego skrępowania.
I  nieraz mi się zdarzyło że poplątał się w tej smyczy raz nawet przegryzł i psa na czym wyprowadzić nie miałam  :oh:
Jeśli nie masz balkonu albo podwórza zabiesz uszatki gdzieś do rodziny, na łąkę, lub działkę :DD

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2010, 20:58:12 pm »
Cytat: "jason"
Przecież królik pochodzi od zająców a zające są stworzone do bycia na świeżym powietrzu i trawie, czyż nie?

Nie. Nasze króliki pochodzą od dzikich królików. Króliki i zające to dwa inne gatunki.
A tak BTW, widziałaś kiedyś dzikiego zająca w szelkach, jeśli już do tego nawiązujesz?
 
Cytat: "jason"
A aż żal mi jest patrzeć na tego biednego króla jak piękna pogoda na dworze a jemu aż ślina leci na widok słońca..

Dziewczyno, co ty bredzisz?
Cytat: "jason"
Chyba mnie rozumiecie

Nie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2010, 20:58:18 pm »
wysłało mi sie dwa razy to troszkę zmienię :>
No to tak mnie to rozbawiło z tą ślina zawsze możesz pootwierać okna i przynieść do domu trawkę

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2010, 21:04:44 pm »
Ciapusia, po prostu lubię patrzeć jak król biega na dworze i widać że woli to niż po moim pokoju w którym śliska podłoga itp itd
Ale to naprawdę u niektórych królikach widać że im te szelki nie przeszkadzają..

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2010, 21:05:50 pm »
Podejrzewam,ze Twoj kroliczek jest albo ze sklepu albo adopcyjny (ktore albo sa z psełdo hodowli,albo znalezny) Nie wiem na ile dziewczyny sie ze mna zgodza ale kroliki takie po czesci maja zachowany instynkt bycia wolnym ale czy znaja to uczucie na 100%? Jezeli od malego krolik byl zawsze trzymany w domu to jak mozesz pisac,ze chcialby byc wolny itd? Nie jestem zdania ,ze skoro to krolik domowy to tylko dom dom i dom.. ale czy uwazasz ze jak dasz mu metr ''wolosci'' na sznurku czy 4 metry na lince ''wolnosci'' to on bedzie sie czul wolny jak normalny lesny zajaczek? Krolik czuje sie wolny jak w pelni moze kicac , nie krepuja go zadne szelki, smyczki i ine diabelstwa. mowisz,ze nie masz ogrodu -ok rozumiem nie kazdy ma. ale zagrody sa skladane. zabierasz dla siebie kocyk i dobra ksiazke czy mp3. kroliczkowi rozkladasz zagrode - do srodeczka i patrzysz z miloscia jaki jest Ci wdzieczny za namiastke WOLNOSCI!! zapewniasz mu cien , wode, trawke i to jest dla niego przyjemnosc. Te zwierzeta na prawde nie potrzebuja ''spacerow''(o ile mozna tak nazwac ciagniecie krolika na smyczy w tym kierunku w ktorym wlasciciel chce isc).
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2010, 21:08:08 pm »
Cytat: "jason"
Ciapusia, po prostu lubię patrzeć jak król biega na dworze i widać że woli to niż po moim pokoju w którym śliska podłoga itp itd

Ale twój królik nie biega po dworze. Biegać to on by mógl, gdyby nie był skrępowany.
Cytat: "jason"
Ale to naprawdę u niektórych królikach widać że im te szelki nie przeszkadzają..

Przed chwilą pisałaś co innego.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2010, 21:14:03 pm »
Cytat: "Ciapusia"
jason napisał/a:   
Ciapusia, po prostu lubię patrzeć jak król biega na dworze i widać że woli to niż po moim pokoju w którym śliska podłoga itp itd   

Ale twój królik nie biega po dworze. Biegać to on by mógl, gdyby nie był skrępowany.

Musiałabym Ci filmik pokazać że nawet w smyczy może kicać prawie tak samo jak bez

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 9:17 pm ]
Cytat: "tatana1987"
ale czy uwazasz ze jak dasz mu metr ''wolosci'' na sznurku czy 4 metry na lince ''wolnosci'' to on bedzie sie czul wolny jak normalny lesny zajaczek?

Ale zawsze coś :DD
Cytat: "tatana1987"
zagrody sa skladane. zabierasz dla siebie kocyk i dobra ksiazke czy mp3. kroliczkowi rozkladasz zagrode - do srodeczka i patrzysz z miloscia jaki jest Ci wdzieczny za namiastke WOLNOSCI!! zapewniasz mu cien , wode, trawke i to jest dla niego przyjemnosc.

No wiadome, ale co mam tą zagrodę targać na łąkę? :DD
Cytat: "tatana1987"
Te zwierzeta na prawde nie potrzebuja ''spacerow''(o ile mozna tak nazwac ciagniecie krolika na smyczy w tym kierunku w ktorym wlasciciel chce isc).

Nie chodzi mi o te "spacery" jak z psem tylko na odwrót  ;-)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2010, 21:18:44 pm »
A ty biegasz za nim, tak? Możesz nagrać filmik, bo musi to wyglądać komicznie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 22, 2010, 21:18:51 pm »
Ależ temat rozgorzał...
Ciapusiu - nie, nie gryzły itd. w domu szelek, dlatego poszliśmy poeksperymentowac na dwór, jak widać się udało, więc trawne rozrywki kontynuowaliśmy.

Co do zagród na dworze - nie każdy może sobie na takie pozwolić. Kupować zagrodę żeby raz do roku móc ją rozłożyć u znajomego na ogródku? Bo chyba nie wyobrażacie sobie, żeby ktoś idąc np. na łąke pod jedną pachę brał zagrodę, pod drugą królika, a w plecak jeszcze akcesoria (miski,nie miski). Ja w takim wypadku wolałabym już zostać z kickiem w domu.
Jesli bym miała własny ogród czy chociaż taras to pewnie, że problem szelek nie przeszełby mi przez głowę nawet, ale niestety, "blokersi" musza sobie jakoś radzić,jeżeli króliki im pozwalają na to, bo nic na siłe.