Autor Wątek: Jakie szelki są najlepsze ???  (Przeczytany 28850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrsKrolisia

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« dnia: Marzec 18, 2010, 17:20:51 pm »
Szelki numer 1:



Szelki numer 2:



Szelki numer 3:




Ja mam szelki numer 2
Tylko całe czarne bez żadnych ozdób !!

Griffe

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2010, 17:25:12 pm »
Wydaje mi się że 1 odpada, bo będzie króliczkowi gorąco. Najważniejsze by były łatwo i szybko zakładane i zdejmowane, bo to chyba najgorsze dla kroliczka momenty.

króliczkowa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2010, 17:25:21 pm »
Żadne, królik to nie piesek :PP .

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2010, 18:08:16 pm »

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2010, 19:51:57 pm »
Powiem tak mam te pierwsze ze względu na to że wydawały się miłe w dotyku i myślałam że będzie w nich królikowi wygodnie bo nie będą się wbijać. I żeczywiście nie wbijały się ale mimo to że były dobrze dopasowane i zapiętedość ciasno to ciągle przechodziły króliczkowi przez zadek (ta część na szyjkę nie wiem jakim cudem też)
Ogólnie Tadek biegał jak oszalały i był bardzo przestraszony więc po jednej wyprawie zrezygnowaliśmy i kupiliśmy zagrodę ;)
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2010, 22:19:10 pm »
MrsKrolisia, korzystaj z wyszukiwarki, nie zakładaj 100 zdublowanych tematów!
Co do szelek to zgadzam się z króliczkowa. Moim zdaniem króliczka powinno się wyprowadzać tylko w ostateczności, jeżeli nie masz własnego ogrodu czy też balkonu. To nie jest piesek, żeby go brać na przechadzki :/

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2010, 11:43:17 am »
Dlaczego? nie popadajmy w paranoję, krolik będzie sie czuł znacznie lepiej biegając po świeżej trawie niż po balkonie. Ja domu nie mam, do dyspozycji mam tylko balkon, i dziękuję, jezeli królik w ramach "świeżego powietrza" ma biegac mi tylko po kafelkach, to sie mija z celem. Ze swoimi królikami zawsze wychodziłam na łąkę i to uwielbiały, mase drzew jeżeli chciały sie połozyc w cieniu, masę świeżej trawki czy miejsca na dziurki do kopania. Oczywiście miejsce sprawdzone, nie "zapsione". Do wujka jak będę jeździć tez będę brać uszatego,niestety wujek nie ma siatki przy ogrodzeniu tylko płot i mieszka pod lasem (choć bardziej pasuje określenie, że w lesie,15 m od domu gęsta puszcza) i nie mam możliwości puszczenia tam kicka samopasem, bo jak pójdzie to nie wróci. Więc będzie biegał w szelkach na baardzo długiej smyczy. Uważam, że szelki to milion razy lepszy pomysł niż kiszenie królika w domu, o ile królikowi to pasuje, nie boi sie ani szelek ani dworskiego otoczenia, bo wtedy to się mija z celem.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2010, 19:58:22 pm »
Ashoa, mówimy o dwóch różnych rzeczach. Co innego wyjść z królikami na łąkę, co innego wyjść na spacer na szelkach, jeszcze najlepiej po mieście - a spotkałam się z takimi przypadkami.
Ja osobiście mam własny ogród - nie wychodziłabym na łąkę, już bym wolała balkon, a to z tego prostego względu, że wczoraj i dziś na spacerze pięknie wybijały się psie przebiśniegi [chyba wiemy co mam na myśli] i na białym tle pięknie było widać ile ich tak na prawdę jest. Prócz tego nie wiem czy nie rośnie tam jakieś chwaścisko, które moje potwory chętnie by zjadły - nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo przecież nie noszę listy roślin trujących która ma x stron ze sobą.
Może to moje przewrażliwienie, ale królik to nie pies i spacerkom wokół bloku na szelkach stanowczo mówię NIE.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2010, 20:20:42 pm »
Cytat: "Ashoa"
Uważam, że szelki to milion razy lepszy pomysł niż kiszenie królika w domu,

A ja tak nie uważam. Królik to nie jest zwierzę, które lubi jakiekolwiek twory, krępujące ich ruchy. Dla mnie albo wolno puszczony królik, bez szelek, albo - jak to nazwałaś - "kiszenie w domu".
I wolę 100x bardziej patrzeć na moje szczęśliwe króliki, które "kiszę w domu", ale mają swoje towarzystwo, niż na królika, który nie wie co ze sobą zrobić, bo ktoś mu szelki założył (a w Bytomiu widziałam parę takich przypadków).
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2010, 19:55:44 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Królik to nie jest zwierzę, które lubi jakiekolwiek twory, krępujące ich ruchy.

a co powiedział ci to ? Bez urazy ale chyba trochę za bardzo rozpieszczacie te zwierzęta..
Znaczy tutaj chodzi mi tylko o te szelki...
Ok owszem są króliki które nie lubią chodzić na szelkach no i może nawet wszystkie ale jeśli nie ma innego wyjścia to co ma się zrobić?! Przecież ludzie też nie mają wszystkiego co chcą i wszystkiego na wygodę. A jestem pewna że nawet w szelkach jeśli jest króliczek na tym spacerku to jest zadowolony że jest na trawce i może sobie pobiegać.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2010, 20:01:42 pm »
Cytat: "jason"
A jestem pewna że nawet w szelkach jeśli jest króliczek na tym spacerku to jest zadowolony że jest na trawce i może sobie pobiegać.

Odbiję piłeczkę i zapytam, skąd wiesz? Powiedział Ci to?
Zgadzam się z Ciapusią - szelki nie nadają się dla królików.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2010, 20:04:36 pm »
Nie no po prostu jak wychodzę np z moim to widzę że jest radosny że jest na trawce i kicula jak opętały..  ;-) No ale na pewno czasem mu tam zawadzi, przyznam ;-)

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2010, 20:19:38 pm »
jason, Nie chce byc chamska ale chciałabys zeby rodzice z Toba wychodzili ''tylko tam gdzie oni chca''? dziewczyny maja racje,ze nigdy nie bedziesz wstanie nauczyc uszatka chodzic na smyczy. Moj maz jak chcial byc mily i kupil dla moich uszatkow szelki to grzecznie podziekowalam i wywalilam je do smieci. Krolik to nie kapucynka zeby sie ja chwalic na spacerku. Jak nie wiesz co dla niego dobre to albo powinnas sie dowiedziec na forum albo.... no coz. Pozdrawiam i wiecej rozsadku  :bukiet
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2010, 20:22:10 pm »
Ale nie mówimy tutaj o spacerowaniu z królikiem jak z psem, bo to faktycznie jest idiotyczne  :/  ale o "przypalikowaniu" króla w jednym miejscu.
Też nie mam możliwości wypuszczenia futrzaka do ogrodu,a telepanie się na łąkę z królikiem i zagródką wydaje mi się bezcelowe. No więc jedyną alternatywą w takim przypadku są szelki i dłuuuga linka treningowa.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2010, 20:25:38 pm »
Cytat: "jason"

a co powiedział ci to ?

Obserwacja moja droga, obserwacja ;) Moje króliki różne rzeczy na sobie miały, z różnych powodów i ani jeden zadowolony nie był. Ciapula wściekla, Jasper przerażony, a Milce na szczęście jeszcze niczego na grzbiet wkładać nie musiałam.

Cytat: "jason"
Bez urazy ale chyba trochę za bardzo rozpieszczacie te zwierzęta..

:lol
Rozpieszczamy? Tak, owszem, ja moje rozpieszczam, ale na pewno nie tym, że im szelek nie zakładam :co_jest

Cytat: "jason"
Ok owszem są króliki które nie lubią chodzić na szelkach no i może nawet wszystkie ale jeśli nie ma innego wyjścia to co ma się zrobić?!

Nie wychodzić z królikiem na dwór. Po co go na siłę u(nie)szczęśliwiać?

Cytat: "jason"
Przecież ludzie też nie mają wszystkiego co chcą i wszystkiego na wygodę.

Dziewczyno! My tu mówimy o KRÓLIKACH. Cóż, jeśli ty ze swoim wychodzisz tylko dla swojego widzimisie, to jak dla mnie powinnaś sobie kupić pluszaka. Ludzie nie mają wszystkiego, co chcą i dlatego (w odwecie?) mamy niepotrzebnie męczyć nasze zwierzęta? Dziwny tok rozumowania :hmmm

Cytat: "jason"
A jestem pewna że nawet w szelkach jeśli jest króliczek na tym spacerku to jest zadowolony że jest na trawce i może sobie pobiegać.

Kochana, a ja tego taka pewna nie jestem.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2010, 20:26:11 pm »
właśnie chodzi mi o to samo co mówi siemka
Nie chodzi mi o to żeby chodzić gdzieś z królikiem po chodniku czy ogólnie na spacery jak z psem, broń boże..

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2010, 20:26:30 pm »
a jak Królik w trakcie kicania obkreci sobie skoczki linka a Ty nie bedziesz tego widziała?  a jestes pewna,ze krolik pod Twoja nieobecnosc nie przegryzie sznurka i da dyla? albo pobiegnie gdzies i zje cos czego nie powinien?nie lepiej zainwestowac w jakas zagrode skladana i miec pewnosc ,ze po pierwsze nie zje niczego niedozwolonego a po drugie,ze nie ucieknie jak to w przypadku przegryzienia smyczy?
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2010, 20:30:38 pm »
Tatana, no właśnie... Szelki są niebezpieczne. Królik się czegoś przestraszy, zerwie, szelki go naglę pociągną, bo się linka skończy i nieszczęście gotowe. Króliki to kruche zwierzęta, łatwo im krzywdę zrobić.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2010, 20:31:40 pm »
Cytat: "tatana1987"
a jak Królik w trakcie kicania obkreci sobie skoczki linka a Ty nie bedziesz tego widziała? a jestes pewna,ze krolik pod Twoja nieobecnosc nie przegryzie sznurka i da dyla? albo pobiegnie gdzies i zje cos czego nie powinien?

Raczej nie bo jak chodzę np na łąkę to trzymam jego smyczkę i albo za nim chodzę albo przywiązuję gdzieś smycz i caaały czas mam go na oczach  :icon_smile2

Hetahe

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2010, 20:33:27 pm »
siemka, ja raz "przypalikowałam" królika u wujka w ogrodzie. Więcej tego nie zrobię. Zaczął rzucać się jak dziki, dostał wściku po prostu. Już wolę latać za nim po całym ogrodzie i pilnować, niż gdziekolwiek go przywiązywać. Królik woli mieszkaniową swobodę niż skrępowanie na wolnym powietrzu. Przynajmniej mój.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2010, 20:33:35 pm »
Cytat: "jason"
Cytat: "tatana1987"
a jak Królik w trakcie kicania obkreci sobie skoczki linka a Ty nie bedziesz tego widziała? a jestes pewna,ze krolik pod Twoja nieobecnosc nie przegryzie sznurka i da dyla? albo pobiegnie gdzies i zje cos czego nie powinien?

Raczej nie bo jak chodzę np na łąkę to trzymam jego smyczkę i albo za nim chodzę albo przywiązuję gdzieś smycz i caaały czas mam go na oczach  :icon_smile2

No to faktycznie, to musi być dla niego super rozrywka...
Przeczytałaś mój post z poprzedniej strony? Nie zachowuj się samolubnie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2010, 20:35:06 pm »
No ale cóż.. każdy ma swój sposób na wychodzenie, niektórzy trzymają na smyczkach, niektórzy w zagrodach, a ja postaram się robić tak jak wy mówicie bo też popieram wasze zdanie..  ;-)
Nie chcę się tu kłócić bo chyba nikt tego nie lubi..  ;-)

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2010, 20:36:25 pm »
Też uważam że wychodzenie z królikiem jak z psem koło bloku to przesada, ale nie uważam, żeby w ogóle królikowi szelek nie można było zakładac i z nim nie wychodzić.
I nikt mi nie wmówi, że kisić królika jest lepiej niż mu założyć szelki i wyjść na łąke/pole/... żeby pobiegał. Ja ze swoimi królikami wychodziłam na łąke jak była pogoda i czas raz na tydzień czy dwa średnio. I mi króliki powiedziały że lubią szelki. Bo nie siedziały cały "spacer" i sie nie gryzły,nie próbowały zdjąć ani drapać szelek. Traktowały to jako coś naturalnego. jakby nigdy nic kicały po świeżej trawie, a jak już sie zmachały to sie kładły. I znowu kicały. Widać było, że mają frajdę.Myślicie, że jakbym widziała, że im to nie w smak to bym je męczyła dalej, żeby mieć dziką satysfakcję? Ale jeśli się szuka czarnej strony medalu to pewnie, że sie ją znajdzie.
I pewnie, że nie wszystkim królikom pasują szelki, że niektóre ich nosić nie mogą. Ale nie traktujcie swoich królików jak archetyp. Jeśli Waszym uszatym to nie pasuje to nie znaczy że innym również, bo jak widać tak nie jest.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2010, 20:37:57 pm »
Nikt się tu nie kłóci, ty jeszcze kłótni na forum nie widziałaś :lol

Po prostu próbujemy przekonać ciebie, że szelki to NIE jest dobry pomysl, a skoro się z nami zgadzasz, to mam nadzieję, że wyciągniesz odpowiednie wnioski i nie założysz już królikowi szelek.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2010, 20:39:26 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Przeczytałaś mój post z poprzedniej strony?

 tak czytałam i postaram się dostosować do waszych zdań.
Cytat: "Ciapusia"
Nie zachowuj się samolubnie.

A dlaczego mam się tak zachowywać  :icon_confused

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2010, 20:43:38 pm »
Cytat: "Ashoa"
Traktowały to jako coś naturalnego.

No wybacz, ale ci w to nie uwierzę. Znam jednak trochę naturę królików i na pewno nie traktują czegoś na swoim grzbiecie jako coś naturalnego.
A w innym temacie sama przyznałaś, że królik był przerażony i że go będziesz przyzwyczajać, więc jednak robisz to na siłę.

I mnie też nikt nie przekona, że królik na szelkach jest szczęśliwszy od tego w domu. Gdybym mogła, to bym zaprosiła cię do siebie, zobaczyłabyś, jak wyglądają moje nieszczęśliwe króliki... Miałabyś punkt odniesienia. Jeśli mogę ci coś zaproponować - chcesz zobaczyć szczęśliwego królika? To spraw swojemu towarzysza.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2010, 20:44:13 pm »
Ashoa, ''Jeśli Waszym uszatym to nie pasuje to nie znaczy że innym również, bo jak widać tak nie jest.'' ale własnie o to chodzi,ze zaden krolik nie lubi ograniczania im swobody!! Nie chce sie klocic ani z Ashoa, ani z jason, ale skoro ktos zalozyl taki watek to widocznie potrzebowal rady. Ja poradzilam zeby zrezygnowac z szelek i linek wszelkiego rodzaju. Hetahe, dała wam doskonaly przyklad jak reaguje krolik na takie cuda!!. Miłosnik krolikow pisze ''nie za bardzo je rozpieszczacie''?? BOZE!! to po co Ci krolik skoro nie rozumiesz sensu rozpieszczania?  Jestem tolerancyjna i rozumiem,ze nie kazdy traktuje kroliki jak ja czy dziewczyny z domow adopcyjnych i tych ktorzy opiekuja sie krolikami wiele lat... ale na milosc boska.... Trzeba czasem postawic sie na miejscu zwierzecia i pomyslec ''jak ja bym sie czula na lince''?? fajnie?? nie wydaje mi sie. Pies chociaz zaszczeka a krolik?? KOMPLETNIE NIC.  :zdenerwowany
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Tolinka

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2010, 20:45:08 pm »
Spokojnie dziewczyny,niech zrobi jak uwaza i dokona wyboru,kazdy wypowiedzial swoje zdanie i finito.Nic na sile,a z czasem przekona sie ze szelki nie sa najlepszym pomyslem.

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2010, 20:45:13 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Nikt się tu nie kłóci, ty jeszcze kłótni na forum nie widziałaś :lol

No to tam wymiana zdań.. ;-)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 22, 2010, 20:45:18 pm »
Cytat: "Ashoa"
i sie nie gryzły,nie próbowały zdjąć ani drapać szelek.

A w domu się gryzły? I próbowały ściągnąć szelki?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2010, 20:55:30 pm »
A mi się wydaje że królik nie powinien siedzieć tylko w domu i biegać po domu. Przecież królik pochodzi od zająców a zające są stworzone do bycia na świeżym powietrzu i trawie, czyż nie? A ja nie mam możliwości żeby miał jakieś ogrodzenie na dworze bo mieszkam w bloku i nie mam ogrodu jak wy (oczywiście nie wszyscy bo na pewno są też tacy jak w mojej sytuacji) A aż żal mi jest patrzeć na tego biednego króla jak piękna pogoda na dworze a jemu aż ślina leci na widok słońca.. Chyba mnie rozumiecie

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2010, 20:56:07 pm »
Faktycznie Króliki to nie Psy i nie zabiera się je na spacery.
Ale niektórzy nie maja gdzie wyjść, co wtedy?
Na pewno nie szelki! Królikom jest niewygodnie,nawet jeśli "się nie uskarża"większość królików pozwala zakładać sobie szelki np. Paszuruś  lecz
Miał krótkie, był przy mnie i widziałam co miej więcej je, ale nie było mowy o wybieganiu się poskakaniu -mijanie się z celem
Miał długie, skała biegał ale nie wiedziałam co je i w ten sposób nabawił się takiej biegunki że przez tydzień nie puszczała  :chory - więcej szkody niż pożytku.
I zarazem o wiele żywiej, wesełej skał w mieszkaniu bez żadnego skrępowania.
I  nieraz mi się zdarzyło że poplątał się w tej smyczy raz nawet przegryzł i psa na czym wyprowadzić nie miałam  :oh:
Jeśli nie masz balkonu albo podwórza zabiesz uszatki gdzieś do rodziny, na łąkę, lub działkę :DD

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2010, 20:58:12 pm »
Cytat: "jason"
Przecież królik pochodzi od zająców a zające są stworzone do bycia na świeżym powietrzu i trawie, czyż nie?

Nie. Nasze króliki pochodzą od dzikich królików. Króliki i zające to dwa inne gatunki.
A tak BTW, widziałaś kiedyś dzikiego zająca w szelkach, jeśli już do tego nawiązujesz?
 
Cytat: "jason"
A aż żal mi jest patrzeć na tego biednego króla jak piękna pogoda na dworze a jemu aż ślina leci na widok słońca..

Dziewczyno, co ty bredzisz?
Cytat: "jason"
Chyba mnie rozumiecie

Nie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2010, 20:58:18 pm »
wysłało mi sie dwa razy to troszkę zmienię :>
No to tak mnie to rozbawiło z tą ślina zawsze możesz pootwierać okna i przynieść do domu trawkę

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2010, 21:04:44 pm »
Ciapusia, po prostu lubię patrzeć jak król biega na dworze i widać że woli to niż po moim pokoju w którym śliska podłoga itp itd
Ale to naprawdę u niektórych królikach widać że im te szelki nie przeszkadzają..

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2010, 21:05:50 pm »
Podejrzewam,ze Twoj kroliczek jest albo ze sklepu albo adopcyjny (ktore albo sa z psełdo hodowli,albo znalezny) Nie wiem na ile dziewczyny sie ze mna zgodza ale kroliki takie po czesci maja zachowany instynkt bycia wolnym ale czy znaja to uczucie na 100%? Jezeli od malego krolik byl zawsze trzymany w domu to jak mozesz pisac,ze chcialby byc wolny itd? Nie jestem zdania ,ze skoro to krolik domowy to tylko dom dom i dom.. ale czy uwazasz ze jak dasz mu metr ''wolosci'' na sznurku czy 4 metry na lince ''wolnosci'' to on bedzie sie czul wolny jak normalny lesny zajaczek? Krolik czuje sie wolny jak w pelni moze kicac , nie krepuja go zadne szelki, smyczki i ine diabelstwa. mowisz,ze nie masz ogrodu -ok rozumiem nie kazdy ma. ale zagrody sa skladane. zabierasz dla siebie kocyk i dobra ksiazke czy mp3. kroliczkowi rozkladasz zagrode - do srodeczka i patrzysz z miloscia jaki jest Ci wdzieczny za namiastke WOLNOSCI!! zapewniasz mu cien , wode, trawke i to jest dla niego przyjemnosc. Te zwierzeta na prawde nie potrzebuja ''spacerow''(o ile mozna tak nazwac ciagniecie krolika na smyczy w tym kierunku w ktorym wlasciciel chce isc).
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2010, 21:08:08 pm »
Cytat: "jason"
Ciapusia, po prostu lubię patrzeć jak król biega na dworze i widać że woli to niż po moim pokoju w którym śliska podłoga itp itd

Ale twój królik nie biega po dworze. Biegać to on by mógl, gdyby nie był skrępowany.
Cytat: "jason"
Ale to naprawdę u niektórych królikach widać że im te szelki nie przeszkadzają..

Przed chwilą pisałaś co innego.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2010, 21:14:03 pm »
Cytat: "Ciapusia"
jason napisał/a:   
Ciapusia, po prostu lubię patrzeć jak król biega na dworze i widać że woli to niż po moim pokoju w którym śliska podłoga itp itd   

Ale twój królik nie biega po dworze. Biegać to on by mógl, gdyby nie był skrępowany.

Musiałabym Ci filmik pokazać że nawet w smyczy może kicać prawie tak samo jak bez

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 9:17 pm ]
Cytat: "tatana1987"
ale czy uwazasz ze jak dasz mu metr ''wolosci'' na sznurku czy 4 metry na lince ''wolnosci'' to on bedzie sie czul wolny jak normalny lesny zajaczek?

Ale zawsze coś :DD
Cytat: "tatana1987"
zagrody sa skladane. zabierasz dla siebie kocyk i dobra ksiazke czy mp3. kroliczkowi rozkladasz zagrode - do srodeczka i patrzysz z miloscia jaki jest Ci wdzieczny za namiastke WOLNOSCI!! zapewniasz mu cien , wode, trawke i to jest dla niego przyjemnosc.

No wiadome, ale co mam tą zagrodę targać na łąkę? :DD
Cytat: "tatana1987"
Te zwierzeta na prawde nie potrzebuja ''spacerow''(o ile mozna tak nazwac ciagniecie krolika na smyczy w tym kierunku w ktorym wlasciciel chce isc).

Nie chodzi mi o te "spacery" jak z psem tylko na odwrót  ;-)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2010, 21:18:44 pm »
A ty biegasz za nim, tak? Możesz nagrać filmik, bo musi to wyglądać komicznie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 22, 2010, 21:18:51 pm »
Ależ temat rozgorzał...
Ciapusiu - nie, nie gryzły itd. w domu szelek, dlatego poszliśmy poeksperymentowac na dwór, jak widać się udało, więc trawne rozrywki kontynuowaliśmy.

Co do zagród na dworze - nie każdy może sobie na takie pozwolić. Kupować zagrodę żeby raz do roku móc ją rozłożyć u znajomego na ogródku? Bo chyba nie wyobrażacie sobie, żeby ktoś idąc np. na łąke pod jedną pachę brał zagrodę, pod drugą królika, a w plecak jeszcze akcesoria (miski,nie miski). Ja w takim wypadku wolałabym już zostać z kickiem w domu.
Jesli bym miała własny ogród czy chociaż taras to pewnie, że problem szelek nie przeszełby mi przez głowę nawet, ale niestety, "blokersi" musza sobie jakoś radzić,jeżeli króliki im pozwalają na to, bo nic na siłe.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 22, 2010, 21:22:23 pm »
Ale ja się pytam, czy one w domu gryzły siebie nawzajem (bo wywnioskowałam, że miałaś dwa), a na dworze już nie? Bo tak napisałaś, jako dowód na to, że były zadowolone.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 22, 2010, 21:25:30 pm »
nie siebie nawzajem, tylko siebie-jako szelki, które miały na sobie ;)
Króliki się kochały, nigdy nie było ani jednej bójki :)

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 22, 2010, 21:26:57 pm »
Cytat: "Ciapusia"
A ty biegasz za nim, tak? Możesz nagrać filmik, bo musi to wyglądać komicznie.

Prześle Ci po prostu z YT
spacerki, coś w tym stylu..
http://www.youtube.com/watch?v=9HprBoOsQrs

http://www.youtube.com/watch?v=wMQ5hFWl7gA

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 22, 2010, 21:30:36 pm »
Dziewczyno jak Ty uwazasz ,ze ''zawsze cos'' to dla Ciebie metr wolnosci to zastanow sie nad soba!! OK  zgadzam sie,ze targanie zagrody na lake to zly pomysl ale chcialam Ci tylko uswiadomic,ze jesli sie chce zapewnic wygode dla krolika to idzie. mozna stanac na rzesach ale jest rada. Jezeli nie masz takiej mozliwosci czy checi to poprostu zostaw uszola w domu. zasiej mu trawke w dluga niska donice... otworz latem szeroko okienko i uwierz mi (a znam sie na krolikach) to bedzie dla niego lepsze niz spacery na smyczy.to tak jakbys na sile chciala dac mu wolnosc. NA SILE rozumiesz?? Myslisz,ze on jest na tyle glupiutki,ze pomysli,ze jest wolny? przebiegnie 30 cm czy metr i Hohohoho koniec sznurka? koniec wolnosci???? Denerwuje mnie takie podejscie. Jak sie ma obojetnie jakie zwierze a w szczegolnosci kroliki  to nim sie je kupi czy zaadoptuje to czyta sie o nich jak najwiecej. Ty to zrobilas?? nie wydaje mi sie...
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 22, 2010, 21:32:49 pm »
Królik Niuniek jest na lince treningowej, to inny temat (było o tym wcześniej).

Natomiast Rudzik na moje oko zadowolony z tego spaceru nie jest. Widać, że jest niepewny, próbuje uciekać. Oprócz tego nie może kicać, gdzie chce, bo jest blokowany. Dla ciebie naprawdę tak wygląda szczęśliwy królik?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2010, 21:35:53 pm »
No nie wiem jak ten Rudzik ale jak już mówiłam to mój jakoś nie próbuje uciekać itp..

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2010, 21:38:09 pm »
No więc proszę, nagraj to, bom bardzo ciekawa, jak to wygląda.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 22, 2010, 21:38:10 pm »
Cytat: "tatana1987"
Jak sie ma obojetnie jakie zwierze a w szczegolnosci kroliki to nim sie je kupi czy zaadoptuje to czyta sie o nich jak najwiecej. Ty to zrobilas?? nie wydaje mi sie...

A jednak dużo czytałam i czytam a po za tym miałam już królika..

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 22, 2010, 21:40:00 pm »
No ale Przykład Niuńka pokazuje, że jednak można królikowi życie troszkę umilić. Nie chodzi,żeby królik był koniecznie na smyczy,tylko na czymś, co nie pozwoli mu zwiać. jeżeli w tym przypadku jest to linka treningowa, to czemu nie? Nie jest napięta ani ciężka,królik wydaje się w miarę swobodny. Rudzik to rozpacz,nawet psy nie mają tak krótkich smyczy. Ale dziewczyna chciała pokazać co ma mniej więcej na myśli, a wy jeździcie po niej jak po łysej kobyle:P spokojem owszem,ale gwałtem się nic nie zwalczy moim zdaniem ;)

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 22, 2010, 21:41:28 pm »
Ciapusia, raczej nie mam jak ale wygląda to podobnie tylko że jak mówiłam nie ucieka.Kica tam i tam, kopie, rozgląda się, wyleguje sie.. no uwierz mi wygląda to tak samo jak bez smyczy..

Tolinka

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 22, 2010, 21:45:01 pm »
Dajcie juz spokoj z tymi szelkami

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 22, 2010, 21:45:23 pm »
Cytat: "Ashoa"

 to czemu nie?

Bo to niebezpieczne.

Jason, nie może to wyglądać tak, jak bez smyczy, bo królik bez smyczy bryka, kopie, bawi się tam, gdzie chce, a nie, gdzie mu nakazuje właściciel.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 22, 2010, 21:45:52 pm »
Ale tak nie jest :oh:
A w linkę treningowa królasie się plątają

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 22, 2010, 21:48:09 pm »
Cytat: "Ciapusia"
bawi się tam, gdzie chce, a nie, gdzie mu nakazuje właściciel.

A jak jest w zagrodzie to może sie bawić gdzie chce? no nie wydaje mi się..Też ma określony kawałek w którym może sie bawić i tyle a nie moze np podbiec pod krzaczek.., tak samo jest ze smyczką (w naszym przypadku)

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 22, 2010, 21:48:34 pm »
Ashoa,  z mojej strony nie ma zadnego krzyku czy ublizania ale smiac mi sie chce ze jason, twierdzi iz zna sie na krolikach i czyta o nich a nie wie podstawowej rzeczy,ze szmyczki dla krolika wymyslili handlowcy ktorzy czekaja na takich jak ona ,zeby zamydlic oczy bo pan czy pani w sklepie powiedziala,ze kroliki to lubia. zaplaci za to jakies 30 zl , facet w sklepie zadowolony bo zarobil i ma to w nosie czy krolik bedzie cierpial czy nie. A jason, zadowolona bo zapewni ''rozrywke '' uszatkowi. Skoro Tyle osob pisze,ze smyczki sa zle to jak mozesz nadal twierdzic,ze nie sa zle. Tu ludzie naprawde znaja sie i interesuja krolikami i wiedza ze szelki, dropsy , kolby itd nalezy wywalic do smieci. piszesz ''moj nie probuje uciekac'' A JAK ON MOZE UCIEKAC SKORO JEST NA SZNURKU!!!!!!! dziewczyno Ty mysl co piszesz. z tej calej sytuacji krolik sie tylko niepotrzebnie stresuje co moze przyspieszyc mu niepotrzebnie zejscie z tego swiata a Ty masz ''radosc'' bo on czuje namiaste wolnosci. paranoja.
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2010, 21:50:22 pm »
A Powiedz mi tak:
A w domu jak masz klatkę to tez nie jest ograniczeniem?
Tak samo?
To uwiążesz go na łańcuchu?Bo przecież jest tak samo...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 22, 2010, 21:50:57 pm »
Cytat: "jason"
Cytat: "Ciapusia"
bawi się tam, gdzie chce, a nie, gdzie mu nakazuje właściciel.

A jak jest w zagrodzie to może sie bawić gdzie chce? no nie wydaje mi się..Też ma określony kawałek w którym może sie bawić i tyle a nie moze np podbiec pod krzaczek.., tak samo jest ze smyczką (w naszym przypadku)

Ale nikt nie blokuje jego ruchów. Może chodzić, gdzie chce, ale po wyznaczonym terenie. Można powiedzieć, że zagroda to taka pomniejszona działka.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ashoa

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2010, 21:52:11 pm »
Banany też są niebezpieczne jak się ich źle użyje, to nie jest argument.Wypuszczanie królika do ogrodu też jest niebezpieczne, bo może np. dorwać go sowa(mówie poważnie,dzisiaj znajoma,która puszcza króliki na ogród powiedziała, że pojawiły się u niej sowy,przyszły na żer?). Trzeba tylko królika pilnować,a nie puścić samopasem.
Też myślę, żeby dać już spokój, bo takie kontrargumenty można rzucać jeszcze tygodniami. Szkoda nerwów

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 22, 2010, 21:54:52 pm »
Cytat: "tatana1987"
czyta o nich a nie wie podstawowej rzeczy,ze szmyczki dla krolika wymyslili handlowcy ktorzy czekaja na takich jak ona ,zeby zamydlic oczy bo pan czy pani w sklepie powiedziala,ze kroliki to lubia. zaplaci za to jakies 30 zl , facet w sklepie zadowolony bo zarobil i ma to w nosie czy krolik bedzie cierpial czy nie.

wiem o tym bardzo dobrze. I nie chodzi mi o to żeby.. nie wiem zrobić dla siebie frajde?że moj krolik chodzi w szelkach? Niee.. chodzi mi tylko o to zeby sobie pokical bo nie mam innego pomysłu na wyjscia na dwor...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 22, 2010, 21:56:42 pm »
Ashoa, zrobisz, jak uważasz. Dla mnie królik w szelkach nigdy nie będzie szczęśliwy, bo króliki to nie są zwierzątka, którym się dyktuje warunki. A o zaplątanie, czy nagły zryw (a potem nagłe wyhamowanie, pod wpływem naprężonej linki) u królików naprawdę nie trudno.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Uszata_panna

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 22, 2010, 21:56:47 pm »
Jak ktoś kocha króliczka to mu nosie czy musi targać dwa kilometry na łąkę zagródkę czy na własna działkę za 10 min będzie...

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 22, 2010, 21:58:25 pm »
moje kroliki maja zagrode w domu (3 na 2 metry) na dworzy to samo tylko dodatkowo zabezpieczone z gory zeby mialy cien i zeby w razie czego nie wyskoczyly. Uwierz,ze moga wymachiwac nogami w kazda strone i nie boje sie,ze dostana martwicy nogi bo jakis debilny sznurek obkrecil sie im dookola nogi.
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 22, 2010, 21:58:52 pm »
No właśnie skonczmy to.., wezmę pod uwage wasze zdania, oczywiście..
No w końcu od tego tu jesteśmy żeby dobre rady dawać  :)  ;-)

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 22, 2010, 22:03:51 pm »
Ciapusia, goraco pozdrawiam. konczymy debate.... moje zdanie dziewczyny znacie i bede go bronila  jak lwica bo licze na to,ze moja walka cos zmieni.
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 22, 2010, 22:07:57 pm »
Tatana, to możemy sobie uścisnąć ręce :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 22, 2010, 22:08:40 pm »
Ja nikogo przekonywać nie będę. Chciałabym tylko powiedzieć, że króliki nie tęsknią do słońca*, one je dość źle znoszą - po pierwsze dlatego, że źle widzą w słońcu, a po drugie bardzo szybko się przegrzewają. Więc nieszczęście się królikowi niewychodzącemu na zewnątrz nie dzieje. Spędzałam zeszłe wakacje i poprzednie w bloku w wieżowcu, ze względu na remont mojego domu i wierzcie mi, ostatnia rzecz jaką bym zrobiła, to zabrała króliki na smyczach na łąki przed blokiem. Nie dość że na smyczach, to jeszcze do tych psich kup, śmieci i robali. Moje króliki wychodzą na zewnątrz pewnie 4 razy w roku, jeśli akurat mam czas i jest odpowiednia dla nich temperatura. Jest to cała wyprawa i zawsze się dotąd jakoś udawało zorganizować :) Ale jak się pewnego roku nie uda - króliki nie będą nieszczęśliwe.

Pozdrawiam szelkowych zwolennikow i przeciwników ;) Ja należę do przeciwników i naprawdę wolę targać ciężką jak pieron zagrodę niż wdziewać królikowi jakieś sznurki.
Ale każdy sam bierze odpowiedzialność za swoje zwierzę i ten co zechce szelek - kupi je, choćby nie wiem co, a ten co szelek wrogiem - nie kupi :)

Miłej nocy, dziewczęta :*

* [Wiem, że królik śliniący się do słońca to żart, ale jak się królik zacznie ślinić "do słońca" to nic, tylko go trzeba ratować, bo pewnie się przegrzał, a to bardzo niebezpieczne.]
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 22, 2010, 22:14:53 pm »
Ciapusia,  :przytul:  :balet:  ;-) pozdrawiam . NIGDY NIE ZALOZE FELUSIOWI SZELEK. dobranoc :)
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

nuka

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 23, 2010, 06:10:26 am »
Cytat: "Ashoa"
Do wujka jak będę jeździć tez będę brać uszatego
będziesz jechała możesz zabrać więc zagrodę.

Skoro powstał drugi temat o szelkach powtórzę i tutaj "Wszelkim szelkom, ubrankom, spineczkom i innym ozdobom zakładanym uszatkom - mówię zdecydowane NIE"

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 23, 2010, 08:54:02 am »
nuka, bravo i jestem za w 100 % :)
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

jason

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 23, 2010, 11:37:53 am »
A tak się zastanawiam czy jakbym kupiła zagrodę i wywiozła ją na działkę do babci
I jeździłabym z królisiem np raz na tydzień.. Tylko właśnie problemik w tym że działka trochę daleko i jeżdżę tam autobusem mpk i to chyba dla króla niedobrze..?  :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 23, 2010, 12:39:42 pm »
Cytuj
jeżdżę tam autobusem mpk i to chyba dla króla niedobrze..? :(


no moje uszate wolałyby chyba w domu zostać :P  też nie mam ogródka, samochodu, ani działki nawet i moje panny muszą zadowolić się bezklatkowym "kiszeniem się" w mieszkaniu. tylko boli mnie opinia, że są przez to nieszczęśliwe.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 23, 2010, 16:04:56 pm »
Jadwinia, no moje Toski tez sie kisily w mieszkaniu ladnych pare lat ;) Kiedys wychodzilam na spacer z pierwszym krolikiem. On uwielbial biegac, szybko o szeleczkach zapominal, nie bal sie psow i odglosow z dworu. Pozniej to samo chcialam zrobic z Tosiem. A ten biedak podczas zakladania szelek dostal takiego ataku paniki, ze myslalam, ze zejdzie :( Wiec zostawilam go w spokoju.
Jozie wypuszczalam na trawke w tamtym roku. Wszystko fajnie, tylko, ze ona jak uslyszy ptaszki lub lecacy samolot ucieka do kuchni i nie chce wyjsc (to bylo wtedy jak miala szelki). Jak ja wsadzilam do zagrody to siedziala bidula. Malo co trawki skubala. Musialaby tak posiedziec dluzszy czas w tej zagrodce, zeby sie przyzwyczaic. A tu nie zawsze pogoda dopisywala...
Wiec z tym wychodzeniem na dwor to wcale nie taka prosta sprawa. Bo pozniej to ja juz nie wiedzialam, czy ja jej nie uszczesliwiam na sile tym wynoszeniem na dwor  :/

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 23, 2010, 16:15:54 pm »
Cytat: "Jadwinia"
tylko boli mnie opinia, że są przez to nieszczęśliwe.

No właśnie...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 23, 2010, 17:34:09 pm »
Jadwiśka, no co Ty? Toszka dobrze prawi  :lol Poza tym już Ty tam sama najlepiej wiesz, że drugiej takiej pary jak Twoja to ze świcką szukać i się nie znajdzie  :mhihi  Jak Zajec z Miszą ukiszone i niezadowolone, to ja jestem nie bośniak, a Pleśniak-Czereśniak  :diabelek

BTW, Zajcowi możesz po godzinach wyplatać lejce z grzywy/baków i będzie miał zamiast szelki, hehehe  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 23, 2010, 19:37:07 pm »
Bośniak   :hahaha  :hahaha  kochany :heart
nie, nie jesteś żaden Pleśniak-Czereśniak, po prostu przykro czyta się takie opinie, że "kisimy" króliki, że "ślinią się do słońca" itp. poetyckie metafory. Myszka nawet na balkonie niechętnie przebywa, lęka się nowych miejsc i jest raczej zadowolona ze swej przestrzeni życiowej... a Zajączek właśnie bryka po łóżku robiąc piruety, więc o depresję i ukiszenie go nie podejrzewam. Idę uprząż wyplatać :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 23, 2010, 19:51:38 pm »
Królik jest wdzieczny za kiszenie w domu jesli ma do wyboru ruch samochodow na chodniku, smyczki, linki i inne diabelstwa.  :DD
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

kasiagio

  • Gość
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 23, 2010, 19:55:58 pm »
Jadwinia, no ja tez "kiszę " Makiego  w domu bo tutaj naprawdę nie ma gdzie z nim iść wszędzie kupy psów iw ogóle Neapolitańczycy to brudasy , śmieci , papiery i takie tam :/ także wolę zdrowo"po kisić " małego w domu niż wyjść z nim żeby mi się rozchorował nie ??  Po co ryzykować , co innego trawka z własnego ogródka a co innego osiedlowy osraniuch

I ja  w cale nie myślę ,że  męczę tym Makiego  samo brykanie , bzyczenie koło nóg i cała reszta oznacza że nic mu nie brakuje , także nie przejmuj się  :przytul  :*

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 23, 2010, 23:10:06 pm »
Duszek przez te "spacery"z poprzednią właścicielką na smyczy na osiedlowych trawnikach nienawidzi teraz dworcowej zagrody.Raz nawet odsunął ciężki pniak,wydostał się z kojca i słyszę "ktoś"kopie w drzwi aż dudni.A to Duszek tylnymi skokami domagał się wpuszczenia do bezpiecznego domku. :diabelek.Braci zaś po godzinie wnosiłam spowrotem do domu,bo mało co zawału nie dostali.Zaś Helenka miesiąc była na mnie obrażona jak zaczęły się jesienne słoty i szlaban na wyjście na powietrze(ale w szelkach to by kobieta mi oszalała).Natomiast Baruś,gdy nie było zagrody,a on był singlem miał smycz,ale nie ciągnęłam go za nią tylko puszczałam i ciągnął ją sobie luzem,a spełniała rolę znaku rozpoznawczego(niebieska),bo bez niej potrafił 2 metry ode mnie zaszyć się w zaroślach szarak,a ja dobre pół godziny go szukałam-ujawnił się jak sam chciał,no i gonił wolnobytujące koty,w razie czego dla jego bezpieczeństwa-łatwiej złapać za smycz niż królika.Także jak widać króliki są różne-jedne lubią wychodzić,inne nienawidzą,a Duszek jest całkowicie domowym królikiem i wcale nie nieszczęśliwym. :lol.A szelki +samycz to ostateczność,niepolecana przeze mnie.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 27, 2010, 21:04:05 pm »
Ja Rosie chciałam na początku kupić szelki, pani w sklepie mówiła żeby kupić, ale jednak zrezygnowałam.

I bardzo dobrze.
I tak nie mam gdzie z nią wychodzić.
Poza tym nie wiem jakby zareagowała na szelki nie mam zamiaru tego sprawdzać. Poczekam do lata, pojadę do dziadka na ogródek na tydzień i będzie :) Świeże warzywka do tego. Chciałam kupić szelki i regulowaną smycz, ale poproszę dziadka żeby założył siatkę przy odrodzeniu - będzie lepiej i wygodniej i dla Paskudy i dla mnie :P

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 9:05 pm ]
I zeby nie było - mieszkać będzie w domku, nie na dworze.


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 28, 2010, 20:50:12 pm »
numer 1 mam . Królik jednym ruchem je sobie ściąga . Aktaulnie mam ostatnie , sa dobre , Królik ich w ogóle nie czuje , czasem obwącha smycz xd.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jakie szelki są najlepsze ???
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 28, 2010, 21:01:49 pm »
Nie Fallen, nie są dobre.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."